• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנק ירושלים

יש שני סוגים של ההעברות לחו"ל:
1. העברה עם עמלת BEN
2. העברה עם עמלת OUR
בהעברות BEN עמלת הבנק הכתב מגולגלת על מקבל הכספים ואין על זה מיקוח.
בהעברות OUR עמלת הבנק הכתב מגולגלת על מעביר הכספים וניתנת למיקוח עם הבנק (העברות OUR עולות יותר באחוזים מעמלות BEN כך שלפעמים עדיף לשלם את עמלת הבנק הכתב עם העברת BEN מאשר להימנע ממנה עם העברת OUR).

למען הסר ספק אני בהתחלה שילמתי סכומים גבוהים משמעותית על ההעברות וההמרות אבל אחרי התמקחות חוזרת ונשנית במשך כמעט שנתיים הצלחתי להוריד את עמלת ה-OUR למינימום האפשרי ללא אישור ההנהלה הראשית כולל עמלת הבנק הכתב בהעברות אלו.
לא הצלחתי להוריד כמעט בכלל את העברות BEN או את עמלת הבנק הכתב שמצורף להעברות אלו (ההנחה על ההמרות תקפה בשני סוגי ההעברות).
מה זה המינימום האפשרי?

לא הבנתי את השאלה?
איזה מינימום (יש שם הרבה סוגים של עמלות בפסקה אחת)?
סליחה, הכוונה למינימום האפשרי של עמלת OUR, ובכלל, היא לא כתובה בשום מקום... איך אמורים להשיג את המידע הזה?

סליחה, הכוונה למינימום האפשרי של עמלת OUR, ובכלל, היא לא כתובה בשום מקום... איך אמורים להשיג את המידע הזה?
זה משתנה מבנק לבנק ומשיגים את המידע ע"י שאלת שאלות בסניף הבנק שלך.

אם אני זוכר נכון אמרו לי שהם לא יכולים לדעת, ננסה ללחוץ. תודה.
עמלת OUR באופן כללי אומרת שכל העמלות "שבדרך" ירדו מהחשבון שלך ואת העמלות הללו הם לא יודעים מראש.
אחרי הרבה מאוד מאמצים (כמעט שנתיים של ניסיונות והתחלפות הנהלת הסניף באמצע) הצלחתי להוציא מהם סכום קבוע שאני משלם בכל מקרה בלי שום קשר לעמלות החיצוניות ובכך למעשה אני לא משלם יותר את עמלת הבנק הכתב.
אל תדאג - הם לא פריירים - העמלה שאני משלם גבוהה יותר מהעמלה המינימלית שהם יכולים לתת למי שמתווכח מספיק וזה עובד לטובתם כשעמלת הבנק הכתב נמוכה ולרעתם כשהיא גבוהה.
מבחינתי זה נותן לי מספר קבוע שאני יכול להשתמש בו ולחשב כמה תעלה לי ההעברה לחו"ל ובכך לתכנן מתי אני רוצה לבצע העברות בלי החלק הלא נודע של "הבנק הכתב".

בבנק הדואר עמלות ben ו our ידועות מראש ואין שום הפתעה בדרך.
במידה ואתה אומר זאת מניסיון יהיה מועיל אם תשתף עלויות מדויקות שקיבלת ב2 סוגי העמלות

במידה ואתה אומר זאת מניסיון יהיה מועיל אם תשתף עלויות מדויקות שקיבלת ב2 סוגי העמלות
ניסיון של 2.5 שנים כלקוח של מוקד המטח בבנק הדואר עם עמלות שמתאימות לי מהיום הראשון ללא צורך במיקוח/ משכורת.
העברה נכנסת תמיד חינם.
העברה יוצאת לפי תעריפון הבא:
https://www.israelpost.co.il/conten...arifon_bank_hadoar_October_2015_HEB_A3_ 2.pdf
יש לבדוק טבלה של בעלי חשבון יורוג'יירו.
וכדי להימנע משאלה מיותרת האם אני גם קונה מטח בבנק הדואר ומשלם מרווח גבוה שהם מציעים התשובה לא.

@Penguin אז צריך להמיר ל$ במקום אחר ואז להעביר לבנק הדואר, בתעריפון לא מופיע העברה נכנסת מהארץ אבל אני מניח שזה בחינם כמו מחו"ל
אז אפשר לשלב בנק הדואר עם Clearshift,
בא ניקח דוגמא של ההעברת 20K ש"ח ~ 5K$ זה הסכום שנדרש בכדי להגיע למינימום של Clearshift, העברה לחו"ל ע"י בנק הדואר תעלה 26$ = 0.52%, לא מעט אבל בחלט יותר זול מאלטרנטיבות העברה אחרות.
העברת 10K$ תעלה 35$ = 0.35%
העברת 20K$ תעלה 40$ = 0.2%
אז מ 20K זה כבר ממש קרוב למחיר שציין דעת

@מתכנת
העברה נכנסת תמיד חינם.
שים לב מדובר בחשבון בנק בארץ ולכן גם העברה מכל בנק מסחרי בארץ תעלה רק 10 דולר באותו בנק ללא שום וויכוח (עמלה בפיקוח בנק ישראל)
אפשרות נוספת שרות כמו clearshift או ברוקר ישראלי.

ניסיון של 2.5 שנים כלקוח של מוקד המטח בבנק הדואר עם עמלות שמתאימות לי מהיום הראשון ללא צורך במיקוח/ משכורת.
העברה נכנסת תמיד חינם.
העברה יוצאת לפי תעריפון הבא:
לינק
יש לבדוק טבלה של בעלי חשבון יורוג'יירו.
וכדי להימנע משאלה מיותרת האם אני גם קונה מטח בבנק הדואר ומשלם מרווח גבוה שהם מציעים התשובה לא.
ההעברות מחו"ל לחשבון בבנק הדואר הן חינם, בכל מטבע?
גם אם אני מעביר היפותטית סכומים גדולים מאוד?

כל סיפור הקורספונדנד נופל תחת שקר כלשהו.
כדאי להבין מה פירושה. זה לא בנק כתב. זה בנק מתוך. היא נועדה למקרים בהם אין קשר ישיר בין הבנק השולח לבנק המקבל.
בהעברות לברוקר אמריקאי שמנהל את חשבונו בבנק גדול אין תיווך. לכן לא משולמת עמלה. בדרך כלל הבנק גובה אותה על אוטומט אבל עם קצת שאלות לפשר העמלה והגעה לאנשים בבנק שמבינים את פרושה, היא תבוטל.

זה בנק מתוך. היא נועדה למקרים בהם אין קשר ישיר בין הבנק השולח לבנק המקבל
ומה תגיד על המקרה הזה ?
הערה על עמלת העברה: בהעברה יש עמלה שהולכת ל"בנק המקשר". את ההעברה הראשונה שלי עשיתי לבנק אוף אמריקה. מאחר שזה הבנק הגדול בארה"ב, סברתי לתומי שלא אדרש לבנק מקשר. הפתעה! בנק וולס פרגו קישר בינינו ברוב טובו עבור עמלה של 10$. מאחר שהיה לי חשבון גם בוולס פרגו, את ההעברה השניה ביצעתי לוולס פרגו. הפתעה! הפעם בנק צ'ייס קישר בינינו תמורת עמלה של 10$. לא אמרתי נואש כי היה לי חשבון בנק שלישי בצ'ייס. כבר לא הפתעה! בנק אוף אמריקה קיבל את העמלה על ההעברה השלישית.
מוסר השכל: עדיף לבקש מבית ההשקעות להעביר את הכסף מחשבון הבנק האמריקאי שלו. יכול להיות שכך ניתן לחסוך את העמלה של הבנק המקשר והעמלה על העברה נכנסת.

@סולידי
זה ממש לא קשור לשקרים ולאנשים הנכונים בבנק. זאת עמלה אותה גובה correspondent bank אם מדובר בעמלת ben מצד השולח.
כדי שתבין יותר טוב למה זה קיים תסתכל על תעריף של בנק הפועלים להעברת סוויפט של שקלים מהארץ. לא מדובר בסכום של 3 שקלים להעברה אלא אחוז מגובה העסקה מאוד דומה להעברה בכל מטבע אחר.
ואני מניח שבנק הפועלים יודע להעביר שקלים לכל מקום בעולם בלי בעיה / צורך בבנק מתווך.

ומה תגיד על המקרה הזה ?
אומר דבר פשוט: הבנק של @Jane Doe יכול היה להעביר ישירות לבנק אוף אמריקה ללא התיווך של וולס פארגו. השימוש בתווך וגבית העמלה על כך היא רשלנות של פקידי הבנק שלא מבינים מה הם עושים ולא אכפת להם שזה גורר עלויות מיותרות ללקוחה שלהם.

@סולידי
זה ממש לא קשור לשקרים ולאנשים הנכונים בבנק. זאת עמלה אותה גובה correspondent bank אם מדובר בעמלת ben מצד השולח.
כדי שתבין יותר טוב למה זה קיים תסתכל על תעריף של בנק הפועלים להעברת סוויפט של שקלים מהארץ. לא מדובר בסכום של 3 שקלים להעברה אלא אחוז מגובה העסקה מאוד דומה להעברה בכל מטבע אחר.
ואני מניח שבנק הפועלים יודע להעביר שקלים לכל מקום בעולם בלי בעיה / צורך בבנק מתווך.
עמלת קורספונדנט נגבית בנוסף לעמלת סוויפט, בין מהשולח או מהמקבל. כל זה בתנאי שנעשה שימוש בתווך. אבל הנקודה שלי היא שבדרך כלל אין צורך בתיווך.
לפעמים הוא נחוץ. לבנק הפועלים אין קשר ישיר עם כל בנק בעולם. אבל כן עם כל בנק מרכזי וגדול בארה"ב. אם השימוש בתווך היה לצורך העברה לבנק קטן או למדינה קטנה, הייתי מסכים עם העמלה. אבל לבנקים כמו סיטי בנק או בנק אוף אמריקה אין סיבה להשתמש במתוך.

אהם.
(המרתי והעברתי פעם אחת לחו"ל עם קלירשיפט. שום קורספונדנט ושום בטיח.)
כל סיפור הקורספונדנד נופל תחת שקר כלשהו.
כדאי להבין מה פירושה. זה לא בנק כתב. זה בנק מתוך. היא נועדה למקרים בהם אין קשר ישיר בין הבנק השולח לבנק המקבל.
בהעברות לברוקר אמריקאי שמנהל את חשבונו בבנק גדול אין תיווך. לכן לא משולמת עמלה. בדרך כלל הבנק גובה אותה על אוטומט אבל עם קצת שאלות לפשר העמלה והגעה לאנשים בבנק שמבינים את פרושה, היא תבוטל.
אומר דבר פשוט: הבנק של @Jane Doe יכול היה להעביר ישירות לבנק אוף אמריקה ללא התיווך של וולס פארגו. השימוש בתווך וגבית העמלה על כך היא רשלנות של פקידי הבנק שלא מבינים מה הם עושים ולא אכפת להם שזה גורר עלויות מיותרות ללקוחה שלהם.
תודה רבה לשניכם!
נמאס לי להיות היחיד שנלחם במסע ההפחדות שלא טרח להציג שום תמיכה עובדתית והתפתח כאן בפורום...

בדיוק בגלל זה אני הפסקתי להעביר בעמלות BEN ועברתי לעמלות OUR ששם זה בהחלט קשור לכמה אתה מתמקח/מתווכח.

עמלת קורספונדנט נגבית בנוסף לעמלת סוויפט, בין מהשולח או מהמקבל. כל זה בתנאי שנעשה שימוש בתווך. אבל הנקודה שלי היא שבדרך כלל אין צורך בתיווך.
לפעמים הוא נחוץ. לבנק הפועלים אין קשר ישיר עם כל בנק בעולם. אבל כן עם כל בנק מרכזי וגדול בארה"ב. אם השימוש בתווך היה לצורך העברה לבנק קטן או למדינה קטנה, הייתי מסכים עם העמלה. אבל לבנקים כמו סיטי בנק או בנק אוף אמריקה אין סיבה להשתמש במתוך.
מאוד מעניין מה שאתה אומר.
@AF1k ציינת בעבר שאתה עובד כבנקאי.
מוכר לך הנושא הזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פקדון של בנק ירושלים אל מול אגח ממשלתי קצר צמוד + לא צמוד שוק ההון 13
A בנק ירושלים מוכר את מחלקת ברוקראז׳ למיטב דש צרכנות פיננסית 2
D תיק השקעות בנק ירושלים צרכנות פיננסית 6
P בנק ירושלים מתחיל לקחת עמלות עו"ש? צרכנות פיננסית 19
Y דלף מידע אישי רגיש מאתר למסחר של בנק ירושלים אוף טופיק 8
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
identitybridge הפקדת מזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20

נושאים דומים

Back
למעלה