• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
איך אפשר בכלל לאמוד "אינפלציה" ? זה לא מדד קצת מוטה ?
כל אחד יכול למדוד את האינפלציה האישית שלו, שבתכלס זה הדבר היחיד שרלוונטי כשמתכננים הוצאות עתידיות.

כל אחד יכול למדוד את האינפלציה האישית שלו, שבתכלס זה הדבר היחיד שרלוונטי כשמתכננים הוצאות עתידיות.

התכוונתי ברמת הכלכלה המדינית - הבנק המרכזי מודד?

לא הפנמת מספיק את הפוסטים של הסולידית:
כשהתשואה לא רלוונטית
מפת חום לעצמאות כלכלית
זה פיצ'ר, לא באג..
זמן טוב להעריך את סבולת הסיכון שלכם
תעצרו את השוק אני רוצה לרדת!
בטח יש עוד.(למשל, לבזבז פחות או להרוויח יותר)
עד שתגמור לקרוא, שתה כוס מים (רצוי חמים, זה מרגיע. מדעי!)
אני לא הספקתי להבין מה קרה אתמול אבל המלצה קטנה לך @Shaz , לך לישון וקום במועד המשכורת הבא לאיזון התיק שלך כמו שתכננת.

אני בטוח שכבר קראתי אותם אבל בכל זאת אקרא אותם שוב לפני שהגיב לך..
אז יקח לי קצת זמן..

מוטה לאן?

הלמ"ס מודד את מדד המחירים לצרכן שהוא אחד האומדנים לאינפלציה, משום שעלייה ממושכת ברמת המחירים אמורה להיות מתואמת עם גידול ממושך בכמות הכסף (בו הבנק המרכזי כן שולט ומודד).

מוטה לאן?

הלמ"ס מודד את מדד המחירים לצרכן שהוא אחד האומדנים לאינפלציה, משום שעלייה ממושכת ברמת המחירים אמורה להיות מתואמת עם גידול ממושך בכמות הכסף (בו הבנק המרכזי כן שולט ומודד).
על פי מה בכלל הוא מודד? כמה עליה של קילו עגבניות זה משפיעה באחוזים על המדד הזה? (לצורך העניין..)

דיי קשה להגדיל את החיסכון שלי.. אני מרוויח בערך 6-6.5 נטו בממוצע + 1300 לפנסיה בממוצע אפשר לומר
7300-7800 לחודש רגיל בממוצע מתוך זה אני מוציא כל חודש סביב 3500-3000 שזה בערך חיסכון של 60-55%
באמת שקשה לחסוך יותר מזה.. (עדיין מחפש איפה שאפשר)
זה בסדר, אני מודע לכל הדברים האילו
יש לי דרך יצירה ולמרות הפיתויים אני לא משחק יותר כמו שניסיתי בהתחלה.. אני הולך על מדד עולמי וזהו..
לא הבנתי איך אילו בעייתיים עם מה שכתבתי?

כולל שכירות בלבד

לא הבנתי איך אילו בעייתיים עם מה שכתבתי?
אין שום בעייה! בכלל. אתה ממש ממש בדרך. לפי המתימטיקה, בחיסכון של 60% מהמשכורת (הלוואי עלי) אתה לא תלוי בכלל בתשואה לשם פרישה מוקדמת. זה נכון שבעתיים אם אתה בתחילת שלב הצבירה.
לכן, אחזור על המלצתי: לך לישון, תתמיד בתכנית ההשקעות שלך ותמצא לך תחביב עד שהכסף יאסף.
ולא, שפיכת הלב בשרשור הזה לא נחשב תחביב ראוי.

והתחזית הזאת?
מאז התחזית השלילית שלו השוק עולה.
נראה לי שעלינו על שיטה.

לדעתי השוק ירד עד שs&p 500 יגיע לערכים הגיוניים, והדולר יחזור לערך הגיוני (נמוך יותר)

מאז הרגע שהייתה צריכה לבוא, אחרי שעבר מספיק זמן מהמשבר של 2008
אם תהייה ירידה בערכם של נכסים זה יהיה בגלל סיבה כלכלית מהותית וברת הסבר. העובדה ש"עבר מספיק זמן" (לדעתך...) מאז המשבר הקודם איננה סיבה כזאת.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה