• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית?

לא מדוייק.
אנשים שמשתכרים מעט ויש להם הרבה ילדים (מי אלו?) זכאים להטבות משמעותיות.
אם תסתכל פה לדוגמא תיווכח לדעת שזוג שמרוויחים ביחד 10k אבל יש להם רק ילד אחד אינם זכאים כלל להנחה בארנונה.
לו היו להם 5 ילדים הם היו זכאים ל90% הנחה.
כנ"ל לגבי הטבות רבות נוספות.
מדרגת המס למרוויחי שכר מינימום - 0% מס.
מס הכנסה שלילי - זכאות מילד אחד.
הנחה בארנונה למשפחות בעלות הכנסה נמוכה גדלה ככל שיש יותר ילדים אבל יש הנחה גם בילד אחד (על שכר נמוך יותר).
קצבאות ילדים - בעבר קצבת הילדים נתנה תשלום עודף למספר גבוה של ילדים אבל כבר כמה שנים טובות שאין יתרון כזה.

ובכל מקרה, אצל החרדים הם מצליחים גם לצמצם מאוד בעלויות השוטפות - תורמים ציוד, בגדים, צעצועים וספרים שלא בשימוש למי שצריך במקום לרכוש חדש, עוזרים אחד לשני בתוך הקהילה וכו'.

לא ממליץ לאמץ את אורח החיים החרדי, אבל הם כן דוגמה לכך שאפשר בשכר נמוך להתקיים בתנאי שאתה מוכן לאמץ רמת חיים הנחשבת נמוכה בעיני החילוני המצוי.

זה רק אני או שצמד המילים "קופאית בסופר" צורם בהקשר הזה?
בשביל מה להשתמש בעבודה מסויימת, שרבות וטובות עובדות בה, כתחתית של איזה סולם? אתם מכירים בכלל קופאית בסופר או שזה סתם דרך להגיד "אישה, לא משכילה, שמרוויחה מעט"?
מסכים.
אבל זה לא רק הסטריאוטיפיות.
עצמאות כלכלית זה קודם כל אומר לא לתת לעבודה להיות מה שמגדיר את הזהות שלך. אתה לא יכול לפרוש כל זמן שהעבודה היא מה שמספק לך את הסיבה לקום בבוקר.
אולי הקופאית הזו גם משחקת טניס ומתנדבת עם בעלי מוגבלויות, וזה מה שנותן לה משמעות בחיים. העבודה בסופר זה רק כדי לשים אוכל על השולחן.
דווקא מהבחינה הזאת של לא לתת לעבודה להגדיר אותך, אני חושב שלקופאיות יש יתרון על פני אנשים בעלי מקצועות רווחיים אך תובעניים יותר.

כן, בהחלט!
הזכרתי את זה בדיוינים קודמים, כבר. לדעתי, המפתח ל-״״חיים סולידיים״״ או וואטאבר... (יש לי בעיה עם ההגדרה הזו) זה 11,000 ש״ח, במובני שקלים-חדשים-2021.
או אם לדבר יותר בהרחבה, שכר מינימום כפול שתיים. לא חשוב איזה מטבע ושנה.
אדם שאינו עובד מחוייב בתשלום דמי ביטוח לאומי של 177 ש"ח בחודש (נכון ל-2021).
לכן זו ההוצאה החודשית המינימלית שלא ניתן לרדת מתחתיה.
אם נלך לפי כלל ה-300, זה אומר שעם תיק השקעות מפוזר היטב בשווי של לפחות 53,100 ש"ח ניתן לפרוש.
כל שקל שתחסוך מעבר לך הוא בגדר בחירה אישית שלך להעלות את רמת חייך, שאיננה מחויבת המציאות.

אבל אני אשמח לשמוע את פירוט החישובים שהביאו אותך ל - 11,000 ש״ח בחודש.

אתם מכירים בכלל קופאית בסופר או שזה סתם דרך להגיד "אישה, לא משכילה, שמרוויחה מעט
אני יודע שלא התכוונת אבל באת להגן ויצאת מזיק. אף אחד כאן לא הסיק שהקופאית איננה משכילה. קופאיות רבות, בעיקר מחבר העמים, הן משכילות.
כשאמרו קופאית התכוונו לקופאית. ומותר להתייחס לנשים בלי שזה יחשב הכללה, בטח כשהן הרוב המוחץ בעבודה הזו. אין מה לקמט את המציאות כדי לצאת פוליטיקלי קורקט.
אגב אישה משלמת פחות מס, ולעיתים מוסללת להשאר בעבודת הקופאית. לטוב ולרע, ציון המגדר שלה היה מהותי לפותח השרשור וזה בסדר גמור בהינתן מצב שונה לשני המינים.

אלא אם אדם עבד שעה בחודש, ואז הוא משלם ביטוח לאומי של שקלים בודדים, ולא נדרש להשלים ל177 ש"ח.

לדעתי, המפתח ל-״״חיים סולידיים״״ או וואטאבר... (יש לי בעיה עם ההגדרה הזו) זה 11,000 ש״ח, במובני שקלים-חדשים-2021.
מזמן לא צחקתי ככה. מאיפה הגעת לתובנות האלו? למה אתה קורא חיים סולידים בכלל?
רוב מוחלט של תושבי הצפון והדרום לא מגיעים למשכורת המינימלית לדעתך. רובם נמצאים בטווח שבין משכורת מינימום ל-8K בחודש. עם המשכורות האלו הם מצליחים לאכול, לשלוח ילדים לחוג או שניים, לשלם שכ"ד או משכנתא ואפילו לנפוש מדי פעם.

בעלי ואני מושכים משכורת די נמוכה מהחברה שלנו ועדיין נשארים בעודף בסוף החודש.
הבת שלי משתכרת משכורת מינימום וחוסכת בערך 25% ממנה (שוכרת דירה לבד, מחזיקה רכב, קונה בגדים, יוצאת לבלות) ויש לה תיק השקעות מכובד יחסית.

כדי להרוויח שכר מינימום היא תצטרך לעבוד במשרה מלאה, משמע, היא תצטרך עדיין גן פרטי וצהרון בדיוק כמו כל הורה רגיל.
ייתכן כמובן שהיא תקבל מהמדינה סבסוד משמעותי לצהרון ולגן פרטי בגלל שהיא עניה (כמו החרדים) אבל זה לא קשור לפנאי.

למה אתה חושב שלקופאית שמשרתת לקוחות במשך 9 שעות ביום וצריכה לדווח למעסיק בכל פעם שהיא רוצה ללכת לשירותים או לשתות קפה (לדעתי היא בכלל לא יכולה לשתות קפה בעבודה) תהיה יותר אנרגיה מלמתכנת שיושב וכותב קוד במשך 9 שעות ביום?
1. אני מתנצל אבל 9 שעות ביום לא מפיל אותי מהכסא. עבודות בשכר גבוה יותר קורלטיביות לשעות עבודה ארוכות יותר ועמוסות יותר - כולל השלמות מהבית, פגישות עם אנשים במדינות אחרות בשעות וימים מאוד לא נוחים, כוננויות בסופי שבוע וחגים, משמרות רופאים וכו׳

2. זה שבתפקידים רבים אתה מנהל את הזמן של עצמך לא אומר שיש לך יותר זמן להפסקות קפה.

3. אני מבין שיש היבטים שבהם העבודה של הקופאית מאוד קשה, אבל מול תפקידים שבהם אתה נמדד על תוצאות ונדרש ליזום דברים ולפתור בעיות קשות - קיים עומס מנטלי גדול יותר ולעתים גם סטרס גדול יותר. מורקמי כתב על זה פעם ותיאר את אופי העבודה הראשון כ״עבודה שחורה״ (סליחה אם זה כבר לא PC) ואת סוג העבודה השני כ״השקעת מאמץ״.

4. שכר גבוה יותר קורלטיבי להשכלה או מסלול הכשרה ארוכים יותר. כלומר למקבל השכר הנמוך יש אפשרות לחסוך גם במהלך השנים שמקבל השכר גבוה לעתיד צריך להקדיש את כל זמנו להכשרה/לימודים ולשלם עליהם.

אם נלך לפי כלל ה-300, זה אומר שעם תיק השקעות מפוזר היטב בשווי של לפחות 53,100 ש"ח ניתן לפרוש.
כל שקל שתחסוך מעבר לך הוא בגדר בחירה אישית שלך להעלות את רמת חייך, שאיננה מחויבת המציאות.
תשמע, יש היגיון בכל הפסקה הזאת בערך כמו באימרה: ״אפשר להיות עוד הומלס בתל אביב ולאכול מהפחים. כל השקעה שאתה עושה מעבר, זה בגדר בחירה אישית שלך להעלות את רמת חייך...״
לכסות את דמי ביטוח לאומי זה לא נקרא פרישה ואיפלו לא עשירית פרישה.
אבל אני אשמח לשמוע את פירוט החישובים שהביאו אותך ל - 11,000 ש״ח בחודש.
אני לא מסתכל על צד ההוצאות בכלל. מבחינתי, אין שום סיבה בעולם שרווקים ללא-ילדים יצטרכו להוציא מעל 5,000 למחיה בסיסית.
אני מסתכל רק על צד ההכנסות. אלה דברים שהסברתי כבר בעבר, אבל שבוע עבודה של 40 שעות זה פשוט לא מספיק לאף אחד שרוצה לעשות משהו משמעותי עם החיים שלו. מי שמסתפק בעבודה במשרה מלאה בשכר מינימום, זה לא בנאדם שהולך להגיע רחוק במירוץ. קל וחומר לא לפרישה מוקדמת - שהיא מטרה מאוד מאתגרת.
40 שעות זה בינוניות. זה מה שהחברה שלנו מצפה כמעט מכל אחד מפרטיה.
רוב מוחלט של תושבי הצפון והדרום לא מגיעים למשכורת המינימלית לדעתך. רובם נמצאים בטווח שבין משכורת מינימום ל-8K בחודש. עם המשכורות האלו הם מצליחים לאכול, לשלוח ילדים לחוג או שניים, לשלם שכ"ד או משכנתא ואפילו לנפוש מדי פעם.
זה לא משנה (לי, לפחות) בכלל שעושים ככה מיליארד סינים.
גם בימי הביניים, רוב האנשים מתו 100 מטר מהמקום בו הם נולדו.
הבת שלי משתכרת משכורת מינימום וחוסכת בערך 25% ממנה (שוכרת דירה לבד, מחזיקה רכב, קונה בגדים, יוצאת לבלות) ויש לה תיק השקעות מכובד יחסית.
מעבר לזה שאני חושב שמצבה לא כל כך טוב, אני מרגיש רע בשבילה שהיית צריכה להשתמש בה כדוגמה. הייתי מעדיף לא להיחשף למידע הזה.
שכחתי בתגובה הקודמת לצטט מישהו אחר, בנושא, אבל התגובה שלך זהה בתכלית. לחסוך רבע-חצי שכר מינימום זה פשוט לא טוב. לא מהר מספיק. אולי למישהו שרוצה לחיות חיים איטיים בצפון כן... אבל למישהו עם מטרות יותר גדולות, פשוט לא.

1. אני מתנצל אבל 9 שעות ביום לא מפיל אותי מהכסא. עבודות בשכר גבוה יותר קורלטיביות לשעות עבודה ארוכות יותר ועמוסות יותר - כולל השלמות מהבית, פגישות עם אנשים במדינות אחרות בשעות וימים מאוד לא נוחים, כוננויות בסופי שבוע וחגים, משמרות רופאים וכו׳

2. זה שבתפקידים רבים אתה מנהל את הזמן של עצמך לא אומר שיש לך יותר זמן להפסקות קפה.

3. אני מבין שיש היבטים שבהם העבודה של הקופאית מאוד קשה, אבל מול תפקידים שבהם אתה נמדד על תוצאות ונדרש ליזום דברים ולפתור בעיות קשות - קיים עומס מנטלי גדול יותר ולעתים גם סטרס גדול יותר. מורקמי כתב על זה פעם ותיאר את אופי העבודה הראשון כ״עבודה שחורה״ (סליחה אם זה כבר לא PC) ואת סוג העבודה השני כ״השקעת מאמץ״.

4. שכר גבוה יותר קורלטיבי להשכלה או מסלול הכשרה ארוכים יותר. כלומר למקבל השכר הנמוך יש אפשרות לחסוך גם במהלך השנים שמקבל השכר גבוה לעתיד צריך להקדיש את כל זמנו להכשרה/לימודים ולשלם עליהם.
אני לא יודע אם לעובדי צווארון שחור יש יותר עומס מעובדי צווארון לבן. המוכר בחנות הבגדים או המלצר נמדדים לפי ביצועים לא פחות מרופאת המשפחה בקופת חולים. אפשר למצוא דוגמאות לכאן ולכאן. בנוסף, מלבד העומס המנטלי שבצורך לעמוד ביעדים יש עומסים נוספים כמו החשש מאיבוד מקום העבודה, שלהערכתי חזק יותר דווקא אצל עובדי צווארון שחור (בהכללה, ברור לי שיהיו דוגמאות לכאן ולכאן). כולנו חשופים לסיכון של שינוי במקום העבודה שיהפוך את העבודה לקשה ואף בלתי נסבלת. כשאתה חושש שתתקשה למצוא עבודה דומה, בעיני זה עומס נפשי קשה מאד.
לעניין ניהול הזמן, העיקר זה לא הפסקת קפה, אלא היכולת לשלב בין בית ועבודה שיש לה משמעויות כספיות וחשוב מכך, ברווחה נפשית.

טעות. עקרת בית אינה חייבת בתשלום דמי ביטוח לאומי.

לחסוך רבע-חצי שכר מינימום זה פשוט לא טוב. לא מהר מספיק.
לא מהר מספיק למה?
היא גם חוסכת ומשקיעה והיא גם דואגת שישלמו לה פנסיה מהרגע הראשון. תאמין לי שקרוב ל-100% מהצעירים בגילה רחוקים מאד ממצב הנכסים שלה, גם אלה שמקבלים את המשכורת המינימלית לדעתך וצפונה.
אולי למישהו שרוצה לחיות חיים איטיים בצפון כן... אבל למישהו עם מטרות יותר גדולות, פשוט לא.
תספר על איזה מטרות גדולות אתה מדבר, שנסתנכרן... חיים מהירים במרכז?

תשמע, יש היגיון בכל הפסקה הזאת בערך כמו באימרה: ״אפשר להיות עוד הומלס בתל אביב ולאכול מהפחים. כל השקעה שאתה עושה מעבר, זה בגדר בחירה אישית שלך להעלות את רמת חייך...״
האמרה הזו לא דומה למה שכתבתי.
היא בדיוק מה שכתבתי.
והיא בעניי מאוד נכונה.

שבוע עבודה של 40 שעות זה פשוט לא מספיק לאף אחד שרוצה לעשות משהו משמעותי עם החיים שלו. מי שמסתפק בעבודה במשרה מלאה בשכר מינימום, זה לא בנאדם שהולך להגיע רחוק במירוץ. קל וחומר לא לפרישה מוקדמת - שהיא מטרה מאוד מאתגרת.
40 שעות זה בינוניות.
מה זה "משהו משמעותי"?
באיזה מירוץ אנחנו נמצאים?
בינוניות ביחס למה?
זה מה שהחברה שלנו מצפה כמעט מכל אחד מפרטיה
דווקא מפתיע אותי שאתה מכולם מוטרד ממה שהחברה מצפה ממך.
אם אתה חי בחברה שבה מצופה מאדם לעבוד כל עוד בריאותו הפיזית מאפשרת לו, להתמקצע בנישה מסויימת ו"להתקדם" בתוכה, אז וודאי שהשלב הראשון בדרך לעצמאות כלכלית חייב להיות התנתקות ממוסכמות חברתיות שמגבילות אותך ולהיחשף למכלול האופציות העומדות לרשותך.
מעבר לזה שאני חושב שמצבה לא כל כך טוב, אני מרגיש רע בשבילה שהיית צריכה להשתמש בה כדוגמה. הייתי מעדיף לא להיחשף למידע הזה.
שכחתי בתגובה הקודמת לצטט מישהו אחר, בנושא, אבל התגובה שלך זהה בתכלית. לחסוך רבע-חצי שכר מינימום זה פשוט לא טוב. לא מהר מספיק. אולי למישהו שרוצה לחיות חיים איטיים בצפון כן... אבל למישהו עם מטרות יותר גדולות, פשוט לא.
קודם כל, מי אתה שתקבע מתי מצבו של אדם הוא טוב או לא טוב? במיוחד כשמדובר על מישהי שמעולם לא פגשת.

שנית, בוא דבר איתנו מספרים.
מתי חיסכון הוא כן "טוב"?
איזה גובה הוצאות מינימלי ואחוז חיסכון מינימלי אדם צריך כדי להגיע לעצמאות כלכלית.
תשובות בדיוק של שתי ספרות אחרי הנקודה העשרונית בבקשה.
אם אתה רוצה לשפוט את הדרכים בהם שאנשים אחרים בוחרים כדי להגיע לעצמאות כלכלית, ראוי שיהיה לך איזשהו מבחן אמפירי ושלא תדבר סתם מתוך תחושות בטן.

אלא אם כן היא אישה נשואה. אז זה יורד לאפס.

ובכלל זה לא ממש קשור לנושא, כי אנחנו מדברים פה על עצמאות כלכלית תוך שמירה על רמת חיים נאותה.

אחרת, אפשר לקחת לדוגמא הומלסים כמו שהזכיר אלכס או את אלו שפורשים לפתוח קנטה באילת, על הכנרת או בים המלח, וחיים מהיד אל הפה תוך הוצאות אפסיות.
מי מהם בכלל חושב לשלם לביטוח לאומי? זה לא שחוב לביטוח לאומי יכניס אותך לכלא, וחוב לבט"ל לא ממש מרתיע את הפורשים מהסוג הזה.

אלא אם כן היא אישה נשואה. אז זה יורד לאפס.

ובכלל זה לא ממש קשור לנושא, כי אנחנו מדברים פה על עצמאות כלכלית תוך שמירה על רמת חיים נאותה.

אחרת, אפשר לקחת לדוגמא הומלסים כמו שהזכיר אלכס או את אלו שפורשים לפתוח קנטה באילת, על הכנרת או בים המלח, וחיים מהיד אל הפה תוך הוצאות אפסיות.
מי מהם בכלל חושב לשלם לביטוח לאומי? זה לא שחוב לביטוח לאומי יכניס אותך לכלא, וחוב לבט"ל לא ממש מרתיע את הפורשים מהסוג הזה.
כנ"ל לגביך,
דבר מספרים.

מה זו "רמת חיים נאותה"? בעניי זה מושג סובייקטיבי לגמרי, ולכן זה חסר משמעות לסייג עצמאות כלכלית ב-"שמירה על רמת חיים נאותה".
מי שחושב שחושב אחרת, שינקוב במספר המתאר את גובה ההוצאות המינימלי ההכרחי לקיום רמת חיים נאותה, ונתקדם משם.

חוץ מזה, מיסים צריך לשלם. לא יודע מה עושים החבר'ה מהכנרת, אבל אני לא מעודד העלמת מס כאמצעי לקידום מועד הפרישה.

לא ממליץ לאמץ את אורח החיים החרדי, אבל הם כן דוגמה לכך שאפשר בשכר נמוך להתקיים בתנאי שאתה מוכן לאמץ רמת חיים הנחשבת נמוכה בעיני החילוני המצוי.
לדעתי הם דוגמא לכך שאם תחיה ברמת חיים נמוכה ותקבל הטבות כספיות מאוד משמעותיות שנתפרו ע"י הפוליטיקאים במיוחד עבור המגזר שלך אז אפשר להתקיים.

לדעתי הם דוגמא לכך שאם תחיה ברמת חיים נמוכה ותקבל הטבות כספיות מאוד משמעותיות שנתפרו ע"י הפוליטיקאים במיוחד עבור המגזר שלך אז אפשר להתקיים.
גם אני לא ממליץ לאמץ את אורח החיים החרדי,
אבל אם נוריד רגע את מסכת הציניות, צריך לזקוף לזכותם את ההתנהלות הפיננסית במגזר שלהם.

עזוב סיסמאות, תעשה בדיקה אובייקטיבית מה סכום ההטבות שמקבלת משפחה חרדית עם שני ילדים עם הכנסה של שכר מינימום לעומת סכום ההטבות שמקבלת משפחה חילונית עם שני ילדים והכנסה של שכר מינימום. ואם הטענה היא שמשפחה החרדית יש הרבה יותר משני ילדים, תחשיב את זה גם בצד ההוצאה - האם תוספת ההטבות על כל ילד מכסה את תוספת ההוצאות שלו.

עזוב סיסמאות
מאז שאני זוכר את עצמי העיסוק העיקרי של המפלגות החרדיות בכנסת היה לדאוג להטבות כספיות חדשות ולשמר הטבות כספיות קיימות עבור המגזר שלהם כדי לאפשר להם לחיות את אורח החיים שלהם.

אין ספק שהם חיים בצניעות, אין לי ויכוח עם זה.
אבל מבחינתי אין גם ספק שללא כל ההטבות שנתפרו עבורם אורח החיים שלהם לא היה בר קיימא.

מאז שאני זוכר את עצמי העיסוק העיקרי של המפלגות החרדיות בכנסת היה לדאוג להטבות כספיות חדשות ולשמר הטבות כספיות קיימות עבור המגזר שלהם כדי לאפשר להם לחיות את אורח החיים שלהם.
נכון, המפלגות החרדיות דואגות להיטיב עם מצביעיהן, אחרת לא הייתה להן זכות קיום.
אבל במבחן התוצאה אין הרבה הטבות שמוגבלות לחרדים בלבד - רוב ההטבות הן לפי מבחן הכנסה עם פקטור למספר הילדים. אם תבדוק אבסולוטית כמה הטבות מקבל חרדי רק מעצם היותו חרדי, תגלה שהסכום לא גבוה כמו שאתה חושב.

"אישה, לא משכילה, שמרוויחה מעט"?
בגלל ששניים העירו לי שנפלתי כביכול באותה מלכודת של דעות קדומות, חשוב לי להגיד שאני לא חושב ככה, אלא שניסיתי להגיד שזה הסטראוטיפ שהתגנב לפוסט המקורי של פות"ש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
Tsachi01 שליח בכלכלת הפלטפורמה מרוויח כמו קופאי בסופר? הייתכן? אוף טופיק 130
B אפליקציה לרשימת קניות בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
1337justme ~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 96
yossik לאחר קניה בסופר ראיתם שיש טעות בחשבון לטובתכם צרכנות פיננסית 64
שמוליק קיפוד חובת סימון מוצרים בסופר אוף טופיק 0
adamshalev על מקרה בקופה בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 67
aziz קניות בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
ש קרן 1159235 יכולה לפשוט רגל? שוק ההון 5
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
שם משתמש בעייתי האם כמות ניירות הערך בקרן נאמנות יכולה להיגמר? שוק ההון 2
tomer111 האם המדינה יכולה להחרים מניות? פוסטים מאיכות נמוכה 59
T החזר מס - האם הרשות יכולה לטעות? מיסים 9
א האם ישראל יכולה להרוויח מהשער הגבוה של השקל ? שוק ההון 7
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
O האם יש הגבלה לכמות ולעיתוי בו חברה יכולה לקנות את המניות של עצמה ? שוק ההון 1
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
Chase מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר? צרכנות פיננסית 15
ל האם קרן יכולה להסגר? שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה