• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להיפטר מסכום "מתנה" ב-AMAZON?

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
2,333
בעבודה הקודמת שלי העניקו לי מתנת פרידה בסך $225 - כקרדיט באתר AMAZON

מאז שעזבתי לא הצלחתי לחשוב על שום דרך טובה לנצל את הכסף.
ספרים - יש בהרבה יותר זול ב-BOOK DEPOSITORY

ומוצרים אלקטרוניים - מעדיף לקנות בארץ ממילא כדי לחסוך במשלוח ולקבל אחריות (וגם אין שום דבר שאני צריך ספציפית)

חשבתי על KINDLE אבל זה מרגיש לי כמו בזבוז כי אני אוהב את האספט הפיזי של אוסף הספרים שלי

ניסיתי לראות אם אפשר לרכוש מוצרים דיגיטליים (כמו מנוי למגזין כלכלי או טכנולוגי) אבל גם זה לא ממש אפשרי (תומכים רק ב-KINDLE)

יש למישהו רעיון לדרך "טובה באופן אוניברסלי" להוון את הכסף התקוע הזה?

תן את זה כגיפט קארד בפעם הבאה שאתה רוצה לקנות למישהו מתנה.
או לחילופין , תקנה משהו באמזון עבור חבר או בן משפחה שכן צריך משהו, הוא ישלם לך מזומן ואתה תנצל את הקרדיט.

ראיתי בשרשור אחר שאתה מגלה ענין בקריפטו, אז פשוט תמכור אותו ב localbitcoins או כל שירות אחר שמאפשר זאת. . .

ממליץ לך לשקול מחדש את הקינדל, ברגע שיש לך אחד היתרונות עולים על האספקט הפיזי :)
במיוחד אם אתה קורא לא מעט

תקנה דברים לבית: משחות שיניים, דאודורנטים, סבונים, סכיני גילוח וכו'.

אפשרות נוספת: נעלי ספורט.

מצלמת רכב, power bank, רמקולים, ציוד ספורט, הלבשה, שעון חכם.
תחשוב על משהו שהיית שמח לקבל אבל לא היית קונה בגלל המחיר.

תקנה דברים לבית: משחות שיניים, דאודורנטים, סבונים, סכיני גילוח וכו'.
מוכרים את כל אלה באמאזון בארץ...?

מצלמת רכב, power bank, רמקולים
אלה דברים שהייתי מעדיף לקנות בארץ כדי לחסוך במשלוח + לקבל אחריות. הדברים היחידים שאי פעם קניתי מחו"ל היו דברים שפשוט אין להשיג בארץ - כמו למשל פוסטרים ייחודיים של אמנים שאני אוהב, או רכיבי מחשב שאין להשיג בארץ (שכרגע אני לא זקוק להם)

ראיתי בשרשור אחר שאתה מגלה ענין בקריפטו, אז פשוט תמכור אותו ב localbitcoins או כל שירות אחר שמאפשר זאת. . .
לא הבנתי מה הקשר בין הביטקוין ל-GIFT CARD באמאזון?

תן את זה כגיפט קארד בפעם הבאה שאתה רוצה לקנות למישהו מתנה.
או לחילופין , תקנה משהו באמזון עבור חבר או בן משפחה שכן צריך משהו, הוא ישלם לך מזומן ואתה תנצל את הקרדיט.
אני מאמין ב-"אל תעשה לחברך את השנוא עליך" ;)
לגבי CASHING OUT - חשבתי על זה, אבל אף אחד ממכריי לא ממש קונה משם דברים

ברוך רציני...

נערך לאחרונה ב:
מוכרים את כל אלה באמאזון בארץ...?
אין אמאזון בישראל (למרות שהם הקימו איזו זירת מסחר לא מפותחת של מוכרים ישראלים). אתה יכול להזמין מאמאזון ארה"ב / גרמניה / צרפת / בריטניה וכו' לישראל. לפעמים גם עם דמי המשלוח הגבוהים יחסית, החיסכון לעומת קנייה בישראל הוא משמעותי.

אלה דברים שהייתי מעדיף לקנות בארץ כדי לחסוך במשלוח + לקבל אחריות.
תסתכל על העלות הכוללת, לא רק על עלות המשלוח. היבואנים והמשווקים בישראל חוסכים לך דמי משלוח אבל גובים מרווח שיווק לא מבוטל במוצרים רבים. אם אתה מזמין, כדאי לרכז מספר מוצרים בהזמנה אחת כדי לצמצם עלויות שילוח (ומצד שני, להשתדל להיות מתחת לסף המע"מ).

הדברים היחידים שאי פעם קניתי מחו"ל היו דברים שפשוט אין להשיג בארץ - כמו למשל פוסטרים ייחודיים של אמנים שאני אוהב, או רכיבי מחשב שאין להשיג בארץ (שכרגע אני לא זקוק להם)

ברוך רציני...
קיבלת מתנה, היא לא תופסת לך מקום ולא מעלה אבק. לא בדיוק מצב גרוע.

קיבלת מתנה, היא לא תופסת לך מקום ולא מעלה אבק. לא בדיוק מצב גרוע.
הדולר מאבד מערכו במהירות, כל רגע שהמתנה לא מהוונת או מושקעת אני מפסיד כסף ;)
וברצינות - זה יושב שם כבר שנתיים ואני פשוט מנסה לחשוב איך לחלץ את זה, זה הכל...

אין אמאזון בישראל (למרות שהם הקימו איזו זירת מסחר לא מפותחת של מוכרים ישראלים). אתה יכול להזמין מאמאזון ארה"ב / גרמניה / צרפת / בריטניה וכו' לישראל. לפעמים גם עם דמי המשלוח הגבוהים יחסית, החיסכון לעומת קנייה בישראל הוא משמעותי
מחזק.
אני מזמין מוצרים לבית מאמזון ארה"ב וזה כמעט תמיד משתלם יותר מלקנות בארץ.

$224.23 כולל משלוח ומיסים:

Seagate BarraCuda 8TB 5400RPM (ST8000DM004), אבל SMR :(
https://www.amazon.com/gp/product/B07H289S7C/?tag=besoutdintabr-20

בארץ עולה כשליש יותר.

בהרבה מקרים אמזון מטפלים באחריות טוב מחנויות בארץ, אפילו שהם בחו"ל. אבל לא תמיד.
ייתכן שיפנו ליצרן במקרה זה. לא יודע איך Seagate. נראה לי שיפנו אותך לנציג מקומי.

Seagate BarraCuda 8TB 5400RPM (ST8000DM004), אבל SMR :(
חח
תודה, אבל אני מעדיף דיסקים הרבה יותר מהירים (ואני גם לא צריך עוד אחד פנימי, יש לי כרגע שניים של 4TB כל אחד ועוד חיצוני של 4TB)

אני מזמין מוצרים לבית מאמזון ארה"ב וזה כמעט תמיד משתלם יותר מלקנות בארץ.
תוכל לתת דוגמא?

ומוצרים אלקטרוניים - מעדיף לקנות בארץ ממילא כדי לחסוך במשלוח ולקבל אחריות (וגם אין שום דבר שאני צריך ספציפית)
כמעט כל מכשיר/רכיב אלקטרוני שקניתי ב5 שנים האחרונות הגיע מאמאזון והיה זול משמעותית מבארץ, כולל משלוח ומיסים.
חלקים למחשב, מברשת שיניים חשמלית, מיקרופון איכותי, וובקאם, כרטיסי זיכרון, הארדיסק חיצוני, מסנן מים, ראש למקלחת, טלפון... כל עוד זה לא גדול מידי (מה שיגרור מחירי משלוח מאד גבוהים) זה יוצא משתלם, לפעמים גם כשיש מכס.

לגבי האחריות, יצא לי לממש הרבה אחריות מול חו"ל וברוב מוחלט של המקרים התהליך היה משמעותית יותר טוב לעומת מימוש אחריות בארץ.
במימוש מול ארה"ב או חברות בינלאומיות זה לרוב מסתכם בגישת "הלקוח תמיד צודק". 2-3 אימיילים כדי לתאר את הבעיה ולהראות חשבונית, ושולחים לך מוצר חלופי (בדיוק השבוע קרה לי עם 2 מוצרים שונים). במקרה ה"גרוע" יבקשו שתשלח חזרה קודם את התקול, אבל יתנו לך החזר על המשלוח (או אפילו יספקו לך תוית "גוביינה" להדפיס ולשים על החבילה). ב1-2 מקרים שקיבלתי מהיצרן שירות גרוע - פניתי לאמאזון והם סיפקו לי מכשיר חלופי או החזר כספי בעצמם.
במימוש אחריות בארץ לעומת זאת הגישה היא "הלקוח מנסה לעבוד עלינו" וצריך להעביר שעות בטלפונים כדי לשכנע מישהו שאתה לא מחרטט והמוצר באמת דפוק ולא באשמתך. וכל זה מול היבואן כל הזמן, את החנות עצמה שבה רכשת את המוצר זה לא מעניין, החלק שלהם בתהליך הסתיים בשניה שהעברת אשראי.

כמובן שאם אתה לא צריך משהו ספציפי זה כבר שיקול אחר לגמרי.
חשבתי על KINDLE
מוצר מומלץ אישית, אבל שווה לציין שלא ניתן לשלוח אותו לארץ מאמאזון, יש צורך להשתמש בmail forwarder מה שיגרור עלויות נוספות.

בני המשפחה שלי קונים באמאזון מגרמניה ואנגליה תמרוקים ותוספי מזון, אומרים שזה שליש מהארץ.

אני מוכן לקנות את זה ממך בהנחה. יכול להעביר לך את הכסף בביט. כמו כן, יש לא מעט אתרים שמאפשרים למכור כרטיסים כאלה.

בתור בנאדם שעושה עשרות הזמנות מאמזון בשנה (פחות מאז שאני לא טס), די מפתיע לקרוא פוסט כמו שלך :)

אני מוכן לקנות את זה ממך בהנחה. יכול להעביר לך את הכסף בביט. כמו כן, יש לא מעט אתרים שמאפשרים למכור כרטיסים כאלה.

בתור בנאדם שעושה עשרות הזמנות מאמזון בשנה (פחות מאז שאני לא טס), די מפתיע לקרוא פוסט כמו שלך :)
אכן, איש הייטק שלא עושה לפחות 10 הזמנות בשנה באמזון זה מחזה נדיר.

אכן, איש הייטק שלא עושה לפחות 10 הזמנות בשנה באמזון זה מחזה נדיר.
בעקבות הפתיל הזה, ניכנסתי לאמזון לראות כמה הזמנות עשיתי, ב 2018-9 טסתי המון והייתי מזמין למשרד, למלון או לוקרים בארצות הברית. עשיתי קרוב ל 40 רכישות בשנה רק באמזון. הייתי טס עם צ'ימידן מתקפל של 60 ליטר וחוזר איתו מפוצץ בקניות.

נסה ספר שמיעה
Audiable

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
Sander קניתי קרן ממונפת. עזרו לי להיפטר ממנה. שוק ההון 1
amidar איך להיפטר מחובות, בצורה חוקית??? אוף טופיק 43
amidar מלכוד 22 - להשאיר את הרכב או להיפטר ממנו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 137
P ניכוי במקור - נחשב לחלק מסכום ההכנסה? מיסים 1
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
S העברת מתנה מהורה לבן מיסים 24
י מתנה לילד נירות ערך, נשארת חבות מס במכירה? מיסים 30
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ג קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח צרכנות פיננסית 81
A שאלה בנושא "מקנה מתנה" ואפוטרופוס בהקשר של קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 1
נ מתנה לקרוב עם חינוך פיננסי קלוקל שוק ההון 2
מ יום הולדת 40 - מתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה