• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית

LiorN

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, ב3 שנים האחרונות אני משקיע עצמאית במערכת מסחר בשוק ההון. אני מפריש לא מעט כל חודש והסכום שם טפח.
קיבלתי קצת "פחד גבהים" והייתי שמח לפצל חלק מהחסכון החודשי לתיק מנוהל שירוץ במקביל להשקעות שלי במערכת מסחר עצמאית. בהתחלה הפרשתי חלק מהסכום לקופת גמל אבל זה מוצר שבו איכות הניהול ירודה בגלל כמות הכסף שעובר שם. חשבתי על ניהול תיק השקעות אישי, שממש מישהו ישקיע בשבילי.
איך מוצאים מישהו כזה אמין? האם יש לכם אלטרנטיבות אחרות? אני אגיד שוב שאני יודע להשקיע בצורה בסיסית (בעיקר משקיע במדדים) אבל עדיין מרגיש שאני רוצה לישון יותר טוב בלילה ושחלק מהכסף יהיה אצל "מקצוען" שידע לפתוח הגנות שצריך ויהיה קצת יותר על זה ממני.

** אגיד שאני עדיין אמשיך להשקיע לבד, פשוט חושב שנגיד 50% מהסכום יהיה בתיק מנוהל

אשמח קצת לתובנות =]=]

נערך לאחרונה ב:
ביידן: DON'T
כל עוד יש לך את האנרגיות להתעסק בעניין, יש לך ידע בסיסי, אתה יודע מה ואיך לעשות, אין סיבה להסתמך על "מקצוען". מקצוען מנסה לרוב לעשות עבורו או החברה בה עובד כסף.
אתה רוצה לעשות כסף עבור עצמך.
אם יש לך פחד גבהים, תשקול שינוי בתיק. למשל תוכל לקנות אג"ח קצר טווח וכד' במקום מניות, קרן כספית, וכד'.
יש פה פורום מבורך, אומנם לא ייתנו לך עצה על מנייה או אג"ח ספציפי, אבל אם יש לך ידע בסיסי תוכל להסתדר לבד. לדון על הפן הפסיכולוגי, פיזור סיכונים תמיד אפשר בפורום.

שהתחלת להשקיע לפני 3 שנים, מה היו המטרות שלך? אין מטרות? תציב מטרות.
מה היה טווח ההשקעה? אין? תגדיר טווח השקעה.
מה הסיכון שאתה מוכן לקחת? לא חשבת על זה? תחשוב על זה. תאזן בהתאם.

לדעתי, למקצוען צריך לפנות מי שאין לו האומץ או הידע "לקפוץ למים". למשל ההורים שלי, שמבחינתם אפילו קרן כספית זה הימורים, עדיף שיתייעצו. כל חייהם לא השקיעו, כך שהיה עדיף שישקיעו בעזרת "מקצוען".
כבר קפצת למים, תשחה :)

אני השארתי את קרן ההשתלמות במסלול "מניות" ולא סנופי, כסוג של גידור סיכוני טיפשות.

זה עלה לי עשרות אלפים מבחינת הפרשי התשואה בשנים האחרונות, ובטח יעלה לי עוד בשנים הבאות. אני לא באמת מאמין שמנהלי הקרן יכו את המדדים. אבל אולי בכל זאת המקצוענים יותר חכמים...

אז התיק העצמאי שלי הוא לגמרי ברוח הפורום, אבל קרן ההשתלמות, שהיא קטנה יותר אבל ממש לא זניחה, לא.
זה לא ממקסם את התשואה, ואפילו לא את התשואה-מותאמת-סיכון, אבל נוח לי עם זה שחלק מהכסף בידיים של מומחים.

חלק לא קטן (אולי אפילו הרוב) מהמסלולים המנוהלים בפנסיה ובקרנות השתלמות מפסידים למדדים.
לאותן חברות יש כיסים די עמוקים לשלם למומחים ויש להם תמריץ כי זה יביא עוד לקוחות.
למה אתה חושב שתמצא מישהו שיביא לך תשואה עודפת ושישתלם לו לנהל לך את הכסף?

ושחלק מהכסף יהיה אצל "מקצוען"
לא יעזור לך למצוא מקצוען ביחס אילך, צריך למצוא מקצוען ביחס למנהלי תיקי השקעות אקטיביים אחרים, שיגבר עליהם ויביא לך תשואה עודפת (בין היתר) על חשבונם, דבר שכמובן אין לך דרך לדעת מי הוא יהיה לטווח הקצר, ואם בכלל יהיה מישהו כזה לטווח הארוך.

, אבל נוח לי עם זה שחלק מהכסף בידיים של מומחים.
הכסף שלך באמת בידיים של מומחים. האנשים שמנהלים לך את הכסף הזה באמת יודעים הרבה יותר מ99% משוכני הפורום הזה אבל המומחיות האמיתית שלהם (של המנהלים שלהם יותר נכון) זה בלהעביר את הכסף שלך מהכיס שלך לכיס שלהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
M הגעתי לעצמאות כלכלית. מה עושים עכשיו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 116
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
CarpeDiem האם אנחנו מתחילים להגיע למצב שבו אג״ח ממשלתי עדיף על דירה? נדל"ן 6
R כתבות בנוגע למצב הבורסה שוק ההון 20
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
O מכירים אתר שבו אפשר להצמיד לגרפים אירועים מהעבר ? שוק ההון 1
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
ש ביום שבו הבורסה תיפול שוק ההון 3
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
גרהם הרגע שבו אתה מבין את הפער בינך לבין שאר העולם הצרכניסט התפתחות אישית 6
AlexNOSAM תרחיש שבו עולה ריבית הבנק המרכזי - מה כדאי להחזיק במצב כזה? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה