• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
אין לי כוונה לשלוף את כל הכסף ב 100 שנים הקרובות (או שיקרה משהו מאוד מאוד קיצוני ולא צפוי)
רשמת שאתה מקווה שהוא ימשיך לעלות, מההודעה נשמע כאילו אתה תלוי בו שימשיך לעלות עכשיו ולא בכללי לאורך תקופת זמן, אם אתה לא צריך אותו עכשיו אז זה לא כזה משנה לך מה הוא עושה כרגע כל עוד בטווח הארוך הוא ירוויח, הרי ברור שאם התוחלת הייתה שלילית כולנו מבזבזים את הזמן שלנו..

רשמת שאתה מקווה שהוא ימשיך לעלות, מההודעה נשמע כאילו אתה תלוי בו שימשיך לעלות עכשיו ולא בכללי לאורך תקופת זמן, אם אתה לא צריך אותו עכשיו אז זה לא כזה משנה לך מה הוא עושה כרגע כל עוד בטווח הארוך הוא ירוויח, הרי ברור שאם התוחלת הייתה שלילית כולנו מבזבזים את הזמן שלנו..
אני מאוד מקווה שימשיך לעלות כמו שאמרתי קודם וכמה שיותר ככה יותר טוב

אין לי כוונה לשלוף את כל הכסף ב 100 שנים הקרובות (או שיקרה משהו מאוד מאוד קיצוני ולא צפוי)
אם אתה לא מתכוון לשלוף את הכסף ב- 100 השנים הקרובות, אז מה זה משנה לך מה יקרה לו בכלל? יעלה? ירד? ימחק? זו תהיה בעייה של הילדים של הנינים שלך בכלל.

אם אתה לא מתכוון לשלוף את הכסף ב- 100 השנים הקרובות, אז מה זה משנה לך מה יקרה לו בכלל? יעלה? ירד? ימחק? זו תהיה בעייה של הילדים של הנינים שלך בכלל.
כל הכסף
ואני גמיש בעניין ולכן יכול לקחת סיכון

עכשיו הגיע

אמן שיינעל השרשור הזה וייפתח אחרי הקריסה.

אני האופטימי הנצחי. אבל לא מוצא חן בעיני משהו

מישהו מבין מה הולך עם הכלכלה העולמית?
היה חשש למיתון, העקום התהפך, דיברו לעלות את הריבית בישראל והאנפלציה הייתה נורמלית
ועכשיו, אין חשש גדול למיתון, העקום חזר לעצמו, מדברים על ירידת הריבית בישראל והאינפלציה בשפל

מתי כבר נחזור לריביות נורמליות של 3-5% ובא לציון גואל?

נחנו, והשוק "קרס"

כל התקווה?
כן

המחשבה לעבוד עד גיל 67 (היום) שזה 37 שנים ולך תדע מה יהיה עוד 37 שנים הגיל יעלה ל 75...
זאת מחשבה דיי מעיקה (ואני עדין בתיאור)
הבורסה נותנת לי תקווה של פרישה לפני גיל הפנסיה

נערך לאחרונה ב:
מישהו מבין מה הולך עם הכלכלה העולמית?
היה חשש למיתון, העקום התהפך, דיברו לעלות את הריבית בישראל והאנפלציה הייתה נורמלית
ועכשיו, אין חשש גדול למיתון, העקום חזר לעצמו, מדברים על ירידת הריבית בישראל והאינפלציה בשפל

מתי כבר נחזור לריביות נורמליות של 3-5% ובא לציון גואל?

לדעתי זה לא אפשרי ברמות החוב הנוכחיות.

ד״א, אין באמת ריבית ״נורמלית״ כי הריבית קשורה בטבור לאינפלציה. ריבית 3 אחוז היא מאוד גבוהה בעולם של 0 אינפלציה ומאוד נמוכה בעולם של 6 אחוז אינפלציה.

הדבר היחיד שאפשר לומר שהוא ״נורמלי״ זה ריבית ריאלית חיובית או לפחות לא שלילית. היום יש ריבית ריאלית שלילית במרווח די משמעותי, בראיה היסטורית זה בהחלט דבר נדיר.

הבורסה נותנת לי תקווה של פרישה לפני גיל הפנסיה
לא הפנמת מספיק את הפוסטים של הסולידית:
כשהתשואה לא רלוונטית
מפת חום לעצמאות כלכלית
זה פיצ'ר, לא באג..
זמן טוב להעריך את סבולת הסיכון שלכם
תעצרו את השוק אני רוצה לרדת!
בטח יש עוד.(למשל, לבזבז פחות או להרוויח יותר)
עד שתגמור לקרוא, שתה כוס מים (רצוי חמים, זה מרגיע. מדעי!)
אני לא הספקתי להבין מה קרה אתמול אבל המלצה קטנה לך @Shaz , לך לישון וקום במועד המשכורת הבא לאיזון התיק שלך כמו שתכננת.

זה לא בריא לשוק שהקריסה הגדולה לא מגיעה כבר כמה שנים (מאז הרגע שהייתה צריכה לבוא, אחרי שעבר מספיק זמן מהמשבר של 2008).

כשהולכים לקניון והכל מפוצץ או שכשרואים שאנשים טסים 4 פעמים בשנה לחול, אמי מבין שמשהו דפוק בכלכלה. ריבית אפס זה אסון לטווח הרחוק.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה