• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ?

• פותח הנושא Zorg
  • פורסם בתאריך

כלומר בהנתן ריצה לקרן השתלמות, יש סיכוי להתמוטטות.

לא חשבתי שזה אפשרי.

אולי עדיף להפסיק לקרוא עיתונים לכמה חודשים.
זה אמור להשפיע רק על מי שבמסלול שמחזיק נכסים לא סחירים, לא? אם אני במסלול שכולו מנייתי, מ׳כפת לי שהנכסים הלא סחירים נחתכו?

• אהבתי
Reactions: HHH
זה אמור להשפיע רק על מי שבמסלול שמחזיק נכסים לא סחירים, לא? אם אני במסלול שכולו מנייתי, מ׳כפת לי שהנכסים הלא סחירים נחתכו?
כשמישהו שמושקע בלא-סחירים פודה את הקרן מאיפה מגיע הכסף?

ממכירת נכסים על ידי הקרן.
כלומר מוכרים נכסים סחירים כדי לשלם לאנשים שמשקיעים בנכסים לא סחירים.
אז אם אנשים יבקשו לפדות סכום כולל, שהוא מעבר לנכסים הסחירים שיש בקרן, לא יהיה מהיכן לשלם להם, זה דומה במידה מסוימת לבנק.
מה ההסתברות שזה יקרה? כנראה קטנה אבל לא אפס.

כלומר מוכרים נכסים סחירים כדי לשלם לאנשים שמשקיעים בנכסים לא סחירים.
אז אם אנשים יבקשו לפדות סכום כולל, שהוא מעבר לנכסים הסחירים שיש בקרן, לא יהיה מהיכן לשלם להם, זה דומה במידה מסוימת לבנק.
מה ההסתברות שזה יקרה? כנראה קטנה אבל לא אפס.
הנקודה שלי היא אחרת. כל מי שבמסלול מסויים מתחלק בהצלחה או בכישלון של אותו מסלול בלבד, ולא מתחלק ברווחים והפסדים של מסלולים אחרים.
מי שבמסלול עם אחזקה גבוהה של נכסים לא סחירים, יספוג את המכירה בהפסד של נכסים כאלו אם הקרן תצטרך להנזיל נכסים, ולא מי שבמסלול s&p500

הנקודה שלי היא אחרת. כל מי שבמסלול מסויים מתחלק בהצלחה או בכישלון של אותו מסלול בלבד, ולא מתחלק ברווחים והפסדים של מסלולים אחרים.
מי שבמסלול עם אחזקה גבוהה של נכסים לא סחירים, יספוג את המכירה בהפסד של נכסים כאלו אם הקרן תצטרך להנזיל נכסים, ולא מי שבמסלול s&p500
אבל האם זה עובד כך? לפי הבנתי מי שמשקיע בנכס בלתי סחיר יקבל במכירה את הערך של הנכס על הנייר, כך שאלו שימכרו קודם ירוויחו, כמו בריצה על הבנק. אי אפשר למכור, אפילו בהפסד, מהיום למחר, נכס בלתי סחיר כמו נתח בכביש 6

לפי הבנתי מי שמשקיע בנכס בלתי סחיר יקבל במכירה את הערך של הנכס על הנייר, כך שאלו שימכרו קודם ירוויחו, כמו בריצה על הבנק.
אין ספק, מי שימכור קודם ירוויח. מי שימכור אחרי שהקרן תיקלע לבעיית נזילות, יפסיד.
אבל איך זה קשור לטענה שלי שכל מסלול מתנהל כיחידה עצמאית ואין קיזוז בין רווח / הפסד של מסלולים שונים?

אבל איך זה קשור לטענה שלי שכל מסלול מתנהל כיחידה עצמאית ואין קיזוז בין רווח / הפסד של מסלולים שונים?
כי תאורטית אם כולם מוכרים, עד שאתה האחרון תגיע כבר מכרו את נייר הערך שלך, ואתה תצטרך לחכות ולראות מה תקבל מנסיון להנזיל נכסים לא סחירים, לא בטוח שתקבל את ערך הנייר. כל זה נובע מכך שאין קסטודיון שאחראי להחזיק את הנייר שלך תחת שמך

כי תאורטית אם כולם מוכרים, עד שאתה האחרון תגיע כבר מכרו את נייר הערך שלך, ואתה תצטרך לחכות ולראות מה תקבל מנסיון להנזיל נכסים לא סחירים, לא בטוח שתקבל את ערך הנייר. כל זה נובע מכך שאין קסטודיון שאחראי להחזיק את הנייר שלך תחת שמך
אתה מפספס את הנקודה שכל מסלול מתנהל בהפרדה, והחוסכים באותו מסלול מתחלקים בשווי הנכסים שהמסלול מחזיק.
יכול להיות שמסלול אחד יירד ב99% בשווי ומסלול אחר יעלה ב300%, וכל חוסך יקבל את התשואה של המסלול שלו.

אתה מפספס את הנקודה שכל מסלול מתנהל בהפרדה, והחוסכים באותו מסלול מתחלקים בשווי הנכסים שהמסלול מחזיק.
יכול להיות שמסלול אחד יירד ב99% בשווי ומסלול אחר יעלה ב300%, וכל חוסך יקבל את התשואה של המסלול שלו.
מסלולים אחרים אלו קופות אחרות? הכסף יושב בפול נפרד? אז בוודאי שלא אכפת לי. אם יש ריצה על בנק המזרחי ואני בפועלים מה אכפת לי? אבל בפול שלי אם כסף מושקע בנכסים לא סחירים יש מצב שאני לא אוכל לקבל את כל הכסף מיד.

מסלולים אחרים אלו קופות אחרות? הכסף יושב בפול נפרד? אז בוודאי שלא אכפת לי. אם יש ריצה על בנק המזרחי ואני בפועלים מה אכפת לי? אבל בפול שלי אם כסף מושקע בנכסים לא סחירים יש מצב שאני לא אוכל לקבל את כל הכסף מיד.
אני לא מבין את הטיעון שלך. אנחנו מדברים על אותה חברה מנהלת, לצורך העניין נקרא לה חברת "מירב גש".
אותה חברה מציעה קרן השתלמות במסלול מחקה s&p500, וקרן השתלמות במסלול כללי.
משה נמצא במסלול הכללי, ויוסי נמצא במסלול מחקה s&p 500. כעת התחיל מירוץ אל הבנק, והמסלול הכללי איבד נזילות.
למה שיוסי ייפגע?

זה נכון רק אם אתה במסלול הבעייתי.
אם אתה במסלול בלי נכסים לא סחירים זה לא משפיע עליך.

תשקיע "נכון" ולא יהיו בעיות. לא הבנתי מה הסיפור

למה שיוסי ייפגע?
אם הכסף במסלול מחקה s&p 500. נמצא בקופה נפרדת מהכסף במסלול הכללי אז לא, יוסי לא יפגע, זה מה שאמרתי, אחרת כן, כל מי שנמצא בקרן משותפת עם אנשים אחרים ובקרן יש נכסים לא סחירים ( בנק לדוגמא) חשוף לסיכוני נזילות. לא נראה לי שיש בינינו מחלוקת.

אם יש ריצה על בנק המזרחי ואני בפועלים מה אכפת לי?
מעבר לזה שזה לא קשור, זה גם לא נכון.
אם יש ריצה לבנק אחד במדינה מסויימת אז כל הבנקים במדינה בסיכון מוגבר.

אבל שוב, זה לא קשור לנושא כי פה לא מדובר על בנק אלא על מסלול השקעה

יכול להיות שהמסלולים מתנהלים בהפרדה אבל לי נראה שאם תהיה בעיה של נזילות במסלול כלשהוא, חברת הביטוח פשוט תעצור את כל המשיכות מכל המסלולים עד לבירור או הוראות מהמפקח.

נערך לאחרונה ב:
יכול להיות שהמסלולים מתנהלים בהפרדה אבל לי נראה שאם תהיה בעיה של נזילות במסלול כלשהוא, חברת הביטוח פשוט תעצור את כל המשיכות מכל המסלולים עד לבירור או הוראות מהמפקח.
אוקי, אז אני אמתין חודש עם המשיכה. מה הבעיה?

איאיאי מקסימום לחכות קצת ל20% מהכסף ורק במסלולים מסוימים ורק בתרחיש קיצון.. נו באמת. ממש ריצה אל הבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק ריצה אל הבנק אוף טופיק 3
Y אפשר המלצה לנעלי ריצה? אוף טופיק 20
O ריצה יחפה התפתחות אישית 11
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
identitybridge הפקדת מזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה