• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו?

LP_BIT

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

לצערי פוטרתי לאחר מספר שנות העסקה, במקביל לפיטורים הוצעו לי תנאים עודפים בדמות מענק עזיבה. האם ידוע לכם מה תשלום המיסים בגין המענק הזה? זה מה שמצאתי בנושא: מענק פרישה (מושג) – כל-זכות (kolzchut.org.il)

תודה

תודה,
אני לא מצליח להבין מהנתון מה אפשר לעשות ומה צריך לעשות..

אני לא מצליח להבין מהנתון מה אפשר לעשות ומה צריך לעשות..
זה נחשב פיצויים לכל דבר.
אם זה יכנס לך למשכורת זה יחויב במס הכנסה, אך לא בביטוח לאומי. כמובן בכפוף לפטור פיצויים פטורים, בהנחה ותרצה לנצל.
אם תצליח שהמעסיק יכניס את זה לקופת הפיצויים שלך בקרן הפנסיה, אז תוכל לבחור לעשות לו רצף קצבה או רצף פיצויים כמו הפיצויים שהופקדו לך בשוטף.

למיטב הבנתי, המעסיק מוכן להפקיד לפיצויים ואז לבצע רצף קצבה/פיצויים כאמור.
האם אין תקרה בגינה אשלם מס בפרישה?

על מענק חד פעמי אי אפשר לעשות רצף קצבה. אתה יכול לעשות רצף קצבה על כל הפיצויים הרגילים שהופקדו לאורך שנות ההעסקה, ללא תקרה, ובנוסף לעשות רצף פיצויים על המענק החד פעמי עד תקרה של 4 פעמים השכר הממוצע במשק כפול מספר שנות הותק שלך (לא מעוגל, שתי ספרות אחרי הנקודה). אם המענק עולה על התקרה הזו אז על השאר תאלץ לשלם מס שולי (בפועל אולי יגבו 47% ואם המס השולי שלך נמוך יותר תצטרך לבקש החזר מס בשנה הבאה).

אשמח אילו תוכל לתת לי דוגמה מספרית להדיוט.
אגב, מה ההבדל המהותי בין רצף קצבה לרצף פיצויים אילו שניהם הולכים לפרישה (כך אני מתכנן בכל אופן..)

אשמח אילו תוכל לתת לי דוגמה מספרית להדיוט.
אגב, מה ההבדל המהותי בין רצף קצבה לרצף פיצויים אילו שניהם הולכים לפרישה (כך אני מתכנן בכל אופן..)
רצף פיצויים אתה לא יכול להפוך לקבצה, חייב למשוך כסכום חד פעמי. אם מדובר במענק משמעותי אז מציע שתתחיל לעשות שיעורי בית: גוגל, כל זכות, האתר של נדב (פנסיוני).

קראתי ולכן אני מתייעץ פה, היות ולא הבנתי דיו.
ז״א שהכסף שקיבלתי בנוסף לפיצויי פיטורים המופקדים בקרן הפנסיה, הינם כספים שניתן למשיכה רק בסכום הוני. רצף פיצויים גורר התחשבנות במס אל המעסיק הבא או שניתן להתחשבן בפרישה ככל שמושכים את הפיצויים הללו.

מה שלא מובן לי הוא האם הכספים הללו פטורים ממס בתקרה של 4 פעמים השכר הממוצע במשק כפול שנות ותק, בנוסף לסך כל הפיצויים הקיימים בקופות אחרות?

לדוגמא,
בקרן הפנסיה וקופת הגמל שלי יש פיצויים שנצברו לאורך כל התקופה, בעת הפיטורים קיבלתי תוספת של כספים שמתייחסים לכספי פיצויים עודפים. האם החישוב של הפטור כולל חיבור של שניהם או שכל אחד מהסכומים עומד בנפרד?

קראתי ולכן אני מתייעץ פה, היות ולא הבנתי דיו.
ז״א שהכסף שקיבלתי בנוסף לפיצויי פיטורים המופקדים בקרן הפנסיה, הינם כספים שניתן למשיכה רק בסכום הוני. רצף פיצויים גורר התחשבנות במס אל המעסיק הבא או שניתן להתחשבן בפרישה ככל שמושכים את הפיצויים הללו.

מה שלא מובן לי הוא האם הכספים הללו פטורים ממס בתקרה של 4 פעמים השכר הממוצע במשק כפול שנות ותק, בנוסף לסך כל הפיצויים הקיימים בקופות אחרות?

לדוגמא,
בקרן הפנסיה וקופת הגמל שלי יש פיצויים שנצברו לאורך כל התקופה, בעת הפיטורים קיבלתי תוספת של כספים שמתייחסים לכספי פיצויים עודפים. האם החישוב של הפטור כולל חיבור של שניהם או שכל אחד מהסכומים עומד בנפרד?
ביחד לפי הבנתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I השקעתי הרווחתי וקיבלתי החזר מס לא מובן\: שוק ההון 1
ב לקחתי הלוואה - וקיבלתי סכום משמעותי מספר ימים אחרי - מה עושים צרכנות פיננסית 14
עידו ג מענק האכלוס אוף טופיק 1
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
ס מיסוי על מענק מיסים 4
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y מס על מענק שימור - retention מיסים 8
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח האם ניתן לקבל מענק עבודה על ימי אבטלה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
בורג מענק קורונה, סף עשירון 7 אוף טופיק 53
ג מענק עידוד שימוש בערוצים ישירים צרכנות פיננסית 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
ע מה צריך לעשות כדי לקבל את מענק הקורונה של טראמפ? אוף טופיק 1
S ביטוח לאומי מענק לכל אזרח לא התקבל צרכנות פיננסית 6
cypriano de rore מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) אוף טופיק 14
T הטבות של מועדון הוט בבנק לאומי (מענק 2100 ש"ח או הלוואה ללא ריבית) צרכנות פיננסית 57
D הגדרת ״עסק פעיל״ לצורך מענק הקורונה צרכנות פיננסית 9
Williamsburg מענק כספי בפתיחת חשבון בנק צרכנות פיננסית 20
ח מענק "קורונה" לעצמאיים צרכנות פיננסית 10
S מענק קורונה לאזרחי ארה"ב אוף טופיק 36
Oran Hashai מענק לידה אוף טופיק 2
TunaGolem מענק הצטרפות לבעלי כתובת דיוור בארה"ב שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה