• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיקת משתמשים, פוסטים וכו'

הבעיה שהציטוט אינו עונה על הדרישה הלגיטימית שתגדיר מיהו חבר קהילה.
עניתי לך:
@לא חשוב שמות
עצם התחברות לפורום, בחירת שם משתמש ולאחר שלחצת על ה X 'מסכים לתנאים, בלה,בלה' אתה חבר קהילה בפורום.
אם אתה לא מסכים, אז אתה יודע מה לעשות...

האם יש קשר?
מדובר בקשר גורדי וברור לחלוטין לדעתי.
אני חושב שאתה משתמש במושג "הזכות להישכח" במשמעות אחרת מזו שרוב האנשים בעולם משתמשים בה (אחרת, לא במובן של רחבה יותר, אלא פשוט אחרת).

איך שהאינטרנט עובד זאת לא בעיה שלי
נכון, איך שהמציאות עובדת באמת נראה שלא מעניין אותך.
מצד שני גם את המציאות לא מעניין איך אתה רוצה שהיא תעבוד. והמציאות קצת יותר חזקה ממך...
האינטרנט זה עוד אמצעי שאמור לשרת את המשתמשים
ואם לא מתאים לפלוני הדרך שבה אמצעי מסויים עובד, הוא מוזמן לא להשתמש באמצעי הזה.
תפסיק להטריל.
נכון, אני זה שמטריל...
ומעבר לכך, הקהילה חשובה כפרטים, לא כקהילה מאוגדת.
ואתה מציע לפגוע בכל הפרטים שחברים בקהילה הזאת רק לצורך טובתך האישית.
נו באמת.

שכחתי לציין שאני נענית בשמחה ובמהירות לבקשות לשינוי כינוי, ומעודדת אנשים שלא להירשם בשמותיהם המלאים לפורום.

אשמח לשמוע את דעתם של @איליה ו @זאב
לא יודע על איזה בסיס אני אמור להגיב פה, אני לא מודרטור או משתמש פעיל במיוחד כיום אבל אנסה לשקף את נקודת המבט שלי.

מבחינתי @הסולידית היא גורם וזרז מצויין באשר היא, אני מודה כל יום שהסולידית קיימת. בין אם זה הידע הנרחב אשר היא מנגישה בצורה קלילה בבלוג או או הקהילה הנהדרת שנוצרה סביב הקונספט (שלא לדבר על תתי הקהילות שנוצרו בעקבות זה).
גם אני באופן אישי נתרמתי על ידי האג'נדה שנוצרה פה, אין ספק בליבי שעל ידי השתתפות בפלטפורמה הזאת זה היווה מקפצה מאוד גדולה מבחינה מקצועית וגם מבחינה חברתית (מנקודת המבט שלי). כולי תקווה שהצלחתי לתרום באותה מידה בתגובות שלי מידי פעם.

מבחינת הדיון עצמו לגבי מחיקת פוסטים\שרשורים\הודעות, אני מחזיק בדעה דואלית פה.
מבחינתי התוכן שייך למשתמש, אבל כשהוא נרשם לפה הוא קיבל על עצמו להיות חלק מקהילה מסויימת (לפחות זה המקור בהתחלת הפורום כפי שאני זוכר זאת) עם הבקשות\חובות של בעלי הפורום.
בתור מישהו שביקש בעבר למחוק מספר הודעות שלו מהמודרטורים, אני יכול לומר שתמיד נעניתי בחיוב (גם בפעמים בהם הסולידית שלחה לי הודעה זועמת על כך שאני מעביד אותה שעות נוספות).
מבחינתי זה דרך המלך, רצוי שלמשתמש תהיה היכולת לכתוב את הפוסטים שלו, אבל גם במידה והוא ירצה להסיר אותם (עקב חשיפת פרטים, או כדומה) שתעמוד בפניו האפשרות לעשות זאת על ידי שליחת הודעה למודרטורים.
במידה ויוזר רוצה למחוק את החשבון בצורה טוטאלית, אני תומך בגישת ה-Ghost אשר בה משתתף יהפוך להיות Ghost1 וכך הלאה, רק אני מציע שביחד עם המודרטורים יוסרו כל הפרטים המזהים שנובעים מהפוסטים שלהם. ככה הידע ישאר והקהילה עצמה לא תפגע.

אחת הסיבות שלפחות אני בתור אחד מהיוזרים הותיקים פה (מהקמת הפורום) די הפסקתי כמעט לכתוב או להגיב, נובעת ברמה מסויימת כי האנונימיות שלי נפגעה. כבר היה לי מקרה אחד פה שמישהו איתר אותי, וניסה לקבל הטבות על בסיס "אנחנו חברים מפורום הסולידית". באיזשהו רמה, אני לא אוהב זאת כי אם הייתי רוצה לעזור אזי הייתי עושה באנונימיות כמו שאני מעדיף לעשות.
דבר נוסף הוא הגדילה המשמעותית של משתמשים צעירים שלא תורמים לקהילה, נכנסים לקהילה ודורשים ידע לעוס מבלי לחפש בשרשורים קיימים, ואם במקרה אני מגיב בצורה שלא מתאימה לאג'נדה שלהם אזי זה סיבה לכתיבת הודעות של "מי אתה" והחביב עליי "אני לא רואה אותך כותב הרבה" בשרשור. זה פשוט מבזה ומרדד את רוב השרשורים בפורום (שלא לדבר על כך שזה גורם לנדידת משתמשים טובים לפורומים אחרים).

זה פורום נהדר, לא הייתי רוצה שעקב מגבלות כאלו או אחרים משתמשים טובים יעזבו, אבל כן הייתי שמח למשתמשים תהיה האופציה לבחור במידת הצורך.
על ידי מתן חופש הבחירה בפלטפורמה, יהיה ניתן להצמיח פורום איכותי לרמה מעולה.

אני לא יודע כמה מהאנשים שהזכירו את GDPR קראו אותו בכלל ומבינים על מה הם דברים.

מדובר במעל ל 260 עמודים ( טוב, נו. קרוב יותר למאה אם מתעלמים מדברים לא קשורים), ובערך 100 סעיפים (ועוד יותר תתי סעיפים) שמגדירים זכויות ואז חריגים לזכויות ואז חריגים לחריגים. ואח"כ יש מאות עמודים של פרשנויות רשמיות לגבי סעיפים ותתי סעיפים, שלא בטוחים איך לפרש או ליישם אותם. וזה גם מבלי לומר את המובן מאליו, ש GDPR לא חל אוטומטית בישראל וכנראה גם לא רלוונטי לפורום הזה.

אז אלא אם אתם באים מתחום של הגנת מידע ופרטיות, עדיף לא לזרוק לחלל האוויר שמות של זכויות-שאתם-חושבים-שכתובות-בGDPR ואתם חושבים-שיודעים-מה-הן-כוללות-ואיך-מיושמות. אני לא אומר את זה כי הנושא לא מעניין. הוא כן. אבל נושא השרשור חשוב הרבה יותר וחבל לזבל אותו בסיסמאות פסידו-משפטיות.

2. עליו לקחת בחשבון ולשקלל את סך השינויים התרבותיים, החוקיים, השפתיים, הפולקלוריים וכן הלאה, שעשויים לגרום לו בהמשך להתחרט על הודעות שלו שכיום נחשבות ללגיטימיות, נפוצות ונורמליות.
בדיוק כמו לקרוא ספר\לראות סרט או לשמוע שיר לפני 80 או מאתיים שנים, אנו יודעים שהתרבות\שפה והדעות שאז נחשבו למקובלות היום כבר לא ולהפך, ועדיין לא שרפו את כל מה שאנשים כתבו ורשמו לפני המאה ה21

בדיוק כמו לקרוא ספר\לראות סרט או לשמוע שיר לפני 80 או מאתיים שנים, אנו יודעים שהתרבות\שפה והדעות שאז נחשבו למקובלות היום כבר לא ולהפך, ועדיין לא שרפו את כל מה שאנשים כתבו ורשמו לפני המאה ה21
נכון, אם כי ברחבי העולם התחילו לנפץ השנה פסלים של מנהיגי עבר שהערכים שלהם שונים מהערכים שנראים היום כראויים.
בעיני זו טעות בכל היבט - תרבותי, היסטורי, אמנותי ופוליטי, אבל אולי במקרים קיצוניים (למשל, פסל של סוחר עבדים בשכונת מגורים), צריך לחשוב על פתרון כלשהו (לא ניפוץ).

נכון, אם כי ברחבי העולם התחילו לנפץ השנה פסלים של מנהיגי עבר שהערכים שלהם שונים מהערכים שנראים היום כראויים.
בעיני זו טעות בכל היבט - תרבותי, היסטורי, אמנותי ופוליטי, אבל אולי במקרים קיצוניים (למשל, פסל של סוחר עבדים בשכונת מגורים), צריך לחשוב על פתרון כלשהו (לא ניפוץ).
חשבתי על התופעה, נראה לי ניפוץ פסלים ושריפת ספרים וסרטים היא תופעה חריגה ורובנו מבקרים אותה.
גם בגלל האלימות וגם בגלל שזה נסיונות להנדס את התודעה.
כמובן שפסלים \שלטים או אישים שפחות רצויים בתקופה עתידית במקרים רבים מושכחים נזנחים ומועברים למוזיאון או ארכיון.

אני מציע שכל התגובות המיותרות והלא רלבנטיות ימחקו אוטומטית עוד חודש, משתמש שכתב יותר מ10 תגובות כאלו ימחק גם הוא.
תגובות מיותרות == התגובות שלא עשיתי להן לייק
~~~ הומור~~~

עריכה: במחשבה שנייה צריך למחוק כל סוף חודש את כל ההודעות שלא כתבתי אלא עם סימנתי אותן בלייק,
יהיה יותר כיף פה (:

נערך לאחרונה ב:
אני מסכים עם הדעה שפוסטים, מהרגע שפורסמו, נחשבים לרכוש הקהילה, ואינם רכושו של הפוסטר המקורי. אנשים הרי משקיעים את המשאב היקר מכל שבידם, זמן, בתרומת תוכן למאגר מידע שיש לו את הפוטנציאל לשמש אנשים אחרים עשרות/מאות/אלפי/ מליוני(!!!) שנים בעתיד. טוב אולי הגזמתי בכמה סדרי גודל, אבל סביר מאוד שהמערכת הקיפטליסטית לא הולכת להעלם בזמן הקרוב ולכן המידע שנצבר כאן הולך להיות רלוונטי זמן רב.

מחיקה של משתמש וכל ההודעות שכתב בפורום עלולה להפוך דיונים ושרשורים שלמים לחסרי משמעות. אני לא רואה איך זה הוגן לכל האנשים שהשתתפו באותו דיון שנמחק מהרקורד.

מחיקת המשתמש תוך השארת התוכן שכתב עם שם בדוי, נראה לי הפתרון ההוגן ביותר. במקרים המיוחדים בו נחשפו פרטים אישיים אפשר לחרוג ולצנזר את מה שצריך.

במידה ויוזר רוצה למחוק את החשבון בצורה טוטאלית, אני תומך בגישת ה-Ghost אשר בה משתתף יהפוך להיות Ghost1 וכך הלאה, רק אני מציע שביחד עם המודרטורים יוסרו כל הפרטים המזהים שנובעים מהפוסטים שלהם. ככה הידע ישאר והקהילה עצמה לא תפגע.
לדעתי זאת הדרך הנכונה.

כמובן יש מקרים יוצא דופן אבל זה לא הנושא פה כנראה

דעתי: חד משמעית לתת לכל משתמש את האפשרות למחוק את התוכן שלו.

עדיף 1,000 משתמשים מבואסים ממשתמש אחד שהקדיש זמן ומאמץ לכתוב תוכן שעזר לאנשים ועכשיו צריך לשלם על זה בפרטיות שלו, או יותר גרוע מכך.

עדיף 1,000 משתמשים מבואסים ממשתמש אחד שהקדיש זמן ומאמץ לכתוב תוכן שעזר לאנשים ועכשיו צריך לשלם על זה בפרטיות שלו, או יותר גרוע מכך.
כלומר, "זכות התלמיד ללמוד" - זה שכיתות שלמות לא לומדות כי בית הספר חייב להמשיך להחזיק תלמיד בעייתי אחד, גובר על זכות יתר התלמידים ללמוד.
שוב, זה עבודה גדולה יותר להוריד נתונים ממספר תגובות.
אני בטוח שאם תעבור על יומן המסע שלי ותבוא לחפש - תמצא אותי. גם בלי שציינתי כתובת מדוייקת.
אם תבצע הצלבה בין הפורום לקבוצות מסויימות ב-FB אולי אפילו תמצא אותי קודם.

אבל אם זה כך... אני מעדיף שהיוזר המדובר ינתץ את סך המכשירים הדיגיטלים שלו ויעבור למערה.
מה לעשות... לכל אחד יש דעה, כמו שלכל אחד יש ישבן לשבת עליו.

נ.ב.
לפי תוכנית של "המרדף" כאשר ה"צייסרית" היתה בקבוצת המתחרים - היא תארה שבזמנו היא כתבה ספר טריוויה עם 2,000 שאלות ואמרה ל-עידו רוזנבלום שהיא כתבה בזמנו לתוכנית שהוא הועסק בה ככותב שאלות, שהשתמש בשאלות שלה...
אבל שניהם ציינו שלא המשיך לשום מקום כי -"אין זכויות יוצרים על ידע".

נ.נ.ב.
במאמר מוסגר לתוכנית המדוברת - הוא הרוויח יותר ממנה על הספר - כי קיבל תשלום מהתוכנית פר שאלה.

כלומר, "זכות התלמיד ללמוד" - זה שכיתות שלמות לא לומדות כי בית הספר חייב להמשיך להחזיק תלמיד בעייתי אחד, גובר על זכות יתר התלמידים ללמוד.
הילד הבעייתי בכיתה? אנלוגיה גרועה, לך תגיד למישהו באירופה שמבקש למחוק מידע שהוא הילד הבעייתי בכיתה, אתה תקבל תביעה עוד לפני שתספיק לעשות קפה.

צא מנקודת הנחה שבן אדם שמבקש למחוק הודעות לא עושה את זה כי הוא רוצה לעשות לך רע, יש לו סיבות.
אתה מאמין באמת ובתמים שעדיף שמישהו ישב בבית טרוד, כדי שמשתמש אחר יוכל לגלות יותר מהר איך מפחיתים דמי ניהול בהפניקס?

אני רואה את זה ככפיות טובה, הד.נ.א פה בפורום זה של אנשים שמגיעים לעזור לאחרים ולשתף ידע, מי שרק רוצה ללמוד אפילו לא חייב להירשם.
אז כשאותם אנשים מבקשים ממך עזרה בחזרה אתה יכול לנסות להבין אותם במקום להפנות להם את הגב.

אני בטוח שאם תעבור על יומן המסע שלי ותבוא לחפש - תמצא אותי. גם בלי שציינתי כתובת מדוייקת.
אם תבצע הצלבה בין הפורום לקבוצות מסויימות ב-FB אולי אפילו תמצא אותי קודם.

אבל אם זה כך... אני מעדיף שהיוזר המדובר ינתץ את סך המכשירים הדיגיטלים שלו ויעבור למערה.
מה לעשות... לכל אחד יש דעה, כמו שלכל אחד יש ישבן לשבת עליו.

בקשר לחלק האישי שכתבת, אין לי שום דבר אישי נגדך אבל זה לא רלוונטי, הסטנדרט לא נקבע על פיך ולכן גם אם לא אכפת לך שימצאו אותך זה לא משנה.

* חשוב לי לציין שאני בעד הפתרון של אנונימיזציה ולא בעד למחוק את ההודעות (חוץ ממצב בו יש הודעות ספיציפיות שאין ברירה אלא למחוק).
אני בעד מידע נגיש וזמין לכולם אבל אני לא מעוניין לפגוע באנשים בדרך כדי להשיג את זה.

לך תגיד למישהו באירופה שמבקש למחוק מידע שהוא הילד הבעייתי בכיתה, אתה תקבל תביעה עוד לפני שתספיק לעשות קפה.
אני חושב שאתה לא כל-כך מכיר/מבין את החוק האירופי.

אני רואה את זה ככפיות טובה, הד.נ.א פה בפורום זה של אנשים שמגיעים לעזור לאחרים ולשתף ידע, מי שרק רוצה ללמוד אפילו לא חייב להירשם.
אני רואה את המחיקות ככפיות טובה.
אנשים השקיעו בלכתוב ולענות, ואתה רוצה להרוס דיונים שלמים סתם ככה כי בא לך למחוק את ההודעה שלך?

חשוב לי לציין שאני בעד הפתרון של אנונימיזציה ולא בעד למחוק את ההודעות (חוץ ממצב בו יש הודעות ספיציפיות שאין ברירה אלא למחוק).
אנונימיזציה זה עוד סביר. לא חושב שיש מישהו פה שנגד.
הבעיה היא עם מחיקה של הודעות שהורסת דיונים.

אני חושב שאתה לא כל-כך מכיר/מבין את החוק האירופי.
בוא תסביר, כי לדעתי אתה זה שלא מבין.
אני רואה את המחיקות ככפיות טובה.
אנשים השקיעו בלכתוב ולענות, ואתה רוצה להרוס דיונים שלמים סתם ככה כי בא לך למחוק את ההודעה שלך?
למה "סתם ככה"?
אתה כותב בפורום "הסולידית" - מישהי שבחרה לכתוב לנו שנים בלי לחשוף את זהותה.
אנשים פה מוכנים לכתוב בעיקר בגלל שהם נשארים אנונימיים, אפשר לראות את זה על פי הכינויים בפורום, כמה אנשים פה כותבים עם השם שלהם?

אז אתה בא לבן אדם, אומר לו תכתוב פה ותישאר אנונימי הכל בסדר, אבל אם הפרטיות שלך תהיה בסכנה אז לא אכפת לנו.
אנונימיזציה זה עוד סביר. לא חושב שיש מישהו פה שנגד.
הבעיה היא עם מחיקה של הודעות שהורסת דיונים.
זה לא סביר, זה מעולה. אם הסולידית תיתן את זה כפיתרון התמונה תשתנה.

אתה כותב בפורום "הסולידית" - מישהי שבחרה לכתוב לנו שנים בלי לחשוף את זהותה.
אנשים פה מוכנים לכתוב בעיקר בגלל שהם נשארים אנונימיים, אפשר לראות את זה על פי הכינויים בפורום, כמה אנשים פה כותבים עם השם שלהם
בדיוק!
הכתיבה גם ככה אנונימית. איזה סיבה יש למחוק הודעות ולהרוס דיונים?
אז אתה בא לבן אדם, אומר לו תכתוב פה ותישאר אנונימי הכל בסדר, אבל אם הפרטיות שלך תהיה בסכנה אז לא אכפת לנו.
אתה מודע לזה שמחיקה מהפורום לא באמת מוחקת דברים מה"תודעה" נכון?
זה לא מוחק דברים מהזכרון של האנשים, וגם לא מוחק דברים מהזכרון של האינטרנט.
זה סתם הורס דיונים קיימים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם ני"ע הולך לאיבוד בעת מחיקת בורסה? שוק ההון 1
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
A איך מתבצע תהליך מחיקת נייר ערך מבורסה? שוק ההון 11
O מחיקת הלוואה או השקעה? שוק ההון 15
O מחיקת הלוואות / פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 5
amidar מה המשמעות של "מחיקת מניה" מהבורסה? שוק ההון 4
ב למי יש נסיון עם מחיקת נייר ערך לא סחיר ורישום הפסד הון בגינו? צרכנות פיננסית 13
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
D פייפאל מודיעה שהולכת לקנוס משתמשים ב2500$ שוק ההון 1
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
P האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
A איך הממשקים בברוקרים שאתם משתמשים? שוק ההון 15
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
Nimrod ביג שוט ?? גם לכם קופצות כל הזמן פרסומות שלהם בפייסבוק דרך מלא דפים שהם משתמשים בהם ? אוף טופיק 18
whybe Ibi משתמשים בפוסט האחרון בבלוג בתור מקפצת פרסום אוף טופיק 5
Kipodi מעקב אחרי משתמשים אוף טופיק 2
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
yossik פוסטים ותגובות איכותיים אוף טופיק 0
T פוסטים לגבי חברות ספציפיות - האם אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה הצעה לשיפור: לאפשר עריכה פוסטים בכל עת אוף טופיק 14
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
T פוסטים ישנים אוף טופיק 3
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
עמוס פוסטים מעניינים של אסף נתן אוף טופיק 1
רוקישיק חבר שרוצה להתחיל להכנס לתחום ההשקעות - פוסטים נבחרים שוק ההון 0
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר פסמיות בעקבות קריאת פוסטים ביומני מסע אשיים יומני מסע אישיים 124
yossik Hall of Fame -פוסטים ותגובות נבחרות שער הקהילה 20
yossik פוסטים נבחרים אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה