• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה

מייפל

משתמש רשום
דירוג
6
שלום, לא כתבתי פה אף פעם אבל קוראת די הרבה. יש לי שאלה די ספציפית ואני מקווה שאולי למישהו פה יהיה רעיון. אני עוברת לקנדה. יש לי מספיק כסף כדי לקנות שם בית, אבל לא אוכל לקנות אותו בשנתיים הקרובות בגלל חוקים של קנדה. הבעיה היא שבזמן הזה מחירי הבתים בקנדה עלולים לעלות, למשל אם תרד הריבית. איך אפשר להשקיע את הסכום הזה כך שיוצמד כמה שיותר טוב למחירי הבתים בקנדה ויגן מפני עליה חדה במחירים? אי אפשר להשקיע בנדלן קנדי, גם לא בעקיפין דרך קרנות השקעה או דרך הבורסה למשל, כי החוקים של קנדה לא מאפשרים את זה למי שאינו תושב קבע. מה אתם הייתם עושים? בהנחה שאין אפשרות להחזיק נדל"ן בשום מקום בעולם (שיקולי מס).

שבזמן הזה מחירי הבתים בקנדה עלולים לעלות, למשל אם תרד הריבית
יכול להיות שריאלית המחיר יירד? המשכורת שלך בדולר קנדי?

כמו שכתבת, זו שאלה ממוקדת לשוק הקנדי.
יש לך מכרים שגרים שם כבר תקופה ארוכה?
הייתי מחפש "הסולידית" קנדית ומחפש שם התייחסות

הכל יכול להיות... המשכורת תהיה בדולר קנדי אבל מדובר בהון גדול שיקח לי הרבה שנים לצבור מחדש. חשבתי שאולי למישהו יהיה רעיון כללי לשאלה איך מצמידים למחיר הנדלן למגורים בלי השקעה ישירה בנדלן, למשל אילו נכסים סחירים הם בקורלציה טובה עם שוק הנדלן. אני מניחה שאני יכולה למצוא לכל דבר מקבילה בקנדה.

אני מניחה שאני יכולה למצוא לכל דבר מקבילה בקנדה
כוונתי הייתה שהקנדים מכירים את השוק הקנדי טוב יותר מבאי הפורום הזה. כנראה תוכלי לקבל בפורום קנדי תשובות טובות יותר מאשר כאן

למישהו יהיה רעיון כללי לשאלה איך מצמידים למחיר הנדלן למגורים בלי השקעה ישירה בנדלן, למשל אילו נכסים סחירים הם בקורלציה טובה עם שוק הנדלן.
זה מה שה-AI של בינג מציע אחרי עריכה שלי:

למיטב ידיעתי, אין מכשיר שעוקב במדוייק אחרי מחירי הנדל"ן בקנדה.

עם זאת, יש 2 דברים שבקורלציה עם מחירי הנדל"ן בקנדה:
1) שיעורי הריבית - קורלציה שלילית עם מחירי הנדל"ן. זאת מכיוון שריבית עולה, מייקרת את ההלוואות ומרחיקה קונים מהשוק.

כדי לעקוב אחרי שיעורי הריבית ניתן לקנות אג"ח כגון ZAG, XBB או VAB.

2) אינפלציה - קורלציה חיובית עם מחירי הנדל"ן. משום שאינפלציה שוחקת את ערך הכסף ומגבירה ביקוש לנכסים ריאליים כמו נדל"ן.

כדי לעקוב אחרי האינפלציה, ניתן לרכוש נכסים המוגנים מאינפלציה כגון XRB, ZRR או HBB.

כמובן, לא המלצה או ייעוץ לא לוקח אחריות על הנתונים.

קרן ריטים קנדית צפויה להיות בקורלציה מסוימת לשוק הנדלן גם כן.
למשל זה

בפועל, מה שאני הייתי עושה (מבלי להמליץ, נא לעשות מחקר עצמאי), זה שילוב של קרן הריט שציינתי + אגח קנדי

אני במקרה עוקב ממש מקרוב אחרי קנדה ושוק הנדל״ן בה בפרט, וההתרשמות שלי היא שהכל הולך שם רק בכיוון אחד - למטה. אבל זו לא המלצה לכלום כמובן, ואני לא מוסמך. יכול גם באותה מידה לעלות.
פשוט, הבנק המרכזי הקנדי מעלה בחודשים האחרונים את הריבית באגרסיביות לפחות כמו בנק ישראל. זה בוודאות לא עוזר למחירים לעלות - באחריות.

מה שאני עושה, אני משקיע כספים בחברות קנדיות בודדות בכל מיני תחומים. אבל אני לא מנסה לגדר שום דבר - סתם שם כסף במי שנראים מבטיחים ושהם מתומחרים זול. בינתיים, השוק הקנדי מאוד אדיב אלי.
אז, הייתי אומר לך שתיחשפי לשוק הקנדי באיזשהו אופן - גם אם זה לשים רק 30,000 שקל בדולר קנדי רק כדי להרגיש קצת את החשיפה. ככה אני עשיתי. ואז, כשראיתי כי טוב, אז התפתח התיאבון גם לחברות קנדיות בבורסה שלהם.

אני חושב שהכי נבון בכל מקרה יהיה לא לנסות לחקות את סקטור הנדל״ן הקנדי - גם אם את חושבת שתהיה בו עליה. אלא לשמור על ערך הכסף שלך כמה שאפשר - בעיקר מפני ירידות חדות. לחוות ירידת כסף זה הרבה יותר גרוע לך בטווח הארוך מאשר שהמחירים בורחים למעלה, מבחינה סטטיסטית. אחרת, את תעלי ותפלי יחד עם שוק הנדל״ן שלהם ולא תהיה לך את היכולת להינות במצב שבו הוא יספיק לקרוס עד שתעברי.

הבעיה היא שבזמן הזה מחירי הבתים בקנדה עלולים לעלות,
הם דווקא יורדים. ראי למשל -
Canada home prices to drop 12% in 2023
ויש עוד.
הייתי מחפש "הסולידית" קנדית ומחפש שם התייחסות
הייתי מחפש FIRE CANADA ובטח מוצא הרבה בבלוגים/פייסבוק/רדיט וממשיך משם. גם הויקי של בוגלהדס קנדה כמובן.
וגם בערוץ של Ben Felix שהוא קנדי.

את תעבירי שקלים לשם בשביל הרכישה? אם כן, אפשר לשקול הגנת שער חליפין באמצעות אופציות אם יש כאלה… רק רעיון

אג"ח ממשלתי קנדי או ETF שעוקב אחרי כזה או פק"מ וכו'

למה לא קרנות reit קנדיות?

למה לא קרנות reit קנדיות?
בדקת אם יש להן קורולציה למחירי הנדל"ן?
לא בדקתי לגבי קנדה אבל אני מרשה לעצמי להניח בלי לבדוק שהן לא, כמו קרנות הריט בשאר העולם.

לטעמי אין עניין להצמד דווקא למחירי הנדל"ן שכאמור גם יכולים לרדת.
צריך לחשוב על טווח וסיבולת סיכון של הכסף כמו תמיד ולבחור תמהיל בהתאם.
אם מדובר על סכום קשיח לטווח של שנתיים אז לחפש פתרונות קנדיים לטווח קצר, כמו פקדונות/אג"חים וכו' ואז באמת כדאי ללכת להתייעץ בפורומים מקומיים ולא כאן.
ריטים זה בוודאי לא כלי כזה.

אני במקרה גר שם, כמו שאת בטח יודעת קנדה היא מדינה ענקית, אז כשאת אומרת קנדה כדאי שתאהיי יותר ממוקדת איפהֿ בקנדה
טורונטו אוטואה,בריטיש קולמביה? בכל פרובינציה שוק הנדלן הוא אחר, תלוי בביקוש..

אבל לא אוכל לקנות אותו בשנתיים הקרובות בגלל חוקים של קנדה
היי

תבדקי פרויקטים לבניה בדרום ונקובר ב TAWWASEN, האדמות שם שיכות לילידים האיניאנים והם לא כפופים לכל חוקי המדינה,
מדובר באדמה שהיא חכירה, אין מס רכישה לזרים ואולי ניתן לרכוש דירה כזרים.

אני מצרף כאן לינק המסביר באיזה מקרים יש החרגה מהחוק החדש.
https://www.cicnews.com/2023/01/buying-a-home-in-canada-as-a-non-canadian-0132392.html#gs.rqriqv

נערך לאחרונה ב:
משום מה לא קיבלתי הודעות על התגובות שלכם עד עכשיו אז סליחה שלא הגבתי. תודה על ההצעות. אני יודעת שעכשיו המחירים שם יורדים, אבל איש אינו יודע מתי יפסיקו העלאות הריבית ויתחילו ירידות (למעשה הבנק של קנדה לא העלה את הריבית עכשיו, לראשונה מזה שנה בערך, אולי זה מבשר משהו לעתיד).
אני מדברת על אונטריו. לפני שכתבתי פה חיפשתי משהו כמו הפורום הזה בקנדה ולא כל כך מצאתי, אבל אני אנסה שוב בעקבות ההצעות שלכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
R כיצד נכון להשקיע כסף הקיים בחשבון בארה״ב שוק ההון 5
B פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל, איפה להשקיע כסף פנוי צרכנות פיננסית 10
M מתלבט במה להשקיע כסף ששוכב בבנק שוק ההון 25
P מתלבט איפה להשקיע כסף צרכנות פיננסית 26
M כמה כסף לשים בצד לפני שנכנסים להשקיע בבורסה? שוק ההון 38
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
מ איך לעשות כסף בשוק מבלי להשקיע? שוק ההון 7
M מה הסיבה להשקיע בקרן אירית מחקה sp ולא בspy ישירות? שוק ההון 4
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30

נושאים דומים

Back
למעלה