• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אבטחת מידע- כדאיות קורס

איש

משתמש רגיל
דירוג
26
שלום לכולם!

אני תוהה האם לקחת קורס באבטחת- מידע. איני יודע הרבה על התחום אך ככל שאני קורא עליו יותר, אני חש בטוח יותר שהוא מושך אותי וארצה לעסוק בו. אוסיף, שאני בשנות השלושים לחיי. האם זה שיקול בבחירת ההסבה לאבטחת מידע?
הקורס ניתן במכללות רבות, בהן במסגרת לימודי החוץ של הטכניון ובג׳ון ברייס. כל אחת מהמכללות מציעה מסלול מעט שונה עם הסמכה שונה, שהמשותף לכולן הוא הסמכת מנהל רשתות שניתנת בכולן כבסיס ללימודי אבטחת המידע.

שאלותי הן:

1. איני יודע הרבה על אבטחת מידע כמקצוע. האם תעודת קורס אכן תכשיר אותי למקצוע הזה או שהיא אינה הכרחית או מיותרת?

2. האם אוכל למצוא תעסוקה, שאינה Help Desk, במהלך הקורס או בסיומו?

3. איני מבקש המלצה על המכללות. אך אם למישהו יש המלצה על מסלול לימודים איכותי, אשמח לשמוע (גם בהודעה פרטית).

כל תגובה מועילה תתקבל בברכה!

1. לא
2. לא
3. לא מכיר.

מה הנסיון שלך?

תוכל בבקשה להרחיב?

ניסיוני בתחום המחשבים הוא לא פורמלי, קצת לינוקס, הרבה דברים בסיסיים נוספים.

שהמשותף לכולן הוא הסמכת מנהל רשתות שניתנת בכולן כבסיס ללימודי אבטחת המידע.
בוא תתחיל אתה בלומר לנו - איזו תעודה מקבלים? מי נותן אותה?
אחרי זה, אם אתה פותח מדור דרושים, כמה פעמים אתה רואה "דרוש X עם הסמכת מנהל רשתות"?

נ.ב.
לכל כלל יש יוצא מן הכלל וייתכן ואכן תמצא עבודה ברמה גבוהה יותר מ-H.D.
אבל... צריך לזכור שהמכללות מנסות למכור ותמיד מייפות את המציאות, עד כמה שעורכי הדין שלהן מאשרים להן לכתוב ולהשאר עם "אמת בפרסום".
מובטחת עזרה במציאת עבודה - אנחנו נעזור. לא אנחנו מבטיחים.
ואם הם מבטיחים, כנראה בחברה שעובדת מולם, ייתכן בשכר מתחת לשכר השוק.

לפי - http://www.johnbryce.co.il/training...חי-אבטחת-מידע-cyber-security-intelligence-csi
אני לא רואה שמקבלים
הסמכת מנהל רשתות שניתנת בכולן
יותר -
קורס אבטחת מידע מיועד לבוגרי קורסי MCSA/MCITP, קורסי CCNA, קורסי תשתיות מקבילים או בעלי ידע שווה-ערך המבקשים לרכוש ידע וניסיון מעשי בעולם התוכן העדכני של אבטחת מידע.

צריך מאוד להיזהר מהדברים האלה. בשנים האחרונות הרבה מכללות וכד' מנסים למכור קורסים בתחומי ה-IT ומוכרים אשליות שזה כרטיס כניסה לעולם ההייטק.
ברור שיש בוגרים שמצליחים למצוא תעסוקה אבל אני מכיר גם הרבה סיפורים על כאלה שלא. שמעתי אישית ממישהו שבכיתה שלו בקורס של 20 רק 2 מצאו עבודה. אם הסיכוי שלא תמצא את עצמך בתעשיה הוא 90% אז אולי עדיף בכלל לא ללכת לזה.

תזכור שבכל מקרה, המועמדים הקלסיים יהיו לפניך בתור למציאת תעסוקה - קרי בוגרי מדמ"ח ויוצאי יחידות טכנולוגיות.
ואם זה היה כל כך פשוט לעשות קורס ב-20,000 ולשדרג את המשכורת שלך ל-5 ספרות, אז הרבה צעירים מוכשרים היו עושים את זה מזמן.
עם זאת, זה לא לגמרי דימיוני. פשוט תזכור שיש מוסדות יותר טובים מאחרים ללימודים ובתעשיה לא מעניין אותם שיש לך תעודה. התעודה עצמה לא תביא לך כלום. מעניין אותם רק לראות שיש לך כישורים וידע.

ההכשרה הטובה ביותר בתחום הזה היא ללמוד בעצמך. יש מספיק אתרים שמציעים קורסים בחינם בנושאי אבטחה, ואינסוף מקורות מידע חינמיים לחלוטין שבאמצעותם כל אדם עם הבנה טכנולוגית בסיסית ורצון ללמוד יכול להפוך לאיש אבטחת מידע. בנוגע למשרות לאנשים חסרי ניסיון בתחום הזה, תוכל להתעניין ב-QA בחברות Security, לאיוש מרכזי אבטחה (SOC) ואולי גם Pen Tester מתחיל.

בתור עצמאי בתחום, הדבר האחרון שמעניין אותי אצל עובד פוטנציאלי זה רשימת ההכשרות אותן הוא עבר. הרבה יותר מעניין להבין מה הוא עשה עם ההשכלה שלו, בין אם הוא רכש אותה בעצמו ובין אם לא, וכמה הוא אוהב את התחום.

ראיתי השבוע את ההתחייבות מצד מכללה אחרת.
- במשך חודשיים אחרי סיום הקורס, ישלחו את קורות החיים שלך לחברות שעובדות מולם מתוך מטרה למצוא משרה ב-8000 שח לפחות (מניח ברוטו).
היה ולא מצאנו לך מקום עבודה במשך החודשיים הללו - ניסינו.
היה ומצאת מקום עבודה אחר או שלא קיבלו אותך בחברות ששלחנו - בהצלחה בהמשך הדרך.
- היה והקורס לא מתאים לך, אתה לא יכול להמשיך... (בכל זאת קורס של 10+ חודשים) - תקבל זיכוי יחסי לקורס אחר (כסף שנתת לא יוחזר).

ההתחייבות של ג'ון ברייס -
http://www.johnbryce.co.il/יש-קיצורי-דרך-בגון-ברייס-מכללת-הי-טק-עוברים-מהלימודים-ישר-לעבודה

יש לך מזל

אני ממש לקראת הסוף של סיום קורס ניהול רשתות בג'ון ברייס שחלק מאוד קטן ממנו כלל גם אבטחת מידע ככה שאם אתה רוצה אתה מוזמן לשאול אותי שאלות.

@איש

1. זה לא יכשיר אותך.
אם יש אפשרות אז לדעתי עדיף קודם לעבוד ורק אח"כ לעשות קורס. זה נכנס הרבה יותר טוב לראש, יש הרבה יותר מוטיבציה ללמוד וליישם.
ללא ניסיון פורמלי בתחום המחשבים או לפחות ידע Hands on משמעותי, אתה בכל מקרה תצטרך להתחיל מלמטה, תתחיל בתור junior בלתת הרשאות, לצרף יוזרים לקבוצות, תחזוקת אנטי וירוס, אפליקציות בסיסיות וכדומה.

2. אין לדעת, תלוי בשוק ובזמן שיש לך להשקיע בראיונות עבודה
אני לא רואה פסול בלהתחיל בתור Helpdesk אח"כ לעבור ל Operations \ סיסטם ואח"כ לתחום אבטחת המידע.

3. לגבי מסלולים, אלו התפקידים הקודמים של אנשי אבטחת המידע בארגון שאני עובד בו מהזוטר לבכיר, כל האנשים היו עובדים בחברה שהתקדמו עם הזמן לאבטחת מידע:
מחשוב אישי ביצוע גוסטים טיפול בתחנות קצה פתרון בעיות ב PC - היום נותן מענה לשונאי הלבנת קבצים, אנטי וירוס ו SOC
הפעלה \ Operations - היום נותן הרשאות ואחראי על מערכות ניהול זהויות, אבטחת סמארטפונים ועוד כמה דברים
כמה אנשי סיסטם שהיו אחראים על AD DNS FIREWALLS פרוייקטים ועוד - היום עושים את אותו הדבר ועוד תחת כובע של אבטחת מידע
מנהל סיסטם, ניהל 3 צוותים - היום מנהל אבטחת מידע ראשי בחברה אחראי על 3 צוותים

בהצלחה

1. זה לא יכשיר אותך.
אם יש אפשרות אז לדעתי עדיף קודם לעבוד ורק אח"כ לעשות קורס. זה נכנס הרבה יותר טוב לראש, יש הרבה יותר מוטיבציה ללמוד וליישם.
ללא ניסיון פורמלי בתחום המחשבים או לפחות ידע Hands on משמעותי, אתה בכל מקרה תצטרך להתחיל מלמטה, תתחיל בתור junior בלתת הרשאות, לצרף יוזרים לקבוצות, תחזוקת אנטי וירוס, אפליקציות בסיסיות וכדומה.

השאלה איך מתחילים בכלל לעבוד בחברה מסוימת ובתחום הזה של הלפדסק ללא תעודות מתאימות ?
אומנם ברור לי שהתעודות הם רק לשם האסמכתא והם לא מראות כלום אבל אתה עדיין צריך שיהיה לך ידע.

השאלה איך מתחילים בכלל לעבוד בחברה מסוימת ובתחום הזה של הלפדסק ללא תעודות מתאימות ?
* אינסוף שליחות קורות חיים וראיונות עבודה כושלים - אתה צריך רק מקום אחד שיגיד לך כן!
* צבירת ניסיון מעשי בבית ע"י הקמת רשת מחשבים קטנה מכמה מחשבי גרוטאה שאתה יכול להשיג מאתר אגורה והצגתו בראיונות העבודה לעיל.
* מעבר קורסים ומבחנים אינטרנטיים שקשורים לנושא (רוב האתרים הרציניים שמרכזים עבודות של פרילנסרים מאפשרים לאנשים לעבור מבחנים אינטרנטיים בחינם בנושאים שבו הם מציעים את עצמם לעבודה - אתה יכול להשתמש במבחנים הללו בשביל לרכוש ולהציג ידע).

בזמנו התחלתי במוקד של בזק adsl.
עברתי למוקד ipvpn (עסקי) חלק עם הכשרות של סיסקו וחלק בדרך.
הכי אהבתי לראות את ה"מומחים" שבאים בשעות הפנויות שלהם, מרימים רשתות עם ראוטרים שהיו במשרד לנסות דברים בדרך להכשרה הבאה.
ושכחת להוסיף סרטוני youtube

הקורס היחיד שלדעתי שווה משהו
OSCP
הקורסים בארץ לא רציניים ועברתי קורס כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
Yuvalbuz3 אבטחת מידע - מבוקש? או נישה ועבודה תשתיתית לא מוערכת ? התפתחות אישית 10
flower Phishing - אבטחת מידע אוף טופיק 5
ח payme עם icredit - בעיה של אבטחת מידע? צרכנות פיננסית 4
de dud אבטחת מידע אוף טופיק 9
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
sogi שיקולי אבטחת מידע בבחירת בית השקעות / ברוקר שוק ההון 122
J אבטחת מידע באורדרנט [ו- ספארק] צרכנות פיננסית 70
flower אבטחת תיבות מייל ע"י התקן חיצוני Universal 2nd Factor authentication אוף טופיק 20
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1