• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף

eyal.r

משתמש רשום
דירוג
8
אז היי,
אני חדש בתחום ואין לי באמת מושג איך להשקיע.
יש לי 20,000 שהרווחתי מעבודות והם נמצאים בחשבון הבנק(בלי פקמ או משהו בסגנון).
אני כבר כמה שנים אוהב לקרוא על כלכלה והבנתי שבגלל האינפלציה(במיוחד עכשיו כשהאינפלציה ממש גבוהה), צריך להשקיע את הכסף בשביל לא לאבד ערך.
ההורים שלי תומכים.
אני מודע לסיכונים ולכן רוצה להשקיע בסיכון נמוך יחסית ולטווח הארוך. אין לי בעיה לחכות גם עד הפנסיה. אם אחיה עד אז;)(הבנתי שאם אתה משקיע בקופת גמל אז זה נותן tax free לאחר הפרישה לפנסיה. מישהו יודע אם זה נכון?).
בכל מקרה, הבנתי שאי אפשר לומר באתר הזה איזה מניות לקנות, אז תוכלו לתת כיוון כמו האם להשקיע במניות ספציפיות או בindex funds וגם באילו תחומים אתם חושבים שכדאי לטווח הארוך.
אשמח גם אם תתנו עוד עצות לא קשורות לזה.
תודה רבה וסליחה על האורך:)

היי, אתה כנראה הכותב הכי צעיר פה בפורום הזה לא מייעצים, מביעים דעה אישית לכל היותר.

הסכום שיש לך הוא יפה מאוד ביחס לגיל ובינתיים עדיף שתיקח החלטות עם ההורים ודרכם. אחרת, גם אם ניתן עצמאית אתה עשוי בהסתברות גבוהה למחוק את זה ומהר…

הי, ברוך הבא לפורום.

דבר ראשון, מעולה שאתה מתעניין בזה בגיל כזה מוקדם. הלוואי והיה לי את הענין בתחום בגילך.

אנסה להתיחס לכל מה שאמרת בנפרד, ולהגיד את דעתי האישית ומה הייתי עושה במקומך. לא ממליץ, ולא מייעץ.

מעולה, כל הכבוד.

אני כבר כמה שנים אוהב לקרוא על כלכלה והבנתי שבגלל האינפלציה(במיוחד עכשיו כשהאינפלציה ממש גבוהה), צריך להשקיע את הכסף בשביל לא לאבד ערך.
זאת השורה התחתונה, כן. האינפלציה תמיד איתנו, היא גבוהה מאוד בתקופת זמן האחרונה אבל אינפלציה ככלל היא גם דבר חיובי. יש אינפלציה תמיד, וגם אם היא קטנה, תמיד נרצה להשקיע את הכסף שלנו כדי לשמר את הערך שלו. זו דעתי האישית, ואני מציע לך לקרוא ולחשוב עליה, אבל אני מאמין שאנחנו לא נרצה להשקיע רק בשביל לא לאבד ערך, נרצה להשקיע גם כדי להרוויח.

אני מודע לסיכונים ולכן רוצה להשקיע בסיכון נמוך יחסית ולטווח הארוך. אין לי בעיה לחכות גם עד הפנסיה.
אפשר לשאול למה? במקומך הייתי מנצל את זה שאני ילד, ולא מפחד להפסיד באמת. כל הפסד שתעשה וסיכון שתקח בגיל הזה יהיה שיעור זול לחיים שילמד אותך כל כך הרבה. שמבוגרים יש הרבה דברים לדאוג מהם, לקחת סיכונים זה לא תמיד קל. אני חושב שככל שאתה יותר צעיר, כך לקחת סיכונים ולהיות פחות שמרני ילמד אותך יותר על מה אופי הסיכונים שאתה מוכן לקחת. וגם, בסוף, לטעות זה תמיד שיעור מעולה. ממש לא מייעץ לשים את כל הכסף שלך במנייה הכי מסוכנת בשוק, אבל קח את זה כחומר למחשבה ותנסה להבין מה אופי הסיכון שנכון לך. אין פה נכון או לא נכון, זה כל אחד ומה שמרגיש לו. הכי חשוב ללמוד על עצמך, ועל השוק כמה שיותר בגיל הזה. כמובן, גם להתיעץ עם ההורים ולשתף במחשבות שלך.

הבנתי שאם אתה משקיע בקופת גמל אז זה נותן tax free לאחר הפרישה לפנסיה. מישהו יודע אם זה נכון?
זה לא בדיוק נכון, ממש בשתי מילים אם אתה מסב את הקופה למכשיר שנותן קצבה אתה תוכל לקבל קצבה (מעין ״משכורת חודשית״) פטורה ממס, וגם זה לא באמת כי מעל סף מס מסוים כן צריך לשלם מס. ובנוסף לכל זה שזה כאב ראש אחד גדול, מספיק אנשים בפורום כתבו תזות על למה קופת גמל בגלל הפאקטור של דמי הניהול היא לא מכשיר משתלם לטווח כזה ארוך, ואולי לרוב הטווחים. ממש עניין של הנסיבות, הכסף, ומלא שיקולים אחרים. אני ממש מציע לך לקרוא על זה עוד קצת בפורום, תשכיל בנושא הזה, יש הרבה מה ללמוד וזה ילמד אותך הרבה.

בכל מקרה, הבנתי שאי אפשר לומר באתר הזה איזה מניות לקנות, אז תוכלו לתת כיוון כמו האם להשקיע במניות ספציפיות או בindex funds וגם באילו תחומים אתם חושבים שכדאי לטווח הארוך.
חפש בגוגל ״הסולידית מייק״. זה שרשור שמתאר מה ״מייק״ המשקיע הטיפוסי היה עושה בשוק ההון. לפני שאתה רץ להשקיע, קרא בפורום על איזה דרכים יש להשקיע, על בתי השקעות, וגם תנסה להבין יותר על המדדים עצמם. זה פופולארי לרוץ ולהשקיע ב-S&P 500 בעיוורון מוחלט, וזה אולי עדיף על כלום, אבל אני מפציר בך להבין את ההשלכות של המעשים שלך לפני שאתה רץ לעשות, תקרא עוד, תבין מה נכון לך, ואל תפחד לטעות. תמיד אפשר להתחיל בקטן.

קרא את הבלוג של הסולידית, בחיי, אם צריך קרא את כולו.
קרא הרבה בפורום, יש פה הרבה אנשים חכמים שמשתפים מנסיונם, תסתכל על תיקים של אנשים אחרים, תשאל שאלות, תלמד, ותחפש בפורום, יש תשובה כמעט לכל שאלה.
יש מלא פודקאסטים מעולים, נצל זמן בנסיעות ארוכות או באוטובוס להקשיב להם. אני יכול להמליץ אבל באמת יש כל כך הרבה.
קרא ספרים, אישית זה פחות הקטע שלי, אם עובד לך, לך על זה, אתה תלמד מלא.
ובכלליות, פשוט תלמד הרבה, תקרא הרבה, תשאל הרבה שאלות. ברגע שמבינים איך דברים עובדים, יותר קל להגיד מה נכון לך, מה רצועת הסיכון שמתאימה לך, ומה המטרות שלך. אתה לא חייב לרוץ לעשות שום דבר, אין לחץ להשקיע שבוע הבא. גם אם תחכה חודש ותכנס קצת יותר מוכן, זה שווה את זה. קח תקופה שאתה מחליט לחקור בה את כל מה שמעניין אותך (בלי ללכת לאיבוד יותר מדי), אל תהסס להתנסות ולראות מה קורה, ותתיעץ הרבה עם ההורים.

מקווה שלא בלבלתי אותך יותר מדי, מאחל לך הרבה הצלחה בהמשך הדרך שלך. אל תקח שום דבר פה כעובדה, אני רק בן אדם ואחרים יגידו לך אחרת. תשמע הרבה דעות ותפתח מזה את הדעה שלך והתזה שלך על איך להשקיע.

בהצלחה !

לא כל כך הרחבת על המסלול חיים שלך חוץ מעצם העובדה שהרווחת 20,000 בגיל כה צעיר.
בלי לדעת כלום על חייך, הייתי אומר לשים את כל הפוקוס על הלימודים וההשקעה בך עצמך. זהו הנכס המשמעותי ביותר שיהיה לך אי פעם..
התפזרות לכיוונים אחרים, עלולה, במקרים מסוימים, ליצור נזק משמעותי בהתפתחות לעתיד.
הצלחות
(כיף לראות כאן אנשים בגילך);)

אז היי,
ההורים שלי תומכים.
אני מודע לסיכונים ולכן רוצה להשקיע בסיכון נמוך יחסית ולטווח הארוך. אין לי בעיה לחכות גם עד הפנסיה. אם אחיה עד אז;)(הבנתי שאם אתה משקיע בקופת גמל אז זה נותן tax free לאחר הפרישה לפנסיה. מישהו יודע אם זה נכון?).
היי,
כל הכבוד על החיסכון המאוד מרשים לגילך.
ניכר שאינך מבין עדיין מה המטרות שלך ומה אתה אמור לעשות, ומצויין שאתה שואל.
אני חושב ( לא מייעץ):
א. אל תעשה כלום בחודש הקרוב לפחות.
ב. קרא את הבלוג. מתחילתו ועד סופו. יכול להיות שתהיה חסרה לך הבנה מתמטית להבין את כל מה שכתוב - זמן מצויין להשלים אותה.
ג. קרא את הפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע שוב.
ד. תחזור לקרוא את הסעיף הבא אחרי שסיימת את הקודמים.
ה. חוכמת ההמונים בפורום היא שאתה צעיר וכדאי לך לסכן את הכסף בהשקעה פאסיבית עוקבת מדד מניות רחב. יש שרשור בפורום על מייק המשקיע המתחיל שהרוב יפנו אותך עליו. חוכמת ההמונים הזו מתבססת על זה שאתה לא תהיה זקוק לכסף לפחות עשור, כי שוק המניות הוא לא בטוח בטווחי זמן קצרים יותר (לפחות היסטורית). זה אומר ש*אתה* צריך להחליט בהתאם לרצונות שלך כמה כסף אתה מוכן לא להפסיד בטווח השנים הקרובות כדי להרוויח יותר בטווח הארוך. אין דבר גרוע יותר למשקיע מלגלות שהוא זקוק לכסף בדיוק אחרי קריסת שוק.
לכן המחשבה שלי היא זו: תחליט על סכום שאתה מוכן לסכן - אותו תשקיע לפי מייק. את השאר, שים במקום סולידי שישמר את ערכו כנגד האינפלציה, אבל לא הרבה יותר מכך.

בגיל שלך כנראה הייתי משקיע את הזמן שלי בלימודים(לא לימודי בית ספר שלא מועילים) שיתנו לך הרבה כסף בעתיד. אצלי זה היה מדמח
את ה20 אלף הייתי שם בפקדון נזיל/קרן כספית שיהיה לך לטווח הקצר(טיול עם חברים, סכום נחמד לצבא, לימודים וכו).
גם את תעשה תשואה של 200 אחוז על ה20 אלף האלה זה עדיין כסף קטן.
לא מייעץ לא ממליץ וכו

כל הכבוד שאתה מתעניין בזה בגיל כל כך צעיר. בנתיים הכי חשוב שתשקיע בלימודים שלך. מה זה אומר תכלס בשלבים:
1. תשאל את עצמך מהם הדברים שאתה הכי טוב בהם ואתה לא סובל מהם? אם זה מדמח אז מעולה תלמד מדמח אם זה ייבוא גשרים לשיניים מחול תלמד את זה אנקדוטה קטנה, האנשים הכי עשירים שפגשתי אי פעם הם עובדים בייבוא גשרים לשיניים הם היחידים בארץ שמבינים לאיזה שיניים מתאים כל גשר והם גרים בוילה ענקית בסביון: בסוף אם אתה מעולה במשהו אז ברוב המקרים תעשה ממנו כסף ( כמובן שיש תחומים שיותר פשוט מאחרים להתעשר בהם).
2. אחרי שעניתי על השאלה הראשונה תקבע יעד של כמה זמן ביום אתה משקיע בללמוד את התחום הזה. בנוסף תשקיע בלימודים בבית ספר היות והאפשרות לתואר היא כן חשובה. אני יודע שאחרים טוענים שלימודים בבית ספר לא נותנים כלום אני לא מסכים איתם. גם אם לא תלמד תואר אקדמי בסוף, העובדה שאתה פותח לך את האפשרות הזאת שווה את זה לדעתי.
3. תלך לחנות הספרים הקרובה לביתך ותחפש ספר על השקעות. כל עוד הספר לא מבטיח לך להתעשר מהר כנראה שמה שכתוב בספר נכון.
4. קרא את הבלוג של הסולידית מההתחלה ועד הסוף. בהתחלה היא מדברת על הארי בראון ודברים פחות רלוונטים אבל אחר כך היא מסבירה דברים אחרים.
5. כבן 19 אני אומר לך תזהר ממנטורי אינסטגרם נוכלים. איך מזהים אותם? אין חוקיות קבועה ויתכן שמישהו יהיה לו את אחד או יותר מהמאפיינים הבאים והוא לא נוכל אבל אלו סימנים שאני נזהר מהם:
א. יש בחורות יפות בסרטון.

ב. האדם שאתה רואה בסרטון חתיך בטירוף.

ג. יש מכונית יפה בסרטון.

ד. מבטיחים לך משהו.

ה. מדובר בסוד.

ו. מספרים לך סיפורים על איך הגעתי משקל למאה אלף שקל ביום.

הסכום שיש לך הוא יפה מאוד ביחס לגיל ובינתיים עדיף שתיקח החלטות עם ההורים ודרכם. אחרת, גם אם ניתן עצמאית אתה עשוי בהסתברות גבוהה למחוק את זה ומהר…
אני מסתייג מהאמירה הזו. רוב ההורים בורים פיננסית והם בהחלט עלולים לתת גם לילד עצה כלכלית ממש רעה. מניסיון שלי (לא רק אישי, אלא בכלל. רוב ההורים נותנים עצות שהיו טובות לזמנים שלהם, של לפני 30 שנה שלא רלוונטיות יותר לימינו).

לדעתי האישית, האינטרנט יכול לגדל ילדים יותר טוב מהורים. אבל כמובן בהינתן שהילד מספיק נבון להבדיל בין המוץ לתבן. כמו שמישהו הגיב פה לא ליפול בפח של נוכלים שמצטלמים עם למבורגיני ופרוצות עם אחוזה ברקע...

בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף​

*לא מייעץ, אלה סתם דעות שלי*
כמו שאמרו לך פה, כדאי שתכיר את הפיקדונות הבנקאיים באתר של הבנק שלך. זה כנראה הכלי הכי טוב שיש לך גישה אליו.
אבל בן 15 גם לא צריך מי יודע מה כסף. לדעתי, אתה בהחלט יכול לקחת 5-10 א״ש ולהשקיע אותם בנייר ערך או שתיים גם דרך הבנק (כי בסכום כזה חבל להתעסק עם בית השקעות עדיין).
אני התחלתי בגיל הזה להשקיע כספים ככה באלפים בודדים ולא מכרתי עד היום את הפוזיציות האלה. (בן 30)

קודם כל, תודה רבה על כל התגובות החמות והתמיכה. מעריך את זה מאוד.
אני אנסה לענות על כל השאלות שראיתי.
1.
לא כל כך הרחבת על המסלול חיים שלך חוץ מעצם העובדה שהרווחת 20,000 בגיל כה צעיר.
בלי לדעת כלום על חייך, הייתי אומר לשים את כל הפוקוס על הלימודים וההשקעה בך עצמך. זהו הנכס המשמעותי ביותר שיהיה לך אי פעם..
התפזרות לכיוונים אחרים, עלולה, במקרים מסוימים, ליצור נזק משמעותי בהתפתחות לעתיד.
הצלחות
(כיף לראות כאן אנשים בגילך);)
באמת כנראה שהיה כדאי שהייתי מרחיב על העבודות. אני תלמיד מצטיין ומאוד משקיע בלימודים. אני מדי פעם עובד אצל אבא שלי והוא משלם מאוד טוב אז בגלל זה יש הרבה כסף יחסית(בימים שאני צריך ללמוד, או שאני מעדיף לשחק עם חברים, אני לא אעבוד).
2.
גוגל: הסולידית מייק
תודה רבה.
אני אקרא את זה ועוד דברים של הסולידית. קראתי כבר כמה כתבות והיא כותבת ממש מעניין. זה מפתיע לטובה.
3. "את ה20 אלף הייתי שם בפקדון נזיל/קרן כספית שיהיה לך לטווח הקצר(טיול עם חברים, סכום נחמד לצבא, לימודים וכו).
גם את תעשה תשואה של 200 אחוז על ה20 אלף האלה זה עדיין כסף קטן."
למזלי ההורים שלי עובדים קשה בשביל לפרנס אותנו, ולא מוכנים שנשלם מכספנו על טיולים, תואר ודברים בסגנון(אני לא כל כך תומך בגישה הזאת לפעמים) ולכן אין סיבה לשמור את זה לטווח קצר. הזמן היחידי שאני באמת אהיה זקוק לכסף זה אחרי הצבא, ואם אני רוצה תפקיד משמעותי אני כנראה אשתחרר בעוד 10 שנים ויותר מהיום, אז פיקדון נזיל פחות מדבר אליי.
4. "אני מסתייג מהאמירה הזו. רוב ההורים בורים פיננסית והם בהחלט עלולים לתת גם לילד עצה כלכלית ממש רעה. מניסיון שלי (לא רק אישי, אלא בכלל. רוב ההורים נותנים עצות שהיו טובות לזמנים שלהם, של לפני 30 שנה שלא רלוונטיות יותר לימינו)."
האמת ששני ההורים שלי בעלי תואר בקריית חשבון. ועדיין, הם לא משקיעים הכי חכם.
5. אני מאוד אוהב לקרוא, אז קריאה זו לא בעיה. יש ספרים או סופרים בתחום שאתם ממליצים עליהם?
בנוסף לאיזה פודקאסטים להקשיב? אני פשוט חדש בתחום.
עוד פעם תודה רבה, זה לא מובן מאליו. מקווה שיום אחד אני אהיה מהאלה שעונים.

קודם כל ברוך הבא, וכל הכבוד על היוזמה שלך בנושא.

אתה בגיל מדהים ומעט מסוכן, ובגלל זה כולם נזהרים לא להמצליץ או לכוון אותך
אתה כנראה בהחלט מספיק חכם ועם כל הכלים המתמטים כבר להבין את כל מה שכתוב בבלוג של הסולידית ובכלל (אם יש משהו מתמטי שאתה לא מבין בהשקעות, אז לרוב זה נוכלות - בדרך אתה אמור סביב כיתה ז לסיים את כל ההבנה בנושא)

אם זאת רגשית יכול להיות פער, בעיקר בתפיסה של הפסד ורווח
לא בגלל סיכון פיסית אלה בגלל תחושה
אם תפסיד / תרוויח כסף משמעותי בגיל 15 זה יכול להשפיע עליך הרבה שנים קדימה על התחושה של שוק ההון ולתת לך לפעמים מצג שווא

אני לא רוצה לתת דעה על השקעה של כסף בגיל כזה (מניח שאחרי שתקרא מספיק אתה תגבש עמדה יותר טובה בעניין) בכל מקרה אל תמהר גם אם תחכה שנה או שנתיים או 5 זה לא יעשה לך הרבה הבדל

2 עצות שכן מרגיש בנוח לתת

1. כמו שאמרו תקרא ותלמד כמה מקורות מידע נחמדים:

15 עצות סולידיות לבני 20+

פודקאסט של חיות כיס - יש שם הרבה הסברים פשוטים של דברים מסובכים ומבלי להגיע לרזולוצית אופטיציזיה שלפעמים מרחקים הרבה אנשים מהפורם/ בלוג

2. תחסוך כסף, בגיל שלך ובחיסכון שיש לך, הרגל של חיסכון יהיה שווה יותר מכל תשואה שלי
תנסה להתמיד בכך שבכל זמן נתון אתה תחסוך לפחות 50 אחוז ממה שתרוויח
כמו שאמרת אין לך באמת תורך להוציא כסף, לא היום, לא בשירות הצבאי ולא בתואר הראשון
תתרגל את זה, יהיה לך הרבה יותר השפעה על החיסכון שלך יותר מכל תשואה אפשרית בשוק ההון
וזה גם כנראה השיעור הכי טוב לחיים

מה שמייצר עושר (ולדעתי גם אושר) אצל אנשים זה לא התשואה מההשקעות שהם עושים, אלה היכולת לחסוך באופן תמידי ולהוציא פחות ממה שהם מכניסים
(זה לא משנה אם אתה מרוויח 200 שקל בחודש, 20 אלף שקל או 200 אלף שקל)

בהצלחה!!

נ.ב.
ממליץ לך אולי לשנות את השם משתמש שלך למשהו יותר כללי
אם תישאר בפורם הזה זמן רב
מתי שהוא אולי לא תרגיש נוח שכולם ידעו על המצב הפיננסי שלך

תודה רבה. אני אקרא את הספרים.
איך משנים שם משתמש?

תודה רבה. אני אקרא את הספרים
שווה גם לעבור על רשימת הספרים של הסולידית. זה הרחיב בצורה יפה מאוד את הרקע התיאורטי שלי בהשקעות.

בנוסף הבלוג התמונה הגדולה עשה עבודה נהדרת בהסברת העקרונות החשובים של בניית תיק השקעות.

עוד טיפ אחד: הידע שאפשר לרכוש מהבלוג ומהפורום שווים את משקלם בזהב. תקדיש זמן לקריאה של הפוסטים של הסולידית ושל הדיונים בפורום. אתה לא תבין הכל אבל עם התמדה, חיפוש בגוגל ושאילת שאלות תוכל לרכוש כמויות עצומות של ידע שישרתו אותך היטב.

עוד דרך ללמוד המון היא להגיע למפגשי פורום. אם תרצה אוכל לקשר אותך לקהילה של הסולידים בתל אביב ובהרצליה.

סבבה. תודה רבה

אז היי,
ההורים שלי תומכים.
ילד חמוד ….בגילך אין כ”כ דבר כזה שנקרא “סיכון” ! הלוואי עליי לחזור 35 שנים אחורה כדי להיות בגילך.
ֿכל חיי היו נראים אחרת. אז בקיצור- יש לך לפחות 50 שנה של השקעות עד הפנסיה…….העולם פתוח בפניך…..תלמד, תחקור וצא לפעולה . בעוד 50 שנה אתה תברך אותי. בהצלחה

אני מסתייג מהאמירה הזו. רוב ההורים בורים פיננסית והם בהחלט עלולים לתת גם לילד עצה כלכלית ממש רעה. מניסיון שלי (לא רק אישי, אלא בכלל. רוב ההורים נותנים עצות שהיו טובות לזמנים שלהם, של לפני 30 שנה שלא רלוונטיות יותר לימינו).
+1 צורח ובוהק!
ההורים שלי נתנו לי עצות פיננסיות גרועות ביותר. כל טעות אפשרית הם עשו.

לפותח הדיון @eyal.r : זה ממש נהדר שאתה מתעניין בגיל הזה. באמת שזה נדיר באופן די קיצוני.

הרבה עצות טובות כבר נתנו לך, או דעות. על מה שאמרו אוסיף שאולי כאמור לימודי בית ספר לא מועילים, אך עדיין לא שווה לוותר עליהם.
אם תצליח להקצות חצי שעה ביום או בסופ"ש לבלוג, זה יהיה נהדר.

כל החיים לפניך. שדה האופיות פרוס בפניך. תקרא, תקרא ותקרא עוד קצת.

לעניות דעתי תתרכז בללמוד חומר מהפורום ומהבלוג. עם הכסף אתה לא חייב לעשות כלום. אפשר לזרוק בקרן כספי. שיקלית אם אתה מתעקש.

כרגע הנכס הגדול ביותר שלך זה זמן.השתמש בו בחוכמה. המון בהצלחה ןאני באמת מקווה לרחאות אותך מעדכן את ההתקדמות שלך לאורך השנים

כאמור לימודי בית ספר לא מועילים, אך עדיין לא שווה לוותר עליהם.
לא מסכים. במיוחד לא עבור
אני תלמיד מצטיין ומאוד משקיע בלימודים.
שכניראה לומד גם 5יח׳ מתמתיקה אנגלית מדמ״ח ו-או מדעים, וגם יודע לאזן
בימים שאני... מעדיף לשחק עם חברים, אני לא אעבוד

מצד שני להשלים את רשימת הקריאה שנתנו למעלה - קטן עליך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
A בן 43 מחפש כיוון חדש התפתחות אישית 17
Yuvalbuz3 לוחם בן 20 מחפש להעמיק ידע בשוק ההון. שוק ההון 11
D בן 23 מחפש אפיקי השקעה יומני מסע אישיים 11
B בן 23, ללא הון התחלתי, עם הפקדה חודשית מחפש הכוונה שוק ההון 21
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33

נושאים דומים

Back
למעלה