• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הו"ק ישירות לחשבון בבית ההשקעות

שולי

משתמש רשום
דירוג
6
שלום לכולם
יש לי שאלה הבנתי מהבלוג שניתן לעשות הוראת קבע חודשית קבועה לחשבון ההשקעות שלי בבית ההשקעות כששאלתי את בית ההשקעות מיטב דש לגבי זה הם אמרו לי שלא ניתן לעשות ישירות הוראת קבע אלא רק ע"י הפקדה יזומה שלי לחשבון ודיווח להם אחרי ההפקדה .. אז מה ניתן לעשות? אני לא רוצה להתעסק עם ההפקדות כל חודש מחדש.. ושאלה נוספת לגבי איזון התיק ע"י קנייה של יחידות חדשות מהקרן , האם כל פעם שאני מפקידה מדי חודש כדאי לי לקנות יחידות או לחכות כל רבעון או חצי שנה שיצבר לי סכום ואז לרכוש? מבחינת כדאיות עלויות קנייה אני מתכוונת?
תודה רבה על התגובות..

לגבי הוראות קבע אני לא מבצע הוראות כאלו בעצמי אבל למיטב הבנתי מאנשים כאן בבלוג ההוראות קבע הן לא הוראות של העברת כספים לבית ההשקעות אלא הוראות לבנק לרכוש יחידות של קרן נאמנות.
יכול להיות שאני טועה אז עדיף לחכות לאנשים שעושים זאת שיגיבו.

לגבי כדאיות ביצוע פעולות.
בגלל שאנחנו מדברים על הפקדות חודשיות שכנראה לא יהיו מאות אלפי שקלים אז אני מניח שהעמלה שלך תמיד תהיה עמלת מינימום.
לדעתי את צריכה להחליט עם עצמך מה העמלת פעולה שאת מוכנה לשלם ולפי זה תקבלי את שווי הפעולה.

נניח שאתה משלמת עמלת מינימום של 5 שח.
אם תבצעי קניה ב-50 שח אז שילמת עמלת קניה בשווי 5/50=10%.
אם תבצעי קניה ב-500 שח אז שילמת עמלת קניה בשווי של 5/500=1%.
אם תבצעי קניה ב-1000 שח אז שילמת עמלת קניה של 5/1000=0.5%.

תקחי את עמלת המינימום שלך ותחלקי אותה בעמלה שאת רוצה לשלם (5 שח חלקי 1% זה 5/0.01) ותקבלי את הסכום הנדרש בשביל הפעולה.

את יודעת מה עמלת המינימום שלך ואחרי שתחליטי מה העמלה שאת מוכנה לשלם תוכלי להגיע לסכום מינימאלי לפעולה.
כמובן שאם לוקח לך שנה לחסוך מספיק בשביל לבצע פעולה אז יש לך הרבה כסף ששוכב בלי לעשות כלום וזה לא בהכרח עוזר לך.

אני אישית מעדיף לשלם בערך 0.6%.

תודה רבה אני אבדוק לגבי העמלות מה יותר משתלם

עמלת קניה/מכירה.
אני לוקח את עמלת המינימום ומחלק אותה ב-0.6% וזה הסכום המינימאלי מבחינתי לביצוע פעולה.
כל עוד אין לי את הסכום הזה אז אני מחקה לדיבידנד הבא או לחיסכון הבא.

עמלת קניה/מכירה.
אני לוקח את עמלת המינימום ומחלק אותה ב-0.6% וזה הסכום המינימאלי מבחינתי לביצוע פעולה.
כל עוד אין לי את הסכום הזה אז אני מחקה לדיבידנד הבא או לחיסכון הבא.
דעת, אני מאבד אותך,
הרי כול הפורום הזה הוא בעניין חיסכון ואיך אתה משלם כאלו עמלות גבוהות?
אני משלם בטרייד-וואן 0.08-0.09% שזה בערך פי 7 פחות ממה שאתה משלם.
הבנתי את עניין עמלת המינימום ואני חושב שכדאי לך לדסקס את הנושא ם הברוקר שלך...

yossik, הוא לא מתכוון שזו העמלה שהברוקר נותן לו. הוא מתכוון לאחוז מתוך הכסף שהוא משקיע שהולך על עמלות.

היי,
לי יש הוראת קבע חודשית מהבנק למיטב דש, וגם לי היה עם זה קצת כאב ראש כל פעם להתקשר ולדווח על ההפקדה.
הדרישה שלהם היא לדווח להם על כל העברה. אז דרך פשוטה יותר - בכל ה-1 לחודש (זמן ההעברה) אני מקדיש 2 דקות למילוי טופס דיווח על הפקדה שיש אצלם באתר ותוך יום הסכום נקלט בחשבון.

איך אני עושה את ההו״ק מהבנק לחשבון במיטב דש ?.. דרך הבנק ?.. זה מה שהתכוונתי אליו האם יש דרך לעשות הו״ק אוטומטית כל חודש לחשבון במיטב דש ורק לדווח על ההעברה באתר שלהם?..

דעת, אני מאבד אותך,
הרי כול הפורום הזה הוא בעניין חיסכון ואיך אתה משלם כאלו עמלות גבוהות?
אני משלם בטרייד-וואן 0.08-0.09% שזה בערך פי 7 פחות ממה שאתה משלם.
הבנתי את עניין עמלת המינימום ואני חושב שכדאי לך לדסקס את הנושא ם הברוקר שלך...
בוא ונעשה חשבון.
הנתונים נלקחים מהקישור הזה: http://www.hasolidit.com/השוואת-בתי-השקעות-למסחר-עצמאי-בבורסה
טרייד וואן כרגע לא מאפשרים מסחר בחו"ל כך שההשוואה לא רלוונטית כל כך אבל בארץ:
עמלת מינימום 5 שח.
עמלה באחוזים 0.09%.
5/0.0009 = סכום מינימאלי של 5555.55 שח לפעולה בשביל לשלם 0.09%, כל סכום קטן מכך גורם לך לשלם עמלה גבוהה יותר.

אני סוחר בארץ דרך קרן ההשתלמות ומשלם 6$ לפעולה ובנוסף 0.1%.
בשביל לשלם 0.6% אני צריך לרכוש בפעולה אחת מניות בשווי 6/0.006=1000 דולר ~ 4000 שח.
בהינתן הפקדה של 1571 שח לחודש אני צריך לחכות כמעט רבעון בשביל לבצע פעולה אחת.
אם אני ארצה לשלם רק 0.09% כמו שאתה משלם אז אני אצטרך סכום של 6/0.0009=6666.67 דולר ~26666.67 שח.
או במילים אחרות פעולה אחת לכל 17 הפקדות... אני לא מתכנן לבצע פעולה אחת בשנה וחצי ולתת לכסף לשכב בלי לעשות כלום 17 חודשים...

מצד שני יש לי גם חשבון מסחר בחול שבו אני משתמש בכלי מדהים שקוראים לו אופציות.
במונחים פשוטים אני מקבל בערך 2-3% משווי הרכישה בשביל לקנות מניות (אחרי עמלת מכירה של 1.3 דולר לאופציה).
אז אתה תמשיך לשלם עמלה של 0.09% לטרייד וואן ואני אמשיך לקבל "עמלה" של 2-3% מהפראייר שקונה ממני את האופציה.
זה בהחלט מכפר על העמלה המופרכת בקרן ההשתלמות שלי :)

איך אני עושה את ההו״ק מהבנק לחשבון במיטב דש ?.. דרך הבנק ?.. זה מה שהתכוונתי אליו האם יש דרך לעשות הו״ק אוטומטית כל חודש לחשבון במיטב דש ורק לדווח על ההעברה באתר שלהם?..
כפי שאמרתי, לדעתי העברה כזו לא אפשרית אבל הפקידים של הבנק שלך יוכלו לתת לך תשובה חד משמעית בטלפון.
תזכרי שזו לא העברה רגילה של מזומן כי היא מועברת לחשבון של בית ההשקעות וצריך לספק להם מידע לאיזה לקוח היא מיועדת.
אין לי מושג אם הבנק שלך מוכן לספק לך שירות כזה ואם כן מה העלות שלו מבחינת עמלות.

נערך לאחרונה ב:

כן, אפשר לעשות העברה בהוראת קבע. אפשר למשל להגדיר הוראה כזאת באתר האינטרנט של בנק לאומי - תאריך בכל חודש וסכום. אבל מבחינת בית ההשקעות (לפחות מיטב דש) הם לא מכירים בזה - כלומר, בכל חודש צריך לשלוח להם מחדש את האסמכתא להעברה, אין אופציה לשלוח להם פעם אחת אסמכתא ולשכוח מהעניין.

תודה אני אבדוק את זה ..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' הו, הסלע השחור דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 4
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
S האם ניתן להמיר ב IBKR ישירות שקלים לפרנק שוויצרי ? צרכנות פיננסית 10
O קניית אגרות חוב של ממשלת ארה"ב ישירות באתר treasurydirect שוק ההון 10
Z השירות הזול ביותר להעברת מט"ח לחו"ל ישירות משקלים צרכנות פיננסית 1
ה האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן? צרכנות פיננסית 12
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
S החלת רצף פיצויים - כאשר המעסיק שילם ישירות פיצויים "אקסטרה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
R מה ההבדל בין רכישת ETF ישירות מ-iShares לעומת רכישת ETF מאלטשולר? שוק ההון 3
מ קרנות ישראליות מחקות מדדים אמריקאים או השקעה ישירות בארהב? שוק ההון 7
W איך קונים אג"ח ישירות מהמדינה? שוק ההון 6
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
ל איך קונים אג"ח ישירות מהמנפיק? שוק ההון 9
א קניית אג"ח ישראלי לטווח ארוך ישירות - איגרת אחת או לפזר? שוק ההון 36
F מה ההשלכות של עבודה עם IB ישראל לעומת ישירות עם IB? שוק ההון 6
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1
ג אם אני בברוקר ישראלי ומחזיק ETF אמריקאי - אקבל דיבידנדים ישירות לחשבון שלי ? שוק ההון 8
ד למה לבחור בברוקר ישראלי / נציגות של אמריקאי ולא ישירות בברוקר זר שוק ההון 11
milx אפשר ב-IB להמיר GBP לשקל ישירות, או שחייבים להמיר קודם לדולר? שוק ההון 30
K קניית אג"ח ממשלתי ישירות מהמדינה שוק ההון 4
פ הוצאות ישירות בקרנות הפנסיה צרכנות פיננסית 1
שרון השקעה ישירות בחברות שלא מארה"ב שוק ההון 32
ר התנהלות ישירות מול קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 36
P להשקיע ישירות בETF הנסחר בחו"ל לעומת קרנות מחקות ישראליות שוק ההון 34
N שאלה לגבי ההבדל בין רכישת אג"ח ישירות לבין קרנות אג"ח שוק ההון 12
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
caterpillar המרה והעברת ניירות שקליות לחשבון זר שוק ההון 7
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
G ננעלתי מחוץ לחשבון באינטראקטיב ברוקרס אוף טופיק 4
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
identitybridge הפקדת מזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 2
א ירושה כאשר הכסף בib מקושר לחשבון wise צרכנות פיננסית 6
ק הוצאת כספי פיצויים לחשבון ב-IB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
ג העברת כספים מחשבון שקלי לחשבון דולרי מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה