• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חתונה "סטנדרטית" לא מנופחת - דוגמה שלנו

הסרטים ההולוודים או דיסני גרמו לי לחלום על אהבת אמת, לא חתונה.

בבגרותי הבנתי שמה שיש בסרטים האלה זו לא אהבת אמת אלא התאהבות נטו,
ושאהבת אמת לא מחייבת לנצח דרקונים וכישופים אלא היא פשוט חברות עמוקה+משיכה. זה לא כזה דרמטי:)

השאלה לא מה עושים כשההורים משני הצדדים לא מסכימים(כשזה די קשה כשלעצמו...) אלא מה עושים כשיש דרכי מחשבה שונים בין בני הזוג ?
לא אומר שזה כולן, לפי מה שאני רואה כאן יש בהחלט נשים שלא מעוניינות ב"קרנבל ברזיל" הזה אבל בהחלט יש הרבה מאוד נשים שמתקופת הילדות הם כבר ידעו
מה הן רוצות בחתונה שלהן מה שמתבטא גם בכך שהגבר בכלל לא שותף לאף החלטה והוא סה"כ צריך להגיע ולהיות נוכח באירוע של עצמו והאישה תדאג להכול(כמובן שבמקרה הטיפיקלי הזה ההוצאות יהיו כמה שיותר גרנדיוזיות וכמה שיותר יקר בלי שום מחשבה אחרת.).

מצחיק. מה עושים כשלא מסכימים עם בן הזוג בכל נושא אחר? אם הפערים הם גדולים מאד ומאד מקשים על ההתנהלות, אז אולי הזוגיות הזו מבוססת על פנטזיות ולא על המציאות. אם הפערים קטנים מספיק, אז מגיעים להסכמה איפשהו באמצע. אני בכלל חושבת שהרבה אנשים יוצאים עם בני זוג שהם חושבים שישתנו בהמשך ואין לזה שום בסיס כך שזה רק מוביל לשברון לב. חברה שלי קוראת לזה: "תסמונת הארכיטקט" - כמו ארכיטקט שאוהב דירה רק כדי לשבור בה הכל ולעצב אותה מחדש. כשיוצאים עם בן זוג צריך קודם כל לאהוב מספיק את מי שהוא *עכשיו*, ולא להיות עיוורים למיהו ומה חשוב לו. אני מניחה שבחור חסכן יתקשה למצוא מכנים משותפים עם בחורה פזרנית הרבה לפני החתונה. למשל, בחור שרק מחכה לישון בשטח ולעשות טיולי ג'יפים לא היה צריך להיות מופתע שזה בעיה אם הוא רוצה לעשות את זה יחד עם החברה שלו, שהיא מישהי שצריכה לפחות שעה וחצי של הכנות כדי לצאת מתוקתקת מהבית (סיפור שאני מכירה, אף פעם לא הבנתי למה אחרי שנה ירד לו האסימון שזה לא ילך).

בדיוק היום התראיתי עם חבר בעבודה(המקום שעושה לי בעיות) שלא הייתי בה הרבה זמן.
הבנאדם קנה באיביי איזה בולשיט מפגר ומיותר(משקפיים של הסרטוני Thug Life לצעירים שבינינו) שעולה 10 ש"ח ובאמת שזה עצבן אותי.
אמרתי לו בשביל מה אתה מוציא על זה כסף לא חבל על הכסף שלך ? אתה מוציא כסף על שטויות ואחרי זה שואל לאן הכסף שלך הולך,
כל זה בזמן שהוא מראה לי דברים שהוא הולך לקנות לצילומי Trash של החתונה - כובעים לו ולאישה שרשומים עליהם באנגלית The bride The groom
וחולצת טי שירט בשבילו שמצויר עליה חליפה של חתן, זה כבר משהו שהוציא אותי מדעתי ופה כבר באמת יצאתי עליו. אמרתי לו תראה על מה אתה מוציא כסף לא חבל על זה ? אז הוא אמר "נראה אותך שתתחתן אתה מדבר.... מה אתה רוצה ? שאני לא אתחתן ?" אמרתי לו אין בעיה שתתחתן אבל לא חבל על כמויות הכסף שאתה הולך להוציא ? על תסרוקת לאישה, חליפה לך, 3 שמלות לאישה, איפור, אולם אירועים בר וכו' בכסף הזה אתה יכול לקנות רכב או לחסוך לבית.
שאל אותי מה אתה מציע שאעשה בעצבים ? אמרתי לו שאני אעשה אירוע סמלי בגינה נחמדה עם אוכל ואורחים קרובים לא משו גדול, גרנדיוזי ובעיקר מיותר כ אני לא אתן יד להונאה הזאת, כי אני לא אממן את בעלי אולמות האירועים עם כל הכבוד. חבר אחר שעמד מהצד והקשיב לשיחה הסכים איתי.

נערך לאחרונה ב:
עוז, לבריאות שלך, אל תנהל שיחות כאלה. זה טיפ חברי ככה ממני.
גם כי בתור התחלה לדעתי אין לך סיבה לנהל שיחה כזאת (אומר לך את זה בהכי חברי שיש), וגם כי מה אכפת לך מה הוא עושה?
אז הוא חבר. סבבה. ואולי יש לו כסף שאתה לא יודע עליו? אולי הבן אדם יושב טוב מה שמכונה? אולי ההורים משלמים? אולי מהצד של הכלה מסודרים?
יכול להיות הרבה אולי ואולי ואולי (למתחכמים - כן, בסדר, יכול להיות גם אולי לכיוון ההפוך, סבבה) אבל מה אכפת לך, בתכלס גבר, מה זה משנה לך?
זה לא כסף לך.
זה לא אח שלך.
זה לא החיים שלך.
אתה רואה שאין הבנה. אתה רואה שאין רצון לזרום עם הכיון חשיבה שלך.
שחרר.
זה פשוט מתכון בדוק לאבד חברים ולהצטייר כמוזר, כזה שאח"כ סתם ירכלו עליו, זה שפתאום התהפכה לו הקופסה מה שנקרא (הרבה סלנג יש בהודעה, בכוונה בשביל שיהיה קל להבין).

בחיים שלך, תעשה מה שתרצה. בחיים של אחרים תן להם לחיות אם לא מוכנים להקשיב לך, ולקבל עצה להתנהל קצת אחרת.

נחזור לנושא, שיהיה במזל טוב. היו כמה דברים שלא כ"כ התחברתי אליהם או הסכמתי איתם. אבל הבנתם כבר במה אני דוגל.
שכל אחד יחייה את חייו. אם אני לא אהבתי זה כי אני לא אהבתי.
כל עוד את מרוצה, הבן זוג מבסוט - שיהיה לכם במזל טוב. בהצלחה בחיים המשותפים.

גם כי בתור התחלה לדעתי אין לך סיבה לנהל שיחה כזאת (אומר לך את זה בהכי חברי שיש), וגם כי מה אכפת לך מה הוא עושה?

גם הוא שואל אותי את זה ואמרתי לו שאכפת לי ממנו ושלא רוצה שהוא יזרוק את הכסף שלו, סה"כ דואג לו.

ואולי יש לו כסף שאתה לא יודע עליו? אולי הבן אדם יושב טוב מה שמכונה? אולי ההורים משלמים? אולי מהצד של הכלה מסודרים?

זה לא המקרה....

@oz1987 הוא כבר קנה, הוא הוציא את הכסף.
עכשיו אתה לא מנסה לעזור לו, אלא רק לרדת עליו ולעשות לו "שחור בנשמה".

@oz1987 הוא כבר קנה, הוא הוציא את הכסף.
עכשיו אתה לא מנסה לעזור לו, אלא רק לרדת עליו ולעשות לו "שחור בנשמה".

אני מנסה לגרום לו לחשוב על מה שהוא עשה ולשאול את עצמו - האם השטות שהוא קנה זה באמת משהו שהוא חייב אותו ?

אני מנסה לגרום לו לחשוב על מה שהוא עשה ולשאול את עצמו - האם השטות שהוא קנה זה באמת משהו שהוא חייב אותו ?

כל מה שעשית זה לגרום לבן אדם אחר ביקום חרא של אנרגיות והרגשה. לא חוכמה גדולה לעשות את זה בדיעבד.
כל הכבוד.

@oz1987 יצא לנו לדון כמה פעמים בפורום בנושא הזה של לנסות ״לחנך״ אנשים אחרים, ומה שאני יכול לומר באופן אישי זה שאי אפשר לעזור למי שלא רוצה שיעזרו לו - זה לא באמת עובד.

אם כבר אנחנו במוד סרטונים, משהו שחידש לי קצת על חתונות.. :>

בכלל סדרת הסרטונים שלו מומלצת מאוד
+1

הוא בהחלט אחד החריפים! (יש לו גם סרטונים שהוא עשה על טיפים ובכלל שבירת מיתוסים, מומלץ)

מהמם, בעמוד הזה צצות לי פרסומות לטבעות אירוסין. :)

מזל טוב!
אנחנו התחתנו הכי סולידית שאפשר: טקס המוני פסטפאריאני בכנס אייקון. 5 אורחים (מהצד שלנו) וארוחה בבית קפה ליד. יצא בסביבות 400 שח עד כמה שזכור לי.

את החתונה שלנו עשינו בעמק המצלבה, השתמשנו במבנה של הצופים ..
עשו עלינו כתבה http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/579/369.html
החל מהפסקה ״ביער נרקוד״

ביקשנו מאורחים להביא אוכל / לעזור בארגון / צילום וכו׳ במקום מתנות
הקובץ ששימש אותנו לארגון האוכל
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11Y22Y1n-eD2AlaI9hqoO4J9cFZ3FxiuVqbhwOC4JfNs/edit#gid=0

כ- 200 אורחים, 4000 שח הוצאות בסה״כ (כן, כולל שמלת כלה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
H חתונה של סולידים ;) אוף טופיק 6
G עצות לארגן חתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
מ דוח שנתי לאחר חתונה מיסים 1
M אחרי חתונה צרכנות פיננסית 6
O השקעת כספי חתונה שוק ההון 26
אזרח אמריקאי לפני חתונה עם לא-אמריקאית מיסים 39
נ ילד ללא חתונה אוף טופיק 70