• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע

wtb adizes

משתמש רשום
דירוג
0
שלום רב לחברי הקהילה,

אנחנו זוג בני כמעט 30 (כרגע בלי ילדים) שרוצים לקחת יותר אחריות על העתיד הכלכלי שלנו.

המטרה היא הגדלת ההון שלנו.

כרגע המצב הוא כזה – לי יש 500 אלף שקלים בעו"ש שהיו מיועדים לרכישת דירה + 100 אלף מושקעים באלטשולר בסיכון די נמוך (רוצה לשנות מסלול).

המשפחה שלי הציעו לעזור לי ב 500 אלף שקלים לרכישת דירה כאשר ארכוש.

לבת הזוג יש 400 אלף +100 אלף שההורים שלה יכולים לעזור לרכישת דירה.

השקענו רבות בלימודים ומרוויחים ביחד 28,000 נטו בחודש.

כרגע חוסכים בממוצע כל חודש 14 אלף שקלים.

חשבתי על רכישת שתי דירות להשקעה כדי לנצל את הפטור ממס לכל אחד ואת יכולת החיסכון החודשית שלנו (אך קולות רבים מסביב אומרים שזה לא הזמן הנכון).

פתוח לזה וגם פתוח לשוק ההון.

אשמח לדעות

תודה מראש

לדעתי לרכוש דירה, אם לא עכשיו אז בשנה הקרובה.

1 עם משכורת כזו אתם יכולים לחסוך יותר
2. אלמלא המצב הפוליטי, לדירת מגורים יש יתרון מבחינת מיסוי. אבל במצבכם הייתי שומר על גמישות שתאפשר לעבור למקום אחר.

1 עם משכורת כזו אתם יכולים לחסוך יותר
2. אלמלא המצב הפוליטי, לדירת מגורים יש יתרון מבחינת מיסוי. אבל במצבכם הייתי שומר על גמישות שתאפשר לעבור למקום אחר.
כבר מכרת את הדירה שלך כדי לשמור על גמישות?

לא ציינת כמה כל אחד מכם מרוויח מתוך ה28, אבל אם נניח כל אחד מכם מרוויח 14 נטו ומיליון הון עצמי, זה יאפשר לכל אחד מכם לקחת כ 800 אלף משכנתא, כלומר אפשרות לקנות דירה של כ 1.7 מיליון, וחיסול ההון העצמי. זה יכול להספיק לדירת 3 חדרים במצב שמור ביישובי גוש דן הרחוקים מתל אביב, או דירת 3 חדרים מאוד ישנה ביישובים כמו בת ים / חולון / פתח תקווה, או ללכת לאזורים מרוחקים יותר כגון באר שבע / חיפה.
באופן אישי לא הייתי הולך על עסקה כזו אלא ממשיך לצבור הון עצמי ומכוון לדירה חדשה יותר בגוש דן, שתצריך פחות התעסקות ותיקונים (הערה: אני מניח שאתם מתגוררים באזור המרכז. אם זה לא המצב, צריך להבין מה התכניות שלכם לגבי המשך המגורים של עצמכם בעתיד).
לא ציינת אם יש לכם כוונה להינשא ומתי, אז אני מתייחס להון של כל אחד מכם בנפרד. אם אתם כן מתכננים למסד את הקשר (ולא משנה אם באופן פורמלי או לא) ולאחד הון, אז כבר יש לכם הזדמנויות נדל"ן שכן כדאי לשקול.

נערך לאחרונה ב:
בערך 2M משכנתא
משכנתא לוקחים בתור זוג, לא כל אחד לחוד.
אין איזה קטע שהחזר משכנתא מוגבל לשליש מההכנסה נטו? איך לוקחים משכנתא של 2M עם החזר של פחות מ-10K?

בערך 2M משכנתא
משכנתא לוקחים בתור זוג, לא כל אחד לחוד.
תלוי במצבם הזוגי. אם הם לא נשואים (בין אם רשמית ובין אם לא), קניית דירה כזוג יכולה להיות רעיון רע, לכן אני מניח שכל אחד מהם יקנה בעצמו.
התייחסתי בתגובה שלי לעניין.

חשבתי על רכישת שתי דירות להשקעה כדי לנצל את הפטור ממס לכל אחד
אז אתם לא זוג נשוי אם כך. יש כוונה למסד מתישהו?
לך יש הון עצמי של 1.1M ש"ח ותוכל לקנות דירה עד לגובה של כ- 2.75M ש"ח (בהנחת משכנתא בגובה 60%).
לה יש הון עצמי של 500K והיא יכולה לקנות עד כ- 1.25M ש"ח.
כלומר, דירה אחת בגוש דן והשניה בפריפריה (או בשכונה לא משהו במרכז).
אם אתם בטוחים בחייכם המשותפים ואין בעיה להעביר הון עצמי מאחד לשני, אז מדובר על ממוצע של 2 דירות בשויי כ- 2M ש"ח כל אחת.
למשל - דירת 3 חדרים בחולון עולה בממוצע 2M ש"ח. השכירות עליה היא 5K ש"ח לחודש - 3% תשואה (נתונים מאתר דירובוט).
השקענו רבות בלימודים ומרוויחים ביחד 28,000 נטו בחודש.

כרגע חוסכים בממוצע כל חודש 14 אלף שקלים.
אם כל אחד קונה בנפרד, גם ההתחשבות בהכנסות נטו מתייחסת לכל אחד בנפרד. איך החלוקה ביניכם של הנטו?
אם אתם יכולים להרשות לעצמכם גם הלאה להפנות 14K בחודש להחזר משכנתא - זה יתאים ללקיחת משכנתא ע"ס 2M ש"ח בערך אבל כנראה תצטרכו משכנתא גבוהה יותר כי יש הוצאות נילוות לקניה (לבקש יותר מ-60% משכנתא).
פתוח לזה וגם פתוח לשוק ההון.
בטוח? כי כרגע כמעט מיליון ש"ח שלכם יושבים בעו"ש.
מדוע שלא תקנו דירה לעצמכם למגורים?

חשבתי על רכישת שתי דירות להשקעה כדי לנצל את הפטור ממס לכל אחד ואת יכולת החיסכון החודשית שלנו (אך קולות רבים מסביב אומרים שזה לא הזמן הנכון).
אתם נשואים? יש הסכם ממון?
מה הסיבה שאתם רוצים לקנות שתי דירות? מחירים נמוכים / כספי הורים שאחרת לא יתקבלו?
ובקשר לשוק ההון, לא ברור ממה שכתבת אם אתה מכיר את סיבולת הסיכון שלך. זה חשוב, כי ממה שכתבת נראה שאין לך ניסיון בהפסדים על הנייר של סכומים גדולים.

פרה, פרה.
תקנו דירה אחת, תאזנו משאבים [חובות, הכנסות] ותבדקו אם אתם יכולים לקנות דירה שניה בלי לקפוץ מעל לפופיק..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מיסוי בין בני זוג מיסים 11
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D זוג בני 30 רוצים לקפוץ לבריכה, אבל חוששים יומני מסע אישיים 6
I העברת הקלת מס (ביטוח חיים) בין בני זוג מיסים 7
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
ג זוג בני 23 יומני מסע אישיים 0
נ זוג בני 22 יומני מסע אישיים 27
מ איחוד חשבונות מסחר של בני זוג צרכנות פיננסית 35
D פערי שכר בין בני זוג אוף טופיק 21
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
ל חשבונות בנק של בני זוג אוף טופיק 22
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
G זוג פנסיונרים עם 600 אש"ח - איך שומרים על הערך בתקופת אינפלציה? שוק ההון 16
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
י לאקונה? רווחי הון קטין, ובן זוג רשום מיסים 9
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
B גרין קארד לבן זוג - תזמון מועד ההגירה אוף טופיק 3
ב זוג שמנסה לחיות בחיסכון יומני מסע אישיים 32
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
C בת זוג נוסעת לחו"ל ותשתמש בכרטיס אשראי שעל שמי, זה בעייתי? צרכנות פיננסית 25
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
M שיקולי מיסוי בשילוב תיק השקעות ונדל"ן בארה"ב עבור זוג ישראלי-אמריקאי מיסים 10
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
ש בן זוג לא עובד, שאלה בטופס 101 מיסים 2
ע זוג פורשים יומני מסע אישיים 12
S פקדון/השקעה סולידי עבור זוג מבוגר לפני גמלאות שוק ההון 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 57
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
M ביטוח רכב - מי מוגדר "נהג עיקרי" כשיש זוג שחולק רכב? צרכנות פיננסית 21

נושאים דומים

Back