• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
אם תהייה ירידה בערכם של נכסים זה יהיה בגלל סיבה כלכלית מהותית וברת הסבר. העובדה ש"עבר מספיק זמן" (לדעתך...) מאז המשבר הקודם איננה סיבה כזאת.
הכלכלה התחממה יותר מדי. צריך לצננן אותה קצת.
אנשים עושים צרכניזם כאילו אין מחר. זה לא בר-קיימא.

הכלכלה התחממה יותר מדי
זו אמירה מופשטת וסובייקטיבית. יש לך יכולת לגבות זאת במספרים? מהי נקודת הייחוס שלך שלגביה אתה טוען שהחום גבוה מדי, ומדוע?
צריך לצננן אותה קצת.
מי צריך ולמה? על סמך אילו אינדיקטורים מספריים? וגם אם כן, למה זה לא קרה כבר?

זו אמירה מופשטת וסובייקטיבית. יש לך יכולת לגבות זאת במספרים? מהי נקודת הייחוס שלך שלגביה אתה טוען שהחום גבוה מדי, ומדוע?

נפילת שוק המנית חייבת לבוא עקב נפילה ברווחים של החברות וזה יבוא אם אנשים פחות יקנו

מה יגרום לאנשים פחות לקנות דברים שהם ברובם מותרות שנחמדים להם היום אבל זה לא צורך בסיסי בהבדלים גדולים מאוד מהיום (ברמה של קיצוץ עשרות אחוזים מההוצאה המשפחתית?

אם לא יהיה להם מספיק כסף

מצב שאני חושב עליו הוא החוב של המשפחות האם הצריכה היום היא על בסיס חובות? האם החוב בממוצע היום גדול משמעותית באחוזים ביחס למשכורת מפעם?

יש מצב שזאת יכולה להיות אולי סיבה האם אנשים קונים באופן קיצוני מעבר ליכולת שלהם?

לא ממש מצאתי על זה מידע

בנתיים השוק מתקדם בסדר גמור למרות הכל.. התשואה רק קצת מתחת לממוצע ההיסטורי (רוב הזמן גם מאיזור השיאים של שנת 2018 וגם 2019)
צודק, אחד החודשים הטובים. יש לזכור שבריבית אפסית, מה נשאר אם לא מניות? 2020 באמצע מתחיל סיכון- ממוצע הזמן להשפעת התהפכות עקום התשואה ולאחר הבחירות לנשיאות ישנה נטייה היסטורית לתשואות נמוכות

אין לי מספרים להביא לך אבל פשוט תסתכל על מה שקורה מסביב. אנשים חוגגים כאילו אין מחר: 3 מכוניות למשפחה, 5 נסיעות לחו"ל בשנה, חתונות, נשף סיום, בת מיצווש, משכנתא על יותר ממליון ש"ח...

מי צריך לצנן? בעולם אוטופי השוק היה מצנן הכל לבד. אבל אנחנו חיים בעולם של בנקים מרכזיים שמבצעים מניפולציות על ריביות. בסופו של דבר כולנו נשלם את המחיר של ההפקרות במשבר שיבוא.

אין לי מספרים להביא לך אבל פשוט תסתכל על מה שקורה מסביב. אנשים חוגגים כאילו אין מחר: 3 מכוניות למשפחה, 5 נסיעות לחו"ל בשנה, חתונות, נשף סיום, בת מיצווש, משכנתא על יותר ממליון ש"ח...

מי צריך לצנן? בעולם אוטופי השוק היה מצנן הכל לבד. אבל אנחנו חיים בעולם של בנקים מרכזיים שמבצעים מניפולציות על ריביות. בסופו של דבר כולנו נשלם את המחיר של ההפקרות במשבר שיבוא.
אתה כל כך בטוח במשהו, נראה שאתה לא עושה כלום כדי להגן על עצמך, אלא מתכוון "ליפול על החרב"
למה?

אתה כל כך בטוח במשהו, נראה שאתה לא עושה כלום כדי להגן על עצמך, אלא מתכוון "ליפול על החרב"
למה?
איך אני יכול להגן על עצמי?

1) אני לא צרכניסט ואני מגדיל את החיסכון החודשי עד כמה שאני יכול.
2) אני משקיע בתיק סולידי ומפוזר של מדדים.
3) יש לי ביטים שקניתי בזמנו ויש לי גם אוסף נחמד של מניות דיבידנד.

מה עוד אני צריך לעשות לדעתך?

בדיוק בגלל זה צריך מספרים, כי מה שקורה מסביבך לא בהכרח קורה מסביבו.
תלך לקניון הקרוב למקום מגוריך ותבין יותר מכל ידע שתקבל ממסמך של הלמס.

מה עוד אני צריך לעשות לדעתך?
לסיכום קצר של דברייך
אתה קונה את המניות של החברות שמוכרת לסביבה שלך את המוצרים שלך
אתה קונה מניות של בנקים שמלוות לצרכנים שמסביבך
אתה לא מחזיק ניירות שממשלה הבטיחה לך משהו תמורתם בעתיד

נראה לי שאתה יחסית מוגן
אז האינטרס שלך שהחגיגה תמשיך, לא?

צודק, אחד החודשים הטובים. יש לזכור שבריבית אפסית, מה נשאר אם לא מניות? 2020 באמצע מתחיל סיכון- ממוצע הזמן להשפעת התהפכות עקום התשואה ולאחר הבחירות לנשיאות ישנה נטייה היסטורית לתשואות נמוכות

היפוך של איזה שני אגחים? 10 ו 2?

: 3 מכוניות למשפחה, 5 נסיעות לחו"ל בשנה, חתונות, נשף סיום, בת מיצווש, משכנתא על יותר ממליון ש"ח...
לקחת אנקדוטה מכל משפחה והפכת את זה למשפחה החציונית.

תביא מספרים, לא תחושות.

בזבזנים יהיו גם במיתון.

https://www.davar1.co.il/172595/
בזבזנים יהיו גם במיתון.
כמובן, מכיר באופן אישי בחור בן 29 נשוי פלוס 2.
לא היתה לו דירה, גר בשכירות, ובכל זאת הוא מוכרז כפושט רגל. רק בגלל הוצאות על מותרות.
מסכים שאין הרבה כאלה אבל יש.
אם פעם אנשים היו חיים ברמת חיים מסויימת, היום כולם חיים ברמת החיים של השני.
מי צריך מכונית לילד? בת מצווש שלא מביישת חתונה.
והיום יש גם SWEET 16 אם אתה אלא מכיר תתעדכן :lol:
פלאפונים יקרים לילדים, הלוואות מפה ועד להודעה החדשה.
החוב של משקי הבית בישראל לא על דיור מגיע ל200 מליארד שקל.
על דיור זה עוד 360.
רוב העם בזבזן. אתה רואה אנשים טסים לחו"ל כל שנה חצי שנה, יש כאלה שממלאים את בתי המלון בארץ.
אתה מסתכל ואומר וואלה... האנשים האלה לא מכניסים 30,000 שקל בהייטק.
ההיא גננת ובעלה שכיר כלשהו. (בלי לזלזל כמובן ח"ו)
אבל היום חופשה בחו"ל זה נורמה. מה לא טסת אף פעם לחו"ל?? זה שווה ערך בחורה בצבא שלא התנשקה.
בדיוק כמו להחזיק 2 מכוניות, מכונית לילד, אייפון, פלאפון לילד בכיתה ג. וכו...
ובסוף? (מקרה אמיתי. שוב כמובן בלי לזלזל כי אתה אף פעם לא יודע...) אתה הולך לחלק אוכל לנזקקים, נכנס אליו הביתה ויש לו בסלון טלויזיה 60 אינץ עם מערכת קולנוע. ג'יפ בחצר, ובית קרקע עם כלב.
ואתה לא מבין איך אנשים לא עושים 1+1 פשוט.
אז אתה מסתכל על הבית של השכן, וגם שם אתה רואה ג'יפ. ואז אתה מבין.

או ש.. רמת החיים עלתה ביחס לעבר, ההכנסה הריאלית עלתה, ומחירי המוצרים כמו פלאפונים וטיסות ירדו. את זה המספרים דווקא כן מספרים.

אגב, טיפ: אל תסתמך על דברים שנכתבים בדבר ראשון.

למרות שמכון טאוב דווקא לרוב בסדר

או ש.. רמת החיים עלתה ביחס לעבר, ההכנסה הריאלית עלתה, ומחירי המוצרים כמו פלאפונים וטיסות ירדו. את זה המספרים דווקא כן מספרים.

אגב, טיפ: אל תסתמך על דברים שנכתבים בדבר ראשון.

למרות שמכון טאוב דווקא לרוב בסדר
לא קשור "דבר ראשון" סתם משהו שמצאתי, בכל האתרים יש את אותם נתונים זה לא סוד מדינה.
רמת החיים באופן כללי עלתה. זה לא אומר שהחובות ירדו. גם אם זה בזול.
לפני 80 שנה היו מכבסים בידיים וחיים בלי לחץ.
היום יש מכונת כביסה ומקרר ואנשים בלחץ
זה לא קשור לרמת חיים. זה קשור לרמת חיים אישית של כל אחד.
שאף אחד לא חי את הרמת חיים שלו, אלא מנסה ליישר קו עם הרמת חיים של הסובבים אותו, שבד"כ חיים ברמת חיים גבוהה יותר.
קרי-הוצאות יתר על המידה.

שאף אחד לא חי את הרמת חיים שלו, אלא מנסה ליישר קו עם הרמת חיים של הסובבים אותו, שבד"כ חיים ברמת חיים גבוהה יותר.
יש לך נתונים?
למשל כמה אחוז ממשקי בית חיים במינוס מתמשך?

https://www.davar1.co.il/172595/

כמובן, מכיר באופן אישי בחור בן 29 נשוי פלוס 2.
לא היתה לו דירה, גר בשכירות, ובכל זאת הוא מוכרז כפושט רגל. רק בגלל הוצאות על מותרות.
מסכים שאין הרבה כאלה אבל יש.
אם פעם אנשים היו חיים ברמת חיים מסויימת, היום כולם חיים ברמת החיים של השני.
מי צריך מכונית לילד? בת מצווש שלא מביישת חתונה.
והיום יש גם SWEET 16 אם אתה אלא מכיר תתעדכן :lol:
פלאפונים יקרים לילדים, הלוואות מפה ועד להודעה החדשה.
החוב של משקי הבית בישראל לא על דיור מגיע ל200 מליארד שקל.
על דיור זה עוד 360.
רוב העם בזבזן. אתה רואה אנשים טסים לחו"ל כל שנה חצי שנה, יש כאלה שממלאים את בתי המלון בארץ.
אתה מסתכל ואומר וואלה... האנשים האלה לא מכניסים 30,000 שקל בהייטק.
ההיא גננת ובעלה שכיר כלשהו. (בלי לזלזל כמובן ח"ו)
אבל היום חופשה בחו"ל זה נורמה. מה לא טסת אף פעם לחו"ל?? זה שווה ערך בחורה בצבא שלא התנשקה.
בדיוק כמו להחזיק 2 מכוניות, מכונית לילד, אייפון, פלאפון לילד בכיתה ג. וכו...
ובסוף? (מקרה אמיתי. שוב כמובן בלי לזלזל כי אתה אף פעם לא יודע...) אתה הולך לחלק אוכל לנזקקים, נכנס אליו הביתה ויש לו בסלון טלויזיה 60 אינץ עם מערכת קולנוע. ג'יפ בחצר, ובית קרקע עם כלב.
ואתה לא מבין איך אנשים לא עושים 1+1 פשוט.
אז אתה מסתכל על הבית של השכן, וגם שם אתה רואה ג'יפ. ואז אתה מבין.

אתה קצת מגזים אני חושב.. יש הבדל בין לטוס לחו"ל למזרח אירופה בעלות של 10K למשפחה לשבוע וזה עוד יקר יחסית.. שגרה בדירה יד 2 עם רכב אחד משפחתי סביר
לבין משפחה שגרה בבית קרקע עם ג'יפ בחצר ומערכת קולנוע ביתי.. לא כל אנשים מקיימים את כל התנאים האילו שהגדרת.. כל אחד יכול לענות גם על תנאי אחד ודיין להחזיק את זה גם עם שכר נמוך יחסית.. אבל אתה רואה המון אנשים שכל אחד מקיים תנאי אחר ומניח שכולם מקיימים את כולם?

אני סבור שזה ממש לא בהכרח המצב אצל רוב האנשים.. אנשים פועלים רציונלית ואני מעריך שרובם לא יכנסו למינוס בלי לחשוב על אם הם יכולים לצאת ממנו בקרוב ובלי לעשות חשבון..

אני חושב שהתיאור שלך מוגזם מאוד

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה