• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוכנות למלחמה בצפון

מ
הקו מחשבה שלי הוא שאנרגיה חשמלית במלחמה מהשמש זה בעיקר לבידור - אני לא אצליח להחזיק מקרר ולא מכשיר חשמל רציני אחר וכנראה שלא יהיה אינטרנט וסלולר כדי שאוכל להתעדכן ולתקשר,
אז מה שנשאר זה משחקים בטלפון ותאורה.

דרך אגב אני לא בטוח כמה גרנרטור זה פתרון טוב כי אני לא יודע אם התחנות הדלק יעבדו (מעריך שהם צריכות חשמל כדי לשאוב את הדלק).

מקור מים זה באמת בעיה שאין לי פתרון טוב לה, אבל קח בחשבון שאם אתה מתכנן לשתות ממקורות מים ביער אתה כנראה תצטרך פילטר שתיה (יש כאלה באמזון, לא יקר) כי לך תדע מה יש במים האלו.

אם המצב באזור שלי ממש ידרדר שוקל להיכנס לחניון תת-קרקעי בתקווה ששם יותר בטוח.

אבל מרגיש לי שזו חשיבה יותר מידי אפוקליפטית, אני מאמין שאם תהיה בעיית חשמל של כמה שבועות אז המדינה/עירייה תוכל לספק מים (אחרי תקופה של כמה ימים) אז אנחנו רק צריכים שהיה לנו מלאי להחזיק לבד לימים בודדים.
מסכים עם כל מה שכתבת, רק אציין שהמטרה שלי היא לא באמת לסמוך על השלטון (מרכזי ומקומי) ש"יעשה" משהו

לגבי נשק חם: אני מתנגד לרעיון של אחזקה פרטית.
לטעמי, נשק חם צריך להיות בידי כוחות הבטחון ולא בידי האוכלוסיה הכללית, ונראה שככל שיש יותר נשק ליותר אזרחים - כך גם עולים מקרי האלימות והרצח.
אני חי ביקום מקביל או שלא היית פה ב7 לאוקטובר? לא מאמין שמישהו עדיין חושב ככה

אני חי ביקום מקביל או שלא היית פה ב7 לאוקטובר? לא מאמין שמישהו עדיין חושב ככה
אתה גר על הגבול?
אני לא גר על הגבול, ולכן בתרחיש שאתה מתאר - אם חזבאללה יגיעו עד לבית שלי נשק חם זה לא מה שיעצור אותם ולא מה שיעזור לי להמשיך את חיי כרגיל.

למעשה, הסיכוי שמישהו ישתמש בנשק חם כאמצעי הגנה הוא פחות מ15%, ויש סיכוי גבוה בהרבה שהוא יגנב או חלילה תתרחש איתו תאונה או אפילו למעשה שוד או רצח.

אתה גר על הגבול?
אני לא גר על הגבול, ולכן בתרחיש שאתה מתאר - אם חזבאללה יגיעו עד לבית שלי נשק חם זה לא מה שיעצור אותם ולא מה שיעזור לי להמשיך את חיי כרגיל.

למעשה, הסיכוי שמישהו ישתמש בנשק חם כאמצעי הגנה הוא פחות מ15%, ויש סיכוי גבוה בהרבה שהוא יגנב או חלילה תתרחש איתו תאונה או אפילו למעשה שוד או רצח.
+ אם תשתמש באקדח שלך ותצליח לחסל מחבלים, יש סיכוי שנער גבעות יהרוג אותך בשביל לסמן X.

אם חזבאללה יגיעו עד לבית שלי נשק חם זה לא מה שיעצור אותם ולא מה שיעזור לי להמשיך את חיי כרגיל.
אם מחבלים מגיעים למישהו לבית, אני לא מבין למה שיעדיף להיות בלי נשק.

הסיכוי שמישהו ישתמש בנשק חם כאמצעי הגנה הוא פחות מ15%
אנחנו לא ארה"ב. בטח לא מבחינת סוג האיום.

סיכוי גבוה בהרבה שהוא יגנב או חלילה תתרחש איתו תאונה או אפילו למעשה שוד או רצח.
הבקרה על זה צריכה להיות דרך סינון בקבלת רשיונות לנשק.
אין לי סטטיסטיקות מהארץ, אבל אנקדוטלית האנשים שאני מכיר עם נשק מחזיקים בו שנים רבות ומעולם לא אבד או נגנב.

הוא גם יעדיף להיות עם מאג ו-RPG. זה אומר שצריך לחלק לכולם?
כמה פיגועים היו בסך הכל? תחלק בגודל האוכלוסיה (או אפילו ב-10 אחוז ממנה) - הרבה פחות מ-15%. השאלה גם מה הסיכוי שהשימוש יהיה יעיל.
אין סינון.

אין לי סטטיסטיקות מהארץ, אבל אנקדוטלית האנשים שאני מכיר עם נשק מחזיקים בו שנים רבות ומעולם לא אבד או נגנב.
כשכמעט בכל בית יהיה נשק, הוא יגנב בפריצות אקראיות

כתבתי כבר (הנה הציטוט) לגבי סטטיסטיקה על נשק חם בישראל, יש בארץ המון עבירות נשק ומעט מאוד שימוש בנשק חם להגנה עצמית.
לגבי נשק חם: אני מתנגד לרעיון של אחזקה פרטית.
לטעמי, נשק חם צריך להיות בידי כוחות הבטחון ולא בידי האוכלוסיה הכללית, ונראה שככל שיש יותר נשק ליותר אזרחים - כך גם עולים מקרי האלימות והרצח.
כאן אפשר לראות שב2021 היו לאזרחים פרטיים כ150K כלי נשק חם ברשיון, ועוד הערכה של עשרות אלפי כלי נשק חם לא חוקיים, נתונים המובילים לכ10K עבירות בנשק חם באותה שנה (פצועים והרוגים).
לגבי המשפט הראשון שלך,
אם חזבאללה יגיעו עד לבית שלך, אתה מוקף, במיעוט כבד, מה יעזור לך אקדח עם תחמושת מוגבלת?
אתה לא תחלק עכשיו רובי סער ואלפי כדורים לכל אזרח נכון?
וגם, אם אתה גר בבניין קומות - הם פשוט יכולים להדליק אותו מלמטה ושיהיה לך בהצלחה.
יש כ״כ הרבה דברים שאויב יכול לעשות כשהוא מקיף אותך שאין לך באמת סיכוי להינצל, אז האסטרטגיה צריכה להיות לחמוק ממנו לפני שאתה מוקף.
אני לא מאמין שנגיע למצב שישראל כולה תיכבש על ידי אויבנו, אבל חובה לעבות ולמצוא פתרונות לכלל הישובים בכל הגבולות.

לקחו את הנשק לכיתות הכוננות בעוטף בטענה שיותר מדי נשקים נגנבו

ההבדל ביכולת להגיב נובע מאימון וניסיון. לוחם מאומן מגיב אחרת מאחד שבקושי עשה טירונות.

נערך לאחרונה ב:
אין סינון. כשכמעט בכל בית יהיה נשק, הוא יגנב בפריצות אקראיות
יש סינון, ואם הוא לא טוב אז צריך לשפר. לא צריך "כמעט בכל בית".

יש בארץ המון עבירות נשק ומעט מאוד שימוש בנשק חם להגנה עצמית.
נתוני עבר לא מעידים על העתיד. המצב השתנה, ראוי לשנות גם את השיקולים והחישובים המערכתיים.

אם חזבאללה יגיעו עד לבית שלך, אתה מוקף, במיעוט כבד, מה יעזור לך אקדח עם תחמושת מוגבלת?
אני אניח, גם בלי מחקר מאשש, שאם מישהו פורץ לך לחדר ויש לך אקדח הסיכוי שלך טוב יותר.

וגם, אם אתה גר בבניין קומות - הם פשוט יכולים להדליק אותו מלמטה ושיהיה לך בהצלחה.
אני לא יודע איך מדליקים בניין קומות (אלא אם הוא עשוי מעץ).

הוא גם יעדיף להיות עם מאג ו-RPG. זה אומר שצריך לחלק לכולם?
לקחת דברים לקיצוניות לא תורם לדיון.

נתוני עבר לא מעידים על העתיד. המצב השתנה, ראוי לשנות גם את השיקולים והחישובים המערכתיים.
המצב לא השתנה.
הסיכון פשוט התממש.

יש סינון, ואם הוא לא טוב אז צריך לשפר. לא צריך "כמעט בכל בית".
קל לומר שצריך לשפר. כשהמדיניות היא להציף את הרחובות בנשק, ברור מה יקרה...
לקחת דברים לקיצוניות לא תורם לדיון.
הנקודה היא שהעדפות פרסונליות לא אמורות במקרה זה להשפיע על המדיניות ברמת המאקרו.

אני אניח, גם בלי מחקר מאשש, שאם מישהו פורץ לך לחדר ויש לך אקדח הסיכוי שלך טוב יותר.

אני לא יודע איך מדליקים בניין קומות (אלא אם הוא עשוי מעץ).
1. כשהם מאומנים יותר טוב ממך ואתה במיעוט? אז תצליח להגן על עצמך מאחד, שניים, חמישה. הכדורים ייגמרו - ויש עוד 10 בחוץ. ואח״כ יקראו לחברים שלהם. בהצלחה.
2. להגנה עצמית - כנס לממד, קשה לפרוץ אליו. נסה לנעול אותו מבפנים עם קרש.
3. כדי להדליק בניין חפש בחניון רכב חשמלי ונקב לו את הסוללה, אי אפשר באמת לכבות אותם. או טיל RPG לקומת קרקע.

אבל שוב, אני לא מאמין בתרחיש של כיבוש מלא של הארץ.
המדינה וכוחות הביטחון אחראים על הגנת הגבולות, ואני סומך עליהם. אם לא הייתי סומך עליהם, למה שאשאר פה?
לכן, אני כאזרח מתמקד בהגנת הפרט, ובעמידה בתנאים שישררו במקרה של מלחמה וחוסר אספקה לשבוע + הראשונים.

כשהמדיניות היא להציף את הרחובות בנשק ... הנקודה היא שהעדפות פרסונליות לא אמורות במקרה זה להשפיע על המדיניות ברמת המאקרו.
לא אמרתי שום דבר על להציף, או על העדפות פרסונליות. זו צביעה שלך, ולא יודע, אולי גם של האחרים שכתבו.

הנקודה היא: המצב שונה, ראוי לבחון את המדיניות. בעבר חלק מהקריטריונים לרישיון נשק היו מקום מגורים, וזה בגלל הנחות שעכשיו אולי צריכות לעבור רענון. בין השאר גם הנחות לגבי היקף ההתקפה האפשרי או הצפוי, וזמן התגובה של כוחות בטחון.

אז תצליח להגן על עצמך מאחד, שניים, חמישה. הכדורים ייגמרו - ויש עוד 10 בחוץ. ואח״כ יקראו לחברים שלהם. בהצלחה.
לא יודע למה הנחת העבודה היא 10. אולי יתקוף אחד. אולי שניים אבל הם יברחו. אולי זה יקנה עוד זמן לכוחות בטחון להגיע. גם שיפור מ-10% סיכוי ל-50% זה משהו.
וגם אם נניח 10 תוקפים (לא נראה שזה מה שהיה באוקטובר), להפוך אותם ל-9 זה יתרון. ואם לא למי שמותקף, אולי לשכנים.

באוקטובר אנשים עם נשק ניצלו, או לפחות טוב יותר מאחרים.

חפש רכב חשמלי ונקב לו את הסוללה, אי אפשר באמת לכבות אותם. או טיל RPG לקומת קרקע.
אני לא רואה איך זה משפיע על קומה 3.

באוקטובר אנשים עם נשק ניצלו, או לפחות טוב יותר מאחרים.
אני מסכים.
הפתרון של יישובים בקרבת הגבול חייב להיות שונה, שם צריכים להיות כוחות מוכנים בכל עת, עם מספיק נשק ותגבורת מכל סוג.

אבל, אם אתה לא גר ביישוב בקרבת הגבול, אז החשש להפתעה קטן יותר עבורך ועבור רוב מוחלט של התושבים במדינה.
ולכן, אני לא מבין למה אתה כאזרח פרטי צריך נשק.
כמובן, שזו זכותך המלאה לשאת אותו ברשיון אם אתה רוצה בכך ועובר הכשרה מתאימה.

אני לא מאמין שנשק חם יעזור לי בתסריט שהצגנו שבו מיעוט מנסה הגנה עצמית עם אקדח מול רוב מאומן ומצויד.
ואם זה באמת החשש שלך, אז תעבור דירה למען השקט הנפשי.
גם שיפור מ-10% סיכוי ל-50% זה משהו.
תכפיל 50% סיכוי בהסתברות להתקיימות התרחיש (אפסי), ותבין שהסיכוי שהנשק הזה ישמש לרצח של אישה גבוה הרבה יותר.
אם כ160K נשקים הובילו ל10K מקרי רצח (ונסיון ל) בשנת 2021 אז יש לך 6.15% סיכוי שנשק בידיים פרטיות ישמש לפשע.

נערך לאחרונה ב:
אם אתה לא גר ביישוב בקרבת הגבול, אז החשש להפתעה קטן יותר עבורך ועבור רוב מוחלט של התושבים במדינה.
אני לא חשבתי במיוחד על תל אביב (השרשור מדבר על "הצפון"), אבל בימינו נראה שהקריטריונים הפכו לפחות ברורים ממה שהם שהיו עד לאחרונה.
לדוגמא: האם "קרוב גבול" בימינו זה 5, 10, או 15 ק"מ, מה לגבי יישובים מעורבים, מה לגבי יישובים לא-קטנים אבל קרובים ליישובים ערביים משמעותיים. אני מניח שרוב הערבים-ישראלים בסדר, אבל יש כנראה אחוז מסוים שלא ויש יישובים עם פוטנציאל עוינות גבוה יותר.

תעבור דירה למען השקט הנפשי.
לא יודע לאן לעבור דירה, אבל מבחינתי היישוב האידיאלי הוא כפרי, כמה שפחות צפוף, ורחוק מכבישים ראשיים או תנועה ערה.

אם אתה לא גר ביישוב בקרבת הגבול
אגב, נקודה למחשבה. המרחק מקלקיליה לכפר סבא הוא חצי מהמרחק מחאן יונס לניר עוז.

נערך לאחרונה ב:
אני מסכים.
הפתרון של יישובים בקרבת הגבול חייב להיות שונה, שם צריכים להיות כוחות מוכנים בכל עת, עם מספיק נשק ותגבורת מכל סוג.

אבל, אם אתה לא גר ביישוב בקרבת הגבול, אז החשש להפתעה קטן יותר עבורך ועבור רוב מוחלט של התושבים במדינה.
ולכן, אני לא מבין למה אתה כאזרח פרטי צריך נשק.
כמובן, שזו זכותך המלאה לשאת אותו ברשיון אם אתה רוצה בכך ועובר הכשרה מתאימה.

אני לא מאמין שנשק חם יעזור לי בתסריט שהצגנו שבו מיעוט מנסה הגנה עצמית עם אקדח מול רוב מאומן ומצויד.
ואם זה באמת החשש שלך, אז תעבור דירה למען השקט הנפשי.

תכפיל 50% סיכוי בהסתברות להתקיימות התרחיש (אפסי), ותבין שהסיכוי שהנשק הזה ישמש לרצח של אישה גבוה הרבה יותר.
אם כ160K נשקים הובילו ל10K מקרי רצח (ונסיון ל) בשנת 2021 אז יש לך 6.15% סיכוי שנשק בידיים פרטיות ישמש לפשע.
אתה מחרטט סטטיסטיקות שבינם ובין המציאות אין שום קשר.
מקרי רצח מנשק פרטי שמוחזק ברישיון נעים על הסקאלה שבין 0 ל10 כשיש לא מעט רצפי שנים שבהם אין שום רצח.
מספר גניבות נשק פרטי עומד על כ100-200 וכך גם מצה"ל בממוצע.
האוכלוסיה הערבית בארץ מחזיקה בין עשרות אלפי נשקים (הערכות שמרניות של המשטרה) לבין מאות אלפי נשקים (הערכות אחרות).
כך שמספר כלי הנשק החוקיים כלל וכמעט לא רלוונטי למספר הרצח וכמות הפשיעה.
נשק צריך להיות בכל בית שהבעלים שלו שירות בצבא. אם זה היה המצב, השביעי באוקטובר לא היה נראה כמו שהוא היה.
זה עניין של תפישה והבנה של איפה אנחנו חיים. אנחנו מוקפים במאות מיליוני מוסלמים ערבים שרואים בנו כופרים על על המשתמע מכך.
צריך להפסיק להדחיק. זה לא אירופה גם אם יש לנו הייטק ודמוקרטיה.

אתה מחרטט סטטיסטיקות שבינם ובין המציאות אין שום קשר.
מקרי רצח מנשק פרטי שמוחזק ברישיון נעים על הסקאלה שבין 0 ל10 כשיש לא מעט רצפי שנים שבהם אין שום רצח.
מספר גניבות נשק פרטי עומד על כ100-200 וכך גם מצה"ל בממוצע.
האוכלוסיה הערבית בארץ מחזיקה בין עשרות אלפי נשקים (הערכות שמרניות של המשטרה) לבין מאות אלפי נשקים (הערכות אחרות).
כך שמספר כלי הנשק החוקיים כלל וכמעט לא רלוונטי למספר הרצח וכמות הפשיעה.
נשק צריך להיות בכל בית שהבעלים שלו שירות בצבא. אם זה היה המצב, השביעי באוקטובר לא היה נראה כמו שהוא היה.
זה עניין של תפישה והבנה של איפה אנחנו חיים. אנחנו מוקפים במאות מיליוני מוסלמים ערבים שרואים בנו כופרים על על המשתמע מכך.
צריך להפסיק להדחיק. זה לא אירופה גם אם יש לנו הייטק ודמוקרטיה.
בוא לא נתבלבל בין עובדות לדעות.

אתה גר על הגבול?

כולנו גרים בסמיכות גבול כזה או אחר פשוט לא חושבים על זה. טול קארם הוא צמוד לכביש 6, כ8 קמ מכפר יונה.

כבר יורים על הגלבוע מאיזור ג'נין ויש כביש שמוביל ישר לעפולה (כביש 60). אתה כמובן יכול לחיות את החיים שלך איך שתרצה אבל אחרי מה שקרה להתחיל לדבר בסטטיסטיקה ו"לי זה לא יקרה " נשמע כמו דרך קל לנצח את פרס דרווין

ברור שברמה האישית הנשק יעזור לך - בעלי הנשק ישתלטו על מזון, מיים, וסירות.
ברוכים הבאים לעזה.
אם אתה מתכונן לברוח בסירה, צא עכשיו במטוס.
נראה לי יותר נח וזול בהרבה.

נושאים דומים

Back
למעלה