• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell?

unrealx

משתמש בכיר
דירוג
595
האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? (כשמוכרים)

לא.
אם אתה בברוקר זר, אז פשוט תצטרך להגיש דוח שנתי בשנה של המכירות (ושאר ההכנסות שלך באותה שנה).

ייתכן שיש גם השלכות דיווח אם המניות מניבות דיוידנדים (כלומר גם בשנים ללא מכירה). זה נכון?
@FIYaacov
כנראה שבתוך השאלה הזו יש 2 אופציות - האם הברוקר הזר ניכה מס אמריקאי במקור או לא

אם אתה לא אמריקאי אז הוא ינכה לך מס במקור.
אם אתה אמריקאי, לא ינכה לך מס במקור ותצטרך להגיש גם שתי דוחות (כאן ושם).

אתה שוכח אופציה שלישית - שהחברה לא אמריקאית.
ואז גם אם הברוקר ניכה במקור מס, יכול להיות שהוא פחות מ25% (ואז תצטרך להשלים בארץ).

אם אתה לא אמריקאי אז הוא ינכה לך מס במקור.

(בהנחת ברוקר אמריקאי) הוא מנכה במקור מס אמריקאי או ישראלי?
אם הוא מנכה מס אמריקאי אולי אין חבות מס נוספת אך נשמע הגיוני שצריך לדווח למס ההכנסה בישראל ולהזכדות עליו. זה יהיה מפתיע אם יש לו יכולת לנכות מס ישראלי

בהנחת ברוקר אמריקאי) הוא מנכה במקור מס אמריקאי או ישראלי?
מס עבור המדינה שבה החברה שאתה מחזיק רשומה. במקרה של חברה אמריקאית ינוכה מס עבור ה irs האמריקאי.
אם הוא מנכה מס אמריקאי אולי אין חבות מס נוספת אך נשמע הגיוני שצריך לדווח למס ההכנסה בישראל ולהזכדות עליו
אולי זה נשמע לך הגיוני, אבל מכמה דיונים פה בפורום (שהם בהחלט לא מחליפים יעוץ ע"י איש מקצוע בתחום) עושה רושם שמקרה כזה לא יוצר חובת הגשת דו"ח שנתי.
אם אתה מחוייב בהגשת דו"ח מסיבה אחרת אז כמובן שצריך לכלול בו גם את הדיבידנדים

בדיוק מה ש- @roneng אמר.

אם הוא מנכה מס אמריקאי אולי אין חבות מס נוספת אך נשמע הגיוני שצריך לדווח למס ההכנסה בישראל ולהזכדות עליו
זה לא שונה מברוקר ישראלי, שגם הוא לא מנכה לך מס ישראלי על דיבידנד זר.

זה לא שונה מברוקר ישראלי, שגם הוא לא מנכה לך מס ישראלי על דיבידנד זר.
מאיפה הבאת את זה?
ברוקר ישראלי בהחלט מנכה מס ישראלי על דיבידנד זר (כשיש חבות מס)

מאיפה הבאת את זה?
ברוקר ישראלי בהחלט מנכה מס ישראלי על דיבידנד זר (כשיש חבות מס)
צודק שלא דייקתי. כוונתי היתה מדיבידנד אמריקאי (רגיל. המקרה בו בברוקר זר אין צורך להגיש דו"ח, לא שונה מברוקר ישראלי. זה לא שיש פטור מיוחד בחוק לאנשים שעובדים עם ברוקר ישראלי, ככל שידוע לי).

צודק שלא דייקתי. כוונתי היתה מדיבידנד אמריקאי (רגיל. המקרה בו בברוקר זר אין צורך להגיש דו"ח, לא שונה מברוקר ישראלי. זה לא שיש פטור מיוחד בחוק לאנשים שעובדים עם ברוקר ישראלי, ככל שידוע לי).
אהה, עכשיו הבנתי למה התכוונת.
אני לא בטוח כמה זה טיעון נכון. ההבדל העיקרי הוא שברוקר ישראלי ידאג לכל חבות המס שלך, כלומר אם מסיבה כלשהי נוכה פחות מ25% בחו"ל (מה שיכול לקרות גם עם דיבידנד אמריקאי בתנאים מסויימים) אז הברוקר הישראלי ידאג לנכות את ההפרש. בנוסף ברוקר ישראלי מנפיק לך בסוף השנה טופס 867 ואאל"ט מופיעים שם גם הניכויים שהיו בחו"ל.
כלומר אפשר לטעון שברוקר ישראלי "מדווח בשמך" למס הכנסה ודואג שלא תשלם מעט מידי מס, בעוד שעם ברוקר זר אין סידור כזה.

כל זה לא סותר את העניין שלמייטב הבנתי, כל עוד אין חבות מס בישראל כתוצאה מהדיבידנד, קבלת הדיבידנד לא יוצרת חובת הגשת דו"ח

*מזכיר שוב שאני לא רו"ח ולא מומחה מיסוי. אין לי מושג על מה אני מדבר וכנראה שכדאי להתיעץ עם איש מקצוע בתחום.

אפשר לטעון שברוקר ישראלי "מדווח בשמך" למס הכנסה
לא נראה לי שזו טענה נכונה. אני לא חושב שהוא מעביר דיווח כזה (אולי אני טועה), והטופס שהוא מעביר למשקיע הוא לא תחליף לדו"ח ולא מוגש לרשות המיסים (אלא אם המשקיע הגיש אותו כמובן).
דואג שלא תשלם מעט מידי מס
זה שמישהו דואג לזה זה לא מה שיוצר פטור. אם הרו"ח שלך דואג להעביר את כל המיסים כראוי, אתה עדיין חייב בהגשת דו"ח. מה שפוטר זה ניכוי במקור, וכשהוא נעשה זה לא משנה אם הברוקר ישראלי או לא.
בעוד שעם ברוקר זר אין סידור כזה
לא מצאתי רמז בחוק לקיומו של הסדר מיוחד עם ברוקר ישראלי (מבחינת חובת הגשת דו"ח), אבל גם אני לא מומחה.

לא מצאתי רמז בחוק לקיומו של הסדר מיוחד עם ברוקר ישראלי (מבחינת חובת הגשת דו"ח), אבל גם אני לא מומחה.
זה לא דוח שנתי כזה רגיל
זה דוח ניכויים במקור שבוצעו ע"י הגוף, משמע הגוף מדווח ומעביר את הניכויים שנעשו ובהתאמה את הפעולות שהובילו אליהם
הדוח הזה נראה שונה מדוח אישי והוא מיועד לתחזק "צינור" בין כיסו של המשקיע לכיסו של פקיד השומה

לא נראה לי שזו טענה נכונה. אני לא חושב שהוא מעביר דיווח כזה (אולי אני טועה), והטופס שהוא מעביר למשקיע הוא לא תחליף לדו"ח ולא מוגש לרשות המיסים (אלא אם המשקיע הגיש אותו כמובן).
הוא לא תחליף לדו"ח, אבל אני די בטוח שעותק שלו מגיע למס הכנסה.
זה שמישהו דואג לזה זה לא מה שיוצר פטור. אם הרו"ח שלך דואג להעביר את כל המיסים כראוי, אתה עדיין חייב בהגשת דו"ח. מה שפוטר זה ניכוי במקור, וכשהוא נעשה זה לא משנה אם הברוקר ישראלי או לא.
נכון. מצד שני מס הכנסה סומך הרבה יותר על הבנק/בית השקעות מאשר על הרו"ח שלך.
באותה מידה הוא "סומך" גם על המעסיק שלך ולכן בתור שכיר מספיק לך שהמעסיק מנפיק משכורת ואתה לא צריך להגיש דו"ח למס הכנסה.
יש הסדר של ניכוי מס, לא של הגשת דו"ח.
דה פאקטו אם יש לך רווחי הון בברוקר ישראלי הוא ינכה לך את המס וינפיק טופס 867 ואתה לא חייב להגיש דו"ח למס הכנסה. לעומת זאת על רווחי הון בברוקר זר אף אחד לא מנכה לך מס ומנפיק 867 אלא אתה חייב להגיש דו"ח למס הכנסה ולשלם את המס בעצמך.

נכון. מצד שני מס הכנסה סומך הרבה יותר על הבנק/בית השקעות מאשר על הרו"ח שלך.
באותה מידה הוא "סומך" גם על המעסיק שלך ולכן בתור שכיר מספיק לך שהמעסיק מנפיק משכורת ואתה לא צריך להגיש דו"ח למס הכנסה.
זהו שזה לא עניין של "סומך": לפקיד השומה ה"סומך" אין סמכות לפטור מדו"ח (אם כי יש לו סמכות הפוכה).
הפטור מתבסס על תקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין וחשבון)
2. (א) יחיד תושב ישראל שכל הכנסתו בשנת המס היתה הכנסה ממשכורת או הכנסה מדמי שכירות, או שהיתה הכנסת חוץ, הכנסה מקצבת חוץ, הכנסה מריבית, הכנסה מנייר ערך, הכנסה מאנרגיה מתחדשת או הכנסה נוספת, או צירוף של כולן או חלקן, יהא פטור מהגשת דין וחשבון לפי סעיף 131 לפקודה.
וכמוגדר בסעיף 1
"הכנסת חוץ" – הכנסה שהופקה או שנצמחה מחוץ לישראל, וכן הכנסה ממכירת נייר ערך של חברה תושבת ישראל הרשום למסחר בבורסה מחוץ לישראל, שהתקיימו בה כל אלה:
(1) סכומה לא עלה על הסכום הקבוע בתוספת ד';
(2) שולמה בשלה מקדמת מס, ולענין הכנסה כאמור שאינה ממכירת נייר ערך של חברה תושבת ישראל הנסחרת בבורסה או ממכירת נייר ערך זר – שולמה בשלה מקדמת מס או שנקבע לה פטור ממס;
לא הצלחתי למצוא מקום בו נאמר בבירור שדיבידנד זר שנוכה ממנו מס במקור בגובה המס הישראלי נופל תחת ההגדרה "פטור", אבל זה נכון בלי קשר להאם הניכוי נעשה על ידי ברוקר זר או ישראלי.
אם ניכוי במקור פוטר מדו"ח זה לא משנה אם הברוקר הוא ישראלי.
כן מפורש פטור מדו"ח אם נוכה במקור מס על הכנסה מריבית (כולל דיבידנד) מהכנסה שהופקה או שנצמחה בישראל, ועבורו ניתן לפנות להגדרת ניכוי בסעיף 162 לפקודה
ניכה חבר בני־אדם מס מריבית או מדיבידנד
חבר בני-אדם, לא ברוקר ישראלי דווקא, אבל כאמור זה על נייר ישראלי.

שורה תחתונה: בשום מקום בחוק לא מצאתי רמז לתלות בין פטור מהגשת דו"ח לבין מי ניכה מס (זר) במקור.

**לא מומחה, בהחלט יתכן שיש תקנות רלוונטיות שלא מצאתי**

לא הייתי מצפה שיהיה בחוק התייחסות למי ניכה את המס.
לדעתי מהות השאלה (שרונן ענה עליה) היא עצם הרעיון שיש פטור מהגשת דו"ח כאשר יש ניכוי מס - בין אם המס שנוכה שולם למס ההכנסה הישראלי (טריוויאלי) בין אם המס שולם למס הכנסה של מדינה אחרת.

מחוברת דע זכויותיך 2017, עמ' 3 - אחד מאוסף תנאים המאפשרים פטור מהגשת דו"ח (ברירת המחדל היא חובת הגשה):
5. הכנסה ממכירת נייר ערך הנסחר בבורסה,
לרבות הכנסה ממכירת נייר ערך זר או ממכירת מלווה
קצר מועד, אשר נקבע לגביה פטור ממס או נוכה ממנה
מלוא המס לפי הפקודה
או שולמה בשלה מקדמת מס​

(הציטוט מתייחס מפורש למכירת ני"ע, לא מצאתי סעיף יותר רלוונטי עבור רווח מדיוידנד)​

יש כאן פרשנות שאם שילמת למדינה אחרת את המס ויש אפשרות להזדכות עליו, משמע שביצעת "ניכוי לפי הפקודה" (אותי זה הפתיע, אולי זה לא אמור להפתיע מישהו עם ניסיון בפירוש ניסוחים כאלו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
סול מי שעצמאי חייב - חייב - הסכם ממון אוף טופיק 11
I חוקים ומיסוי - חייב רואה חשבון? מיסים 1
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
A תשלום מס רווחי הון(לא חייב בדוח שנתי) צרכנות פיננסית 1
Yuvalbuz3 תואר , לא פרקטי אבל חייב ? ובמה ? התפתחות אישית 41
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
K כל כמה זמן ETF חייב לאזן מחדש שוק ההון 9
B טופס 135 להחזר מס עקב תרומות- האם חייב למלא נתוני שוק ההון? צרכנות פיננסית 7
A האם מי שאינו אזרח אמריקאי חייב לחתום על טופס W8-BEN? צרכנות פיננסית 5
breezblock איזון התיק - חייב להיות במועדים קבועים? שוק ההון 13
אליא חייב, חייב, חייב עזרה בהבנת אג"ח ממשלתי ... :-) שוק ההון 7
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2

נושאים דומים

Back
למעלה