• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל

עודד ז

משתמש רשום
דירוג
0
אני מעוניין להעביר חלק מכספי לחו"ל ע"מ לפזר סיכונים. שיטוט ברשת מביא אותי לכל מיני בנקים בעלי דרישות מינימום עצומות, שעה שלאינטראקטיב ברוקרס אין שום מגבלה ממשית וניתן לפתוח שם חשבון תוך כמה דקות/שעות מן הסלון בבית. להבנתי הכסף שלי ב - IB נמצא בחשבון על שמי בסיטי בנק או במורגן. לאור הנתונים הנ"ל אין שום סיבה להתאמץ על בנקים אחרים. האם אני מפספס משהו? תודה למשיבים.

IB זה לא בדיוק בנק (כלומר, אין שירות עובר ושב). כישראלי אתה מקבל שירותי ברוקראז' בלי אמצעים פשוטים לשימוש בכסף מלבד קניית מניות וכדומה או העברה לבנק "אמיתי" כדי להשתמש בכסף. הם גם לא מחלקים כרטיסי אשראי/debit לישראלים.

אני מודע להיעדר שרותי עו"ש ב - IB . השאלה היא האם מבחינת המטרה, שהיא "כסף בטוח בחו"ל" יש הבדלים בין IB לבין בנק "רגיל".

IB זה חשבון השקעות בלבד בטריטוריה זרה(ארה"ב), הכפוף לחוקים מקומיים(ארה"ב) כאשר אתה כבעל החשבון(תושב ישראלי) כפוף גם לחוק הישראלי.

השאלה מה זה אומר "בטוח" בחו"ל:

1. במידה וישראל "קורסת" יש לך כסף בחו"ל שתוכל (כנראה עם מורכבות מסויימות) למשוך. אבל למשוך לאיפה? אין לך חשבון עו"ש רגיל להתנהל.
2. במידה ויש נגדך הליך משפטי בישראל, יהיה יותר מורכב משמעותית להגיע לנכסים שלך ב IB.
3. אתה עדיין צריך לנסות ולהבין, כמו כל מוסד פיננסי(ובוודאי זר), כמה המוסד מסוכן...כמו שראינו ב SIVB. על אחריותך.
4. הנכסים שלך יהיו כפופים לחוק האמריקאי...אם אתה מדבר על מקרי קיצון...אז אל תחשוב על רק על ישראל.

אני מאד בעד פיזור גיאוגרפי של נכסים(וג"נ גם עובד עם IB), רק תבין מה אתה מקבל.

1. במידה וישראל "קורסת" יש לך כסף בחו"ל שתוכל (כנראה עם מורכבות מסויימות) למשוך. אבל למשוך לאיפה? אין לך חשבון עו"ש רגיל להתנהל.
2. במידה ויש נגדך הליך משפטי בישראל, יהיה יותר מורכב משמעותית להגיע לנכסים שלך ב IB.

1. עד כמה שאני מבין ניתן למשוך לכל חשבון בנק שתצליח לפתוח בחו"ל על שמך. לא כך?
2. הרחב בבקשה? נניח שמוציאים חוק שאסור להחזיק נכסים בחו"ל. במקרה כזה נפתח מולי הליך משפטי ולא אוכל לגשת לכסף?

השאלה היא האם מבחינת המטרה, שהיא "כסף בטוח בחו"ל" יש הבדלים בין IB לבין בנק "רגיל".
המטרה שלך לא ממש מוגדרת היטב.
מה זה "כסף בטוח"?
מה זה "כסף"? מה זה "בטוח"?

אתה מתכוון להחזיק פיאט (נניח דולר)? אם ככה רוב הסיכונים זהים בין להחזיק אותו בIB לבין להחזיק אותו בבנק "רגיל", אבל כמובן השאלה מה הסיכונים שאתה מסתכל עליהם (מבחינתי הסיכון הכי גדול לפיאט זה אינפלציה).
אתה מתכוון להחזיק מניות? זהב? אג"ח?
אתה חושש מסיכון בדמות תנודתיות? חדלות פרעון? סיכון מט"ח? מעילה בגוף ההשקעות?

2. הרחב בבקשה? נניח שמוציאים חוק שאסור להחזיק נכסים בחו"ל. במקרה כזה נפתח מולי הליך משפטי ולא אוכל לגשת לכסף?
2. חוק כזה הוא נשק יום הדין שיחזיר את הכלכלה שלנו עשרות שנים אחורה ויחסל בפועל את היצוא הישראלי. לכן חבל לדון בו.
לפי הדין הקיים, כאשר יש לך חוב שניתן לגבות, מאד קל להגיע לנכסים שלך הנמצאים בישראל, כולל חשבונות בנק וקרוב לבלתי אפשרי לעשות את זה לגבי נכסים המוחזקים בחו"ל.

נערך לאחרונה ב:
The way I see it, drawing from my recent experience transferring money to buy an apartment abroad, a combination of IB and Schwab works pretty well.

IB is good for moving and converting currencies between accounts that are on your name, plus relatively cheap margin.
Schwab gives you a debit card with zero international withdrawal fees, and doesn't limit who you can transfer money to, but as far as I know they only work with dollars internally and allow converting a limited number of currencies when money goes in/out.
Also, the customer service at IB is not great, the few times I interacted with them I got people with Indian sounding names (mainly using chat) and issues took a while to resolve.
With Schwab you can hear their bleached American teeth through the phone and all that entails regarding their customer service attitude.​

1. אני חושב שרצוי שכל אחד יגדיר בדיוק מה הסיטואציה ממנה הוא חושש....לשים כסף ב IB זה לשים כסף תחת מערכת חוקית וגיאוגרפית אחרת. זהו.
אין לך תושבות או אזרחות נוספת...לפתוח חשבון בנק שבו תוכל להשתמש ביום יום זה יהיה כנראה תהליך שבו זה שיש לך כסף שיושב ב IB לא יעזור לך יותר מידי...
אז השאלה העיקרית היא לאיזה מקרה אתה מתכונן כאן?
אם אתה רוצה חשבון בנק לעת צרה...אז תפתח חשבון בנק.

2. קשה לי לדבר על חוקים פוטנציאלים ומה שיהיה בהם...בסופו של דבר, הבנקים בישראל כפופים לחוק הישראלי. מחר יעבור חוק שאסור לישראלים להעביר כסף לחו"ל...אז הם לא יאפשרו העברת כספים לחו"ל...

מחר יוצא חוק שלא מאפשר לישראלים להחזיק כספים בחו"ל(נראה מאד מאד לא סביר), אני לא יודע מה התהליך יהיה כאן ואיך יאכפו את זה אם בכלל...זה ידרוש שיתוף פעולה מול הרבה מדינות ורשויות בחו"ל...זה נראה לי לא ריאלי...
אבל אם כבר הגיעו לחוק כזה...מה המצב במדינה? מה עשו לנכסים שכן "קל" להגיע אליהם בארץ?

המטרה שלך לא ממש מוגדרת היטב.
מה זה "כסף בטוח"?
מה זה "כסף"? מה זה "בטוח"?

אתה מתכוון להחזיק פיאט (נניח דולר)? אם ככה רוב הסיכונים זהים בין להחזיק אותו בIB לבין להחזיק אותו בבנק "רגיל", אבל כמובן השאלה מה הסיכונים שאתה מסתכל עליהם (מבחינתי הסיכון הכי גדול לפיאט זה אינפלציה).
אתה מתכוון להחזיק מניות? זהב? אג"ח?
אתה חושש מסיכון בדמות תנודתיות? חדלות פרעון? סיכון מט"ח? מעילה בגוף ההשקעות?
כסף זה פיאט, או שווה פיאט (ני"ע, זהב וכדומה).
בטוח זה מחוץ להישג ידה של מדינת ישראל, שזו המטרה היחידה של כל העסק - לא הלבנת הון חו"ח, אלה הגנה מהחלטות הזויות שעלולות להתקבל אצלנו בממשלה.

נערך לאחרונה ב:
כסף זה פיאט
נכון.
או שווה פיאט (ני"ע, זהב וכדומה).
ני"ע זה ממש לא שווה פיאט. גם זהב לא.
בטוח זה מחוץ להישג ידה של מדינת ישראל,
מחוץ להישג ידה באיזה תרחיש?
יש המון אמנות שרוב מדינות העולם חתומות עליהן שאם המדינה מספיק רוצה היא יכולה לשים את ידה על הכסף ברוב מדינות העולם.
הגנה מהחלטות הזויות שעלולות להתקבל אצלנו בממשלה
השאלה איזה סוג של החלטות הזויות.
החלטות שמפילות את ערך השקל או ערך הכלכלה העולמית? בשביל זה מספיק להחזיק נכסים זרים, גם אם זה בישראל.

בטוח זה מחוץ להישג ידה של מדינת ישראל, שזו המטרה היחידה של כל העסק - לא הלבנת הון חו"ח, אלה הגנה מהחלטות הזויות שעלולות להתקבל אצלנו בממשלה.
אם זה המטרה, אז קשה לי לראות איך ממשלת ישראל מאלצת את IB או בנק אמריקאי להעביר אליה כסף מחשבון אפילו של אזרח שלה, בלי להביא הוכחות לפעילות לא חוקית של בעל החשבון. כמובן הממשלה המקומית יכולה להגביל ולחלט כסף מכל מיני סיבות, כולל חשד לפעילות לא חוקית, או סנקציות אישיות (ראה רוסיה) בארה"ב יש סיכונים נוספים כמו escheatment
יש כאן שאלות משפטיות סבוכות, הייתי מתייעץ עם עורך דין מומחה בדיני הארץ בו אתה מתעד להחנות את הכסף

עדיין לא הצלחתי להבין האם הכסף ב- IB נגיש למדינת ישראל במדינה והיא תחליט שאני עבריין (על סמך חוק כזה או אחר שיעבור).

מצד אחד:
לפי הדין הקיים, כאשר יש לך חוב שניתן לגבות, מאד קל להגיע לנכסים שלך הנמצאים בישראל, כולל חשבונות בנק וקרוב לבלתי אפשרי לעשות את זה לגבי נכסים המוחזקים בחו"ל.

ומצד שני:
יש המון אמנות שרוב מדינות העולם חתומות עליהן שאם המדינה מספיק רוצה היא יכולה לשים את ידה על הכסף ברוב מדינות העולם.

ויש גישה שלישית:
קשה לי לראות איך ממשלת ישראל מאלצת את IB או בנק אמריקאי להעביר אליה כסף מחשבון אפילו של אזרח שלה, בלי להביא הוכחות לפעילות לא חוקית של בעל החשבון.

ועכשיו נשאלת השאלה מה זו פעילות לא חוקית? כלומר ברור שהלבנת כספים זה לא חוקי, אבל אם אני מתעקש לא לתת "מלווה ישיבות מיוחד" זה גם לא חוקי?

ועכשיו נשאלת השאלה מה זו פעילות לא חוקית? כלומר ברור שהלבנת כספים זה לא חוקי, אבל אם אני מתעקש לא לתת "מלווה ישיבות מיוחד" זה גם לא חוקי?
זאת בדיוק השאלה שאין עליה תשובה :)
כמו שאמרו, הרבה יותר קשה לגשת לכספים הללו, אבל זה בהחלט אפשרי.

אגב, אתה שוכח עוד פרמטר - אם מדינת ישראל מחליטה שיש "מלווה חובה מיוחד" שכולם צריכים לתת, היא לא חייבת בהכרח אפשרות גישה ישירה לכסף שלך כדי לגרום לך לשלם. היא יכולה למשל להחליט להכניס אותך לכלא עד שתעביר את הכסף (ואת זה שיש לך כסף היא יודעת, כי המידע הזה כבר היום זורם).

היא יכולה למשל להחליט להכניס אותך לכלא עד שתעביר את הכסף
הנחת העבודה שלי היא שאם הגענו לתרחישי קיצון כאלה אז ממילא אני כבר מחוץ למדינה. אבל עקרונית אתה צודק.
כלומר השאלה מבחינתי, אם השגתי דרכון זר והעברתי את הכסף לבנק בחו"ל, האם כעת הוא מוגן.

הנחת העבודה שלי היא שאם הגענו לתרחישי קיצון כאלה אז ממילא אני כבר מחוץ למדינה.
לוקח הרבה יותר זמן להוציא את עצמך מהארץ מאשר להעביר את הכספים לחו"ל.
כלומר השאלה מבחינתי, אם השגתי דרכון זר והעברתי את הכסף לבנק בחו"ל, האם כעת הוא מוגן.
אם רק השגת דרכון אבל אתה עדיין בארץ, אז לא.
אם כבר עברת לחו"ל וניתקת תושבות, אז כנראה שכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F קיזוז דיבידנד בחול כנגד הפסדים השנה לעומת הפסדים מועברים מיסים 13
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
השועל שמאות דירה בבנייה לעומת דירה זהה מאוכלסת נדל"ן 6
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
S מס כתושב חוץ על מק"מ לעומת קרן כספית שוק ההון 6
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D acwi לעומת crbn שוק ההון 0
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
ה בתי השקעות בארץ לעומת חול שוק ההון 12
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
L Nvidia 2023 לעומת intel שנת 2000 שוק ההון 18
ס תשואת לפידיון של מק"מ לעומת אג"ח ממשלתית שוק ההון 1
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M אג״ח לעומת קרן כספית/מק״מ שוק ההון 3
מ הראל מחקה S&P 500 לעומת SPY שוק ההון 1
D מנוטרל מט"ח לעומת חשוף מט"ח שוק ההון 229
D רווח בVT לעומת שווי תיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
F הצלחה בעסקים בארצות הברית לעומת ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 18
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
R הוצאות על בית לעומת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
U איך דמי הניהול לעומת הממוצע בענף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה