• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסלק ואני

האגיפטולוגית

משתמש רגיל
דירוג
255
שוב מצאתי שקים של סלק על המדרגות. אני לא אוהבת סלק!
חילקתי כבר הלאה לכל מי שרצה, אבל אף אחד לא מעוניין ב-10000 סלקים אלא רק בשניים שלושה. מה אני עושה עם כל הטוב הזה? האם יש איזה שהוא מתכון ידוע לאנושות ש*לא* כולל החמצה (לא אוהבת) ושבסופו אוכלים משהו שאין לו טעם של אדמה?
אני לא רוצה לזרוק אוכל אבל זה כרגע סתם יושב ומייאש אותי..

סלק זה דבר מעולה כמובן בכמות שמתאימה לכל בן אדם לפי מצב בריאותי שלו. חוץ מדברים ידועיים בריאותיים (השפעה על הכבד, מערכת עיכול ן...) מינרלים ,ויטמינים ואנטיאוקסידנטים שניתן לבדוק בקלות באינטרנט.בסלק יש כמות גדולה של Betaine/TMG. לא מציע לעשות מיץ מסלק טרי כי זה דבר חזק מדי ויכול גם להיות בעייתי מכמות יחסית קטנה.
אין הרבה דברים שאפשר להכין מסלק לזמן ארוך ובכל זאת (בלי החמצה):
1. חזרת,
2. הקפאה -לבשל סלק עם קצת חומץ,לחתוך ולהקפיא בשקיות, עוד יותר טוב אם יש אפשרות להוציא אוויר משקית בעזרת מכשיר ואקום
3. שימורים בצנצנות, אם את מכירה תהליך.

ואם לא להרבה זמן אז מרק בורשט, לא חייבת על בסיס בשר\עצמות, מלא סוגים של סלטים, לא מזמן עשיתי קרפיון בירקות בישול איטי אז אחד מירקות תמיד סלק.
דוגמא לסלט הכי פשוט - סלק מבושל, שום, שמן זית , מלח - הכל בבלנדר וואלה יש סלט טעים, ניתן להוסיף לו קצת אגוזים .

מקווה טיפה עזרתי.

קובה סלק

1. שובה. המון. תיכף מגיעים חגים :)
2. קובה סלק. יוסי כבר כתב.
3. חזרת. Gek כבר כתב.
4. לחתוך לקוביות ולשמור במקפיא בשקית, לתבשילים עתידיים. זה יכול להישמר חודשים.

יש עוד דבר שאפשר להכין לדי הרבה זמן.
ייבוש סלק , עשיתי בנינג'ה. חותכים, מחזיקים בערך שעה במי מלח (אפשר גם להוסיף תבלינים) ואז מייבשים או במכשיר מיוחד או בתנור או בנינג'ה פודי כמוני.

אני לא אוהבת סלק!
אם את לא אוהבת סלק אז אין טעם להציע לך מתכונים. הצענו לך בשרשור הקודם שדיברת על זה.
אולי במכולת של הקיבוץ ישמחו לקנות/לקבל ממך את הסלקים הנותרים? אולי תפרסמי בווטצאפ הקיבוצי?
נ.ב. אני לא מבינה את הרעיון לשים לך סלקים ליד הדלת בלי לשאול אותך אם את רוצה. אנחנו מחלקים מהגינה שלנו אבל מציעים ולא מפילים תיק.

אם את לא אוהבת סלק אז אין טעם להציע לך מתכונים. הצענו לך בשרשור הקודם שדיברת על זה.
אולי במכולת של הקיבוץ ישמחו לקנות/לקבל ממך את הסלקים הנותרים? אולי תפרסמי בווטצאפ הקיבוצי?
נ.ב. אני לא מבינה את הרעיון לשים לך סלקים ליד הדלת בלי לשאול אותך אם את רוצה. אנחנו מחלקים מהגינה שלנו אבל מציעים ולא מפילים תיק.
יש לי שכנים מיוחדים עם לב זהב... לא פשוט להגיד לזה לא. אני אשאל שוב מסביב, אבל נראה לי שמיציתי את מה שהיה אפשר לחלק הלאה.
וגם - אני לא אוהבת סלק אבל אולי לא פגשתי את המתכון הנכון? מטריף אותי הרעיון שיש לי חומר גלם בכזאת כמות ואין לי איך להשתמש בו.

יש עוד דבר שאפשר להכין לדי הרבה זמן.
ייבוש סלק , עשיתי בנינג'ה. חותכים, מחזיקים בערך שעה במי מלח (אפשר גם להוסיף תבלינים) ואז מייבשים או במכשיר מיוחד או בתנור או בנינג'ה פודי כמוני.
מה הסיכוי שזה יוצא כמו צ'יפס?..

אם את גרה באזור הרצליה / תל אביב יש קבוצות וואטסאפ למסירת עודפי מזון. אוכל לשלוח לך לינק בפרטי.

אפשר גם לנסות בקבוצת הפייסבוק הזו

מה הסיכוי שזה יוצא כמו צ'יפס?..
אין בעיה בכלל לעשות עם פריכות כמו צ'יפס. זה עניין עובי חיתוך (עדיף לא בעזרת סכין), זמן ייבוש ושיטה.
בגדול צריך להבין שייבוש הכי טוב זה הרבה אוויר חם ויבש (מעבר חום בהסעה) על מקסימום שטח של סלק (במקרה הזה).
אז בגלל זה עדיף לשים סלק לא על נייר אפיה אלא על רשת. בגלל שיש לך כמות אז או תנור עם כמה רשתות או מכשיר ייבוש לא קטן .בהצלחה.

רק אולי כדאי להזכיר שסלק הוא ירק עשיר באוקסלט, כך שישנם אנשים שייטב להם אם ימנעו מאכילתו (למשל אנשים שגופם נוטה לייצר אבני כליה).

אם את גרה באזור הרצליה / תל אביב יש קבוצות וואטסאפ למסירת עודפי מזון. אוכל לשלוח לך לינק בפרטי.

אפשר גם לנסות בקבוצת הפייסבוק הזו
תודה, לצערי אני ממש לא באזור. אין קבוצות מסירה באזור שלי....

רק אולי כדאי להזכיר שסלק הוא ירק עשיר באוקסלט, כך שישנם אנשים שייטב להם אם ימנעו מאכילתו (למשל אנשים שגופם נוטה לייצר אבני כליה).
לפני שנמנעיים לאכול אוכל עם כמות גדולה של חומצה אוקסלית עדיף מאוד ללכת לרופא ולעשות בדיקות.
יש מגוון גדול של אוכל מאוד חשוב לגוף עם כמות גדולה של אוקסלטים ולא כדאי להחליט על זה בלי בדיקות.
גם באינטרנט קל לבדוק שלא רק אוקסלטים (גם כמות גדולה של חלבון או תוספת ויטמין C או פשוט לא שותים מספיק מים..) גורמים לאבנים בכליות ולא כל אבנים בכליות נגרמים מאוקסלטים.
בנוסף בשורשים של סלק יש פחות אוקסלטים מאשר בעלים. אם מבשלים סלק הרבה זמן אז כמות אוקסלטים בסלק יורדת חזק. כדאי גם להוסיף מיץ לימון טרי לסלטים עם סלק וגם לבורשט (בסוף הכנה).

נערך לאחרונה ב:
Sounds like the beets have negative utility to you and removing them from your life as quickly and decisively as possible will be a net positive.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
עלילה מסלול פסגות שלי ואני פוסטים מאיכות נמוכה 1
הסולידית לאתר הסולידית אין כל קשר לאתר Money-Out ואני מתנגדת ליוזמות מאורגנות להוצאת כספים מחו"ל שער הקהילה 89
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
M יש לי נזילה מהתקרה ואני גר בשכירות. מה האופציות? אוף טופיק 11
Gari הוצאות ותשלומים שכרגע משולמים במשכורת ואני אצטרך לשלם בעצמי בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
בייניש הצבתי מטרות ואני יודע מה אני מחפש, אבל אני לא יודע איך להרים את הכפפה ולהשקיע את כספי שוק ההון 3
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
Liron2035 פספוס - חישוב לא נכון ואני במינוס 4$ בIB שוק ההון 4
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
B אני יחסית חדשה בנושא ואני לא מצליחה להבין למה את אומרת שוק ההון 2
מ בטח יש כזה אתר ואני פשוט לא מכיר אותו שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה