• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלה מיועץ השקעות

guykrk

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
לאחרונה בחרתי להעביר את הקרן השתלמות ואת קרן הפנסיה שלי למסלולים אחרים בבתי השקעות אחרים, לשם כך נעזרתי ביועץ השקעות, הוא עשה בדיקה והמליץ לי על מסלולים שאכן אני רוצה לעבור אליהם, השאלה שלי היא, האם הוא לוקח סוג של עמלה על שירות כזה כשאני נרשם דרכו למסלול חדש בבית השקעות חדש? עמלה חד פעמית? או שלדוגמא, אם במסלול שבחרתי דמי הניהול הם 0.6% , הוא לוקח לי איזה 0.05% לעצמו בגלל שנרשמתי דרכו?

תודה

תצא מהנחה שהיועץ מקבל תשלום ממישהו.
אם אתה שילמת לו, הוא צריך לתת לך גילוי נאות אם הוא מקבל עמלה על העברת התיק הפנסיוני שלך לבית ההשקעות.
אם אתה לא משלם לו, אין ספק שהוא מקבל על כך עמלה.
הכי פשוט יהיה לשאול אותו.

תצא מהנחה שהיועץ מקבל תשלום ממישהו.
אם אתה שילמת לו, הוא צריך לתת לך גילוי נאות אם הוא מקבל עמלה על העברת התיק הפנסיוני שלך לבית ההשקעות.
אם אתה לא משלם לו, אין ספק שהוא מקבל על כך עמלה.
הכי פשוט יהיה לשאול אותו.
היי , אכן אשאל, השאלה אם זה נהוג לקחת עמלה "חודשית" כחלק מאחוז דמי הניהול שאני משלם בכללי לקרן ההשתלמות לדוגמא? או שאין משהוא קבוע בתחום הזה, בנוסף, בגילוי נאות יכול להיות כתוב פשוט בטפסים שהוא מחתים אותי, או שהוא פשוט אומר לי?

היי , אכן אשאל, השאלה אם זה נהוג לקחת עמלה "חודשית" כחלק מאחוז דמי הניהול שאני משלם בכללי לקרן ההשתלמות לדוגמא? או שאין משהוא קבוע בתחום הזה, בנוסף, בגילוי נאות יכול להיות כתוב פשוט בטפסים שהוא מחתים אותי, או שהוא פשוט אומר לי?
לפחות בפנסיה נאמר לי פעם שחלק מדמי הניהול מהפקדה הולכים לסוכן. לא יודע אם זה עדיין נכון.
חוץ מהעמלה הישירה, חלק מהסוכנויות הגדולות הן בבעלות מסויימת של חברת ביטוח כזו או אחרת, ואולי יכולות להטות את האינטרסים של הסוכנים.

היי,
לאחרונה בחרתי להעביר את הקרן השתלמות ואת קרן הפנסיה שלי למסלולים אחרים בבתי השקעות אחרים, לשם כך נעזרתי ביועץ השקעות, הוא עשה בדיקה והמליץ לי על מסלולים שאכן אני רוצה לעבור אליהם, השאלה שלי היא, האם הוא לוקח סוג של עמלה על שירות כזה כשאני נרשם דרכו למסלול חדש בבית השקעות חדש? עמלה חד פעמית? או שלדוגמא, אם במסלול שבחרתי דמי הניהול הם 0.6% , הוא לוקח לי איזה 0.05% לעצמו בגלל שנרשמתי דרכו?

תודה
ככל הנראה נעזרת בסוכן ביטוח פנסיוני ולא ביועץ השקעות
סוכני ביטוח מקבלים עמלה על ביצוע הפעולה - העברת הכספים

כלומר הוא יקבל עמלה ולא משנה לאיזה חברה תבחר להצטרף, בדרך כלל חברות פחות טובות משלמות עמלה גבוהה יותר.
בנוסף הוא מקבל עמלה נוספת מבית ההשקעות בכל חודש

כדי למנוע מצב שבו הסוכן מצרף אותך בדמי הניהול הגבוהים ביותר, אסור שגובה העמלה יושפע מגובה דמי הניהול שתקבל

כדי למנוע מצב שבו הסוכן מצרף אותך בדמי הניהול הגבוהים ביותר, אסור שגובה העמלה יושפע מגובה דמי הניהול שתקבל
מה זה בכלל אומר? הרי ברור שאם בית ההשקעות משלם לסוכן עמלה חודשית, הוא יהיה חייב לגבות מהלקוח דמי ניהול שלא יפחתו מהעמלה החודשית כדי לא להפסיד כסף.

ככל הנראה נעזרת בסוכן ביטוח פנסיוני ולא ביועץ השקעות
סוכני ביטוח מקבלים עמלה על ביצוע הפעולה - העברת הכספים

כלומר הוא יקבל עמלה ולא משנה לאיזה חברה תבחר להצטרף, בדרך כלל חברות פחות טובות משלמות עמלה גבוהה יותר.
בנוסף הוא מקבל עמלה נוספת מבית ההשקעות בכל חודש

למה אתה מתכוון שאתה אומר שגובה העמלה יושפע מדמי הניהול?

כרגע הוא הציע לי 1.5% מהפקדה בפנסיה ו0.6% בקרן השתלמות מחקה מדד

מה זה בכלל אומר? הרי ברור שאם בית ההשקעות משלם לסוכן עמלה חודשית, הוא יהיה חייב לגבות מהלקוח דמי ניהול שלא יפחתו מהעמלה החודשית כדי לא להפסיד כסף.
זה סותר רק אם בית ההשקעות משלם לסוכן (בתעריף קבוע, כאמור) יותר ממה שהוא גובה כמינימום דמי ניהול. לא רואה סיכוי שזה תרחיש ריאלי.

חברה אפשר קצת לתמצת בשבילי את כל מה שנאמר פה? אני חושש לשלם כל חודש סכום משמעותי יותר בגלל שהסוכן הפנסיוני הביא אותי דרכו, האם זה באמת מצב? או שזו עמלה חד פעמית בדרך כלל?

חברה אפשר קצת לתמצת בשבילי את כל מה שנאמר פה? אני חושש לשלם כל חודש סכום משמעותי יותר בגלל שהסוכן הפנסיוני הביא אותי דרכו, האם זה באמת מצב? או שזו עמלה חד פעמית בדרך כלל?
מה אכפת לך כמה הוא מרוויח? אכפת לך כמה אתה משלם. אם אתה יכול להשיג הצעה טובה יותר, לך על זה. אם לא, מה זה משנה?

מה אכפת לך כמה הוא מרוויח? אכפת לך כמה אתה משלם. אם אתה יכול להשיג הצעה טובה יותר, לך על זה. אם לא, מה זה משנה?
לא אכפת לי כמה הוא מרוויח , מבחינתי 1.5% מהפקדה שהבנתי שזה בסדר גמור ו0.6% דמי ניהול בקרן השתלמות זה סבבה לי , הקטע שאני סוג של מפחד אם יש אקסטרה תשלום חודשי שנגבה ממני מעבר לדמי ניהול האלה , והולך אליו

מעולה אחי , זה מה שרציתי לדעת , תודה רבה!
וגם , יש לכם חוות דעת נגיד על הקרן פנסייה מחקה מדד של האס אנ פי 500 של הפניקס? (13335) או שתאכלס אין הבדל בין הבתי השקעות שמחקים את המדד והכל די אותו הדבר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C עמלה לא ברורה בהעברת מט"ח ל ib שוק ההון 2
R עמלה לא ברורה ושינוי שם נייר ערך בתיק שוק ההון 0
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
unsullied תשלום ל IRS אופטימלי (2% עמלה?) מיסים 6
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
B איך מעבירים כסף לחול (אירופה) בלי לשלם בבנק עמלה גבוה שוק ההון 28
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
M חברות השמה עמלה / תקורה אוף טופיק 1
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
S כמה עמלה מהפקדה/צבירה נחשבת לקרן פנסיה טובה? צרכנות פיננסית 5
ט עמלה לצורך דיווח שערים בזמן אמת?? שוק ההון 5
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
א עמלה על רכישת ני''ע אירופאיים צרכנות פיננסית 3
גרהם מהי עמלה סבירה בבנק? צרכנות פיננסית 46
3 עמלה לבורסת לונדון צרכנות פיננסית 3
M המרת שקלים לדולרים דרך IB, יש 75 ש"ח עמלה קבועה? שוק ההון 5
י אקסלנס שלחה לי מכתב לגבי העלת דמי ניהול, אבל הניסוח לא ברור, יש עמלה על קרן מחקה ועמלה על קרן נאמנות צרכנות פיננסית 1
klayhamn קבלת שקלים מחו"ל - עמלה? צרכנות פיננסית 9
A עמלה חדשה נולדה שוק ההון 3
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
מ עמלה על העברת נכסים בעת ניוד IRA? צרכנות פיננסית 24
ח עמלה מכירה וקנייה ניירות זרים צרכנות פיננסית 1
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
א עמלה על פעולות שוק ההון 2
מ IB בלי עמלה חודשית קבועה עם תיק של פחות מ100k$ שוק ההון 1
רוקישיק צמצום עמלה באקסלנס צרכנות פיננסית 4
Erezi עמלות IRA - מה נחשב עמלה אטרקטיבית. שוק ההון 5
Sinister עמלה שקניית מקמ שוק ההון 3
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33

נושאים דומים

Back
למעלה