1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מישהו קיבל פיצוי על עיכוב הפקדות לקרן השתלמות IRA

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Liron2035, ‏23/6/19.

1. Liron2035

Liron2035 משתמש ותיק

עדיין לא נפתרה הסאגה מול הלמן אלדובי וכבר חודשים שהכסף לא הופקד לחשבון קה"ש IRA אבל אחרי כאבי ראש כבירים, רואים אור בקצה המנהרה.
    בחישוב כרגע, אם הייתי רוכש IWDA במועדי ההפקדות שלא הופקדו במהלך השנה, הייתי מרוויח עליהן כ-700 ש"ח.
    האם מישהו חווה מקרה דומה והצליח לקבל פיצוי כספי?

2. yanosh34

yanosh34 משתמש ותיק

מבין את התסכול.
    מצד אחד מנגנון הפיצוי שקיים במסלולים מנוהלים של הפקדה לפי תאריך ערך אינו רלוונטי בIRA.
    מצד שני לא הגיוני לצפות לפיצוי ע"פ ניירות הערך שהתכוונת לרכוש.
    אני לא שמעתי על מישהו שקיבל פיצוי על עיכובים בIRA.

3. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מה לגביי פיצוי בדמות אי-חיוב דמי ניהול ועמלות?

4. 1337justme

1337justme משתמש סולידי

חברה, אני שוקל ברצינות להעביר את הקרן השתלמות שלי להלמן עוקבת מדד s&p 500. אבל אני רואה מלא תלונות כאן על שירות גרוע, ואי הפקדות של כספים. כדאי לי לשקול מחדש את המעבר? יש לכם מושג על מוצרים אחרים באותו סגנון?.

תודה.

5. שלום

שלום משתמש רשום

גם לי הם משכו את הזמן בתירוצים שונים. לאחר שעבר, גיליתי שמסרו לי מידע מוטעה (טלפונית) לגבי המרת מטבעות. בנוסף קיבלתי מערכת מזעזעת של מזרחי-טפחות למסחר בחו״ל.
    עוזב בהקדם האפשרי. שירות לקוחות מזלזל ומתעלם.

6. Delver

Delver משתמש ותיק

גם אצלי היה לאחרונה עיכוב של 5 חודשים (!) בשיוך הכספים לקרן (לא IRA).
    ווידאתי שהכסף אכן הועבר בזמן מהמעסיק ואכן בתום חמישה חודשים, ההפקדות שויכו באופן תקין, כך שהבעיה הייתה לאורך כל הדרך בהלמן-אלדובי.
    בהחלט מצב בעייתי מאוד, בינתיים אני שם, אבל אם זה יימשך סביר שלא אשאר לאורך זמן.

7. Delver

Delver משתמש ותיק

אפשר לשאול למה אתה מתכוון?

8. Ben Dover

Ben Dover משתמש ותיק

לצערי גם אני חווה בעיות איתם.
    כבר מספר חודשים שאני בטלפונים איתם לגבי העברת קופה ל- IRA. כל פעם הנציג ממלא משהו לא נכון בטפסים ובכללי הנציגים בטלפון לא ממש יכולים לעזור (נשמע שהם חברה אחרי צבא שלא באמת מבינים מי נגד מי).
    בסופו של דבר הכל מתחיל להסתדר. קח בחשבון שבמעבר כל הכסף שלך הולך להיות במקום לא ידוע למשך מספר חודשים ואף אחד לא באמת ידע איפה הוא נמצא ומתי הוא יעבור.

9. Liron2035

Liron2035 משתמש ותיק

אחרי חמישה חודשים סוף סוף עדכנו את המעסיק באופן נכון.
    נשאר לשייך כספים ולמצוא את הזנבות שהועברו לשתי קופות לא נכונות.

נראה שהסוד בסופו של דבר זה להגיע למישהו בכיר יותר מהנציגים, ולשמור איתו על קשר.
    הסוכן עצמו לא מביע שום עניין בבעיה ורק "מעביר את המידע לאנשים הרלוונטים" aka לא עשה כלום.
    וגם את הנציגים הבעיות שלי לא הרשימו.

לעניות דעתי ו-Delver אוהבים את זה.
  10. 1337justme

1337justme משתמש סולידי

אז מה האלטרנטיבה? יש חברה אחרת שאין איתה בעיות לקרן השתלמות עם דמי ניהול נורמאליים שעוקבת אחרי מדד רחב? או שהסוד לדמי ניהול הנמוכים זה השירות הגרוע?

השאלה מה קורה עם הכסף הזה? יש לי 110K בקרן השתלמות, זה סכום גדול, האם יש ערבויות מסויימות לכסף שיש כבר בקרן ולהפקדות החדשות?.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/19
  11. roneng

roneng משתמש בכיר

אני לא חושב שיש אלטרנטיבה. בכל החברות השרות פחות או יותר אותו דבר.
    זה שתשלם יותר לא מבטיח שתקבל שרות יותר טוב. זה עניין של מזל בעיקר, ולא רק השאלה על איזה נציג אתה נופל אלא גם מה מצב החברה באותו זמן שאתה צריך שרות.
    לIBI היה בזמנות שרות טוב, מאז הרכישה המחיר לא ממש ירד אבל יש לי רושם שהשרות קצת ירד.
    אני מקווה בשביל הלמן שהם יקחו את עצמם ביידים וישפרו את השרות שלהם
    אל תדאג, הכסף לא באמת נעלם. אם זאת קרן מנוהלת אז הוא אפילו יצבור תשואה בזמן הזה.

דרך אגב, הרושם שלי שהבעיות בשרות הן בעיקר בIRA, שזה מוצר שרוב (או אפילו כל) הנציגים הזוטרים לא ממש מכירים ולא יודעים איך לעבוד איתו. אל תשכח שזה מוצר נישתי יחסית, שרוב הלקוחות לא משתמשים בו ולכן הגיוני שנציגי שרות יכירו אותו פחות.
    אני מניח שבקרן מחקה SP500 "רגילה" יהיו פחות בעיות.

Body Solid ו-1337justme אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.