• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ

doubleg1

משתמש סולידי
דירוג
15
כבעל שליטה שנשארים לו רווחים בעסק אחרי הפעילות השוטפת, נניח ואין צורך מבחינת תזרים למשוך דיבידנד, יש סיבה לא להשקיע בשוק ההון דרך החברה?
הרי כיחיד המיסוי על רווח הוא 25 אחוז, וכחברה בעמ הוא 23 (מס חברות), אם אני מבין נכון.
ולמשוך כדיבידנד תמיד אפשר.
אני מפספס משהו?
לא מדובר על חברת ארנק.

תלוי באורך ההשקעה והתשואה הפוטנציאלית...

לדוגמא:
נניח ויש לך 100,000 ש"ח של רווח לאחר מס חברות בחברת אחזקות ואתה בוחר להשקיע דרך החברת אחזקות בעסקה שלפי דעתך תחזיר לך פי עשר על הכסף...
בעת המימוש, נוצר לך רווח של 900 אש"ח. עליו תשלם 23% מס חברות...ותשאר עם 693 אש"ח(מס למדינה 207 אש"ח). במידה ותרצה למשוך את הרווח על העסקה + ה100 אש"ח המקוריים אליך הביתה לאישי... תשאר עם כ 551 אש"ח נקי באישי.(מס למדינה -כ207+238 אש"ח - 445 אש"ח במס "עד הבית").
לעומת זאת אם היית מושך 100 אש"ח לאישי,(ז"א כ142 אש"ח ברוטו, משלם מראש 42 אש"ח למדינה) ומממש מהאישי רווח של 900 אש"ח...היית נשאר עם 775 אש"ח לאחר מס כולל.(מס כולל למדינה כ267 אש"ח).
(מזניח כרגע מס יסף וכו...)

למרות כל התיאור הזה...בד"כ לא יודעים מה תהיה התשואה של רוב ההשקעות(בוודאי רובן לא עושות פי 10 על הכסף), בחברה יש לך את האפשרות של דחיית מס, אפשרות לפעמים לקזז הפסדים/רווחים אחרים, אין צורך באמת למשוך את כל הכסף של הדיבידנדים אליך הביתה אלא לבצע רק משיכות חלקיות....יש יתרונות.

אישית, אני כן מבצע את רוב ההשקעות דרך חברת האחזקות שלי כי אני מעדיף דחיית מס...אבל גם כאן, שים לב שיש חוק(שלמיטב ידיעתי עוד לא בוצע בפועל...אבל היכולת קיימת המאפשר לפקיד שומה לחייב חברה לחלק 50% מהרווחים הלא מחולקים(מעל 5 מיליון ש"ח אם לא טועה)...
,

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שעשית פה טעות, צריך להשוות 100 אלף שנמצאים בחברה בשני המצבים, פה לקחת במצב השני 100 אלף שהלכו לאישי.
אני רושם את החישוב שעשיתי, תגיד לי איפה אני מפספס משהו.
יש 100 אלף שיש בחברה, אחרי תשלום מס. כלומר אני כרגע יכול למשוך אותם ואז אני רק צריך לשלם דיבידנד. שם כרגע בצד מס יסף.

אופציה ראשונה - השקעה דרך החברה - הפך למיליון, רווח של 900, משלם על הרווח הזה 23 אחוז מס שהם 207, כלומר המיליון הפך ל793 , מושך כדיבידנד נשאר 555.1

אופציה שניה - למשוך את ה100 לפרטי ואז לעשות את אותה ההשקעה. ה100 הופך ל70 בחשבון הפרטי. הוא צומח פי עשר, נהיה 700, מממש, עכשיו יש מס של 25 אחוז על ההפרש של 630, כלומר 157.5 כלומר נשאר 542.5.

מה פספסתי?

תשואה - ברור שלא יודעים, אבל אני חושב שהחישוב יתן תוצאה שהחברה לא פחות עדיפה לא משנה התשואה, פי 10 או 5 אחוז צנועים לשנה.

לגבי מס יסף - יכול להיות שהוא לא כזה בר התעלמות במידה ומושכים את אותו הרווח בסוף במכה. כי יכול להיות שאם היינו מושכים את הרווח מהחברה לאורך זמן, לא היינו משלמים מס יסף, ובמצב בו השקענו דרך החברה ואז משכנו הכל, נשלם. ההפרש בין שני המצבים שתיארתי הוא בערך 3 אחוז - כלומר כנראה שאם למשוך, אז לא במכה גם אז. כמו שרשמת בעצם.

אני חושב שעשית פה טעות, צריך להשוות 100 אלף שנמצאים בחברה בשני המצבים, פה לקחת במצב השני 100 אלף שהלכו לאישי.
אני רושם את החישוב שעשיתי, תגיד לי איפה אני מפספס משהו.
יש 100 אלף שיש בחברה, אחרי תשלום מס. כלומר אני כרגע יכול למשוך אותם ואז אני רק צריך לשלם דיבידנד. שם כרגע בצד מס יסף.

אופציה ראשונה - השקעה דרך החברה - הפך למיליון, רווח של 900, משלם על הרווח הזה 23 אחוז מס שהם 207, כלומר המיליון הפך ל793 , מושך כדיבידנד נשאר 555.1

אופציה שניה - למשוך את ה100 לפרטי ואז לעשות את אותה ההשקעה. ה100 הופך ל70 בחשבון הפרטי. הוא צומח פי עשר, נהיה 700, מממש, עכשיו יש מס של 25 אחוז על ההפרש של 630, כלומר 157.5 כלומר נשאר 542.5.

מה פספסתי?

תשואה - ברור שלא יודעים, אבל אני חושב שהחישוב יתן תוצאה שהחברה לא פחות עדיפה לא משנה התשואה, פי 10 או 5 אחוז צנועים לשנה.

לגבי מס יסף - יכול להיות שהוא לא כזה בר התעלמות במידה ומושכים את אותו הרווח בסוף במכה. כי יכול להיות שאם היינו מושכים את הרווח מהחברה לאורך זמן, לא היינו משלמים מס יסף, ובמצב בו השקענו דרך החברה ואז משכנו הכל, נשלם. ההפרש בין שני המצבים שתיארתי הוא בערך 3 אחוז - כלומר כנראה שאם למשוך, אז לא במכה גם אז. כמו שרשמת בעצם.
תלוי איך מסתכל על זה...אם אתה מניח שיש לך השקעה שאתה צריך לשים בה 100 אש"ח, אז ההחלטה שנמצאת מולך היא האם אתה מושך 100 אש"ח בנטו(ז"א משלם 42 אש"ח מס דיבידנד) או משקיע 100 אש"ח מהחברה. אלו שני הדברים השקולים.

אם השקעת בהשקעה X, מאה אלף ש"ח או 70 אש"ח זוהי לא אותה השקעה.

אני מסתכל על זה שיש כסף בחברה, ואני רוצה להשקיע אותו, זה השקעה בשוק ההון, יכול להשקיע כמה שאתה רוצה. המטרה היא למקסם את הנטו בסוף.

מה לגבי הבדלים מבחינת התעסקות/בירוקרטיה של ניהול תיק ני"ע ע"י חברה אל מול יחיד? עד כמה זה עלול להשפיע כל ההחלטה?

איזה בירוקרטיה יש? אני לא מדבר על פתיחת חברה לטובת זה. יש חברה קיימת.
לפתוח תיק מסחר לחברה זה פעולה שעושים פעם אחת, ובמבחינת דיווחים יש רואה חשבון, אני לא חושב שלרואה חשבון זה אמור לשנות כל עוד לא מדובר בהמון פעולות מסחר (מעבר לקניה אחת ל ומכירה פעם ב ממש לא)

• אהבתי
Reactions: YPV
אם אתה משקיע פסיבי וחוץ מדיבידנדים אתה לא ממש רווחי הון הרי אין שום סיבה להשקיע דרך חברה

אל תשכח שנפילה של העסק יכולה למחוק גם את התיק, ולמשוך אותו לחשבון אישי מגן עליו מפשיטת רגל אפשרית בעתיד.

• אהבתי
Reactions: YPV
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה מה זה קבלה? עזרה לבעל עסק טרי טרי התפתחות אישית 4
ה שליש דירה במתנה לבעל דירה נדל"ן 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
R השתתפות בהגרלת " דירה בהנחה " לבעל מגרש מינהל נדל"ן 2
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
M מס על קרן סל לבעל אזרחות אמריקאית מיסים 17
M פתיחת חשבון IB לבעל אזרחות כפולה (אמריקאית/ישראלית) שוק ההון 1
ש עסק ביתי שעובר לדירה שכורה אוף טופיק 20
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
F עסק צדדי לג׳וניור מהנדס תוכנה. התפתחות אישית 8
A פתיחת עסק והלוואות אוף טופיק 3
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
A בתהליך של פתיחת עסק אוף טופיק 1
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
The Thinker הערכת שווי של עסק דיגיטלי (אפליקציית מובייל) השקעות אלטרנטיביות 16
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
E האם יש sweet spot להוצאות לטובת עסק מיסים 9
I שכירים שיש להם גם עסק? התפתחות אישית 3
F רואה חשבון שמחליט לפתוח עסק אוף טופיק 4
ח ביטוח לאומי לשכיר שפתח עסק עצמאי מיסים 4
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
T אח מוסמך בעל עסק - נחשב כמורשה או פטור? התפתחות אישית 3
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
ל הקמת עסק לגיוס עובדים ,פרילאנס, אוף טופיק 11
S הלוואה לצורך רכישת עסק+פרמטרים בחוזה רכישה התפתחות אישית 0
P פתיחת עסק אפייה מהבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
המהנדל פתיחת עסק להתעסקות עם ספקי שירות התפתחות אישית 8
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
י עסק להשכרת מתנפחים השקעות אלטרנטיביות 20
מיקי שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק פוסטים מאיכות נמוכה 4
M עסק בתחום פינוי המתכות אוף טופיק 8
G עסק לגרפי מניות אוף טופיק 7
R סגירת עסק באמצע שנה ענייני מיסוי אוף טופיק 2
M עסק עצמאי - קפיצת המדרגה לעסק עם עובדים התפתחות אישית 8
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
שמנת חמוצה פתיחת עסק ללא הכנסות בשביל IRA שוק ההון 2
D הגדרת ״עסק פעיל״ לצורך מענק הקורונה צרכנות פיננסית 9
N שאלה לגבי חברה בע"מ לעומת עסק מורשה צרכנות פיננסית 4
ה עסק שני: ניהול כספים (או: איך יוצאים מפשיטת רגל ומתחילים מאפס) יומני מסע אישיים 15
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
י עסק פטור + שכיר ומה שינהם צרכנות פיננסית 6
A פתיחת עסק ייבוא שוק ההון 2
ק איך מחשבים מס לשכיר שיש לו עסק בנוסף? צרכנות פיננסית 0
Danielovich עסק מורשה מול שכיר בענף ההיטק צרכנות פיננסית 13

נושאים דומים

Back
למעלה