• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעודת data analyst של גוגל

הפרופסור

משתמש סולידי
דירוג
22
היי כולם

כבר פתחתי בעבר שרשור לגבי תעודות אונליין ונושא הדאטה סיינס, אך הפעם נפלתי על הקורס הזה של גוגל שנשמע לי נורא מעניין ויכול לעזור לי רבות, לכן רציתי לשאול את המגייסים בקהל, או את האנליסטים שעשו את הקורס / שמכירים אותו, אשמח לשמוע ממכם טענות בעד או נגד, ולמה :)

הקורס נראה די סבבה לבניית בסיס. לא יודע אם זה יספיק למשרת ג'וניור, בהינתן הרקע שלי. גם אשמח לשמוע דעות בנושא.
אפשר להתעלם ממספר השעות הדרוש בשבוע, אני מודע לזה, אסתדר זה לא deal breaker.

אספר בקטנה על עצמי:
בעל תואר ראשון בביולוגיה, סטודנט תואר שני בביואינפורמטיקה, שנה שניה, בטכניון.
כותב בR ופייתון. יודע להשתמש באלגורתמים של ML אך לא לבנות מודלים (עדיין לא לפחות..).
תחום מחקר שלי הוא איסוף דאטה ביולוגי וקליני ממאגרי מידע פתוחים (כמו GEO), ניקוי הדאטה, נירמול, ניתוח עם אנליזות מסויימות (אנליזות למטרות ביולוגיות כמובן), ובסוף יישום ML לחיזוי פ'יצר תגובה מסויים.

מה המוטיבציה שלי:
נורא מעניין אותי התחום הזה של ניתוח דאטה וכו. וכן גם חשוב לי הכסף.. זה תחום מתגמל די סבבה והביקוש (לפי לינקדין) רק הולך ועולה.
למשרות ביואינפורמטיקה אני מקבל אולי 3 מודעות בשבוע, לעומת data analyst אני מקבל משהו סביב 10 ביום.
לכן אני ממשיך במסע הלמידה העצמית שלי, ורוצה ללמוד SQL, טבלאו ושאר הכלים הנחוצים לעבודת אנליסט.

למשרות ביואינפורמטיקה אני מקבל אולי 3 מודעות בשבוע, לעומת data analyst אני מקבל משהו סביב 10 ביום.
לא קראתי מה הקורס מלמד אבל אתה לא צריך תעודה מגוגל. תואר שני בתכום מחקרי ״שווה״ יותר מתעודה מקורס בגוגל.
תיפנה למשרות שאתה רוצה ותדגיש את הידע והניסיון שכבר יש לך (ויהיו לך ) בתכום . תתאר קשיים עליהם התגברת. פרוייקטים מעניינים שעשית, תדגים חשיבה עצמאית.

כותב בR ופייתון. יודע להשתמש באלגורתמים של ML אך לא לבנות מודלים (עדיין לא לפחות..).
הקורס שציינת חסר תועלת לעומת התואר שלך. העובדה שאתה עושה תואר בביואינפורמטיקה לא מפריעה לך להתראיין למשרות DS / DA במגוון תחומים, ואפילו להפך. תזה חזקה שווה יותר מכל קורס אקדמי שתעשה אי פעם.

היי כולם

כבר פתחתי בעבר שרשור לגבי תעודות אונליין ונושא הדאטה סיינס, אך הפעם נפלתי על הקורס הזה של גוגל שנשמע לי נורא מעניין ויכול לעזור לי רבות, לכן רציתי לשאול את המגייסים בקהל, או את האנליסטים שעשו את הקורס / שמכירים אותו, אשמח לשמוע ממכם טענות בעד או נגד, ולמה :)

הקורס נראה די סבבה לבניית בסיס. לא יודע אם זה יספיק למשרת ג'וניור, בהינתן הרקע שלי. גם אשמח לשמוע דעות בנושא.
אפשר להתעלם ממספר השעות הדרוש בשבוע, אני מודע לזה, אסתדר זה לא deal breaker.

אספר בקטנה על עצמי:
תחום מחקר שלי הוא איסוף דאטה ביולוגי וקליני ממאגרי מידע פתוחים (כמו GEO), ניקוי הדאטה, נירמול, ניתוח עם אנליזות מסויימות (אנליזות למטרות ביולוגיות כמובן), ובסוף יישום ML לחיזוי פ'יצר תגובה מסויים.

מה המוטיבציה שלי:
נורא מעניין אותי התחום הזה של ניתוח דאטה וכו. וכן גם חשוב לי הכסף.. זה תחום מתגמל די סבבה והביקוש (לפי לינקדין) רק הולך ועולה.
לכן אני ממשיך במסע הלמידה העצמית שלי, ורוצה ללמוד SQL, טבלאו ושאר הכלים הנחוצים לעבודת אנליסט.
ללימודים לצורך שיפור מצב תעסוקתי יש שתי תכליות שונות: רכישת ידע וכישורים רלוונטיים ואיתות לשוק שאתה מועמד איכותי כי הצלחת להתקבל ועמדת בדרישות הלימודים.
לא יודע לגבי התכלית הראשונה כי אני לא מהתחום. לגבי התכלית השניה, אין סיכוי שקורס בקורסרה עדיף על תואר שני מחקרי בטכניון. בנסיבות מסויימות הקורס אפילו מזיק

לא קראתי מה הקורס מלמד אבל אתה לא צריך תעודה מגוגל. תואר שני בתכום מחקרי ״שווה״ יותר מתעודה מקורס בגוגל.
תיפנה למשרות שאתה רוצה ותדגיש את הידע והניסיון שכבר יש לך (ויהיו לך ) בתכום . תתאר קשיים עליהם התגברת. פרוייקטים מעניינים שעשית, תדגים חשיבה עצמאית.
הקורס שציינת חסר תועלת לעומת התואר שלך. העובדה שאתה עושה תואר בביואינפורמטיקה לא מפריעה לך להתראיין למשרות DS / DA במגוון תחומים, ואפילו להפך. תזה חזקה שווה יותר מכל קורס אקדמי שתעשה אי פעם.
ללימודים לצורך שיפור מצב תעסוקתי יש שתי תכליות שונות: רכישת ידע וכישורים רלוונטיים ואיתות לשוק שאתה מועמד איכותי כי הצלחת להתקבל ועמדת בדרישות הלימודים.
לא יודע לגבי התכלית הראשונה כי אני לא מהתחום. לגבי התכלית השניה, אין סיכוי שקורס בקורסרה עדיף על תואר שני מחקרי בטכניון. בנסיבות מסויימות הקורס אפילו מזיק
אבל הקורס מלמד SQL, טבלאו, וגם איך להתמודד עם דאטה אמיתי.
יש לי ניסיון עם ניקוי דאטה, אבל לא כל כך לעומק.

הקורס הוא כלי למידה, כמו ללמוד שפת תכנות, כמו ללמוד מתודולוגיות פיתוח.

אם אתה רוצה ללמוד כלים תלמד כלים.. בקורס הזה, קורס אחר, לבד או עם ספר. הסרטיפיקציה הזאת לעניות דעתי לא שווה הרבה. בטח כשיש לך תואר שני עם תזה רלוונטית.

אבל הקורס מלמד SQL, טבלאו, וגם איך להתמודד עם דאטה אמיתי.
שתי הסוגיות הראשונות נכונות, השלישית כנראה לא. מי שמגיע עם תואר שני במקצוע מחקרי, ידיעת או אי-ידיעת SQL לא מהווה חסם לשום דבר. אם אתה יודע לעבוד עם pandas או ספריה אחרת שיש בה קונספט של טבלאות וחיתוכים, אתה תדע גם SQL. אתה משווה קורסים ברמת כיתה א' לעומת התואר שעשית - זה בזבוז זמן וכסף.

שתי הסוגיות הראשונות נכונות, השלישית כנראה לא. מי שמגיע עם תואר שני במקצוע מחקרי, ידיעת או אי-ידיעת SQL לא מהווה חסם לשום דבר. אם אתה יודע לעבוד עם pandas או ספריה אחרת שיש בה קונספט של טבלאות וחיתוכים, אתה תדע גם SQL. אתה משווה קורסים ברמת כיתה א' לעומת התואר שעשית - זה בזבוז זמן וכסף.
לא צפיתי קורס כזה (טוב השיווק העיקרי פה שהוא של גוגל) יכול להיות ברמה נמוכה כל כך חחח
כן אני עובד כל הזמן על היכולות שלי בפייתון, זו העיצה העיקרית שקיבלתי בפורום הזה בשרשורים קודמים שפתחתי.

אגב.. מה לגבי datacamp?

@הפרופסור, האנשים היחידים ש-bootcamps מסייעים להם אלו אנשים עם רקע מדעי חזק (תואר שני, PHD וכו') בתחום שאינו קשור ל-DS. הם מרוויחים מאד מהעובדה שמציגים להם בצורה מסודרת אלג', סטטיסטיקה, סוגיות של פיתוח תוכנה וכו'. לא רואה איך זה מסייע למישהו שעוסק בביואינפורמטיקה. לפני שאתה ממהר לבזבז כסף וזמן, ניסית להתראיין?

@הפרופסור, האנשים היחידים ש-bootcamps מסייעים להם אלו אנשים עם רקע מדעי חזק (תואר שני, PHD וכו') בתחום שאינו קשור ל-DS. הם מרוויחים מאד מהעובדה שמציגים להם בצורה מסודרת אלג', סטטיסטיקה, סוגיות של פיתוח תוכנה וכו'. לא רואה איך זה מסייע למישהו שעוסק בביואינפורמטיקה. לפני שאתה ממהר לבזבז כסף וזמן, ניסית להתראיין?
האמת שלא.. מתכוון להתחיל במסע חיפוש עבודה בשנה הבאה.
פשוט מדאיג אותי עניין חוסר המשרות בתחום הביואינפורמטיקה (ויש תחרות רבה בתחום גם). בגלל זה אני מחפש לי קורס או איזשהו מקור ללמוד ממנו כלים של דאטה אנליסט בשילוב עם התואר שלי, ולחזק את היכולות שלי בתחום.

פשוט מדאיג אותי עניין חוסר המשרות בתחום הביואינפורמטיקה (ויש תחרות רבה בתחום גם). בגלל זה אני מחפש לי קורס או איזשהו מקור ללמוד ממנו כלים של דאטה אנליסט בשילוב עם התואר שלי, ולחזק את היכולות שלי בתחום.
הקשיים שאני מכיר הם בעיקר של ביולוגים "רטובים". בתחום הזה השכר באמת נמוך אפילו אם יש לך ד"ר. עם הכניסה של Verily לישראל וסטארטאפים רבים שרוכבים על גל המיפוי הגנטי כמו Ultima Genomics, ו-Wild Biotech (ועוד עשרות אחרים), אני חושב שאתה מעריך בחסר את כמות ההזדמנויות שקיימות לאנשים בעלי ידע ביולוגי עם ידע סטטיסטי ויכולות פיתוח תוכנה.

הקשיים שאני מכיר הם בעיקר של ביולוגים "רטובים". בתחום הזה השכר באמת נמוך אפילו אם יש לך ד"ר. עם הכניסה של Verily לישראל וסטארטאפים רבים שרוכבים על גל המיפוי הגנטי כמו Ultima Genomics, ו-Wild Biotech (ועוד עשרות אחרים), אני חושב שאתה מעריך בחסר את כמות ההזדמנויות שקיימות לאנשים בעלי ידע ביולוגי עם ידע סטטיסטי ויכולות פיתוח תוכנה.
התחום שלי הוא פחות פיתוח תוכנה.. זה בכיוון ניתוח דאטה והרצת כל מני אנליזות (בעזרת ספריות בR ופייתון) כדי להשיג מטרה או לבדוק משהו.
אבל וואלה אלה חברות שאני לא מכיר, זה מעודד מאוד תאמין לי חחח

נערך לאחרונה ב:
אין הבדל בין פיתוח תוכנה לבין ניתוח דאטה. בסוף אתה מריץ קוד, ועדיף שהוא יהיה רשום בצורה ברורה, ניתן לתחזוקה נוחה, מתועד וסקלבילי.

אין הבדל בין פיתוח תוכנה לבין ניתוח דאטה. בסוף אתה מריץ קוד, ועדיף שהוא יהיה רשום בצורה ברורה, ניתן לתחזוקה נוחה, מתועד וסקלבילי.
זה בערך כמו להגיד שאין הבדל בין סנדלר לנגר, שניהם משתמשים בפטיש.

מה שכן, בשביל להיות מנתח דאטה לא צריך להיות מפתח תוכנה, מספיק לדעת לכתוב קוד.

כשאתה מוציא תגובה מההקשר שלה, הכל אפשרי. ברור שהוא מנתח נתונים באמצעות קוד, כי זה מה שביואינפורמטיקאים עושים. הצבעתי על הסתירה בטענה שלו שהוא "לא רושם קוד, אלא מנתח נתונים".

כשאתה מוציא תגובה מההקשר שלה, הכל אפשרי. ברור שהוא מנתח נתונים באמצעות קוד, כי זה מה שביואינפורמטיקאים עושים. הצבעתי על הסתירה בטענה שלו שהוא "לא רושם קוד, אלא מנתח נתונים".
גם כשרושמים משהו במרכאות מקובל שהוא יהיה ציטוט מדוייק.

אתה רשמת "יכולת פיתוח תוכנה" (אתה רואה, זה ציטוט אז שמתי אותו במרכאות) והוא בצדק ענה אין לו. כי "פיתוח תוכנה" כולל הרבה מאוד דרישות שאין בכתיבת סקריפטים. אז אני אחדד לטובת פותח השרשור שאין לרוב צורך במעבר לזה.

אתה מתעקש על טרמינולוגיה ומפספס את המהות. פירטתי למה התכוונתי, אבל הכי כיף לטרחן זרים באינטרנט.

אתה מתעקש על טרמינולוגיה ומפספס את המהות. פירטתי למה התכוונתי, אבל הכי כיף לטרחן זרים באינטרנט.
כשהטרמינולוגיה שגויה קשה להבין את המהות ונדרשים לפעמים הסבר שני ושלישי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
ס תעודת סל 1159235 שוק ההון 6
O 1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS שוק ההון 264
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי איך קונים תעודת סל? שוק ההון 2
Y תעודת סל אג״חית מומלצת שוק ההון 6
Zach Moshe תעודת סל למעקב אחרי גז/נפט וכו׳... שוק ההון 1
Michel אובדן תעודת זהות וחידושה במשרד הפנים אוף טופיק 3
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
א תעודת סל אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
מ מיסוי תעודת סל זרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ זיהוי תעודת סל שוק ההון 3
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
R תעודת סל שעוקבת אחרי נשק שוק ההון 2
ת תעודת זכאות להגרלות, יש כאן מי שהוציאו? נדל"ן 17
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
ה עזרה במציאת תעודת סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
F איך להעריך את "איכות" המניה\אגח\תעודת-סל\ETF ? שוק ההון 5
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
G תעודת סל S&P500 שוק ההון 12
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
ג תעודת סל עוקבת ביטקוין/קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 4
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ק תעודת 12 ש"ל או השלמת בגרויות? התפתחות אישית 42
ח תיק חדש - התלבטות על תעודת סל שוק ההון 1
M תעודת סל amlp עלתה ב400% בפתיחה. למה? שוק ההון 1
M מספר "תעודת זהות" זמני עבור מומחה זר העובד בישראל? אוף טופיק 15
H הראל ת"א 35 1148907 זה תעודת סל או קרן סל? שוק ההון 2
Y תעודת סל שעוקבת אחרי הSP500 דרך פפר או בדרכים אחרות? שוק ההון 6
M רכישת תעודת סל על הנפט שוק ההון 3
ט מקדם של תעודת סל בחסר ? שוק ההון 1
ט מדד מעלה - האם יש רק את תעודת הסל של קסם? שוק ההון 2
S מחפש תעודת סל לאחזקה ארוכה במיוחד עם מאפיינים ספציפים שוק ההון 15
T סימלוץ תעודת סל ממונפת טרם הקמתה שוק ההון 2
I כיצד יתכן שיש תעודת התחייבות ממשלתית בקופת גמל מחקה S&P 500 ? שוק ההון 3
Z מציאת תעודת סל מחקה מדד S&P500 שוק ההון 3
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
Yos זיהוי נייר ערך - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 8
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
לא חשוב שמות עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
ע תעודת סל etf שוק ההון 1
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1
M איך לשפוט תעודת סל שוק ההון 2
א התלבטות לגבי מוצרי השקעה - תעודת סל / קרנות נאמנות מחקות / ETF זר שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה