• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד להשקיע בארגנטינה?

playfirst

משתמש רגיל
דירוג
126
איך מוצאים קרנות שמשקיעות בכלכלת ארגנטינה? והאם ישנה דרך להשקיע בנטרול השפעת מטבע? תודה.

נערך לאחרונה ב:
למה שתרצה לעשות דבר כזה
רוצה להמר על הגישה של הנשיא החדש. (שוק חופשי ומגזר ציבורי קטן). כמובן שהרבה דברים יכולים להשתבש אז חושב לשים סכום קטן בסיכון גבוה.

רוצה להמר על הגישה של הנשיא החדש. (שוק חופשי ומגזר ציבורי קטן). כמובן שהרבה דברים יכולים להשתבש אז חושב לשים סכום קטן בסיכון גבוה.
זה יפה, השאלה מה הוא יעשה. הוא רוצה לעשות דולריזציה, ורוצה למגר את האינפלציה בין השאר על ידי סגירת הבנק המרכזי.

יש לזה שתי תוצאות אפשריות, בשני תחומים -
אם הוא מפסיק את השימוש בפזו, ועובר לדולר, מה קורה לאג"ח ארגנטינאי נקוב בפזו? מפסיק לשלם כי אין מטבע כזה, או ממיר לדולר? זה מבחינת המטבע הנקוב.
אם הוא רוצה להפטר מהאינפלציה, הוא לא יכול להמשיך לשלם ריביות אג"ח גבוהות, אם בפזו, ובטח ובטח אם בדולר. מפסיק לשלם או ממשיך כדי לשדר איתנות? זה ענין הריבית.

נראה שהוא מכוון לריסט כללי של הכלכלה, ואני פשוט לא רואה איך אפשר לעשות כזה כשיש לך עול כל כך כבד בדמות אג"ח בריביות פסיכיות על הצוואר.
מצד שני, אם הוא רוצה להצליח בריסט הכלכלי שלו, הוא חייב לשדר שהוא קפיטליסט מוצלח, פרטנר מסחר שאפשר לסמוך עליו, ואם הוא יפסיק לשלם, זה ינתץ כל סיכוי לכך.

לאג"ח קשר ישיר לשוק המניות.

נערך לאחרונה ב:
זה יפה, השאלה מה הוא יעשה. הוא רוצה לעשות דולריזציה, ורוצה למגר את האינפלציה בין השאר על ידי סגירת הבנק המרכזי.
לפני יומיים, FT פירסם שמילאיי מתחיל לעשות סימנים של פרסה (מעניין מה זה אומר, אם זה קורה כמה ימים אחרי שנבחר :|):
https://www.ft.com/content/f574a3af-fec2-41ed-b093-40bc9b20bdd2

אם הוא רוצה להפטר מהאינפלציה, הוא לא יכול להמשיך לשלם ריביות אג"ח גבוהות, אם בפזו, ובטח ובטח אם בדולר. מפסיק לשלם או ממשיך כדי לשדר איתנות? זה ענין הריבית.
ריבית האג"ח נגזרת (גם) מגובה האינפלציה, לא להפך.

הפעולה הנדרשת להפסקת האינפלציה היא בגדול די פשוטה, הפסקה של הדפסת הפסו.
לפי מה שאני מבין והתעניינתי בזה אולי 10 דקות, התוכנית שלו זה חיסול הפסו וצמצום הוצאות הממשלה.
שמעתי שמועות שאולי יש גם עניין של צמצום המס על הביטקוין כדי להשתמש בו גם כמטבע בצירוף לדולר.

נדמה שהוא בכיוון הכלכלי קצת דומה למהפכה שנעשתה באל סלבדור בתחילת כהונת נאיב בוקלה.

ריבית האג"ח נגזרת (גם) מגובה האינפלציה, לא להפך.
הם תלויים אחד בשני. אם ארגנטינה "מתחילה מחדש" עם מטבע באינפלציית אחוזים בודדים, מאיפה היא תממן תשלומי ריבית של עשרות ומאות אחוזי ריבית על התחייבויות קודמות?
כמובן, אם כבר קודם האג"ח דולרי, בX אחוזי ריבית, אפשר פשוט להמשיך לשלם אותו, אבל עדיין מדובר באג"ח זבל שמגלם ציפיות ריבית של מדינה על סף חדלות פרעון,
ולפיכך עול כבד מאוד על התקציב, ביחס למדינות עשירות שמשלמות חצי או שליש על חובותיהן.

זה נכון שאם יש דולריזציה הוא לא יכול להדפיס. לא יודע איך מתמודדים עם מצב שיש ביקוש גדול מאוד לסחורה (דולר) ויש הוצאה גדולה מדי שלה (תשלומי ריבית). בגדול זה עוני.

לגבי נקובי פזו, אם לא ממירים אותם לדולריים, אפשר לקיים יחס חליפין כלשהו בו הפזו ימשיך להיות הילך חוקי לזמן מה עם שער חליפין מסויים. או פשוט לא לשלם. שניהם בלאגן.

לפי מה שאני מבין והתעניינתי בזה אולי 10 דקות, התוכנית שלו זה חיסול הפסו וצמצום הוצאות הממשלה.
שמעתי שמועות שאולי יש גם עניין של צמצום המס על הביטקוין כדי להשתמש בו גם כמטבע בצירוף לדולר.

נדמה שהוא בכיוון הכלכלי קצת דומה למהפכה שנעשתה באל סלבדור בתחילת כהונת נאיב בוקלה.
לא הייתי שוכח כל כך מהר את צ'ילה.
בסופו של דבר, יש לארגנטינה עשרות (מאות?) שנות אינפלציה וחדלות פרעון, זה לא יפתר ברגע, אבל לפחות את עניין עשרות שנות הפרוניזם (מדינת רווחה בגדול) שם אפשר לפתור -
צמצום הוצאות ממשלה זה בדיוק מה שעשו בצ'ילה, מה שמיליי אומר שיעשה, ומה שצריך לעשות. אבל זה לא יפתור את כל הבעיות שם ובטח לא את התרבות שלהם.

נערך לאחרונה ב:
הם תלויים אחד בשני. אם ארגנטינה "מתחילה מחדש" עם מטבע באינפלציית אחוזים בודדים, מאיפה היא תממן תשלומי ריבית של עשרות ומאות אחוזי ריבית על התחייבויות קודמות?
כמובן, אם כבר קודם האג"ח דולרי, בX אחוזי ריבית, אפשר פשוט להמשיך לשלם אותו, אבל עדיין מדובר באג"ח זבל שמגלם ציפיות ריבית של מדינה על סף חדלות פרעון,
ולפיכך עול כבד מאוד על התקציב, ביחס למדינות עשירות שמשלמות חצי או שליש על חובותיהן.

זה נכון שאם יש דולריזציה הוא לא יכול להדפיס. לא יודע איך מתמודדים עם מצב שיש ביקוש גדול מאוד לסחורה (דולר) ויש הוצאה גדולה מדי שלה (תשלומי ריבית). בגדול זה עוני.

לגבי נקובי פזו, אם לא ממירים אותם לדולריים, אפשר לקיים יחס חליפין כלשהו בו הפזו ימשיך להיות הילך חוקי לזמן מה עם שער חליפין מסויים. או פשוט לא לשלם. שניהם בלאגן.
אני מסכים שאין פתרון פשוט לבעיה הזאת וכבר מנית בעצמך בגדול את הדרכים האפשריות לפתור אותה.
לפי הנתונים שראיתי בגוגל החוב שלהם היום שווה ערך ל-10 שנות תקציב (הכנסה),
אז לדעתי ארגנטינה כמו עוד הרבה מדינות תצטרך בסוף להחליט בין שני האופציות הגרועות שהצגת.

אני לא מסכים ששיעור האינפלציה תלוי בריבית האג"ח,
היא כן עשויה להיות תלויה במצב כמו שארגנטינה (ועוד הרבה מדינות נוספות) הכניסה את עצמה אליו.
לא הייתי שוכח כל כך מהר את צ'ילה.
בסופו של דבר, יש לארגנטינה עשרות (מאות?) שנות אינפלציה וחדלות פרעון, זה לא יפתר ברגע, אבל לפחות את עניין עשרות שנות הפרוניזם (מדינת רווחה בגדול) שם אפשר לפתור -
צמצום הוצאות ממשלה זה בדיוק מה שעשו בצ'ילה, מה שמיליי אומר שיעשה, ומה שצריך לעשות. אבל זה לא יפתור את כל הבעיות שם ובטח לא את התרבות שלהם.
לגבי צ'ילה לא מכיר את הנושא אבל הייתי שמח לשמוע.

לפי הנתונים שראיתי בגוגל החוב שלהם היום שווה ערך ל-10 שנות תקציב (הכנסה),
אז לדעתי ארגנטינה כמו עוד הרבה מדינות תצטרך בסוף להחליט בין שני האופציות הגרועות שהצגת.
וואלה. חשבתי שיותר גרוע. אבל אני לא מבין גדול בתקצוב ממשלתי, אולי זה המון. בכל מקרה, קל לצאת מזה, לא יהיה.

אני לא מסכים ששיעור האינפלציה תלוי בריבית האג"ח,
היא כן עשויה להיות תלויה במצב כמו שארגנטינה (ועוד הרבה מדינות נוספות) הכניסה את עצמה אליו.
לא, לא התכוונתי תלוי במובהק, אלא משפיע מאוד, במדינה עם אינפלציה כזו.
אם אתה מעלה ריבית ל10%, מנפיק אג"ח בריבית הזו, ורבים קונים אותו (כולל פקדונות וכו') - גם אם מחר תוריד ריבית ל-0%, עדיין תצטרך עוד עשרות שנים לממן 10% כל שנה.
זה בכל אופן היה המצב בצ'ילה, שנתח גדול מהתקציב "היה תפוס" להתחייבויות כאלה ולא היה תקציב פנוי לדברים אחרים.
לגבי צ'ילה לא מכיר את הנושא אבל הייתי שמח לשמוע.
בגדול כל הרפורמות של המודל הצ'יליאני, אני לא איזה מומחה. זה כלל קיצוצים בתקציב, בדומה אולי למה שביבי עשה בתחילת המילניום.

בכל אופן, גם היום יש בעיה כזאת בחלק מהמקומות שלא עברו למודל הצ'יליאני הצובר בפנסיה (או ברווחה בכלל).
תיאורטית, אתה אמור לשלם מיסים כל החיים על מנת לממן השקעות ופיתוח שבתורם, בעתיד, יממנו את הרווחה והפנסיה שלך בעת פרישה (מודל תקציבי).
הבעיה שמעשית, בגלל הוצאות תופחות, זה לרוב כבר לא ככה בהרבה מדינות - המיסים שאתה משלם היום מממנים את הפנסיונרים ואת הרווחה של היום (לבעלי מודל תקציבי).

זאת אחת הסיבות לביטול ולבלאגן של הפנסיות התקציביות, זה פשוט לא בר קיימא לעתיד, לא ישאר כסף והדור הצעיר נחנק יותר ויותר תחת המימון הישיר הזה.
בישראל אימצנו (מ2008?) את המודל הצ'יליאני בפנסיה - כל אחד חוסך לעצמו, אז סבבה, אבל את התוצאות בשאר תחומי הרווחה כבר רואים היום, למשל בקיצוץ הביטוח הסיעודי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מה הסיבה להשקיע בקרן אירית מחקה sp ולא בspy ישירות? שוק ההון 4
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
L איך מתחילים להשקיע, גרסת החייל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310

נושאים דומים

Back
למעלה