• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

אף אחד לא יודע איפה החטופים
ואם יש מישהו יודע - איך זה שהם עדיין לא כאן?

נכון, זה אירוע מורכב, ואי אפשר לפרוץ, כי יש המון בני ערובה שקרוב לוודאי לא מוחזקים במקום אחד.

בכנות. חצי שנה אחרי, ואנחנו עדיין לא יודעים.
זוועה.
אין לי עוד מילים

כתבה מעניינת עם הרבה פנינים.

"קשה להאמין, אבל בספטמבר 2021 נערכה בעזה ועידה שדנה לפרטי פרטים ב"היערכות לקראת ניהול עתידי של מדינת פלסטין" לאחר "שחרורה". חברי הוועידה אף ערכו רישומי נכסים בשטחי ישראל, מינו נציגים שיטפלו ברכוש שייכבש ודנו ביחס שיש להפגין כלפי הישראלים. ניתן דגש על "היהודים המלומדים והמומחים" שנקבע כי "אין לתת להם לעזוב""

"בשל כך, אומר האיש, כלל לא היה מופתע ממתקפת חמאס. "ידעתי לאן זה הולך כבר מאז שסינוואר תפס את השלטון בחמאס וסילק את מתנגדיו", אמר. לדבריו, "אם אתם מדברים על מחדל, השחרור של סינוואר מהכלא הישראלי הוא אבי אבות המחדל שלכם. ... הבכיר אף סיפר כי פגש בזמנו בכיר ישראלי במלון בירושלים והזהיר אותו מאופיו של האיש."

יש בכתבה הזאת שורה ארוכה של סימנים מקדימים מעבר למה שכבר פורסם. הנה אחד למשל:
"היו בכירים שנמלטו ימים לפני המתקפה. בצהרי יום שני, 2 באוקטובר, ישב בנו של הנייה בדיון בעזה. לפתע קיבל שיחת טלפון, יצא מהישיבה, ושב מבולבל וחיוור. הוא הודיע שעליו לצאת מיד למעבר רפיח"

ויש פה עוד הרבה דברים מעניינים.

כתבה מעניינת עם הרבה פנינים.

"קשה להאמין, אבל בספטמבר 2021 נערכה בעזה ועידה שדנה לפרטי פרטים ב"היערכות לקראת ניהול עתידי של מדינת פלסטין" לאחר "שחרורה". חברי הוועידה אף ערכו רישומי נכסים בשטחי ישראל, מינו נציגים שיטפלו ברכוש שייכבש ודנו ביחס שיש להפגין כלפי הישראלים. ניתן דגש על "היהודים המלומדים והמומחים" שנקבע כי "אין לתת להם לעזוב""

"בשל כך, אומר האיש, כלל לא היה מופתע ממתקפת חמאס. "ידעתי לאן זה הולך כבר מאז שסינוואר תפס את השלטון בחמאס וסילק את מתנגדיו", אמר. לדבריו, "אם אתם מדברים על מחדל, השחרור של סינוואר מהכלא הישראלי הוא אבי אבות המחדל שלכם. ... הבכיר אף סיפר כי פגש בזמנו בכיר ישראלי במלון בירושלים והזהיר אותו מאופיו של האיש."

יש בכתבה הזאת שורה ארוכה של סימנים מקדימים מעבר למה שכבר פורסם. הנה אחד למשל:
"היו בכירים שנמלטו ימים לפני המתקפה. בצהרי יום שני, 2 באוקטובר, ישב בנו של הנייה בדיון בעזה. לפתע קיבל שיחת טלפון, יצא מהישיבה, ושב מבולבל וחיוור. הוא הודיע שעליו לצאת מיד למעבר רפיח"

ויש פה עוד הרבה דברים מעניינים.
מפחיד. הפרשנים ורשויות הביון מנסים לנתח את ה7/10 ,לנסות למצוא איזה סיבה , תוכנית. ובסוף מסתבר שזאת היתה פנטזיה דתית(לא 'לנו חסר, ההתנחלויות).

מי מבטיח לנו שאיראן, שכנראה קרובה מאוד ליכולת גרעינית, לא תשגה באיזה פנטזיה דתית משלה בעתיד ?

מי מבטיח לנו שאיראן, שכנראה קרובה מאוד ליכולת גרעינית, לא תשגה באיזה פנטזיה דתית משלה בעתיד
אין ביטחון.
יש הבדל בין מדינה ריבונית של עשרות מיליוני אנשים לארגון טרור שמקבל הוראות מאחרים ולא ממש סופר את האנשים שבטריטוריה בה הוא שולט.
אגב, את אותן שאלות העלו לגבי המשטר בבריהמ לשעבר שהיה רצחני בהרבה מהמשטר האיראני. במקרה ההוא לא הושמד העולם, נקווה שכך יהיה גם הפעם.

אין ביטחון.
יש הבדל בין מדינה ריבונית של עשרות מיליוני אנשים לארגון טרור שמקבל הוראות מאחרים ולא ממש סופר את האנשים שבטריטוריה בה הוא שולט.
אגב, את אותן שאלות העלו לגבי המשטר בבריהמ לשעבר שהיה רצחני בהרבה מהמשטר האיראני. במקרה ההוא לא הושמד העולם, נקווה שכך יהיה גם הפעם.
לסטלין היה רק 3 שנים נשק גרעיני, עד מותו. אח''כ המשטר שם נהייה נורמלי יחסית.
לא חסר מקרים שראש מדינה לא ספר את האזרחים שלו, אנחנו כאן חיים את זה כרגע. תוסיף לזה פנטזיות דתיות(שדרכן אתה חושב שזה מה שטוב לאזרחים שלך, או שה יותר חשוב) ומי יודע מה יכול להיות...

מסוג הדברים שעדיף לא לחשוב עליהם.

נערך לאחרונה ב:
לסטלין היה רק 3 שנים נשק גרעיני, עד מותו. אח''כ המשטר שם נהייה נורמלי יחסית.
לא חסר מקרים שראש מדינה לא ספר את האזרחים שלו, אנחנו כאן חיים את זה כרגע. תוסיף לזה פנטזיות דתיות(שדרכן אתה חושב שזה מה שטוב לאזרחים שלך, או שה יותר חשוב) ומי יודע מה יכול להיות...

מסוג הדברים שעדיף לא לחשוב עליהם.
זו חכמה בדיעבד. המשורר הסובייטי היה רצחני ולא צפוי ובכל זאת העדיף לשרוד.
אני לא חושב ולא זוכר שקראתי על מומחה שסבור שהמשטר האיראני מוכן להשמדת איראן, כולל מדורת ענק מבארות הנפט, רק כדי שישראל תיחרב

זו חכמה בדיעבד. המשורר הסובייטי היה רצחני ולא צפוי ובכל זאת העדיף לשרוד.
אני לא חושב ולא זוכר שקראתי על מומחה שסבור שהמשטר האיראני מוכן להשמדת איראן, כולל מדורת ענק מבארות הנפט, רק כדי שישראל תיחרב
הנקודה האחרונה היא נקודה מעניינת.

יש לי את ההרגשה שהמומחים לא ידברו איתנו, משום מה, על המקרה של הטירוף המשיחי. אני לא זוכר מישהו שדיבר בתקשורת על סינוואר בהקשר הזה, אף אחד לא התייחס אליו כך.

יתכן אבל שבשב"כ ראו זאת כאופציה ובגלל זה הציעו חיסול.

יש לי את ההרגשה שהמומחים לא ידברו איתנו, משום מה, על המקרה של הטירוף המשיחי.
אתה יכול לקרוא לדוגמה כאן.
כישראלי, אין שום ספק מי כאן הטובים ומי הרעים, אבל חשוב לזכור שגם אצלנו משתמשים בתעמולה ומנסים לגזור קופון פוליטי מאיומים אמיתיים ומדומים על קיום המדינה.

אתה יכול לקרוא לדוגמה כאן.
כישראלי, אין שום ספק מי כאן הטובים ומי הרעים, אבל חשוב לזכור שגם אצלנו משתמשים בתעמולה ומנסים לגזור קופון פוליטי מאיומים אמיתיים ומדומים על קיום המדינה.
הקישור שהבאת מעניין מאוד. תודה.

אם אסכם, מתייחסים אל איראן כמדינה הנוהגת בשילוב של אידיאולוגיה קיצונית(כלפי ישראל) עם חשיבה רציונלית בהחלט המרסנת ומעצבת אותה. (ויתכן שישראל רק הרעה את העניינים בהקשר הזה)

אבל את אותה מסקנה ניתן היה להסיק על חמאס בעבר, לא ? זה מה שבגדול כתבו הניתוחים. אף אחד שקראתי לא דיבר על טירוף.

היה משהו כזה ? דיברו על זה והתעלמנו ? ואם לא היה למה ?

ובכלל כל הנושא הזה של חוסר רציונליות, של טירוף כמעצב אסטרטגיות צבאיות/מדיניות, ואיך מגיבים ומתמודדים איתו הוא מעניין.

לגבי נושא הקופון על איומים, גם נכון, וצריך גם לשקול זאת.

אבל את אותה מסקנה ניתן היה להסיק על חמאס בעבר, לא ? זה מה שבגדול כתבו הניתוחים. אף אחד שקראתי לא דיבר על טירוף.
חמאס הוא ארגון טרור, לא זרוע שלטונית עם אחריות למדינה.
אני לא רואה את הדמיון לשלטון האיראני, וזה בלי להמעיט ממחדל המודיעין בקשר להתקפת 7.10.

חמאס הוא ארגון טרור, לא זרוע שלטונית עם אחריות למדינה.
חמאס ניבחר על ידי העם בעזה לשלוט בעזה והקים ממשלה.
למה העולם פוטר את חמאס מאחריות על האזרחים עליהם הוא ממונה זה בהחלט שאלה טובה.

חמאס ניבחר על ידי העם בעזה לשלוט בעזה והקים ממשלה.
למה העולם פוטר את חמאס מאחריות על האזרחים עליהם הוא ממונה זה בהחלט שאלה טובה.
לפני 18 שנה ועזה אינה מדינה ואפילו הפלשתינים עצמם רואים אותה כחלק מישות גדולה יותר.
ולגבי פטור מאחריות, החמאס עצמו מתייחס לתושבים אחרת לגמרי מיחס השלטון באירן לתושבי המדינה ולכן בעיני לא נכון להשוות.

לפני 18 שנה ועזה אינה מדינה ואפילו הפלשתינים עצמם רואים אותה כחלק מישות גדולה יותר.
ולגבי פטור מאחריות, החמאס עצמו מתייחס לתושבים אחרת לגמרי מיחס השלטון באירן לתושבי המדינה ולכן בעיני לא נכון להשוות.
מבנה השלטון כנראה שונה לגמרי.

חמאס היתה דיקטטורה עם שליט יחיד.
באיראן יש הפרדת רשויות(נשיא נבחר ומועצת חכמי דת) כאשר הנשיא נבחר ע"י הציבור אבל גם למועצה יכולת וטו על המועמדים, וגם יכולת וטו על חוקים.

במועצה יש 12 חברים. המועצה מנעה מאחמדיניגאד לרוץ שוב,למשל.

הרמת ביזור הזאת(גם אם מדובר בחכמי דת מוסלמים) כבר מגדילה את מידת הרציונליות.

זה לא שהם לא אכזריים לבני עמם, במלחמת עירק-איראן הם הקריבו מאות אלפים מבני עמם לאחר שכבר לא היה הכרח, והפכו ילדים למחבלים מתאבדים.

אבל במלחמה גרעינית הם יאבדו את מדינת האל שלהם והם למשפחותיהם ימותו. זה דבר אחר לגמרי.

נראה לי שאם היו שואלים את ההנהגה האיראנית איך הם היו רוצים שישראל תגיב על התקיפה שלהם, הם היו מבקשים בדיוק את התגובה, בה ישראל הגיבה בפועל. אם מה שמתפרסם עד עכשיו מדוייק, וכל מה שהותקף הוא אחד המכ"מים של סוללת נ"מ, אז מדובר בשערורייה. זה נראה שישראל חשפה יכולות שהוכנו עבור תקיפה משמעותית בלי לבצע את התקיפה המשמעותית. עכשיו האיראנים ילמדו ויהיו מוכנים למקרה שישראל תחליט לתקוף באמת. המסר שזה משדר הוא שישראל לא תתקוף באמת. אחרת היא לא הייתה מסכלת את יכולות התקיפה של עצמה. זה רק יעודד את האיראנים לתקוף אותנו שוב חזק יותר.
מה שכתבתי נראה לי ברור מאליו, אבל התקשורת הישראלית הושחתה לחלוטין ומספרת סיפור בדיוק הפוך.
ובעוד שכל התקשורת בישראל מתפעלת מתקיפת מכ"מ באיראן, היא כלל לא מזכירה את כל הסרטונים שחיזבאללה מפרסם על תקיפת מכ"מים ישראליים. הנה אחד מיום לפני התקיפה באיראן:
החיזבאללה משתשמש כאן בהעתק של טיל ישראלי, שנפל לידיהם ועכשיו מיוצר באיראן. מקווה שהטיל מהתקיפה האחרונה באיראן לא יחזור אלינו גם.
זה גם ממשיך את רצף ההחלטות המדהים של ביבי. בכל פעם שהוא נמצא בצומת החלטה, הוא בוחר בהחלטה הגרועה ביותר עבור ישראל.

נערך לאחרונה ב:
מה שכתבתי נראה לי ברור מאליו, אבל התקשורת הישראלית הושחתה לחלוטין ומספרת סיפור בדיוק הפוך.
אולי זה הפוך על הפוך, אולי התקיפה האמיתית תהיה עם טק"ק היפרסוני. אי אפשר לדעת.

מה גם שלא לגמרי ברור איך אפשר למנוע תקיפה עם קוואדקופר שמשוגר מתוך איראן.

אולי זה הפוך על הפוך, אולי התקיפה האמיתית תהיה עם טק"ק היפרסוני. אי אפשר לדעת.

מה גם שלא לגמרי ברור איך אפשר למנוע תקיפה עם קוואדקופר שמשוגר מתוך איראן.
הפרסומים בישראל מדברים על תקיפה עם טיל. בשני המקרים מדובר על בזבוז לריק של יכולות, שסביר שהוכנו ליום הדין.

נראה לי שאם היו שואלים את ההנהגה האיראנית איך הם היו רוצים שישראל תגיב על התקיפה שלהם, הם היו מבקשים בדיוק את התגובה, בה ישראל הגיבה בפועל.
אולי יש כאן בפרט ובאופן כללי בהנהגה ובמדיניות שלנו ניסיון מתוחכם של עיקרון ההכבדה.
כלומר, בואו לזמן מסוים נהיה עם ההנהגה הגרועה ביותר שתקבל בכל נקודה את ההחלטה הגרועה ביותר האפשרית.
אם ישראל תשרוד את התקופה הזאת, אזי היא באמת בלתי מנוצחת ואין טעם לנסות להשמיד אותה.

עריכה: בינתיים אצל גולד-למי רע פה?-קנוף בחירות? אין צורך. אנחנו העם הנבחר לא העם הבוחר

סיפור מאד מטריד. על גולדקוף אני לא מתפלא שהוא מאיים בביטול הדמוקרטיה אם לא יתנו לנכדים שלו להשתמט. במצב הטרלול הנוכחי ולאור הסקרים, לא בטוח ששאר מרכיבי ממשלת על מלא לא יזרמו איתו.

סיפור מאד מטריד. על גולדקוף אני לא מתפלא שהוא מאיים בביטול הדמוקרטיה אם לא יתנו לנכדים שלו להשתמט. במצב הטרלול הנוכחי ולאור הסקרים, לא בטוח ששאר מרכיבי ממשלת על מלא לא יזרמו איתו.
בחירות זה רק חלק אחד של דמוקרטיה. חלקים מרכזיים אחרים של הדמוקרטיה כבר בוטלו בישראל. אילו ישראל הייתה עדיין דמוקרטיה, סיכוי גבוה ש-7.10 וכל האסון הנוכחי היה נמנע.
ברוב המוחלט של הדיקטטורות יש בחירות.

נושאים דומים

Back
למעלה