• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מגיעים לTC 100K ?

זה לא נכון, אבל חבל על האנרגיה לנסות לתקן אותך.
ברור @sogi צודק. ״המלצות״ זה שם יפה לקשרים ופוליטיקה. ״להוביל״ זה להקטין את התרומה של שותפיך לפרוייקט, שהיא כמובן פחות משמעותיית מההובלה שלך.
ברור שאתה חושב שמגיע לך ובעולם שלך באמת הקרדיט מגיע לך ובכלל אתה משהו משהו - אחרת בכלל לא היתה כותב את הבקשה - אבל חלק גדול מהעניין זה איך שאתה משווק את עצמך. הערכה אובייקטיבית לאימפקט של כל אחד בפרוייקט קיימת רק באגדות.

נערך לאחרונה ב:
מכיוון שנושא השרשור הוא איך להגיע ל-100k, אז איך לא להגיע - מרמור ו/או קורבנות.

מה כן צריך - שהקולגות, ובמיוחד מי שמנווט את העסק, יעריכו את התרומה שלך כיוצאת דופן לאורך זמן. מן הסתם זה מתחיל מלהיות בכלל מודעים לתרומה שלך (ויש לא מעט צנועים שנופלים בפח המוטעה "אם עשיתי אז בטוח שיודעים ולכן יוכלו להעריך").

אז איך לא להגיע - מרמור ו/או קורבנות.
ממש לא. זה להכיר בעובדות. שכמבינים מה המציאות אפשר להסיק מסקנות. אפשר ללמוד לשווק את עצמך כמו שאתה הצעת, אפשר לפתוח סטרטאפ ואפשר לעבור לסטראפ שאתה מעריך שיצליח.

זה לא נכון, אבל חבל על האנרגיה לנסות לתקן אותך.
זו לא פעם ראשונה שאני רואה שאתה כותב דברים שגויים בבטחון ובפסקנות.

מנסיון בארגונים אמריקאיים גדולים מאוד, הוא לא לגמרי טועה. כישורים מקצועיים יביאו אותך רק עד לנקודה מסוימת. אחר כך, זה כבר קשרים ופוליטיקה שיכולה להיות כמה רמות מעליך (למשל VP שמסוכסך עם VP אחר ולכן לא יסכים לקדם אנשים מהקבוצה של ה VP השני).
אף אחד לא נהיה Principal Engineer כי הוא מתכנת מעולה.

נו, זה ברור. אבל זו לא הליבה. הליבה היא להיות טוב בצורה יוצאת דופן. מי שלא יתאמץ להיות טוב כי יש פוליטיקה, לא ישקל אפילו בשורטליסט.

בקיצור: תמיד צריך להיות הכי טוב במה שבידיים שלך ולעזור לאחרים להיות הכי טובים שהם יכולים, שאר הדברים לא בידיים שלך, אבל אם אתה כל כך טוב שאי אפשר להתעלם ממך ועדיין בן אדם, מישהו יעזור לך לצלוח את המשוכות הפוליטיות.

ממש לא. זה להכיר בעובדות. שכמבינים מה המציאות אפשר להסיק מסקנות. אפשר ללמוד לשווק את עצמך כמו שאתה הצעת, אפשר לפתוח סטרטאפ ואפשר לעבור לסטראפ שאתה מעריך שיצליח.
מצד אחד הגבת "ממש לא", על זה שהוא כתב

אז איך לא להגיע - מרמור ו/או קורבנות.
שזה אומר שאתה בעד התמרמרות והתקרבנות?

מצד שני לא באמת כתבת משהו נגד מה שהוא כתב

@FIYaacov , אתה לא מבלבל במקרה בין כמה תגובות ?
סוגי צודק כשהוא אומר שהתקדמות בדרגות בחברות גדולות זה בעיקר פוליטיקה, ולכן האמירה שלו אינה התקרבנות אלה תאור של המציאות. כשמבינים איך המציאות עובדת אפשר להחליט איך לפעול. יש אנשים שפוליטיקה מתאימה להם - אולי גם לפוט״ש. אחרים שמעריכים את יכולתם הטכנולוגית יותר מאשר את כישרונם בשיווק עדיף שיקימו או יעברו לסטרטאפ.

אנסה לא להתייחס ל100K כמספר אבסולוטי אבל אין ספק שבחברות גאמפא אתה יכול להגיע בקירוב לאזור ה60-70TC במידה ותעבור את הראיונות, תוך כמה שנים בארגון והתקדמות אישית תוכל להמשיך לטפס במספרים (יש לקחת בחשבון את הcliff אחרי 4 שנים אבל גם לזה יש פתרונות)

אין ספק שהערכה של המנהל האישי שלך (לא משנה אם אתה IC או מנהל בעצמך) יכולה לתרום לקידום האישי אבל אני לא חושב שקיים (בצורה בוטה) סכינאות עד הprincipal כולל (פלוס מינוס וכל מקרה לגופו כמובן)

למה לכוון ל-100K בתור שכיר אם מדרגת המס עולה כל כך גבוה? האם אני מפספס משהו?
לדעתי עדיף לחפש דרך אחרת לא בתור שכיר אם זה השכר שאותו רוצים.

נערך לאחרונה ב:
אולי אני מפספס משהו אבל למה לכוון ל-100K בתור שכיר אם מדרגת המס עולה כל כך גבוה? האם אני מפספס משהו?
1. ברוטו יותר גבוה = נטו יותר גבוה, המס הגבוה הוא שולי ולא אבסולוטי
2. חלק ניכר מהתגמול הוא RSU שאת המס עליו אפשר לדחות לתקופה בלי עבודה ולשלם 10-20 אחוז מס במקום 50

כתבתי "סכינים", בדיוק בלשון הזו, כי זה כוללני גם לסכין בין השיניים וגם לסכין בגב.

אני נוטה לחשוב שלהגיע לתפקידים מסויימים בהייטק, דורש פחות דריכה על אחר מאשר באקדמיה, למשל,
אבל המשותף לאנשים עם סכין בין השיניים וכאלה שמוכנים לתקוע סכין בגב, הוא בעיקר חתירה ללא לאות למטרה מסויימת, לדעת לאן מכוונים ולעשות מה שצריך. לא כי "100 עגול"

זה לא אומר בהכרח שלהגיע להיות סמנכל חברת "יעקב מחשבים" דורש אותה כמות סכינאות בגב כמו משרת בכיר בשירות הציבורי, אבל מלעבוד ממש קשה וטוב לא מגיעים לזה.
היתרון בהייטק הוא שיש גם נישות "תכנותיות" שאפשר דרכן להגיע לשם, נדירות של אדם כזה שווה 100+, וזה בלי סכינים. אבל מידת החתירה למטרה המקצועית, במקרה זה, זהה.

כתבתי "סכינים", בדיוק בלשון הזו, כי זה כוללני גם לסכין בין השיניים וגם לסכין בגב.
אני נוטה לחשוב שלהגיע לתפקידים מסויימים בהייטק, דורש פחות דריכה על אחר מאשר באקדמיה, למשל,
אבל המשותף לאנשים עם סכין בין השיניים וכאלה שמוכנים לתקוע סכין בגב, הוא בעיקר חתירה ללא לאות למטרה מסויימת, לדעת לאן מכוונים ולעשות מה שצריך. לא כי "100 עגול"

זה לא אומר בהכרח שלהגיע להיות סמנכל חברת "יעקב מחשבים" דורש אותה כמות סכינאות בגב כמו משרת בכיר בשירות הציבורי, אבל מלעבוד ממש קשה וטוב לא מגיעים לזה.
היתרון בהייטק הוא שיש גם נישות "תכנותיות" שאפשר דרכן להגיע לשם, נדירות של אדם כזה שווה 100+, וזה בלי סכינים. אבל מידת החתירה למטרה המקצועית, במקרה זה, זהה.
אפשר גם אפשר בלי סכינים בגב. אנסה למצוא זמן בסופש לתגובה משמעותית יותר.

אין ספק שהערכה של המנהל האישי שלך (לא משנה אם אתה IC או מנהל בעצמך) יכולה לתרום לקידום האישי אבל אני לא חושב שקיים (בצורה בוטה) סכינאות עד הprincipal כולל (פלוס מינוס וכל מקרה לגופו כמובן)
זה יותר מאוזן.

אפשר גם אפשר בלי סכינים בגב. אנסה למצוא זמן בסופש לתגובה משמעותית יותר.

זה יותר מאוזן.
שוב, לא אמרתי דווקא סכינים בגב, ובהייטק יש גם את האפיק של הנדירות, יותר מכל. אבל להיות פשוט פייתוניסט\Cכלשהו\JAVA ממש טוב, להשקיע ולהגיע ל100? אני מאוד מסופק.
תמיד יש "טאלנטים", ברור שיש גם גננים שמרוויחים 200 אלף כי הם שם דבר, אבל רק מלעבוד קשה גם טאלנט לא נהיים. צריך לראות ולהראות, במינימום.

אני מציע לפרק את המונח "פוליטיקה" ל2:

א. מאמץ אקטיבי לקריאת מפת האינטרסים של שאר השחקנים. מה החזון / מה מדאיג את הבוס? את הקולגות של הבוס? את שאר שרשרת הניהול? לאן הם שואפים? האם אני "רק" עושה את העבודה שהוטלה עליי מצויין, או שאני עושה גם אותה וגם עובד לטובת הקלת העבודה של שרשרת הניהול?

ב. סכינים בגב. לקיחת אחריות על דברים שאחרים עשו. הקטנת אחרים. שיווק מעוות מציאות.

"פוליטיקה" היא לא רק שלילית. וסעיף א' שלה אכן הכרחי לקידום (בין אם בחברה קטנה או גדולה).
סעיף ב' מראה על תרבות רעילה של מקום עבודה ולא הכרח המציאות.

אני מציע לפרק את המונח "פוליטיקה" ל2:

א. מאמץ אקטיבי לקריאת מפת האינטרסים של שאר השחקנים. מה החזון / מה מדאיג את הבוס? את הקולגות של הבוס? את שאר שרשרת הניהול? לאן הם שואפים? האם אני "רק" עושה את העבודה שהוטלה עליי מצויין, או שאני עושה גם אותה וגם עובד לטובת הקלת העבודה של שרשרת הניהול?

ב. סכינים בגב. לקיחת אחריות על דברים שאחרים עשו. הקטנת אחרים. שיווק מעוות מציאות.

"פוליטיקה" היא לא רק שלילית. וסעיף א' שלה אכן הכרחי לקידום (בין אם בחברה קטנה או גדולה).
סעיף ב' מראה על תרבות רעילה של מקום עבודה ולא הכרח המציאות.
ומה יעשה אדם כמוני, ואחרים (בעיקר בהייטק עם כמות "אוטיסטים" גבוהה), שמעניין להם את קצה הציפורן מה הpains gains של הבוס, לאן הוא רוצה להתקדם כדי להעשיר את עצמו\את החברה?
אני לא באתי להיות רכוש של אף אחד, אלה יחסים סימביוטיים. יש הגדלת ראש, לא הרבה מעבר. מי שנהנה מהטמעת שיפורים, שיבושם לו, לא אני.
במקרה כזה, העבודה המושקעת והאיכותית שלך באמת לא תוביל אותך לאיזשהו הבדל כספי ממי שיושב לידך, גם אם העבודה שלך טובה יותר.

בסטארטאפים וחברות קטנות עם RSU ושות', אולי כן יש לעובד יותר אינטרס להפיק תועלת יתר לחברה, אם היא תגיע בעקיפין לכיס שלו.

ומה יעשה אדם כמוני, ואחרים (בעיקר בהייטק עם כמות "אוטיסטים" גבוהה), שמעניין להם את קצה הציפורן מה הpains gains של הבוס, לאן הוא רוצה להתקדם כדי להעשיר את עצמו\את החברה?
אני לא באתי להיות רכוש של אף אחד, אלה יחסים סימביוטיים. יש הגדלת ראש, לא הרבה מעבר. מי שנהנה מהטמעת שיפורים, שיבושם לו, לא אני.
במקרה כזה, העבודה המושקעת והאיכותית שלך באמת לא תוביל אותך לאיזשהו הבדל כספי ממי שיושב לידך, גם אם העבודה שלך טובה יותר.

בסטארטאפים וחברות קטנות עם RSU ושות', אולי כן יש לעובד יותר אינטרס להפי
א. לא הבנתי את הקשר לאוטיזם

ב. לא בא לך להגדיל ראש / מעבר להגדלת ראש? זה בסדר, זכותך. וזכות מקום העבודה לבחור לקידום את מי שהכי מגדיל ראש

ג. שאלו פה לגבי מתכון להעלאת שכר. זו הייתה המטרה. אם מבחינתך המתכון יוצר אצלך רגשות של להיות רכוש/אינטרס מוזר - גם זה לגיטימי. הכר את המוטיבציות שלך, ואת ה tradeoff של ההחלטות

העבודה המושקעת והאיכותית שלך באמת לא תוביל אותך לאיזשהו הבדל כספי ממי שיושב לידך, גם אם העבודה שלך טובה יותר.
העבודה כפי שתיארת *פחות* טובה ו*פחות* איכותית לביזנס שמשלם לך משכורת.
הביזנס ירוויח יותר מפעולות אשר תורמות לארגון רחב יותר מאשר מפעולות שהשפעתן לוקאלית (נניח לכתוב קוד עם פחות באגים).
אם אתה לא מאמין לי בנושא הערך לארגון של עבודות שונות, אני מזמין אותך לפתוח זאת בשיחה כנה עם מי שאחראי על הקידום / העלאות שכר שלך - המנהל / המנכל / ...

בסטארטאפים וחברות קטנות עם RSU ושות', אולי כן יש לעובד יותר אינטרס להפיק תועלת יתר לחברה, אם היא תגיע בעקיפין לכיס שלו
הרבה מהאנשים שאני מכיר נהנים לעשות עבודה טובה ולהכניס שיפורים גם בלי שהם עובדים בהייטק ומקבלים על זה RSU.

להיות עובד טוב זה לא קשור לכמה כסף אתה מקבל או באיזה ענף אתה עובד, אלא למנטליות שאתה מביא מהבית.

הפלא ופלא, אותם אנשים גם הם אלו שיזכו לקידומים טובים יותר מאשר עמיתיהם, כי לרוב יש תמורה להשקעה, בטח אם מי שמסביב הוא "ראש קטן".

לגישה הזאת קוראים הקטנת ראש וזו דוגמה מעולה איך *לא* מגיעים ל-TC של 100k.

הרבה מהאנשים שאני מכיר נהנים לעשות עבודה טובה ולהכניס שיפורים גם בלי שהם עובדים בהייטק ומקבלים על זה RSU.

להיות עובד טוב זה לא קשור לכמה כסף אתה מקבל או באיזה ענף אתה עובד, אלא למנטליות שאתה מביא מהבית.
מסכים עם כל מה שכתבת.
מחדד: "להביא מהבית" זה משהו שגדלים איתו מבית ההורים *או* עובדים על לפתח אותו כמבוגרים. ראיתי הרבה מקרים של אנשים שהתפתחו, כאשר הם שמו זאת כמטרה לעצמם. זה לחלוטין בר שינוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א לאיפה מגיעים הכספים ללא נמענים ? צרכנות פיננסית 1
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
מנימליסט איך הם יודעים ? מאיפה הם מגיעים לנתון הזה שוק ההון 6
hommie איך אתם מגיעים לעבודה? אוף טופיק 42
ע איך מגיעים לתזרים מזומנים חיובי מהשקעה בדירה ? נדל"ן 36
oz1987 מגיעים לעצמאות כלכלית - המומחים ממליצים צרכנות פיננסית 22
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
L 100k לשוק ההון ו/או פירעון משכנתא שוק ההון 18
לואי וו השקעה של 100K בקופת גמל להשקעה לאישה בת 50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א IRA לקרן השתלמות של 100K? פוסטים מאיכות נמוכה 3
bayov מה תנאי הלוואה סבירים היום עבור 100K ל-36 חודשים צרכנות פיננסית 8
G קופ"ג או IRA ל-100K פנויים בבנק שוק ההון 4