• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דולר בעת הקורונה

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
אני עומד להכנס לשוק (נדחה עד כה בכלל סיבות טכניות של פתיחת תיק בעת קריסה. משקיעים חדשים- אל תעשו את זה ואל תחכו לרגע האחרון)
כיוון שאני קונה קרן אמריקאית אני צריך להמיר לדולרים, והדולר עולה בקצב שיא.
מה שגורם לי לחשוב ש
א. אולי אני לא קונה מניות ב"כזה מחיר מציאה" כי אני למעשה מקבל פחות דולרים על השקלים שאני ממיר מבעוד מועד.
ב. תוהה אם עלי לקחת את רוב הסכום הדולרי שברשותי (כ3600 $) ולהשקיע 3500$ ולהמיר גם אותו בנירות ערך, ובכך לחסוך המרה נוספת של שקלים לדולר כשהמחיר כל כך יקר, או שכדאי לי להשאיר בהנחה שהדולר צפוי לעלות עוד ואצטרך להמיר בעתיד.

מה דעתכם על עתידו של הדולר בזמן הקרוב?
ואיך כדאי להתנהל אם יש לך מט"ח בתקופה הזאת? להמיר הכל למניות כי זה זול יותר עכשיו מלהמיר שקלים (ואולי תמיד, אבל בעיקר עכשיו), או שדוקא להשאיר לטובת פיזור התיק (אם אשלם בכל הכסף הדולרי שלי כעת, לא יהיו לי דולרים ש"לא לבזבוזים" בתיק, ויהיה לי רק שקל (שהולך ונחלש) ומניות (שהולכות ו..מי יודע, כרגע נראה שנחלשות), ולא רק זה, התיק שלי יהיה הרבה פחות מפוזר.

איך אתם הייתם פועלים? (יש לי מספיק כסף מזומן בשקל בשביל לעשות את כל ההשקעות שאני רוצה).

הייתי קונה בלאקרוק. לא ממליץ לא מייעץ

אל תדאג, השווקים נופלים יותר מההתחזקות של הדולר

אם חשבת ששוק המניות בלתי צפוי, הפורקס גרוע ממנו בהרבה.
לדעתי, במקרה של קטסטרופה במימדים דומים בישראל ובשאר העולם, הדולר יזנק לעומת השקל ולכן אני מרגיש בנוח עם דולרים בחשבון עד להשקעה.
הזמן הנוכחי גם מדגיש את חסרון הקרנות המגודרות בזמן משבר עמוק.

הייתי קונה בלאקרוק.

אני דיי נסגרתי על הVT לעומת הבלאקרוק, בחשבון הממוסה מכמה סיבות:

פשטות התיק- עיקרון שחשוב לי מאד, במיוחד הבתיק הממוסה. אני רוצה לקנות בתיק קרן אחת בלבד ולא להתעסק באיזונים.
(גם לבלאק רוק יש קרן עולמית, אך דמי הניהול שלה יקרים (0.6%) לעומת הVT שהיא 0.08%)
התשלום על ההמרה לדולר יקר, אך חד פעמי.
הבנתי שבתיק הממוסה עדיף להחזיק קרן אמריקאית לעומת אירית, ושהיתרון של האיריות על האמריקאיות מגיע רק לאחר 38 שנים (זה משוכלל עם העובדה שבלקרוק צוברות והאמריקאיות מחלקות).

האם לדעתך ההמרה היקרה לדולר מספיק כדי לעשות חישוב מחדש? או שיש סיבות אחרת?
לא נראה לי הגיוני להעדיף דמי ניהול גבוהים יותר רק כדי להמנע מהמרה יקרה.

הייתי גם בסיטואציה הזו, בסוף אתה לא תצא מזה... אי אפשר לדעת מה יהיה עם שער הדולר. אני ממיר בחלקים כל פעם, עד לפני חודשים זה גרם לי להפסד, אבל בעלייה האחרונה השער עבר את שער הקניות הממוצע שלי. אבל בסוף לדעתי זה טעות לחכות אם אתה רוצה לקנות מניות ולהחזיק אותן הרבה זמן, שינוי השע"ח אמור להיות זניח יחסית לתשואה.

אם חשבת ששוק המניות בלתי צפוי, הפורקס גרוע ממנו בהרבה.
לדעתי, במקרה של קטסטרופה במימדים דומים בישראל ובשאר העולם, הדולר יזנק לעומת השקל ולכן אני מרגיש בנוח עם דולרים בחשבון עד להשקעה.
הזמן הנוכחי גם מדגיש את חסרון הקרנות המגודרות בזמן משבר עמוק.

לא הבנתי, אז אתה מציע לא לממש את הדולר בהשקעה הקרובה או כן?

והאם תוכל לפרט על חסרון הקרנות המגודרות? אני הבנתי שגידור, למעט במקרים קיצוניים כמו עכשיו, שאנחנו לא חווים או משלמים עליהם רוב הזמן בשוק, הגידור הוא מיותר. כמו אג"ח ארוך, הוא עוזר לעיתים רחוקות, אבל לאורך זמן לא שווה את המאמץ.

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי, אז אתה מציע לא לממש את הדולר בהשקעה הקרובה או כן?

והאם תוכל לפרט על חסרון הקרנות המגודרות? אני הבנתי שגידור, למעט במקרים קיצוניים כמו עכשיו, שאנחנו לא חווים או משלמים עליהם רוב הזמן בשוק, הגידור הוא מיותר. כמו אג"ח ארוך, הוא עוזר לעיתים רחוקות, אבל לאורך זמן לא שווה את המאמץ.
אני מרגיש יותר טוב עם דולר מאשר שקל ביצינו, אבל אין לי כדור בדולח.
לגבי הגידור, גם לדעתי מיותר.

אני מרגיש יותר טוב עם דולר מאשר שקל בימינו, אבל אין לי כדור בדולח.
לגבי הגידור, גם לדעתי מיותר.

חשוב לי להדגיש שאולי הדולר על הנייר "מאזן את התיק", אבל בתכלס? אני לא משתמש בו והוא סתם שוכב לו. אני לא מרגיש שהוא באמת מבטח אותי איכשהו, כי אין לי באמת תפיסה לגביו ואני לא משתמש בו. הוא משתמש אותי רק בקניות בחו"ל שאני לא עושה הרבה. אז אם אני לא אנצל אותו עכשיו כשאני קונה מניות והדולר יקר אז מתי כן? אולי זאת ההשקעה הכי טובה שאני יכול לעשות איתו.

האם לדעתך ההמרה היקרה לדולר מספיק כדי לעשות חישוב מחדש? או שיש סיבות אחרת?
לא נראה לי הגיוני להעדיף דמי ניהול גבוהים יותר רק כדי להמנע מהמרה יקרה.

מדובר ב3.5k
אתה חוסך פה שקלים בודדים

מצד שני יש שיאמרו שאתה חשוף לדולר רק עד שתקנה באמצעותו מניות , ואז לא משנה באיזה מטבע תמדוד

מעדכן ש... אכלתי אותה.
המרתי 50,000 שח משקל לדולר, דוקא ביום שהדולר היה בפיק-3.86.
להלן הנסיבות המצערות-
העצה של "לא לשים לב למט"ח בהשקעות" אולי נכונה בשוק נורמאלי ויציב בה הדולר יציב על 3.4 וזז קצת פה ושם, או כשאתה לא נכנס עם סכומים של עשרות אלפי שקלים. היא נראתה לי הגיונית לצערי והקשבתי לה.
במצב הקיצון בו היינו, בה הדולר האמיר והאמיר, והעובדה שהיו לי כל כך הרבה פרמטרים לחשוב ולחשב כמו ערך המניות, ערך השוק, הקורונה, כניסה טכנית לשוק, עמלות שונות, חוזה מול פסגות, לחץ מכל הגורמים ועיקוב של שבועיים בפתיחת התיק, גרמו לי לשים בצד את כל ה"עמלות החד פעמיות" ולהתמקד בארוכות הטווח בלבד, מתוך מחשבה ש"כמה יקר יכולה לצאת עהמרה לדולר" - העיקר להכנס לשוק (זה התעקב המון, ואודה שעד כה העיקובים היו לטובתי).
הערכתי את זה בכמה מאות שקלים לכאן ולכאן ולא חישבתי. לא עקבתי אחרי הדולר, רק הבנתי שהוא מתייקר. לא הבנתי כמה.

בכל מצב שוק אחר לא הייתי יוצא בנזק יוצא דופן. לפעמים הדולר יקר יותר, לפעמים הוא זול יותר. גם לא הבנתי איך לחשב את זה בדיוק למרות שזה חישוב פשוט.
השילוב של זה וחוסר תקשורת טובה עם פסגות, העובדה שזאת ההשקעה הראשונה שלי במסחר עצמאי, שרציתי להמיר סכום גבוה, העובדה שפסגות המירו את הכסף שלי יום למחרת שביקשתי, שהיה שער אחר לגמרי ויקר, וחוסר מזל - 50,000 שח מחסכונותי הועברו משקל לדולר במחיר בועה שערוריתי שנמשך יום אחד- יום ההעברה שלי.
13,000$ שביקשתי להמיר אליהם עלו לי עוד כ0.4 לדולר. זה יוצא הפסד של 5200 שקל.
עריכה מפוכחת- [0.4 פער מהסכום המינימלי לסכום המקסימלי. יש לציין שבזמן שהסכום היה מינימלי המניות שהייתי קונה היו יקרות בהרבה]

לעומתם,ב3500$ ששוכבים לי בחשבון בכלל לא השתמשתי. שוב, לא הבנתי שהמרה יכולה לצאת כל כך יקרה ולא רווחית.

זה כמובן הפסד קפוא שלא מגובה בשום תשואה, סיכון או רווח עתידי. פשוט טיימינג לא טוב (במיוחד, כזה שלא רואים בימים נורמאלים) של המרה- שיכולה לקרות למשקיע טרי שנכנס לשוק מאד לא צפוי. את הרווח הזה אני לא לומד מהבלוג, אני לומד על בשרי.
במשך שנתיים קראתי בבלוג עד שנכנסתי, והמטרה של זה היתה ללמוד כמה שפחות שיעורים על בשרי.
נכשלתי במטרה זו במקרה הזה.
הטעויות שלי היו-
לא לציין בהודעת השרשור שאני מתכוון להמיר סכום של 50,000 שקל.
שאלות כמו "כמה זה זול?", "מה דעתכם", "האם כדאי" וכ'ו וכ'ו הן לא שאלות טובות לפורום משקיעים. הן שאלות של קיצור דרך, של רכיבה על הבנה של אחרים לעומת הבנה בעצמך. ברור שלשמשקיע טרי שרוצה לעשות פחות טעויות כדאי ללמוד מנסיון של אחרים, אבל היה עלי לחשב בעצמי. לא יודע לאן זה היה מביא אותי, אבל לפחות זאת היתה החלטה שלי.
עלי בעתיד להתייעץ בפורום ולבקש בו מידע בלבד.
אין להקל ראש בהמרות מט"ח בשוק קיצוני. הדולר עלה כל כך, שהיה עלי לתת את הדעת על כך ולהבין את ההשלכות לפני ההמרה. זאת לא אופטימיזציה- מדובר באלפי שקלים שהפסדתי עם כניסתי לשוק בלי שהיה צורך בכך.
המרה לדולר היא סופית ומוחלטת כשמעבירים אותה למניות מיד אחר כך, ולכן ההפסד מוקפא ומוחלט. אין בו שום תשואה על הסיכון או היוקר.

לו הייתי קונה בלאקרוק, אמנם היו לי בעיות אחרות והתכווננות שונה, אבל כרגע אני מצטער שלא עשיתי זאת, כי זה היה חוסך את ההפסד המיותר הזה. המרת מט"ח היא לאולי עניין של מה בכך בשוק רגיל- בשוק תנודתי וקריסה של מניות, המרת מט"ח בדרך למניות עלולה לעלות ביוקר.

עדיין שמח שקניתי. מתבאס שלא קניתי אחרת ובמיצוע כדי ללמוד יותר טוב בסכומים יותר קטנים על ההמרה, אבל נו, זה מה שיש. לומדים.

נערך לאחרונה ב:
מה זה אומר "נורמאלי"?

אני מתכוון לנורמאלי בכך שחצי שנה לפני הקניה שלי הדולר עמד על 3.4 בלי לזוז, וביום שבית ההשקעות שלי מבצע את ההמרה שלי, הוא מזנק ל3.86. פשוט חוסר מזל נקודתי וכואב, כשהיתה לי יכולת לחכות או להשקיע בבלאקרוק כדי לעקוף את העניין.
אני מבין את הטענה שהמחיר של הדולר משתנה וישתנה, ושזאת המרה לכל דבר וכל השקעה בשוק ההון היא משחק גדול של המרות.
אבל במקרה של ההמרה הזאת, פשוט לא נתתי עליה את הדעת, וכנראה שהייתי מחכה להמיר סכום כה גדול לו ידעתי שזה יצא לי יקר יותר באלפי שקלים. אני רוצה להכנס לבורסה, אבל בתנאים שלי ובתזמון שלי. פה- אני מרגיש ש"לא קראתי את האותיות הקטנות".
וזאת הרגשה עצמית לא משהו, כי אני רוצה לחשוב על עצמי כמשקיע זהיר.
למעשה, לא קניתי את המחיר של המניות שחשבתי שאני קונה, ושהיה לי בו לימיט מסוים. חשבתי שקניתי VT ב60$. אבל עם ההמרה מהשקל לדולר יוצא שקניתי במשהו כמו 70$ בערך הדולר כשבחנתי את הקניה. כמובן שלא חייבים לי כלום, ועדיין, פשוט לא עשיתי את העסקה שרציתי לעשות.
שער הדולר הגבוה מנע ממני בעצם להכנס לשוק ההון, בשקלים לפחות, במחיר של התקופה הנוכחית, וחבל לי על כך.
עכשיו אני מבין כמה המשפט האחרון שכתבתי הוא טיפשי, שהרי שער הדולר הוא חלק מהתקופה הנוכחית..
אבל אני מזכיר שהיו לי עוד 3500$ שיכולתי להשתמש בהם במקום להמיר סתם שקלים לדולרים. פשוט באמת לא נתתי על כך את הדעת.

שער הדולר הגבוה מנע ממני בעצם להכנס לשוק ההון, בשקלים לפחות, במחיר של התקופה הנוכחית, וחבל לי על כך.
אתה מנעת מעצמך עצם נסיון התיזמון
"הגבוה" זאת סתם מילה

האם התנודות של הדולר הן למעשה תנודות של השקל, וגם אילו הייתי משקיע בבלקרוק הייתי סופג מכה דומה? או שבאמת שילמתי ביותר על ההמרה (אני לא מחשיב את ה0.1 עמלה של פסגות) כי המרתי לדולרים ביום לא טוב.

אתה מנעת מעצמך עצם נסיון התיזמון
"הגבוה" זאת סתם מילה

אני שואל באמת בשביל ללמוד- כשאתה ממיר שקל לדולר וההפך אתה לא מנסה לתזמן מתי שהערך פועל לטובתך?
מילא לא כשהשוק יציב, אבל אם הדולר קופץ לא היית שוקל אם זה שווה לעשות את זה דוקא עכשיו? במיוחד בהמרות של עשרות אלפים?

אני שואל באמת בשביל ללמוד- כשאתה ממיר שקל לדולר וההפך אתה לא מנסה לתזמן מתי שהערך פועל לטובתך?
מילא לא כשהשוק יציב, אבל אם הדולר קופץ לא היית שוקל אם זה שווה לעשות את זה דוקא עכשיו? במיוחד בהמרות של עשרות אלפים?
חלאס עם השיכנוע העצמי שאתה יודע משהו לגבי מחר
תימנע מהשימוש במילה "אבל" בתור התחלה, אין אבל, יש עובדות
תסתכל בגרף של ה 10 שנים האחרונות ותגיד לי איפה הכי טוב לקנות דולרים אם אתה משקיע ולא סוחר מט"ח
ils.png

@סול לגבי מה שכתבת על לא להסתמך על אנשים אחרים בקבלת ההחלטות אלא להחליט לבד על סמך מידע שסופק על ידיהם אני מסכים איתך מאודדד

@סול לגבי מה שכתבת על לא להסתמך על אנשים אחרים בקבלת ההחלטות אלא להחליט לבד על סמך מידע שסופק על ידיהם אני מסכים איתך מאודדד
פיספסת:
לבדוק את אמינות המידע

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Z שער דולר שוק ההון 114
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
I קרנות כספיות דולריות נקובות דולר שוק ההון 6
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
ה קרן אגח ארהב מחמ קצר מנוטרלת דולר שוק ההון 10
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D קשר בין S&P 500 למדד השקל דולר בשנים האחרונות שוק ההון 24
I דולר\שקל שוק ההון 12
M מיסוי להשקעות שנקנו במטבע דולר מיסים 5
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
בייניש איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק? צרכנות פיננסית 9
T הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי? שוק ההון 19
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
N 50K דולר פנויים להשקעה לטווח זמן ארוך שוק ההון 5
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
G 7000 דולר במזומן שוק ההון 19
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
ר נפילת דולר שוק ההון 277
ר השקעות בארה״ב מעל 60 אלף דולר שוק ההון 10
הנודדת אירו-דולר - מה משפיע על השער והאם הוא צפוי להשתפר? צרכנות פיננסית 13