• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיי הסטודנט

C00ckiE

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם, לקראת תחילת שנת הלימודים האקדמית הבאה עלינו לטובה.

אשמח לשמוע מסטודנטים לומדים, ותיקי השבט, וכל מי שירצה לשתף את דעתו- על טיפים, רעיונות, וכל דבר שיכול לעזור בהתנהלות אישית וכלכלית לסטודנט באמצע שנות ה20 לחיו.

אשמח גם לשמוע את דעתכם על הפן החברתי של להתנהל בצורה סולידית בגיל הזה.
אני מניח שיש עניין של מעגלים חברתיים, חברים חסכניים או בזבזנים, בני/ בנות זוג, דייטים וכו'.

תודה לכל המגיבים בין בפוסט זה או בפוסטים אחרים בבלוג זה, למדתי והחכמתי מכם.

מצטרף לבקשה בתור סטודנט טרי, והייתי שמח גם לשמוע לגבי התנהלות עם שותפים בדירה שהם לא באותה רמת חסכנות ואיך מתנהלים בחיים איתם (כי אני מניח שיש דברים שקונים ביחד לכולם. אני פשוט לא בטוח מה זה אומר ביחד, ואיך זה עובד)

לגבי התנהלות חברתית-כלכלית עם חברים ובנות זוג, אני חושב שנקודת החיכוך המרכזית היא ביציאות (שתמיד סובבות אלכוהול או אוכל יקר). בתור אחד שרוצה להימנע מדברים שהם לא בריאים לגוף ולכיס, התחברתי לטיפ שהסולידית נתנה פעם, ואני פשוט מקצין ומגדיל את החשיבות שיש לי ללאכול בריא ולהימנע מזבלים (למרות שעם חברים יותר קרובים אני פחות מוטרד מלדבר גם על זה שאכפת לי מהמחיר של דברים).

מה אתה לומד ואיפה? מה מטרת הלימודים?

אני חושב שנקודת החיכוך המרכזית היא ביציאות (שתמיד סובבות אלכוהול או אוכל יקר).
FLASK עושה פלאים גם לכיס וגם לאיכות האלכוהול שאתה שותה.

אני אצטרף לשאלה של @Sinister פה, על מנת לתת תשובה יותר אידיאלית אנו נצטרך יותר נתונים.
האם גרים במעונות (אם כן איזה סוג מעונות)? גרים מחוץ לקמפוס? מה מידת המרחק לקמפוס?
להלן דעתי על מגורים באוניברסיטת חיפה
שאלות נוספות?

- לגור בבית.
- להביא אוכל מהבית.
- לעבוד במקצוע הלימודים (ואפילו רק בשביל הקורות חיים/המדפסת החינמית שלהם/המון זמן שתוכל להקדיש לשיעורי בית/הרצאות וידאו בעבודה).
- לרפרנס.
- לא למהר לקנות חוברות משנים עברו, בדר"כ יש מישהו שכבר עבר את הקורס ומוסר+הערות שוליים מועילות.
- להצטיין.

אני למדתי בחו"ל, וכסטודנטית זרה הסתובבתי בעיקר בקרב שאר הזרים התפרנים, אז זה מאוד הקל עלי מבחינת הסטנדרטים.
הגשתי בקשות לכל המלגות, וזכיתי, אז היה לי פטור משכ"ל, ארוחת צהריים במנזה וכו'.. שווה להצטיין.

- עבודה - עבדתי בעבודות מזדמנות. בדיעבד זו הייתה טעות. צריך לנסות להשתלב בתחום כמה שיותר מהר, גם במחיר דחיית סיום התואר.
- הגשות וספרי לימוד - לא קנינו ספרי לימוד בכלל. היינו מצלמים הכל, ומעבירים ספרים מאחד לשני. התואר שלי מתאפיין בהגשות יקרות ומנקרות עיניים. בחלק מהסטודיואים התאגדנו הסטודנטים יחד וביקשנו מהמרצים לקבוע סטנדרט נמוך להגשות כדי להקל עלינו. רוב המרצים זרמו בשמחה.
- מגורים - בהתחלה גרתי באזור תעשייה עם שותפים זרים (היה ממש זול, אבל מפחיד ובודד ונמאס לי), אח"כ גרתי עם מליון שותפים בדירה יחד עם הבנזוג שלי (היה די זול, אבל לבן זוג שלי נמאס אז נפרדנו), בסוף גרתי לבד בפרבר של פרבר של העיר הגדולה (היה פחות זול, אבל איכות החיים הייתה מדהימה), רכבתי על אופניים, נסעתי שעות 3 ביום ברכבת לעיר הגדולה, אבל ניצלתי את הזמן ללימודים, אז היה אחלה. היו לי המון חברים במרחק הליכה קצר, והעיירה עצמה הייתה מאוד סטודנטואלית וקסומה. חבל שאין דברים כאלה בארץ.
- טיולים - קאוצ'סרפינג, איזיג'ט, קמפינגים, כל מיני דילים על אוטובוסי לילה לפאריז ב 10 אירו, היה כיף גדול.
- חופשות בארץ - פעם בשנה בד"כ, התנחלתי אצל חברות.
- בילויים ומסיבות - בבית. אירחתי אצלי המון מסיבות, ואירגנתי המון מסיבות. כולם נתנו יד והביאו אלכוהול ויהיה שמח.
- יציאות בחוץ - השתדלנו לצאת למועדונים שנותנים חינמים לסטודנטים או לבחורות. גרנו בעיר מאוד אופנתית, ופיתחנו מיומנויות להסתנן לכל המסיבות הנחשבות.
- דייטים, אני בחורה ובאירופה לא מקובל שנשלם על עצמנו, אז זרמתי. יצא לי כלכלי.

אשמח לשמוע מסטודנטים לומדים, ותיקי השבט, וכל מי שירצה לשתף את דעתו- על טיפים, רעיונות, וכל דבר שיכול לעזור בהתנהלות אישית וכלכלית לסטודנט באמצע שנות ה20 לחיו.

רוב הסטודנטים מגלים שיש להם אפשרות לחיות לא רע על מעט מאוד כסף. רובם גם נוטים לשכוח את התובנה הזו מיד עם סיום לימודיהם.

רוב הסטודנטים מגלים שיש להם אפשרות לחיות לא רע על מעט מאוד כסף. רובם גם נוטים לשכוח את התובנה הזו מיד עם סיום לימודיהם.
התחלתי את חיי הבוגרים כעובד הייטק ולאחרונה הייתי קצת סטודנט.
איכות חיי הייתה גבוהה יותר בהוצאה של 5~ מאשר בהוצאה של 13~

מה אתה הולך ללמוד?

כמה נקודות כלליות:
- אם צריך לשכור דירה, תבחר אותה לפי השותפים. אי אפשר לחנך אותם אח"כ. נקודות חיכוך אופייניות הן היגיינה, עישון (X2), הוצאות מנופחות ("שכחתי לשלם ארנונה") ומסיבות בית. כשאתם עושים ישיבת דירה, תדאג לסכם את ההחלטות ולשלוח עותקים.
- הספרייה אפורה ומבאסת (בטח ביחס לדירה). אם תתרגל ללמוד שם ותתייחס אליה כמו משרד תרוויח כמה נקודות לממוצע, בהתחייבות.
- חיי החברה באוניברסיטה חשובים וישרתו אותך בעתיד. אני דווקא בעד להשקיע שם כמה שקלים נוספים.
- אם אתה במקצוע רווחי, עזוב את העבודות המזדמנות ותלמד עד שתקבל משרת סטודנט.
- שים עין על לוחות ניסויים. אפשר להרוויח סכומים נאים (אפילו מאה ש"ח ויותר) על מילוי טפסים או ספירת קוביות.
- תמיד מחלקים בורקסים וקפה בחינם איפשהו :)

מה אתה לומד ואיפה? מה מטרת הלימודים?

- אני אתחיל עוד קצת יותר מחודש שנה א' בפיזיותרפיה בתל אביב.
- מעונות כרגע ירדו מהפרק, בגלל שהמחיר של המעונות (1250 לחדר עם עוד בן אדם, או 1750 לחדר ליחיד) יקר ביחס לתמורה שמקבלים( יש חשבונות ויש להם מספר נהלים מעצבנים). היתרון העיקרי שאני מוצא במעונות הוא הקרבה למוסד.
- אני מתכנן לעזוב את בית ההורים ולשכור חדר בדירת שותפים שתיהיה במרחק סביר על אופניים או תחב"צ בימים גשומים מהאוניברסיטה (אני מבין שהדבר יאט באופן משמעותי את הזמן שיקח לי להשתחרר ממרוץ העכברים).

מה מטרת הלימודים? שאלה קצת גדולה אבל... התשובה היא בטוח לא כסף (אחרת הייתי הולך לכיוון אחר).
מטרת הלימודים- לקבל ידע בתחום שמעניין אותי, קבלת יכולת לשפר לאנשים את חייהם, אפשרות להיות עצמאי בקלות יחסית ולא לעבוד כל יום וכל היום אחרי מספר שנים.

אני מקווה לקבל תשובה חיובית ממספר מלגות, אני משער שזה טיפה דומה למשרת סטודנט במקומות אחרים, אך התמורה שמקבלים תמורת הזמן גבוהה יותר ויש לה ערך מוסף חשוב.

נערך לאחרונה ב:
אם יש פה מישהו בקהל שמחפש שותף לדירה או להיכנס לדירה או משהו בקטגוריה הזאת, אני אשמח לשמוע.

אני אתחיל עוד קצת יותר מחודש שנה א' בפיזיותרפיה בתל אביב
טוב, בתחום הזה אני לא מבין כלל. האם יש אניטרסט כלכלי להצטיין בלימודי פיזיותרפיה? אם כן, אז הלימודים צריכים להיות בעדיפות ראשונה (לא לעבוד, לגור קרוב, לצאת מעט ככל האפשר וכו'). אם אין אינטרס להצטיין בלימודים, כדאי לעבוד, ועדיף במשהו שמקנה ניסיון לקריירה העתידית שלך.

מעונות כרגע ירדו מהפרק, בגלל שהמחיר של המעונות (1250 לחדר עם עוד בן אדם, או 1750 לחדר ליחיד) יקר ביחס לתמורה שמקבלים( יש חשבונות

למה דווקא תל אביב? בכל מקום אחר בארץ עלות מעונות/דירת שותפים תהיה בערך חצי (בטכניון המעונות עולים שליש).

אני מתחיל הנדסה בטכניון. אגור בדירת שותפים (לא במעונות בגלל שסיכויים גבוהים שמקבלים שותף אפילו בחדר, ודי. אני מרגיש שאני בגיל שאני לא צריך לחשוב על פתרונות יצירתיים לחברה. היא זולה מאוד אבל, 1000 שכ"ד)
אחת הבעיות שאני חושב עליהם וכרגע לא יודע איך לפתור, זה איך להתמודד עם החום אם אין מזגן בבית. אולי נשמע מפונק לחלקכם, אבל זה משהו שהוא די חשוב לי בבית (ובינתיים החלטתי שלא לבקש שיתקינו בתוספת מחיר או לקנות, עד שאמצא פתרון אלטרנטיבי\אתרגל).

אני מתחיל הנדסה בטכניון. אגור בדירת שותפים (לא במעונות בגלל שסיכויים גבוהים שמקבלים שותף אפילו בחדר, ודי. אני מרגיש שאני בגיל שאני לא צריך לחשוב על פתרונות יצירתיים לחברה. היא זולה מאוד אבל, 1000 שכ"ד)
אחת הבעיות שאני חושב עליהם וכרגע לא יודע איך לפתור, זה איך להתמודד עם החום אם אין מזגן בבית. אולי נשמע מפונק לחלקכם, אבל זה משהו שהוא די חשוב לי בבית (ובינתיים החלטתי שלא לבקש שיתקינו בתוספת מחיר או לקנות, עד שאמצא פתרון אלטרנטיבי\אתרגל).

בשנה הראשונה מקבלים רק מעונות "עזה" ויש סיבה שהם נקראים ככה. בהמשך זה משתפר, יש מקומות בערך באותה רמה כמו הדירות שותפים הישנות.(רק עם יותר שותפים, והכל תלוי עם מי אתה נופל)
החום קשה, תדאג למאווררים. אם אין לך רשתות על החלון בחדר ובדירה, תקנה (זה עולה ממש מעט) ותדביק עם מסקנטייפ ,זה חובה. ותוציא הנחת סטודנט על הארנונה

לגבי ההרצאות אתה תראה שיהיו הרצאות שאתה פשוט יושב ומבזבז את הזמן, וזה הזמן לעבור לווידאו. (בסמסטר הראשון אתה תחשוש לעשות את זה)

אחת הבעיות שאני חושב עליהם וכרגע לא יודע איך לפתור, זה איך להתמודד עם החום אם אין מזגן בבית.
עדיף מראש לצמצם את חיפוש הדירה לדירות עם מזגן בלבד. הפרמיום הוא רק של כמה שקלים בחודש.

לגבי ההרצאות אתה תראה שיהיו הרצאות שאתה פשוט יושב ומבזבז את הזמן, וזה הזמן לעבור לווידאו. (בסמסטר הראשון אתה תחשוש לעשות את זה)
הוידיאו של כל ההרצאות חופשי ונגיש לכל דורש? אין איזשהו חלק בציון שקשור בהגעה לשיעורים?

עדיף מראש לצמצם את חיפוש הדירה לדירות עם מזגן בלבד. הפרמיום הוא רק של כמה שקלים בחודש.
זה גם מה שאני חשבתי (ועשיתי), אך לא כך המצב בהכרח - גם סטטיסטית אם מסתכלים על דירות שהן בסה"כ טובות, אלו בלי המזגן בעלות הפרשים של 100 שקל ומעלה (ולפחות מחישוב גס שלי, במחיר יותר נמוך אני קונה מזגן נייד יד2 ומפעיל אותו רק בחודשי הקיץ החמים במקרה הכי גרוע) וגם הדירות המאוד זולות (כמו זו שמצאתי) הן תמיד, לפחות לפי מה שראיתי, בלי מזגן.

הוידיאו של כל ההרצאות חופשי ונגיש לכל דורש? אין איזשהו חלק בציון שקשור בהגעה לשיעורים?
תלוי פקולטה ותלוי קורס. לרוב הקורסים יש וידאו.(לכל קורס יש הרצאה ותרגול, וידאו טוב של הרצאה לא אומר שקיים וידאו של תרגול וההיפך). כדי לדעת אם הווידאו טוב ורלוונטי שואלים בקבוצה של הקורס בפייסבוק.

אין ציון בהגעה לשיעורים, למעט דברים מחייבים כמו ספורט, מלג, קורס עם חובת הגעה

אין בימינו מפזרי קור/מזגנים ניידים?

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה