• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנק ירושלים

דניאלה

משתמש סולידי
דירוג
7
בוקר טוב כולם :)

אני שוקלת להעביר את חשבון ההשקעות שלי לבנק ירושלים, האם מישהו מכיר ויודע אם הם טובים מבחינת שירות ואמינים בתור בנק וחברת השקעות?

תודה!!!

אם אני לא טועה @Yevgeny העביר אליהם את חשבון ההשקעות שלו לפני כמה חודשים.
הם עובדים מול אינטראקטיב ברוקרס כך שיש להם עמלות מסחר בחו"ל תחרותיות יחסית לבתי השקעות בארץ אבל הם גובים דמי ניהול גבוהים יחסית לגודל התיק וניתן לשלם עמלות נמוכות יותר לאינטראקטיב אם פותחים אצלם חשבון ישירות (1 דולר לפעולה בלי דמי ניהול בכלל) או דרך מתווך ישראלי אחר (1.5/1.4 דולר לפעולה בלי דמי ניהול בכלל).

@daat99 אינטרקטיב ברוקר הם חברה ישראלית או אמריקאית?

@daat99 אוקיי סליחה מצאתי אותם באניטרנט נראה שהם אמריקאים. זה יותר מסובך נראה לי מבחינת מיסים לפתוח חשבון בחברה אמריקאית אני צריכה ללמוד את הנושא קצת.

@daat99 אינטרקטיב ברוקר הם חברה ישראלית או אמריקאית?
זהו ברוקר אמריקאי שמספק שירותי חבר בורסה וקסטודיאן לגופים פיננסיים ענקיים.
השירות לקוחות שלהם לוקה בחסר מול לקוחות פרטיים כי הם מוכוונים לגופי ענק וכאן נכנס היתרון המשמעותי של המתווך הישראלי שמספק תמיכה מעולה בעברית כאן בארץ וכל מה שהוא מקבל בתמורה זה עוד חצי סנט בעמלת פעולה שאינטראקטיב גובים ממך ומעבירים אליו (אין לו גישה לכספים שלך והוא לא יכול למשוך ממך כספים על דעת עצמו).

@daat99 אוקיי סליחה מצאתי אותם באניטרנט נראה שהם אמריקאים. זה יותר מסובך נראה לי מבחינת מיסים לפתוח חשבון בחברה אמריקאית אני צריכה ללמוד את הנושא קצת.
זה לא כל כך מסובך מבחינת מיסוי אבל את בהחלט צריכה ללמוד את הנושא.
יש כאן אנשים בפורום שמגישים את טפסי המס בעצמם בלי סיוע של רואה חשבון (לעניות דעתי עדיף להסתייע ברואה חשבון לפחות בהגשת הדו"ח הראשון) וברוב המקרים ניתן למלא טופס מקוצר שמפשט את התהליך אפילו יותר.

חשוב לזכור שאם יש לך חשבון השקעות בגוף בארץ אז ישנו סיכוי גבוה ביותר שגובים ממך מס מיותר.
אם את לא מתכננת לוותר על המס המיותר שגובים ממך אז את בכל מקרה תגישי את אותם הטפסים.

תודה רבה! אני בהחלט אתעניין בכיוון הזה גם.

@Yevgeny תודה על הפוסט זה ממש מועיל. אני גם הולכת לעבור אליהם. אני עוברת ממיטב-דש טרייד שממש שחטו בעמלות, לא ניסו לשמר אותי בכלל למרות שפניתי אליהם כמה פעמים. ועכשיו על העברת התיק הם רוצים לגבות ממני עמלות מכירה על כל הניירות שאני מחזיקה למרות שבפועל לא מתבצעת מכירה :( זה הגיוני?

עמלות מכירה
יש עמלה נפרדת שהיא עמלת העברת תיק - והיא שונה בין כל בית השקעות/בנק, ותלויה גם אם הניירות שלך הם זרים או ישראליים.
* תוודאי שזו אכן עמלת העברה והם אינם מוכרים לך את נייירות הערך אלא מעבירים אותם
* עלות העברת ני"ע זרים עלולה להיות יקרה בבתי השקעות מסוימים - דווקא כאן יכול להיות כן יותר זול (תחשבי) למכור את הני"ע הזרים ולהעביר כסכום כספי במקום לשלם את העמלה על העברת ני"ע

כן העברה לא מכירה, הם גובים כמו מכירה. מעצבנים. אבל אני אוודא את זה כמובן ואשקול למכור את ניירות הערך שלי.

@דניאלה וחוץ מזה, שימי לב לחסרונות של בנק ירושלים שציינתי ועלולים להיות חשובים לך - המרת המטח אצלכם יקרה יותר מאשר אצל בתי השקעות (יש עוד הערה שלי על כך בהמשך השרשור) ולכן השתמשתי בפתרון חיצוני - clearshift / קלירשיפט (תקראי עליהם בפורום), וממשק המסחר בני"ע זרים דרך מערכת של Interactive Brokers הוא אמנם הרבה יותר טוב, אך מסובך יותר בהתחלה.

נכון, אבל אני מקווה שהם שירותיים ואמינים (שקלתי גם את פסגות ו - IBI). תכלס פסגות הכי זולים ו - IBI הכי יקרים :) עם קלירשיפט זה יוצא לך יותר זול? כי גם על העברה של מטח יש עמלות די גבוהות.

אני קצת חוששת לעבור כי קשה לי להעריך את האמינות של החברות השונות (לכן אני שמחה שאתה אומר שאתה מרוצה מהם), אבל עם מיטב אני לא אמשיך בכל מקרה בגלל השירות הגרוע שקיבלתי מהם והעמלות היקרות.

כמה שחטו אותך במיטב דש ? אני וחברים משלמים 15 ש"ח לחודש תשלום קבוע + 0.09% קניה בארץ מינימום 4.35 + סנט למניה מינימום 8$ בארה"ב.

העברה של מטח
התכוונתי להמרה של שקלים למטח, בפעילות ההשקעה השוטפת (היות ואני רוכש ני"ע זרים שנקובים בדולר). עם קלירשיפט יוצא לי אישית יותר זול, אבל תקראי עליהם בפורום ותראי אם זה יהיה יותר זול גם לאופן השימוש/השקעה שלך.

תשימי לב לעלות החודשית גם אם את לא מבצעת פעולות בכלל.
בשקלול שנתי העלות החודשית מסתכמת ב-240 שח אחרי ההתמקחות שלו וב-480 שח אם אין לך את יכולת המיקוח שלו (מה שדי הגיוני במצב הנוכחי שלך).
זו עלות מאוד משמעותית בעיקר אם את רוצה להשקיע בצורה פסיבית ולפעמים עדיף לעשות דברים אחרים במקום.

נערך לאחרונה ב:
כמה שחטו אותך במיטב דש ? אני וחברים משלמים 15 ש"ח לחודש תשלום קבוע + 0.09% קניה בארץ מינימום 4.35 + סנט למניה מינימום 8$ בארה"ב.
0.12% אגח בארץ, 12$ מינימום בארה"ב 20 ש"ח תשלום חודשי.

התכוונתי להמרה של שקלים למטח, בפעילות ההשקעה השוטפת (היות ואני רוכש ני"ע זרים שנקובים בדולר). עם קלירשיפט יוצא לי אישית יותר זול, אבל תקראי עליהם בפורום ותראי אם זה יהיה יותר זול גם לאופן השימוש/השקעה שלך.
כן, ברור, המרה למטח כדי לקנות ניירות ערך בארה"ב. אבל עם קונים מטח במערכת אחרת ומפקידים לבנק ירושלים, לא משלמים להם עמלה על הפקדת מטח? (אולי רק על משיכת מטח?)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פקדון של בנק ירושלים אל מול אגח ממשלתי קצר צמוד + לא צמוד שוק ההון 13
A בנק ירושלים מוכר את מחלקת ברוקראז׳ למיטב דש צרכנות פיננסית 2
D תיק השקעות בנק ירושלים צרכנות פיננסית 6
P בנק ירושלים מתחיל לקחת עמלות עו"ש? צרכנות פיננסית 19
Y דלף מידע אישי רגיש מאתר למסחר של בנק ירושלים אוף טופיק 8
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
identitybridge הפקדת מזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20

נושאים דומים

Back
למעלה