• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט?

Anrala

משתמש סולידי
דירוג
8
יש לי תיק ההשקעות העצמאי שלי (ברוקר ישראלי).
האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? איזה יתרונות וחסרונות יש לזה ולשני?
אני מבינה ששיש סיכון מנפיק בקרן עם חוזים עתידיים אבל מרגיש לי שבקרן ספוט יש הרבה יותר סיכונים, כי יש בזה את כל הסיכונים שיש בהחזקה פיסית של ביטקוין (חשיפה להונאות\תרמיות\פריצות\הגורם האנושי וכ"ו).
אני מבינה שעוד מעט יהיו כמה קרנות ספוט על הביטקוין בארה"ב ולכן מתלבטת.

איזה סיכון מנפיק יש? שהבורסה עצמה תפשוט את הרגל?
יתכן והכוונה לבעיה בביצוע עיסקאות למימוש ההתחייבות במקרים של עלייה פתאומית. (יש הרי מגבלה על מספר הטרנזקציות בבלוק כך שיתכן מצב בו היא לא תוכל לממש את ההתחייבות. אלא אם כן הבורסה עצמה ערבה באופן אישי לחוזים אלו)

. (יש הרי מגבלה על מספר הטרנזקציות בבלוק כך שיתכן מצב בו היא לא תוכל לממש את ההתחייבות. אלא אם כן הבורסה עצמה ערבה באופן אישי לחוזים אלו)
1. אין שום בלוק, זה נגזרים סינטטיים עם סליקה והתחשבנות כספית בלבד.
2. כן, הבורסה עצמה ערבה לחוזים האלו.

אוקי אז אם סיכון מנפיק הוא לא באמת סיכון - איזה סיבה יש להעדיף קרן ספוט על קרן חוזים עתידיים?
עד כמה שאני יודעת, בקרן עם חוזים עתידיים יכולה להיות בעית עקיבה, משהו שלא אמור להיות בקרן ספוט.
מצד שני: קרן ספוט מפחידה אותי כי שמעתי יותר מידי סיפורי זוועה על אנשים שאיבדו גישה לקריפטו שלהם או מסיבה טכנית (הארנק לד'ר הפסיק לעבוד או משהו כזה), או בגלל טעות אנוש (שכחו סיסמה\עשו העברה למקום הלא נכון...) או בגלל פעולה זדונית (גנבו להם את הסיסמה, פרצו להם לארנק וכ"ו).

איזה סיבה יש להעדיף קרן ספוט על קרן חוזים עתידיים?
קרן ספוט עוקבת אחרי הביטוקין.
קרן של חוזים על הביטקוין עוקבת אחרי החוזים על הביטקוין.

ראי לדוגמא את bito (חוזים עתידיים)
העקיבה שלו מאוד לא מוצלחת.

ראי לדוגמא את bito (חוזים עתידיים)
העקיבה שלו מאוד לא מוצלחת.
מי מבטיח שהעקיבה של קרן ספוט תהיה טובה יותר? הרי לקרן ספוט יש את העניין של ה net asset value שבה הקרן יכולה להיסחר בפרימיום או בדיסקאונט לפי הביקוש שלה.

עד כמה שאני יודעת, בקרן עם חוזים עתידיים יכולה להיות בעית עקיבה
התנתקות של מחירי החוזים העתידיים ממחיר הסחורה עצמה (במקרה הזה ביטקוין) לכיוון כזה או אחר נקראת contango או backwardation.

הועלתה כאן טענה בעבר שהבעיות האלו אינן רלוונטיות לביטקוין:
בקרן מבוססת חוזים על ניירות ערך אין תופעות כאלו מכיוון שלושה שחוזה לעוד חודשיים זהה (עד כדי ריבית) במחירו לחוזה לעוד חודש כי שניהם זהים (עד כדי ריבית) למחיר הספוט, כי אחרת יש ארביטראז' (קונה/מוכר חוזה, וכנגדו מוכר/קונה את נכס הבסיס).
בסחורות פיזיות לא ניתן לסגור ארביטראז' כזה (לדוגמה בגלל עלויות נלוות לאחסון וכדומה).
אני לא רואה סיבה שבקריפטו זה יתנהג בדומה לנכסים פיזיים - עלות סגירת הארביטראז' היא זניחה, לא?

באותו שרשור אני סברתי שבניגוד לנכסים פיננסיים אחרים, דווקא היה יכול להיווצר ארביטראז' בין החוזים לביטקוין עצמו.
בין היתר כי לא הרבה מוסדיים התעסקו בזמנו באחזקה ישירה של ביטקוין (כך שיכלו למכור/לקנות כדי לסגור ארביטראז').

כיום להערכתי המצב שונה, כי יותר ויותר מוסדיים (למשל בלקרוק) מחזיקים פיזית ביטקוין.

בקיצור, אני מניח שכיום לא אמורה להיות תופעה של התנתקות מחיר החוזים על הביטקוין ממחיר הביטקוין עצמו.
אם כי צריך לזכור שתופעות כאלו מגיעות בפרט בזמני קיצון, וקשה לחזות מראש את כל המצבים האפשריים :)

איזה סיבה יש להעדיף קרן ספוט על קרן חוזים עתידיים?
מי שמחזיק בקרן פיזית עוזר ליצור יציבות בשוק הביטקוין.

כשגופים רציניים כמו בלקרוק מחזיקים ביטקוין, אני די בטוח שהם דואגים יפה לאבטחה ולמניעת פריצות.
אם את קונה יחידות בקרן הפיזית שלהם, את למעשה מחייבת אותם להגדיל את כמות היחידות שהם מחזיקים.
בכך את עוזרת לזה שיותר יחידות ביטקוין יוחזקו בידי גוף רציני,
ומקטינה את נתח השוק שמוחזק בבורסות בלתי מפוקחות (חשופות למעילות ולפריצות).

נערך לאחרונה ב:
בקיצור, אני מניח שכיום לא אמורה להיות תופעה של התנתקות מחיר החוזים על הביטקוין ממחיר הביטקוין עצמו.
אם כי צריך לזכור שתופעות כאלו מגיעות בפרט בזמני קיצון, וקשה לחזות מראש את כל המצבים האפשריים :)
מה זאת אומרת, עובדתית BITO עשה 33% בחצי שנה, והביטקוין 49%, כשקרנות הספוט אחוז דומה לאחר ניקוי דמי ניהול. אולי מעכשיו יהיה שונה בגלל הנפח.

מי מבטיח שהעקיבה של קרן ספוט תהיה טובה יותר? הרי לקרן ספוט יש את העניין של ה net asset value שבה הקרן יכולה להיסחר בפרימיום או בדיסקאונט לפי הביקוש שלה.
לא ממש קורה בETF, רק בקרנות סגורות. יכול לקרות כמובן בשברי אחוזים וגם יותר מזה אבל זה לא אמור לקרות בגלל המנגנון של הETF שמייצר יחידות חדשות ועושה שוק.
קרן ספוט מתכסה במטבע עצמו, למה שתהיה עקיבה לא טובה? אם אני מחזיק שקל, כנראה שכמות השקלים שבכיסי... שווה לכמות השקלים שבכיסי.
וככה גם קורה כבר בקרנות הספוט שקיימות בקנדה\אירופה כמה שנים טובות, העקיבה די דומה אחרי הורדת דמי ניהול.

מה זאת אומרת, עובדתית BITO עשה 33% בחצי שנה, והביטקוין 49%, כשקרנות הספוט אחוז דומה לאחר ניקוי דמי ניהול.
בכוונה דיברתי באופן כללי לגבי חוזים על נכסים פיננסיים,
במקום לנקוב בשם של קרן ספציפית שעשויים להיות לה מאפיינים ייחודיים.

למשל - הקרן שהזכרת (BITO) מחלקת דיבידנד חודשי,
כך שהשוואה ישירה לביטקוין (שאינו מחלק דיבידנד) אינה מתאימה...

צודק לגמרי, יש דיבידנדים. השאלה מה תהיה מדיניות הדיבידנד של קרנות הספוט החדשות...
בקרן הספוט על הביטקוין של בלקרוק, נכון להיום, כתוב:
Distribution Frequency: Accumulating
אז אומר שהיא לא מחלקת אלא צוברת, נכון?
* לא ייעוץ או המלצה

לדעתי זה מהותי שבקרן שמשתמשת בחוזים עתידיים אין את הסיכון של הגורם האנושי.
גם אלו שמנהלים קרנות הם בני אנוש וחשופים לכל הבעיות של הגורם האנושי שהוזכרו, גם הם יכולים לאבד מפתחות, גם גוף עצום כמו איישרס אפשר להונות ולרוקן להם את הקרן מביטקוין.
בחוזים עתידיים זה לא יכול לקרות.

לדעתי זה מהותי שבקרן שמשתמשת בחוזים עתידיים אין את הסיכון של הגורם האנושי.
גם אלו שמנהלים קרנות הם בני אנוש וחשופים לכל הבעיות של הגורם האנושי שהוזכרו, גם הם יכולים לאבד מפתחות, גם גוף עצום כמו איישרס אפשר להונות ולרוקן להם את הקרן מביטקוין.
בחוזים עתידיים זה לא יכול לקרות.
אורי ג., אתה מסכים איתי בעניין הזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y לומד את התחום ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב - דרך איזה גוף עדיף להשקיע? שוק ההון 1
milx פנסיונר שרוצה למקסם ירושה - עדיף להשקיע דרך ק.גמל IRA תיקון 190 שוק ההון 43
M האם עדיף להשקיע דרך ib Israel או דרך ib רגיל? שוק ההון 31
G התנאים שהבנק הציע לי - האם עדיף להשקיע דרך בית השקעות? שוק ההון 21
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
T מה עדיף, להשקיע 33k ב tqqq או 100k בqqq? שוק ההון 21
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
מ מה עדיף VOO או SPY? שוק ההון 13
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
A האם לא עדיף לקנות מניות ערך של מדד מסוים מאשר את המדד עצמו? שוק ההון 43
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
T לוקסמבורג או אירלנד - מה עדיף? שוק ההון 1
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
T בתור ישראלי, שעובד דרך האינטרנט ומטייל בחו"ל, מה עדיף, PayPal, Payoneer או Skrill? צרכנות פיננסית 1
Anrala האם עדיף לשלם בתשלומים או בתשלום אחד לדברים הבאים: צרכנות פיננסית 21
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
E פרילנסר. מה עדיף: יותר לקוחות שמשלמים פחות או פחות לקוחות שמשלמים יותר? אוף טופיק 1
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
F עדיף סילוק משכנתא מהיר או לפרוס ל-25,30 שנה? נדל"ן 7
השועל מה עדיף, דירת 3 או 4 חדרים להשקעה? מחיר למשתכן. נדל"ן 8
R האם ייתכן שבמשיכה בפרישה מוקדמת יהיה עדיף לשלם מס שולי? מיסים 15
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
ד מה עדיף 2% מההפקדה 0% מהצבירה או 1.49% מההפקדה 0.05% מהצבירה שוק ההון 17
ח האומנם תיק עצמאי עדיף על תיק מנוהל? שוק ההון 17
S תיק מסחר עצמאי עדיף על קופת גמל להשקעה - האומנם? שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה