• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להתגבר על הפחד ועל חוסר היכולת להחליט?

richie

משתמש סולידי
דירוג
16
היי קהילה יקרה.

אשמח לשתף בסיפור שלי בקצרה ולהתייעץ לגבי העתיד.

באתי ממשפחה ענייה מאוד עם הורים גרושים שנמצאים שניהם במצב כלכלי מזעזע. ספציפית נחשפתי לכך שהוריי היו מהמרים והפסידו הרבה מאוד כסף גם בבורסה וגם בהימורים כאלו ואחרים (זה עוד משהו שמקשה עליי בהתקדמות לעבר התנהלות כלכלית נבונה). כיום אני בשנות ה-20 של חיי, הייטקיסט, בעל תואר ראשון במדמ"ח, מרוויח (בלי עין הרע) משכורת נאה מאוד. יש לי גם חשבון מסחר שבו אני משקיע במדדים - אך מכיוון שיש בי הרבה פחדים, הסכום בחשבון הזה הוא נמוך מאוד (כ-5% מכל ההון העצמי שלי, כאשר 95% ממנו נמצא בפיקדון בנקאי/קרן כספית בשנתיים האחרונות). הבעיה העיקרית שמונעת ממני להמשיך ולהתקדם מבחינה כלכלית היא שחשוב לי מאוד לקנות בית מסיבות כאלו ואחרות. כיום יש לי הון עצמי נזיל שמאפשר לי לקחת משכנתא ולקנות דירה (כנראה לא דירת חלומותיי, אבל משהו התחלתי, או דירה להשקעה). לכן, קשה לי מאוד להחליט שאני מתחיל לעשות dollar cost average בחשבון המסחר הממוסה שלי - כי אני יודע שכל שקל שאני שם שם, אני מסכן אותו ואם תהיה לי הזדמנות טובה לקנות דירה בשנים הקרובות, יש מצב שאפספס אותה כי פתאום תהיה קריסה בשוק ההון.

אני מרגיש תקוע בסוג של loop. מצד אחד יש לי יכולת חיסכון אדירה (משכורת גבוהה מאוד ביחס להוצאות כיום), אבל אני לא מרגיש שאני מנצל את זה בגלל מה שהסברתי קודם.

האם לדעתכם יש איש מקצוע שכדאי להתייעץ איתו במצב שלי כדי להבין מה הדרך הנכונה ביותר לפעול בה? או לחילופין, רעיונות איך כדאי לפעול?

תודה ומועדים לשמחה :)

נערך לאחרונה ב:
אם יש לך מספיק הון לקניית דירה להשקעה והיעד שלך הוא דירה משלך - למה בעצם לא לעשות את זה?

מה שיישאר אחרי החזר המשכנתא תטפטף לאט לאט לשוק ההון וככה תתגבר על הרתיעה ההתחלתית.

אני מרגיש תקוע בסוג של loop
בעיה באלגוריתם
אני מניח שהתוכנית שלך רופפת
תתגבר אותה ביעדים שהם זמן (5 שנים לדוג)
ובמספרים שכוללים אחוזים
כל חודש תוסיף חצי אחוז או אחוז להשקעה ה"מסוכנת" ואת היתר להשקעה\הוצאה העומדת לבוא (בטווח הזמן שקבעת)
כשמגיע הרגע (הטווח\יעד שהקצבת) שבו אתה נעול על ההשקעה\הוצאה תדאג שיש לך (באחוזים) יותר, על מנת שלא יהיו בלתמים
תתחיל לפעול בצורה פחות ריגשית דווקא בפעולות המכניות
set it and forget it

האם לדעתכם יש איש מקצוע שכדאי להתייעץ איתו במצב שלי כדי להבין מה הדרך הנכונה ביותר לפעול בה? או לחילופין, רעיונות איך כדאי לפעול?
אז התכנית כרגע היא חיסכון משמעותי ובסופו קניית דירה? מבלי לייעץ שום דבר ספציפי, זה נשמע לי דבר חיובי מאוד מבחינה כלכלית.

כמה נקודות:

1. יש אנשים שלא מתאים להם להשקיע במניות. יש משקיעים מוצלחים שלא נגעו במניות מעולם. לא נורא.
2. ממש לגיטימי להשקיע כסף לרכישת דירה בהשקעה סולידית מאוד. זו הדוגמה הקלאסית לכסף שהגיוני לא לשים אותו במניות.
3. אם אתה אומר שיש לך "הרבה פחדים" ושיש רקע משפחתי וכו', הייתי משקיע קצת כסף בטיפול פסיכולוגי. אני מדבר ברצינות.

בנוסף למה שכתבו מעלה אתה גם מדבר על רכישת דירה בשנים הקרובות. זה אופק מאוד קצר למניות ואתה חושש בצדק מנפילה בדיוק כשתרצה לממש את מטרת הכסף.
במשחק של חשש וגרידיות יש תמיד מתח. אתה מרגיש את המתח הזה, אבל לאו דווקא התחושה מבשרת שאתה פועל לא יעיל

אם יש לך את האמצעים כלומר הון התחלתי ויכולת החזר משכנתא אז האינסטינקט הבסיסי שלך הוא ממש נכון כי השקעה בדירה ראשונה היא השקעה כלכלית טובה בלי קשר אם תגור בה או תשכיר אותה.
השקעה בשוק המניות נכונה כלכלית אך ורק לכסף שאתה ממש לא מתכוון לעשות בו שימוש לפחות עשר שנים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
E איך להתגבר על המחסום הפסיכולוגי שוק ההון 24
J לברוח כשמדד הפחד עולה, לחזור כשהוא יורד שוק ההון 49
waskindalost הפחד להגיד ש ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
האופטימית VIX מדד הפחד שוק ההון 4
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
נ מיליונרים מתייעצים עם חברי פורום אנונימיים מה זה אומר על השיטה הכלכלית? ועל אמון אוף טופיק 32
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 144
S שאלה על אג"ח ממשלתי ועל מניות שוק ההון 4
P מס כשעל חלק מההפקדות רווח, ועל השאר הפסד (מוצר מנוהל) צרכנות פיננסית 1
L אפשר להסביר לי בפשטות מה זה CBDC ועל מה מדובר? הכסף יהפוך לדיגיטלי?! אוף טופיק 1
Will Smith קפיטליזם - שחיתות - על מחדלי בואינג ועל מחדל הMRI אוף טופיק 71
M משהו מעניין שמצאתי שמדבר בגנות הבזבוז ועל מאכלי מותרות בעיקר לעניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
S מחפש ספר בסיסי בכלכלה על המוצרים הפיננסים השונים ועל מה קורה מאחורי הקלעים התפתחות אישית 5
א על חסכנות ועל גישת חיים לא צרכנית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה