• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלת בנק מקשר - correspondent - מה לעזאזל קורה כאן?

droy

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,

אני רוצה להעביר מט"ח שיש לי ממיטב דש לבנק ירושלים. אמרו לי במיטב דש שמעבר לעמלה של ה-15$ שהם גובים, תיגבה עמלת בנק correspondent של בין 5$ ל-50$. הם לא מוכנים להגיד מה גובה העמלה המדויק (לטענתם אי אפשר לדעת). לטענתם גם אין עם מי לדבר כדי לברר מה גובה העמלה. הם גם לא מוכנים להוריד את העמלה של ה-15$, אותה הם כן יודעים.

למישהו יש ניסיון בדבר הזה?

לפי נסיון של חברי הפורום, נראה שאין דרך להתחמק מהדבר הזה שנקרא "בנק מקשר" בהעברה בין חשבון ישראלי לחשבון זר או ההיפך.
אחד הסיפורים בנושא שאותי תמיד משעשע מחדש:
הערה על עמלת העברה: בהעברה יש עמלה שהולכת ל"בנק המקשר". את ההעברה הראשונה שלי עשיתי לבנק אוף אמריקה. מאחר שזה הבנק הגדול בארה"ב, סברתי לתומי שלא אדרש לבנק מקשר. הפתעה! בנק וולס פרגו קישר בינינו ברוב טובו עבור עמלה של 10$. מאחר שהיה לי חשבון גם בוולס פרגו, את ההעברה השניה ביצעתי לוולס פרגו. הפתעה! הפעם בנק צ'ייס קישר בינינו תמורת עמלה של 10$. לא אמרתי נואש כי היה לי חשבון בנק שלישי בצ'ייס. כבר לא הפתעה! בנק אוף אמריקה קיבל את העמלה על ההעברה השלישית.

אם המטרה היא להעביר לחשבון מסחר בבנק ירושלים, אפשר לשאול אותם אם יש להם חשבון בנק דולרי בארה"ב שאפשר להעביר אליו, וככה לחסוך קצת מעמלות ההעברה.

לפי נסיון של חברי הפורום, נראה שאין דרך להתחמק מהדבר הזה שנקרא "בנק מקשר" בהעברה בין חשבון ישראלי לחשבון זר או ההיפך.
אחד הסיפורים בנושא שאותי תמיד משעשע מחדש:

אם המטרה היא להעביר לחשבון מסחר בבנק ירושלים, אפשר לשאול אותם אם יש להם חשבון בנק דולרי בארה"ב שאפשר להעביר אליו, וככה לחסוך קצת מעמלות ההעברה.

תודה. המטרה היא לפתוח פיקדון דולרי בבנק ירושלים. כדי להבין, למה שתהיה במקרה זה העברה לחשבון זר? הדולרים האלקטרוניים מוחזקים בעצם מעבר לים?

כדי להבין, למה שתהיה במקרה זה העברה לחשבון זר? הדולרים האלקטרוניים מוחזקים בעצם מעבר לים?
אם הבנתי נכון אז להיפך - ההעברה היא מחשבון זר אל חשבון ישראלי.
מיטב דש כנראה מחזיקים את הדולרים בחשבון בארה"ב (כדי שיוכלו להשתמש בהם לרכישת ניירות בארה"ב), ואילו החשבון בבנק ירושליים הוא בארץ.
תבדוק עם בנק ירושלים אם יש להם יכולת לקבל דולרים בארה"ב ולא בארץ.

הדולרים האלקטרוניים מוחזקים בעצם
הדולרים האלקטרוניים מוחזקים תמיד בספרי חשבונות של אותו בנק/ ברוקר.
העברה בתוך אותו בנק חינם או עם עמלה נמוכה.
כל העברה של דולרים מבנק א' לבנק ב' דורשת מחוץ לארצות הברית העברת סוויפט עם בנק מקשר בדרך.
דבר זהה קיים בכל מטבע אחר, אם תרצה להעביר יורו מבנק א' בארץ לבנק ב' תהיה חייב בנק מקשר בגוש היורו.

הדולרים האלקטרוניים מוחזקים תמיד בספרי חשבונות של אותו בנק/ ברוקר.
העברה בתוך אותו בנק חינם או עם עמלה נמוכה.
כל העברה של דולרים מבנק א' לבנק ב' דורשת מחוץ לארצות הברית העברת סוויפט עם בנק מקשר בדרך.
דבר זהה קיים בכל מטבע אחר, אם תרצה להעביר יורו מבנק א' בארץ לבנק ב' תהיה חייב בנק מקשר בגוש היורו.
זה בכל זאת לא מסביר את הסיפור של @Jane Doe .
למה כאשר מעבירים לארה"ב בכל זאת צץ בנק מקשר בארה"ב שהוא תמיד לא הבנק שלך ?

בנוסף, להרבה בנקים יש סניפים בארה"ב.
למה למשל הסניף של בנק הפועלים בארה"ב לא יכול לעבוד כבנק מקשר לכל העברה דולרית מבנק הפועלים?

להרבה בנקים יש סניפים בארה"ב
בנק הפועלים ארה'ב ובנק הפועלים ישראל בנקים שונים עם יעוד שונה ומטרות עיסקיות שונות, והם חלק מאותה קבוצה פיננסית ולכן קצת לא ברור לי הטיעון שיהיה בנק הפועלים בנק מקשר להעברות של דולרים מישראל לארה'ב.
בהקשר זה קבוצה עיסקית של בנק הפועלים מציעים את השרות של בנק מקשר דווקא בשקלים עבור מוסדות אחרים.
חפש באינטרנט
FIG Shekel Clearing Services

זה בכל זאת לא מסביר את הסיפור של @Jane Doe .
למה כאשר מעבירים לארה"ב בכל זאת צץ בנק מקשר בארה"ב שהוא תמיד לא הבנק שלך ?

בנוסף, להרבה בנקים יש סניפים בארה"ב.
למה למשל הסניף של בנק הפועלים בארה"ב לא יכול לעבוד כבנק מקשר לכל העברה דולרית מבנק הפועלים?
זו דרישה רגולטורית כדי להקשות על בנקים לסייע בהלבנת הון, כשכסף נכנס מבנק זר אל תוך ארה״ב, הדרישה היא שיהיה רישום של ההעברה אצל גוף בלתי תלוי, לכן הכסף חייב לעבור דרך בנק אחר( ששומר רקורד של כניסות כסף עבור בנק אחר).

גם אני נפגעתי מעמלת קורספונדנט עכשיו
העברתי 200 יורו לנסיון מהחשבון ללא עמלות מט"ח שלי בבנק בינלאומי לחשבון בגרמניה של N26. להפתעתי נכנס לחשבון היעד של 180 יורו.
תהיתי לאן הלכו 20 יורו בדרך. שאלתי את הבנק בגרמניה, הם נשבעו שלא לקחו כלום. בבנק הבינלאומי אני יודע שלא לקחו לי עמלה.

אחרי שדיברתי עם הבינלאומי, אמרו לי שלכל העברת swift בארץ יש עמלת correspondant, כלומר בנק מקשר
כמו כן אמרו לי שכל בנק יכול לקחת מה שהוא רוצה, ושאין דרך לדעת מראש כמה זה יהיה
אני לא יודע אם הם לוקחים 20 יורו קבוע, או שמא הם לוקחים 10%, או אולי בוחרים מספר מ-1 עד 100 אקראית לכל העברה
שקיפות במיטבה

אני שוקל לנסות להעביר עכשיו ב-swift לחשבון transferwise borderless שלי ומשם להעביר בחינם ל-N26 רק בשביל לבדוק כמה העמלת קורספונדנט ל-TW שנמצא באסטוניה.

מישהו התנסה עם זה ?

• אהבתי
Reactions: XpH
שלום,

אני רוצה להעביר מט"ח שיש לי ממיטב דש לבנק ירושלים. אמרו לי במיטב דש שמעבר לעמלה של ה-15$ שהם גובים, תיגבה עמלת בנק correspondent של בין 5$ ל-50$. הם לא מוכנים להגיד מה גובה העמלה המדויק (לטענתם אי אפשר לדעת). לטענתם גם אין עם מי לדבר כדי לברר מה גובה העמלה. הם גם לא מוכנים להוריד את העמלה של ה-15$, אותה הם כן יודעים.

למישהו יש ניסיון בדבר הזה?
בדצמבר עשיתי העברה לפקדון ולקחו לי סכום נמוך. מיטב לירושלים. לפני חודש עשיתי העברת מטח רגילה ולקחו לי כ2% בבנק ירושלים שזה מטורף . כתבתי תלונה והחזירו את הכסף. אבל לדעתי סיטי בנק לוקחים עם מיטב 15 דולר וזה לא קשור לבנק . העמלות האלה גניבה. להבנתי העברת שקלים לib המרה שם בסכום אפסי ולאחר ההשקעה המרה חוזרת והעברתם לבנק בישראל זו אופציה לא רעה בכלל

לפי דיווחים בפורום הזה (ראו בהמשך), ל-IB יש מספר חשבון סיטיבנק ישראלי שאפשר להעביר אליו שקלים (לי יש יורו) מחשבון ישראלי בחינם ואז לבצע המרה ב-IB ולהעביר לחשבון בחו"ל. לא מצאתי אישוש לכך שזה באמת נכון, כי לפי מה שאני מבין זאת עדיין העברת Swift אבל לבנק בארץ. אולי @adamshalev יכול לעדכן.

אם אני מעביר יורו ב-Swift ל-IB אז אני חייב להשתמש בחשבון שלהם בחו"ל אני מניח ואז גם שם תהיה עמלת קורספונדנט

לטובת מי שנמצא ב-IB ולא מקושר דרך ביטריידר (אני היחיד?) ביררתי את הנושא:
me: hi, I understand that IB recently opened an account in citybank Israel, allowing to make local deposts in ILS to that account instead of converting to USD and making an international swift transfer
me: I would like to use that deposit method, could you update me on the account details for such a transfer and withdraw ?
Ray V: In order to receive instructions you must submit a deposit notification in your account. This would be submitted under Funding -> Fund Transfers -> Transaction Type/Choose One -> Deposits -> Currency and choose “Wire” as the Method.
After you have entered the info and click on the “Save and Continue” button our system will provide you with the routing information.
me: ok, and will the same work for a withdraw ?
Ray V: You would click on "Withdraw" when you decide to take funds out.
me: when I start a withdraw it ask for an IBAN and swift code
me: which means this is an international transfer and not a local one
me: I want to make sure I make a local transfer to avoid extra fees
Ray V: Those codes are still required for a withdrawal.
me: my question is - as far as my bank is concerned, will I receive the ILS funds via the local city bank branch in Israel, or will I receive the ILS funds from the NY bank?
Ray V: Through Citibank branch in Israel,
me: ok, and can you please tell me which fees are involved on IB side when depositing and making a withdraw?
Ray V: We do not charge for deposits.
Ray V: The first withdrawal each month is free.

כמו כן ביצעתי הפקדה סמלית בשקלים לסניף הישראלי, אעדכן.

האפשרות של להעביר ש"ח, להמיר לדולר, ולשלוח חזרה (וההפך) עם קרוב לאפס עמלות הלוך ושוב זה פנומנלי.

נערך לאחרונה ב:
עדכון אחרי בדיקה נוספת, למי שקורא בעתיד.
העברתי סכום גדול יותר מהבינלאומי (חשבון הייטק ללא עמלות מט"ח) לבנק N26 בגרמניה, אבל הפעם סימנתי שהעמלות יהיו על השולח (OUR), כלומר על החשבון הישראלי שלי. הפעם לקחו לי עמלת קורספונדנט של 7.5 יורו על ההעברה, שזה לא רע בהתחשב שזאת היתה כל העמלה על ההעברה.
כמו כן העברתי 200 יורו ל-Transferwise בהעברת Swift לבנק שלהם באסטוניה, סתם בשביל לבדוק, שוב סימנתי שהעמלות יהיו עליי. הגיע תוך כמה שעות שזה דיי מרשים, ומעבר לזה לקחו לי 10 יורו עמלת קורספונדנט. מ-TW באסטוניה לבנק ב-N26 אמור להיות בחינם כי הם שותפים שלהם.

אז בקיצור, נראה משום מה שלסמן שהעמלות קורספונדנט יהיו על השולח מזיל את העלות, אבל אולי זה מקרי, מי יודע איזה קוד רץ שם בשרתים.

עדכון אחרי בדיקה נוספת, למי שקורא בעתיד.
העברתי סכום גדול יותר מהבינלאומי (חשבון הייטק ללא עמלות מט"ח) לבנק N26 בגרמניה, אבל הפעם סימנתי שהעמלות יהיו על השולח (OUR), כלומר על החשבון הישראלי שלי. הפעם לקחו לי עמלת קורספונדנט של 7.5 יורו על ההעברה, שזה לא רע בהתחשב שזאת היתה כל העמלה על ההעברה.
כמו כן העברתי 200 יורו ל-Transferwise בהעברת Swift לבנק שלהם באסטוניה, סתם בשביל לבדוק, שוב סימנתי שהעמלות יהיו עליי. הגיע תוך כמה שעות שזה דיי מרשים, ומעבר לזה לקחו לי 10 יורו עמלת קורספונדנט. מ-TW באסטוניה לבנק ב-N26 אמור להיות בחינם כי הם שותפים שלהם.

אז בקיצור, נראה משום מה שלסמן שהעמלות קורספונדנט יהיו על השולח מזיל את העלות, אבל אולי זה מקרי, מי יודע איזה קוד רץ שם בשרתים.
מנסיוני הלא רב עמלת הקורספונדנט היא לא עקבית. לפחות היא לא אחוזים מההעברה כפי שבנקים מסויימים מרשים לעצמם לגנוב.

אם אני מעביר יורו ב-Swift ל-IB אז אני חייב להשתמש בחשבון שלהם בחו"ל אני מניח ואז גם שם תהיה עמלת קורספונדנט

לדעתי כל העניין עם ib זה יתרון כשאתה מעביר מטבע מקומי לחשבון בנק מקומי שלהם.
למשל שקלים מהארץ לסיטיבנק, קונה יורו למשל, ומעביר לחשבון בנק בגוש היורו, לא תשלם עמלת מקשר.
אם תנסה להעביר מטח מהארץ לחשבון שלהם בחו"ל, תשלם עמלה.

אבל לא ניסיתי, שווה לבדוק.

מ-TW באסטוניה לבנק ב-N26 אמור להיות בחינם כי הם שותפים שלהם
למיטב זכרוני לא יהיה חינם ל-N26. יחייבו העברת SEPA סטנדרטית באיזור 60 יורוסנט.

כמעט 3 שנים אחרי שהשרשור הזה נפתח, והנושא עדיין רלוונטי מתמיד. הגעתי אליו בעקבות חיפוש מידע על התופעה המדהימה שבה פקידות בנק והמנהלות שלהן אינן מסוגלות לתת תשובה איך ניתן לדעת מראש מה תהיה עמלת ה CORRESPONDENT עבור העברה מסויימת. האם זה חוקי?

מקפיץ!
אני מעוניין להעביר דולרים בין חשבונות שלי מבנק ישראלי א' לבנק ישראלי ב'.
הבנתי שיש 2 עמלות בדרך - עמלת העברה + עמלת קורספונדנט - זה נכון? וכדי להוריד את העמלות למינימום יש לבקש שהעמלות יהיו על המעביר ולא על המקבל?
תודה מראש

מקפיץ!
אני מעוניין להעביר דולרים בין חשבונות שלי מבנק ישראלי א' לבנק ישראלי ב'.
הבנתי שיש 2 עמלות בדרך - עמלת העברה + עמלת קורספונדנט - זה נכון? וכדי להוריד את העמלות למינימום יש לבקש שהעמלות יהיו על המעביר ולא על המקבל?
תודה מראש
נכון מאוד. לא רק שהעמלות מינימליות, אלא שהן גם ידועות מראש.

• לבבות
Reactions: d4c
שאלה קשורה - העברתי לבנק מזרחי לפקדון דולרי, ולקחו ממני בבנק מזרחי עמלת תקבול מט"ח של 38 ש"ח.. האם זה מקובל? עשיתי שהעמלות יהיו על המעביר אבל בנק מזרחי המקבל מתעקש על העמלה הזאת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
OkanemochiJanai עמלת בנק - התייעצות שוק ההון 9
ק עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
R עמלת הפצה בקרן כספית שוק ההון 11
D אינטראקטיב ישראל הודיעו שמעכשיו עמלת המרה 10 שח - שווה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
U עמלת חליפין צרכנות פיננסית 16
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
Flex עמלת המרה בIBKR פוסטים מאיכות נמוכה 2
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
C עמלת צד ג קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
The Stoic האם עמלת הברוקר מקוזזת מחישוב מס רווח הון? צרכנות פיננסית 24
א עמלת משיכת מט"ח בחו"ל צרכנות פיננסית 2
naftali10 עמלת הפקדת מט"ח צרכנות פיננסית 0
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
R עמלת ניהול תיק לא מובנת שוק ההון 2
D עמלת מסחר מיטב שוק ההון 7
The Thinker עמלת העברת מט״ח צרכנות פיננסית 8
ש עמלת המרה במסחר עצמאי מיסים 1
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 182
E עמלת המרה לדולרים באשראי ישראלי צרכנות פיננסית 1
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
S עמלת המרה במיטב דש בסכומים קטנים שוק ההון 2
U IRA השתלמות - עמלת קנייה ניירות זרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E עמלת העברת נ"יע 27 ש"ח (??) צרכנות פיננסית 11
גל מ עמלת עריכת מסמכים הלוואה לצורך השקעה נדל"ן 7
T עמלת קנייה קבועה שוק ההון 4
B עמלת רכישה קרנות איריות ב-IB צרכנות פיננסית 3
Y עמלת קורספונדנט בבנק מזרחי צרכנות פיננסית 52
W דיבידנדים ב-MSCI factsheet ואיך מחשבים עמלת tiered שוק ההון 0
ד מיקוח על עמלת קניה/מכירה בבנק צרכנות פיננסית 21
S עמלת תיווך עסקה שוק ההון 11
Y מהי עמלת העברת ני"ע זר מבנק ישראלי לברוקר ישראלי? שוק ההון 4
mudale222 כרטיס אשראי טוב לקניות באינטרנט (עמלת המרה 1%) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
K עמלת המרה אקסלנס מול IB שוק ההון 8
ל עזרה - שיקולי עמלת מינימום שוק ההון 10
c881 עמלת היוון/ פרעון מוקדם צרכנות פיננסית 17
omer101 מגדל, קרנות סל ועלית עמלת קנייה שוק ההון 15
J קרנות סל - עמלת יצירה/פדיון שוק ההון 8
G בית השקעות בלי עמלת מינימום חודשית - יש דבר כזה? שוק ההון 8
R עמלת המרה מיטב דש IRA שוק ההון 4
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
C עמלת העברת/המרת מט"ח בבנק צרכנות פיננסית 8
F עמלת המרה פייפאל פיוניר בבקשה עזרה צרכנות פיננסית 0
flower עמלת קנייה\מכירה בפועל שוק ההון 1
efrat איך להוריד עמלת כרטיס אשראי בעיסקאות מט״ח צרכנות פיננסית 3