• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיקת משתמשים, פוסטים וכו'

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,925
אני מבינה את הרצון למחוק יומני מסע, עקב כך שמשתמש מסוים מתחרט על כך שפרסם יותר מדי מידע. אני יכולה למחוק יומן כזה בקלות.

אני מבינה את הרצון למחוק פוסט ספציפי שמשתמש התחרט שכתב. אם תפנו אותי ללינק המסוים, אני אמחק את הפוסט.

הבעיה היא שבזמן האחרון התפתחה תופעה די מבאסת שבמסגרתה אנשים מבקשים למחוק את כל החשבון וכל הפוסטים שכתבו מאז ומעולם מסיבות שונות. אני מבינה שזה הפתרון הקל מצדו של האדם שמבקש את זה, אבל בבקשה קחו בחשבון את הנזק שזה עושה לשאר הפורום. כשמאות או אלפי פוסטים שונים נעלמים, זה מותיר את הדיונים מלאי "חורים". אנשים מגיבים לפוסטים שכבר לא קיימים. זה עלול לבלבל ולהטעות.

מחיקה של חשבון לא מתרחשת בוואקום. היא משפיעה על אנשים אחרים וזו לא החלטה שאני מקבלת בהרף עין.

אני לא אומרת שלא אעשה את זה כי אני סבורה שלאנשים בסופו של דבר יש את הזכות למחוק את הדברים שהם כותבים ברשת. אבל כל זמן שאנשים לא רוצים שמשהו שכתבו יפורסם באינטרנט, אני מציעה פשוט לא לכתוב את זה מלכתחילה. אחרת, אין טעם לקיומו של הפורום. אפשר לנהל את הדיונים האלה בסנאפצ'אט.

עבור מי שרוצה לעזוב את הפורום או למנוע מעצמו לחזור להתחבר לכאן עקב התמכרות או משהו, אני יכולה למחוק את החשבון ולהשאיר את הפוסטים. זה בעיני הפתרון המועדף.

אני רואה בפורום הסולידית מין פרויקט משותף לאלפי אנשים שמייצרים הרבה מאוד ערך לחברה. לכן כשמישהו מחליט לעזוב את הפרויקט ועל הדרך אומר "אגב בבקשה תשרפו את כל העבודה שלי" זה דופק את כל השאר. מחיקה של החשבון תהיה לפיכך החריג ולא הכלל.

אגב, זה פתוח לדיון. אם למישהו יש רעיון טוב איך להתמודד עם מצבים כאלה, אני אשמח לשמוע.

בקשות למחיקת פוסט ספציפי אשר משתמש מתחרט על חשיפת פרטים, אני מניח שכולם יסכימו שלגיטימי.

לגבי מחיקה כללית, פיתרון שאני מכיר מפלטפורמות אחרות (לא בלי חסרונות),
כל הפוסטים הופכים להיות משויכים ל- Ghost User, ז"א שהתוכן מתנתק מיוזר ספיציפי.
בעצם Ghost User מאגד את התוכן של כלל היוזרים שנמחקו.
כאשר אם יש פוסטים ספציפים שהוא מעוניין למחוק על אחריותו לעבור לפני מחיקת היוזר ולבקש מחיקה פרטנית.

כמובן שזה מביא איתו בעיות, אבל זה trade-off מסוים.

לגבי מחיקה כללית, פיתרון שאני מכיר מפלטפורמות אחרות (לא בלי חסרונות),
כל הפוסטים הופכים להיות משויכים ל- Ghost User, ז"א שהתוכן מתנתק מיוזר ספיציפי.
בעצם Ghost User מאגד את התוכן של כלל היוזרים שנמחקו.
+1
לדעתי, השרשורים והתגובות של משתמש שנמחק הם ׳רכוש הקהילה׳ כי החברים השקיעו אנרגיה וזמן להגיב.
ולכן, הפתרון, כפי שאני רואה אותו, שכל משתמש ז״ל, המערכת תשנה את שמו ל ׳Ghost׳ או משהו דומה.

+1
לדעתי, השרשורים והתגובות של משתמש שנמחק הם ׳רכוש הקהילה׳ כי החברים השקיעו אנרגיה וזמן להגיב.
ולכן, הפתרון, כפי שאני רואה אותו, שכל משתמש ז״ל, המערכת תשנה את שמו ל ׳Ghost׳ או משהו דומה.
עדיף גם להפריד בין "משתמשי הרוח" השונים בעזרת אינדקס (ghost 1, ghost 2, etc.. ) או כינוי אקראי (bear ghost, green ghost, etc..). זה יהפוך שיחות בין משתמשים מחוקים להרבה יותר קריאים.
ברור שאם יש סימנים מזהים בתוכן של פוסט אז צריך להיות מותר לאפשר מחיקה נקודתית על פי בקשה. כפי שהסולידית ציינה בהקשר של יומן מסע.

אפשר להפוך מחיקה טוטאלית של חשבון לפעולה שתהיה כרוכה בתשלום X, או מחיקת כל הודעה ספציפית שזכתה לתגובה בתשלום מחיר Y.

היחס בין X ל-Y צריך להיות כזה שמתעדף את Y (במכפלותיו שיהיו בהערכה ממוצעת) בצורה ברורה ברוב המכריע של המקרים.
המודל יתבסס על פעילות היסטורית ממוצעת של חשבונות הנוטים לבקש להימחק.

המהלך ישווק כפיצוי על הבלאגן בפורום ומחאה על הטירחה (של מגיבים שהגיבו למחיקה ושל מנהל שימחק כל הודעה וציטוטיה). משתמשים פעילים יוכלו לבקש מחיקת הודעה אחת כזאת בחודש ללא תשלום.

נערך לאחרונה ב:
אפשר להפוך מחיקה טוטאלית של חשבון לפעולה שתהיה כרוכה בתשלום X, או מחיקת כל הודעה ספציפית שזכתה לתגובה בתשלום מחיר Y.

היחס בין X ל-Y צריך להיות כזה שמתעדף את Y (במכפלותיו שיהיו בהערכה ממוצעת) בצורה ברורה ברוב המכריע של המקרים.
המודל יתבסס על פעילות היסטורית ממוצעת של חשבונות הנוטים לבקש להימחק.

המהלך ישווק כפיצוי על הבלאגן בפורום ומחאה על הטירחה (של מגיבים שהגיבו למחיקה ושל מנהל שימחק כל הודעה וציטוטיה). משתמשים פעילים יוכלו לבקש מחיקת הודעה אחת כזאת בחודש בחינם.

יש כפתור "לא אהבתי" ?
פתרון של משתמש רפאים הוא מצויין בעיניי

הזכות להישכח היא חשובה. אני תומך בכל אחד שרוצה שהדברים שהוא כתב ימחקו אם הם חושפים פרטים אישיים או קשורים לזהות שלו. זה לוקח עדיפות על הערך של התרומה לקהילה.
במידה ואין עניין של חשיפת פרטים מזהים, אין סיבה למחוק תוכן.
אם הייתי צריך לבחור בינארית בין שתי אופציות - השליטה על התוכן צריכה להיות בידי מי שכתב אותו. חד משמעית.

יש כפתור "לא אהבתי" ?
פתרון של משתמש רפאים הוא מצויין בעיניי
אף אחד לא אוהב להוציא כסף וזו בדיוק הנקודה. לא יקרה כלום אם מי שיוצר חורים בפורום ופוגע בשלמותו ישלם קצת. במשתמש רפאים לא נמחק התוכן, כולל פרטים מזהים ותכנים שכותב לא רוצה שיונצחו מכל סיבה.
הכסף יכול להיתרם אם לא נוח. המטרה פה רק לצמצם התופעה. אפשר לשכלל ולשנות את הרעיון אבל לדעתי אין דרך אחרת בלי קצת מקל וגזר, תשובתי לשאלת הסולידית איך להתמודד.

כולל פרטים מזהים
את אלה המשתמש יכול לבקש למחוק והם ימחקו. אין סיבה לגבות על זה משהו. הזכות להישכח היא אכן חשובה.
תכנים שכותב לא רוצה שיונצחו מכל סיבה
את זה אין סיבה לאפשר למחוק, בלי קשר לתשלום. אפשר לנתק מזיהוי משתמש ספציפי (כלומר, משתמש רפאים).

זה לא סותר, פשוט מעביר אחריות אל כותב התוכן במקום אל מפעילת האתר.
חלק מההצעות למשל היו לגבות כסף בעד מחיקת פוסטים, שזה נשמע לי בסתירה ברורה לכוונת ה-GDPR.

עדיף גם להפריד בין "משתמשי הרוח" השונים בעזרת אינדקס (ghost 1, ghost 2, etc.. ) או כינוי אקראי (bear ghost, green ghost, etc..). זה יהפוך שיחות בין משתמשים מחוקים להרבה יותר קריאים.
ברור שאם יש סימנים מזהים בתוכן של פוסט אז צריך להיות מותר לאפשר מחיקה נקודתית על פי בקשה. כפי שהסולידית ציינה בהקשר של יומן מסע.
+1

שימוש ב - ghost user כללי לכל אלו שביקשו להימחק ללא הבחנה בינהם (לפי מספרים/זיהוי קבוע אחר כפי שהוצע כאן בציטוט) יעשה את הקריאה וההבנה לא ברורים וייצור מצב שעלולים להיווצר "חורים" הבנתיים בגלל שלא ניתן להבחין בין היוזרים השונים שכתבו את הפוסט ויהיה קשה להבין מי ענה למי ועל מה ומה הקו/מגמה/טענה של היוזר.

@הסולידית

בעולם אבטחת המידע זה נקרא anonymization, כלומר הפיכה של המידע 'המפליל' או המדיע המזהה לאנונימי.
כך לדוגמא במערכת שאוספת לוגים על נותונים ממחשבי עובדים, נרצה לבצע אנונימיזציה לפרטים אישים (שם המשתמש או כתובת מייל וכו')
מכיוון שעל פניו הרוב הגדול של המשתמשים כאן גם כך לא נרשם עם פרטיו האישים , במידה וירצה משתמש לעזוב, ניתן לאפשר לו לסגור חשבון אך להשאיר את התוכן כפי שהוא.
במידה וכן נרשם עם פרטים מזהים או העלה פוסט עם פרטים מזהים אפשר לערוך ולהסיר את התוכן הבעייתי, וכך לשמר את הדאטה הלאה.

אני לא אומרת שלא אעשה את זה כי אני סבורה שלאנשים בסופו של דבר יש את הזכות למחוק את הדברים שהם כותבים ברשת. אבל כל זמן שאנשים לא רוצים שמשהו שכתבו יפורסם באינטרנט, אני מציעה פשוט לא לכתוב את זה מלכתחילה. אחרת, אין טעם לקיומו של הפורום. אפשר לנהל את הדיונים האלה בסנאפצ'אט.
את באמת מאמינה שבמצב עניינים כזה הפורום ימשיך להתפתח והערך שלו עבור אנשים יגדל?

איך את מצפה שהפורום הזה ימשיך להתקדם כשכל אחד יצטרף לחיות בפחד שאיכשהו, מתישהו בעתיד, דעותיו/מחשבותיו/הידע שהוא שיתף יפעלו נגדו?
ולאף אחד מאיתנו את היכולת להבטיח שזה לא יקרה.

את אישה מבריקה, זה תענוג לקרוא את הדברים שאת משתפת עם העולם. יחד עם זאת, הגיע הזמן שאנו, חברי הפורום הנאמנים שלך, נגיד לך "עד כאן סולידית יקירתנו!".

לכן כשמישהו מחליט לעזוב את הפרויקט ועל הדרך אומר "אגב בבקשה תשרפו את כל העבודה שלי" זה דופק את כל השאר.
נראה לי שהתבלבלת. הגולש האקראי שבסך-הכל נחשף למידע בלי לתרום לו כלום, הוא זה שצריך להתחשב באלו שמעוניינים למחוק את התוכן שלהם.
תנסי גם להרחיב מעט את הפרספקטיבה שלך, מדוע לדעתך מלכתחילה אנשים מעדיפים ומוכנים לקחת חלק בדיונים ארוכים וחופרים על נושאים שונים בפורום רנדומלי באינטרנט, בעוד שאפילו עם מכרים קרובים לא בטוח שהם נוהגים לשוחח עליהם? בין השאר כי הם מאמינים שתהיה להם האפשרות להשכיח את המידע הזה בעתיד, בכל עת שיחפצו בכך.

זה שבמקרה התמזל מזלך ואת חייה במדינה מפגרת (מבחינת הזמן) כמו ישראל ולא באחת ממדינות אירופה, לא אומר שמותר לך להשתמש בפריווילגיה הזאת בצורה בוטה כזאת. כשמשתמש פונה אליך באופן אישי במטרה למחוק את כל התוכן שהוא החליט בשלב כלשהו לשתף ובהמשך התחרט על כך, עליך לכבד זאת!

אם היית נבונה באמת, היית מיישמת מרצונך החופשי ומנחילה בפורום שלך את כל תקנות GDPR במלואם וכלשונם. ואת הרעיון שבעתיד יהיה בסיסי כלכך - הזכות לשכוח! כך תגדרי את עצמך מפני העתיד שבו החוקים הללו יגיעו גם לנחלתנו הקטנטונת.

אסיים בכך ששוב אומר, למי שיש פריווילגיה לדרוש התחשבויות הם כל אותם אנשים טובים שתרמו את זמנם, מירצם ופרטיותם למען התוכן היקר מפז שמצוי במחילות הזהב של הפורום הזה. וממש לא לאיזה גולש אקראי שעשוי להפיק מהפורום תועלת. בעתיד, אנשים עשויים לבצע דברים נלוזים מאוד עם המידע הזה (לאף אחד אין גרנטי לאן כל המידע הזמין ברשת היום עוד עשוי להגיע ואילו גלגולים הוא עוד עשוי לעבור).

מתנצל אם נשמעתי ביקורתי מידי, אני מקווה שאת מסוגלת לגלות אמפתיה לכעס הלגיטימי שהפגנתי ואף להתייחס באופן ענייני לטענותיי.

נ.ב. - קחי בחשבון שבעוד כמה עשרות שנים אבקש ממך למחוק את ההודעה הזאת ;)

נערך לאחרונה ב:
בעולם אבטחת המידע זה נקרא anonymization, כלומר הפיכה של המידע 'המפליל' או המדיע המזהה לאנונימי.
כך לדוגמא במערכת שאוספת לוגים על נותונים ממחשבי עובדים, נרצה לבצע אנונימיזציה לפרטים אישים (שם המשתמש או כתובת מייל וכו')
בעולם אבטחת המידע אנונימיזציה שמשאירה מזהה ייחודי, ברוב המקרים היא לא אנונימיזציה בפועל.
כמעט על כל מקרה שמישהו חשב "הי, יש לי הרבה דאטה בו נפרסם אותו באופן אנונימי", הראו לו שמאוד קל לזהות את האנשים.

המחשבה שאפשר לבצע טיהור, ולעבור על 1000 הודעות של המשתמש ולהוציא משם את הפרטים המזהים הבעייתיים, היא נאיבית.

הפתרון אכן נמצא ב-Ghost, אבל Ghost משותף, כזה שלא יזהה את המשתמשים.
כן, זה יקשה על שרשורים עם הרבה רוחות רפאים, אבל מישהו שמבקש מחיקה, מעוניין בהעלמת החותמת שלו, לא רק בשינוי שם המשתמש מ-X ל-Ghost2145.

בעולם אבטחת המידע אנונימיזציה שמשאירה מזהה ייחודי, ברוב המקרים היא לא אנונימיזציה בפועל.
כמעט על כל מקרה שמישהו חשב "הי, יש לי הרבה דאטה בו נפרסם אותו באופן אנונימי", הראו לו שמאוד קל לזהות את האנשים.

המחשבה שאפשר לבצע טיהור, ולעבור על 1000 הודעות של המשתמש ולהוציא משם את הפרטים המזהים הבעייתיים, היא נאיבית.

הפתרון אכן נמצא ב-Ghost, אבל Ghost משותף, כזה שלא יזהה את המשתמשים.
כן, זה יקשה על שרשורים עם הרבה רוחות רפאים, אבל מישהו שמבקש מחיקה, מעוניין בהעלמת החותמת שלו, לא רק בשינוי שם המשתמש מ-X ל-Ghost2145.
זה בדיוק העניין, ישאר מזהה יחודי לכל משתמש שנמחק, זה יכול להיות סתם מספר או שם אקראי, אבל זה יגרום לזה שהעץ תחתיות יושב כל השרשור לא ישבר . עדיין זה לא יאפשר להגיע לפרטים נוספים אודות המשתמש. (שגם כך כאמור, נרשם לפורום עם כינוי ולא עם שמו האמיתי, ת.ז טלפון או כל פרט מזהה אחר)

הרעיון הוא לא למחוק ידנית את ההודעות אלא לאפשר לכל אחד להימחק, ולהפוך את המשתמש שלו לגנרי (מה שכונה כאן למעל ghost user) שמנותק מכל פרט אחר שהיה בעבר בחשבון. אז במקום השם שלך לדוגמא, יופיע אורח8726

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם ני"ע הולך לאיבוד בעת מחיקת בורסה? שוק ההון 1
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
A איך מתבצע תהליך מחיקת נייר ערך מבורסה? שוק ההון 11
O מחיקת הלוואה או השקעה? שוק ההון 15
O מחיקת הלוואות / פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 5
amidar מה המשמעות של "מחיקת מניה" מהבורסה? שוק ההון 4
ב למי יש נסיון עם מחיקת נייר ערך לא סחיר ורישום הפסד הון בגינו? צרכנות פיננסית 13
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
D פייפאל מודיעה שהולכת לקנוס משתמשים ב2500$ שוק ההון 1
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
P האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
A איך הממשקים בברוקרים שאתם משתמשים? שוק ההון 15
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
Nimrod ביג שוט ?? גם לכם קופצות כל הזמן פרסומות שלהם בפייסבוק דרך מלא דפים שהם משתמשים בהם ? אוף טופיק 18
whybe Ibi משתמשים בפוסט האחרון בבלוג בתור מקפצת פרסום אוף טופיק 5
Kipodi מעקב אחרי משתמשים אוף טופיק 2
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
yossik פוסטים ותגובות איכותיים אוף טופיק 0
T פוסטים לגבי חברות ספציפיות - האם אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה הצעה לשיפור: לאפשר עריכה פוסטים בכל עת אוף טופיק 14
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
T פוסטים ישנים אוף טופיק 3
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
עמוס פוסטים מעניינים של אסף נתן אוף טופיק 1
רוקישיק חבר שרוצה להתחיל להכנס לתחום ההשקעות - פוסטים נבחרים שוק ההון 0
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר פסמיות בעקבות קריאת פוסטים ביומני מסע אשיים יומני מסע אישיים 124
yossik Hall of Fame -פוסטים ותגובות נבחרות שער הקהילה 20
yossik פוסטים נבחרים אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה