• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הציבור קיבל שכל והיצרנים בוכים, האם הסולידית מצליחה בחינוך מחדש ?

• פותח הנושא Roi
  • פורסם בתאריך

Roi

משתמש בכיר
דירוג
4,892
כתבה מהיום בדה מרקר, היצרנים בוכים שינה ירידה בצריכת המזון המעובד, סלטים, גבינות ובשר.
הציבור הצרכני קיבל שכל, הופך לאט לאט לצרכן נבון, משווה מכירים, מחפש מבצעים ולא קונה מוצרי זבל, במקום שהיצרנים ישכילו לעשות שינויים במוצרים ולפתח מוצרים איכותיים יותר, הם בוכים שאנשים לא קונים סלטים !

אני בטוח אם היצרנים והמשווקים היו מורידים מחירים הציבור היה רץ לקניות .

כל הכבוד ל @הסולידית כנראה שהעבודה הקשה משתלמת ;)

הלוואי, אבל אני בכלל לא בטוח.
לדעתי, תוצאות כאלה מהירות לא נובעות מהפנמת ערכים אלא מהיסטריה.
במילים אחרות, אנשים פוחדים שמוכרים להם דרעק שמזיק להם (מה שנכון).

מסכים. צריך לחכות ולראות שזה לא טרנד זמני ...

שינוי מגמה אמיתי יגיע כשהמחאה הציבורית הטיפוסית תקרא למדינה לצאת מחיינו, ולא להתערב בהם יותר.

מחאת הקייטנות של הורי גבעתיים (לדוגמה) על "זכות היסוד" שלהם להשתמש בכסף של אחרים כדי לממן פעילויות לילדיהם דווקא מוכיחה שאנחנו רחוקים מאוד משינוי.

אני מניח שזה שילוב של השניים, היסטריה רגעית עקב כותרות המחקרים בעיתונים, יחד עם הפנמה איטית של תחלואי המזון המעובד.
מכירות הטחינה הגולמית למשל עלו ב 30 אחוז תוך 3 שנים, זה שינוי די דרסטי.
בנוגע לירידה במכירות מבחינה כספית, אני מקווה שאתה צודק. אם כי כנראה חלק מכך זה שההוצאות הכספיות מופנות למקומות אחרים,
ולא בהכרח כי הצרכן הפך ל"חכם".

יהיה מעניין לראות באמת אם זו מגמה או טרנד חולף, אני דווקא מאמין, שהציבור מתחיל לקבל קצת שכל ועובר לקנות מוצרים פחות מעובדים שגם בד"כ עולים פחות.

אני חושב שהשינוי הזה גם לא בא כתוצאה מאיזו מחאה טיפשית, אלא, הפנמה שזה הכיוון הנכון והצרכים מצביעים עם הרגליים ובשקט, כמו שצריך לעשות.

לדעתי זה שילוב של בריאות וגם צרכנות נבונה.
א. יש גם ירידות במכירות בקניונים של ביגוד ומתנות לחג. בפסח פירסמו המון כתבות שאומרים שאנשים קנו הרבה פחות. מה שאומר שאנשים בהכרח התחילו לקנות פחות דברים שהם לא צריכים.
ב. הורידו לא מזמן קמפיין ציבורי של משרד הבריאות נגד עודף הג'אנק שאנחנו צורכים ונגד משקאות ממותקים בפרט. הורידו אותו כי הוא היה אפקטיבי מדי והם לא רצו להרוס את התעשייה. כלומר, יותר מדי אנשים הבינו את המסר (כמו במקרה של הבשר המעובד) ופחדו שאנשים יפסיקו בחדות לקנות ג'אנק יקר שמזיק להם אז משרד הבריאות (כן השם קצת אירוני בהקשר הזה), החליט להוריד את הקמפיין כדי שלא חס וחלילה המונופולים בשוק יפסידו יותר מדי.
ג. יכול להיות גם , שזה יוקר המחיה לחלוטין ואנשים אין להם כסף ולכן הם קונים פחות כי אולי סוף סוף קיבלו שצריך מתישהו לשלם את כל ההלוואות הללו (או שהבנק הפסיק לתת להם הלוואות).

בכל מקרה לא משנה מאיזה סיבה זה בהחלט מבורך.

מצטרפת לדעה שזה תהליך מבורך.
גם לקנות פחות אוכל מוכן זה חיובי מאוד בעיני, מבחינה בריאותית ולא רק צרכנית.
בנוסף מציינים בכתבה שאנשים קונים פחות אוכל וזורקים פחות. שזה מצויין לכולם, חוץ מלחברות המזון.

לדעתי לסולידית אין באמת חלק בשינוי הזה..נו אופנס.
אם כבר רצף ה"תחקירים" מטעם הטלווזיה המסחרית והפרופגנדה הטבעונית השפיעו הרבה יותר, כשאנשים התחילו לכנות בכינוי "רעל" אוכל לגיטימי לחלוטין כמו נקניקים, סלטים מוכנים ומוצרי חלב (שום אוכל הוא לא רעל, מקסימום לא שיא הבריאות, אף אחד לא מת מביסלי גריל וסלט כרוב אדום במיונז).. אבל סבבוש. כל אחד והדת שלו.

קונים פחות אוכל וזורקים פחות
+1
החליט להוריד את הקמפיין כדי שלא חס וחלילה המונופולים בשוק יפסידו יותר מדי.
המונופולים המדוברים מורכבים מ-X עובדים שלא בדיוק יעלמו עם המונופול ומישהו יצטרך לכלכל אותם.
כרגע לפחות, את יודעת מי מוכן לשלם את שכרם ומה הוא חושב מגיע להם, מי הלקוחות שחושבים שמחיר המוצר מצדיק את זה.

ואמנע מלומר לך מה אני אוכל, על מנת להמנע ממלחמת עולם בשרשור הזה.

מחאת הקייטנות של הורי גבעתיים(לדוגמה) על "זכות היסוד" שלהם להשתמש בכסף של אחרים כדי לממןפעילויות לילדיהם דווקא מוכיחה שאנחנו רחוקים מאוד משינוי.
את יוצאת מנקודת הנחה שהוזלת הקייטנות בהכרח תדרוש סבסוד מכספי ציבור, בעוד שלפחות בחלק מהעיריות המצב הוא הפוך - התשלומים של ההורים לקייטנות מסבסדים את העיריות. כך שדרישה להוריד את המחירים דוקא מסתדרת מצוין עם הרצון לא לממן אחרים.

אני חושב שאתם נותנים לאנשים במדינה הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע להם.
לפי דעתי הצמצום בצריכת המוצרים שמתוארים פה נובעת גרידא מכך שלאנשים יש הרבה פחות כסף פנוי.
מכיוון שסך ההלוואות שנלקחו ע"י הציבור בשיא, וכבר שומעים יותר ויותר על אנשים שלא מקבלים עוד אשראי המסקנה שלי היא שאנשים פשוט נדחקו לקצה.

* בזבזו את כל הכסף הפנוי
* צריכים לשלם את המשכנתא המפלצתית שלקחו
* מיצו את כל ערוצי האשראי

בלית ברירה מתחילים לקצץ במקומות הכי ברורים והכי צועקים לשמים.
אני מוכן לקבל שהנושא הבריאותי הוא תמריץ לתופעה, וגם הקניות בחו"ל, אבל הרוב בעיני נובע מהטיעונים שציינתי בתגובה הזו.

מיצו את כל ערוצי האשראי
אני מכירה לא מעט אנשים, לא סולידיים בהגדרה, שלא מיצו את כל ערוצי האשראי ולמרות זאת מנסים לחסוך בקניות מזון וקניות אחרות. מאד יכול להיות שהם מרגישים באופן כללי שיש להם פחות כסף, אבל לדעתי זה לא כי הם מיצו את ערוצי האשראי אלא כי החובות שהם כבר משלמים מעיקים עליהם וכי האוירה הציבורית היא אוירה של "אין כסף". באוירה בועתית של "עוד מעט כולנו נהיה עשירים" אנשים מרשים לעצמם לבזבז יותר כסף שאין להם מאשר באוירת נכאים של "כולנו מסכנים ואין לנו כסף לכלום".

מסכים איתך @מרק עוגיות , בין הנקודות שציינתי לא מתקיים בהכרח תנאי AND.
יש כאלו שרק המשכנתא גרמה להם להבין שמשהו לא הגיוני קורה במאזן ההוצאות/הכנסות שלהם.
יש כאלה שצריכים שכל המקרים שציינתי יקרו בשביל להבין את זה.
ואני בטוח שיש כאלו שגם כל המקרים האלו לא יגרמו להם להבין שיש בעיה.

לפי דעתי הצמצום בצריכת המוצרים שמתוארים פה נובעת גרידא מכך שלאנשים יש הרבה פחות כסף פנוי...
* בזבזו את כל הכסף הפנוי
* צריכים לשלם את המשכנתא המפלצתית שלקחו
* מיצו את כל ערוצי האשראי
בכל מה שקשור לבשר מעובד באמת הבליץ התקשורתי הלחיץ אותי אבל מהנתונים האחרונים על הגידול המרשים במספר הישראלים שנסעו לחו"ל השנה הייתי מנחש שאנחנו צורכים יותר מזון בחו"ל ומכאן הירידה בצריכה בישראל.

בכל מה שקשור לבשר מעובד באמת הבליץ התקשורתי הלחיץ אותי אבל מהנתונים האחרונים על הגידול המרשים במספר הישראלים שנסעו לחו"ל השנה הייתי מנחש שאנחנו צורכים יותר מזון בחו"ל ומכאן הירידה בצריכה בישראל.

אני בספק רב אם אפילו הגידול המרשים הזה יכול להסביר חלק משמעותי מהירידה בצריכת המזון בישראל.

כתבה מהיום בדה מרקר, היצרנים בוכים שינה ירידה בצריכת המזון המעובד, סלטים, גבינות ובשר.
הציבור הצרכני קיבל שכל, הופך לאט לאט לצרכן נבון, משווה מכירים, מחפש מבצעים ולא קונה מוצרי זבל, במקום שהיצרנים ישכילו לעשות שינויים במוצרים ולפתח מוצרים איכותיים יותר, הם בוכים שאנשים לא קונים סלטים !
אחרי כ4 שנים וכמעט שנה אחרי שמוצרים לא בריאים מסומנים,
מעניין איך השתנתה צריכת המוצרים המעובדים.
נראה שהם עדיין איתנו בכל חנות מזון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
Tsachi01 הנזק שעושים נבחרי הציבור שלנו פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
ו כסף שתקוע בין חברות ונציב פניות הציבור צרכנות פיננסית 3
yossik זכויות הפרט בחברה דמוקרטית לעומת טובת הציבור. אוף טופיק 117
ל לטובת הציבור אוף טופיק 2
hommie תמהיל משכנתאות שנלקחו ע" הציבור - קיים מקור מידע כזה? אוף טופיק 1
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
Liron2035 מישהו קיבל פיצוי על עיכוב הפקדות לקרן השתלמות IRA שוק ההון 15
יבגני_ל מישהו כבר קיבל החזר מס הכנסה על 2016? שוק ההון 14
משקיע מתחיל מי ביקש מכוניות מעופפות ולא קיבל? אוף טופיק 6
Jane Doe מי רוצה דולרים ולא קיבל/ה? צרכנות פיננסית 10
Jane Doe מי רוצה קופ"ג וקרן פנסיה עוקבי מדדים עם דמי ניהול נמוכים ולא קיבל/ה? צרכנות פיננסית 261
י אחזקות אמריקאיות מתחת לרצפת מס עיזבון. יש טרטור שכל? מיסים 13
O יש מקום שאפשר לראות בו בבירור את המועד שכל חברה מפרסמת דוח רבעוני ? שוק ההון 8
י ETF שכל נכסיהם הם נכסים סיננטטיים שוק ההון 13
wa11a כלי עבודה שכל הנדי מן(או וומן) צריך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
N האם מטריה ביטוחית הוא שירות שכל קרן פנסיה מחויבת לספק? צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

Back
למעלה