• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי

nettek

משתמש סולידי
דירוג
5
חייב לציין קודם כל שראיתי שיש כמה פוסטים בנושא, אבל אסביר יותר ספציפית אליי מה אני מחפש.

יש לי כרגע סכום די גדול בקרן כספית, שאני מחפש להיפטר ממנו עקב היותר PFIC, אבל לא עד שאמצא תחליף ראוי שיתן לי את היתרונות של קרן כספית.
מבחינתי היתרונות המשמעותיים הם:
1. הגדלת הסכום בעשרות שקלים בכל יום, בלי שאני צריך לעשות כלום (הסכום בקרן כספית הוא כמה מאות אלפים).
2. יתרון אפקט הריבית דה-ריבית.
3. מיסוי ריאלי במקום נומינלי.
4. האפשרות למשוך בהתראה קצרה מאוד.
5. כוח מיקוח מול הבנק - הכוונה היא, שכל עוד הכסף בבנק (או לפחות, מושקע דרך הבנק), יש לי איזשהו כוח מיקוח מולם.

כאמור הקרן כספית היא PFIC ואני מחפש אלטרנטיבה, שתקיים את התנאים הנ"ל או לפחות חלקם.
ממה שאני יודע שני הדברים היחידים שאפשריים עבורי זה אג"ח אמריקאי או HYSA (חשבון חסכון אמריקאי) אבל אני אפילו לא יודע אם אני יכול לפתוח HYSA.
אציין שאני לא כל כך מבין באג"ח ומבחינתי זה ממש כמו מניות או קרנות סל - מוצר פיננסי שאפשר לקנות ומחירו מתנדנד, לעומת קרן כספית שכאמור אני מרוויח כל יום (מודע לכך שהפסדים הם אפשריים, אבל זה נדיר מאוד, אולי פעם בחודש בממוצע).

בקיצור - אשמח לשמוע מכם על אלטרנטיבות שיקיימו עבורי את היתרונות הנ"ל או לפחות חלקם.

תודה רבה לכולם!

יש קרנות כספיות אמריקאיות, העיקריות שבהן:
SGOV
BIL
למה אתה קורא לזה קרנות כספיות?
אלו לא קרנות סל אג"חיות?

https://stockanalysis.com/etf/sgov/
https://stockanalysis.com/etf/bil/

ומה ההבדל בין אלו שהצעת לבין למשל BND או למשל MUB?

עריכה:
מהשוואה בין SGOV ל-BND, אפשר באמת לראות ש-SGOV מתנהג כמו שקרן כספית מתנהגת, בגרף מאוד מתון שתמיד עולה בקצב איטי מאוד.
אם אחדד את השאלה - נניח שאני משתמש בכלי למציאת ETFs כגון זה, באילו פרמטרים עליי להשתמש כדי למצוא קרנות כספיות אמריקאיות?
ממה שראיתי, הן SGOV והן BIL הם בקטגוריות הבאות:
Fixed income = Government, Treasury
Maturity = Ultra short term​
חשוב לי להבין את הרציונל שלך, וכאמור להבין איך קבעת שדווקא SGOV ו-BIL הם קרנות כספיות אמריקאיות. האם זה דרך קטגוריות כמו הנ"ל?

נערך לאחרונה ב:
וכאמור להבין איך קבעת שדווקא SGOV ו-BIL הם קרנות כספיות אמריקאיות
הוא קבע שהן קרנות כספיות אמריקאיות כי הן קרנות כספיות אמריקאיות.

ומה ההבדל בין אלו שהצעת לבין למשל BND או למשל MUB?
תסתכל על average maturity של כל קרן.

או בוא נשאל ככה, מה בקרן כספית ישראלית הופך אותה מבחינתך לקרן כספית?

הוא קבע שהן קרנות כספיות אמריקאיות כי הן קרנות כספיות אמריקאיות.
עם כל הכבוד, זאת לא תשובה.

אם אני מעוניין למצוא את כל הקרנות הכספיות האמריקאיות, ללא העזרה של יעקב או אף אחד אחר, איך אני עושה את זה?

כל המטרה בעריכה של הפוסט הקודם הייתה להראות את הדרך שביצעתי, את המסקנות שהסקתי, ולהבין ביחד איתכם האם הן נכונות, ואיך בעזרתן אני יכול למצוא את רשימת כל הקרנות הכספיות האמריקאיות הקיימות.

תסתכל על average maturity של כל קרן.
הבנתי, מניח שזה אומר שאני צריך לחפש Ultra short term כמו שרשמתי.

או בוא נשאל ככה, מה בקרן כספית ישראלית הופך אותה מבחינתך לקרן כספית?
מבחינתי? זה שאני מקבל כל יום סכום כסף, העובדה שאני יכול למשוך אותו בהתראה קצרה (מניח שלשם אתה חותר), והמיסוי הריאלי.

מהמעט שאני יודע על אג"חים, אפשר לפדות אותם רק אחרי זמן מסוים, אז אני מניח שאתה מתכוון שכל מה שמסומן כ-Long term (למשל באתר שהבאתי etf.com) יהיה אפשר לפדות רק לאחר מספר שנים, מה שמבטל את היתרון של משיכה בהתראה קצרה, ולכן זה לא יכול להיקרא קרן כספית.

זה שאני מקבל כל יום סכום כסף
נכון לגבי כל קרן אגחית, לא רק כספית.

העובדה שאני יכול למשוך אותו בהתראה קצרה (מניח שלשם אתה חותר)
נכון לכל קרן ומניה.

והמיסוי הריאלי.
נכון רק לגבי הישראלית.

קרן כספית בהגדרה זה קרן אג"ח עם מח"מ של פחות מ-3 חודשים (כלומר בעיקר יחזיק מק"מ ופקדונות סופר קצרים). אין משהו קוסמי בקרן כספית שהופכת אותה ל"משלמת כל יום".

קרן כספית בהגדרה זה קרן אג"ח עם מח"מ של פחות מ-3 חודשים (כלומר בעיקר יחזיק מק"מ ופקדונות סופר קצרים). אין משהו קוסמי בקרן כספית שהופכת אותה ל"משלמת כל יום".
תבורך, זאת התשובה שחיפשתי, ונראה לי שהבנתי איך אני מחפש קרנות כספיות כאלו בעצמי.

ציינתי מקודם שכל עוד חלק גדול מהכסף שלי נמצא בקרן כספית (כרגע, שקלית) יש לי איזשהו כוח מיקוח מול הבנק, במיוחד כי אני מושקע דרך הבנק, שהרי אין שום עמלות בפעולה כזו חוץ מדמי ניהול של הקרן עצמה.

יש גם יתרון דומה בהשקעה ב-SGOV למשל דרך הבנק? בדקתי באתר של הבנק ואני רואה שניתן לבצע השקעה כזו אבל אני לא מוצא אם יש בפעולה כזו עמלות כלשהן.
אתה יודע בנוסף אם אפשר להשקיע בשקלים במקום להמיר קודם לדולרים? עם שער ההמרה הגבוה היום אני פוחד שאני אפסיד אם בעתיד השער יירד.

ציינתי מקודם שכל עוד חלק גדול מהכסף שלי נמצא בקרן כספית (כרגע, שקלית) יש לי איזשהו כוח מיקוח מול הבנק, במיוחד כי אני מושקע דרך הבנק, שהרי אין שום עמלות בפעולה כזו חוץ מדמי ניהול של הקרן עצמה.
הפוך, הבנק לא מרוויח מזה כלום, וגם לא יכול להשתמש בצבירה שיש לך בכספית כהלימות הון, ולכן זה לא כוח מיקוח מבחינתו.

יש גם יתרון דומה בהשקעה ב-SGOV למשל דרך הבנק?
לא, מבחינת הבנק זה מניות לכל דבר כולל דמי משמרת ועמלות גבוהות על מסחר במניות חו"ל, ומרווחים גבוהים על המרה לדולר.

אתה יודע בנוסף אם אפשר להשקיע בשקלים במקום להמיר קודם לדולרים?
זה יהיה הholy grail לאמריקאיים.
כרגע יש קרנות בשקלים שהם אמנם PFIC אבל נחשבות QEF רק במור השקעות, עם דמי ניהול בשמיים העליונות.
לא חושב שיש למור כספית, וגם אם יהיה בדמי ניהול האלה זה לא היה משתלם בעליל.

לדעתי ההגדרה לקרן כספית היא קרן שה-NAV שלה נשאר קבוע. אין סיכון להשקעת הקרן, ולכן היא צריכה לשלם את הרווחים למשקיעים.
זה לא נכון לגבי SGOV או BIL., אבל מבחינה מעשית אין הבדל בינם לבין קרנות כספיות שמשקיעות באגרות ממשלתיות לזמן קצר.
בארה"ב קרנות כספיות נקראות money market funds ויש אלפי קרנות מסוג זה שמשקיעות בכל מיני נכסים לטווח קצר. אני לא יודע באיזה ברוקר אתה משתמש אבל חיפוש פשוט יניב לך מגוון גדול של אפשרויות, לדוגמא שוואב פה. רק אציין, שהברוקרים האמריקאים שאני מכיר, אוטומטית שמים כל דולר זמין בחשבון שלך בקרן כספית.

יש מושג שנקרא break the buck כאשר ה-NAV של קרן כספית יורד מתחת לדולר, זה מצב נדיר ומסמן קטסטרופה, בדרך כלל כתוצאה מהתמוטטות של מוסד פיננסי גדול כך התחילה הקריסה של 2008, ההתמוטטות של Lehman Brothers גרמה ל- break the buck . בעקבות הקריסה נוספה לקרנות רגולציה כמו הגבלה על השקעה בנכסים עם מועד פדיון של פחות מ-60 יום.

הפוך, הבנק לא מרוויח מזה כלום, וגם לא יכול להשתמש בצבירה שיש לך בכספית כהלימות הון, ולכן זה לא כוח מיקוח מבחינתו.
הבנק לא מקבל עמלת הפצה מהקרן הכספית?

לדעתי ההגדרה לקרן כספית היא קרן שה-NAV שלה נשאר קבוע.
למה שתשקיע בדבר כזה?
אני הייתי רוצה שהNAV יגדל עם תשלומי הריבית של נכסי הבסיס (ויקטן עם גביית דמי הניהול בידי מנהל הקרן).

לדעתי ההגדרה לקרן כספית היא קרן שה-NAV שלה נשאר קבוע. אין סיכון להשקעת הקרן, ולכן היא צריכה לשלם את הרווחים למשקיעים.
זה לא נכון לגבי SGOV או BIL., אבל מבחינה מעשית אין הבדל בינם לבין קרנות כספיות שמשקיעות באגרות ממשלתיות לזמן קצר.
בארה"ב קרנות כספיות נקראות money market funds ויש אלפי קרנות מסוג זה שמשקיעות בכל מיני נכסים לטווח קצר. אני לא יודע באיזה ברוקר אתה משתמש אבל חיפוש פשוט יניב לך מגוון גדול של אפשרויות, לדוגמא שוואב פה. רק אציין, שהברוקרים האמריקאים שאני מכיר, אוטומטית שמים כל דולר זמין בחשבון שלך בקרן כספית.

יש מושג שנקרא break the buck כאשר ה-NAV של קרן כספית יורד מתחת לדולר, זה מצב נדיר ומסמן קטסטרופה, בדרך כלל כתוצאה מהתמוטטות של מוסד פיננסי גדול כך התחילה הקריסה של 2008, ההתמוטטות של Lehman Brothers גרמה ל- break the buck . בעקבות הקריסה נוספה לקרנות רגולציה כמו הגבלה על השקעה בנכסים עם מועד פדיון של פחות מ-60 יום.
רק אציין שלא באתי לעשות דוקטורט. ייתכן ויש הגדרה פורמלית אחרת ממה שהגדרתי. זה לא מעניין לצורך פרקטי.

למה שתשקיע בדבר כזה?
אני הייתי רוצה שהNAV יגדל עם תשלומי הריבית של נכסי הבסיס (ויקטן עם גביית דמי הניהול בידי מנהל הקרן).
אם אני מחפש נכס נזיל חסר סיכון אז המטרה היא שתמיד תוכל לקבל חזרה את הקרן בזמן אפסי. זה בעצם המשמעות של מזומן, את הקרן אני לא מפסיד. טריליונים של דולרים מושקעים כך

אם אני מחפש נכס נזיל חסר סיכון אז המטרה היא שתמיד תוכל לקבל חזרה את הקרן בזמן אפסי. זה בעצם המשמעות של מזומן, את הקרן אני לא מפסיד. טריליונים של דולרים מושקעים כך
אני התייחסתי ספציפית להגדרה שהבאת, שהNAV לא משתנה.

אני לא מכיר שום קרן שעומדת בזה (אלא אם מחזיקה רק בדולר).

בארה"ב קרנות כספיות נקראות money market funds ויש אלפי קרנות מסוג זה שמשקיעות בכל מיני נכסים לטווח קצר
באתי היום לקנות דרך IBKR ולצערי הם רושמים
"No trading permission, residency restriction".
אז למרות שאני אזרח אמריקאי, רק בגלל שאני גר בישראל אני לא יכול לקנות דרכם קרן כספית?

(כמובן מודע לכך דרך הפוסט הזה שאני יכול לקנות SGOV, אבל כן מתעניין ב-Money market funds).

אז למרות שאני אזרח אמריקאי, רק בגלל שאני גר בישראל אני לא יכול לקנות דרכם קרן כספית?
נכון, קרנות נאמנות אמריקאיות זמינות רק לתושבי ארה"ב.

סתם שאלה, יש סיבה לא להשקיע, במקום ב-SGOV, ב-XHLF - מתנהג בערך כמו SGOV אבל עם דמי ניהול נמוכים יותר (0.03% לעומת 0.07%)?

(שאני אומר מתנהג, אני מתכוון לכך שאם מסתכלים על גרף של שנה בשני קרנות הסל, ב-SGOV רואים מה שנקרא גל שן מסור, ב-XHLF זה קצת פחות ברור ומתחיל להתנהג בצורה הזו רק החל מיוני בערך).

סתם שאלה, יש סיבה לא להשקיע, במקום ב-SGOV, ב-XHLF - מתנהג בערך כמו SGOV אבל עם דמי ניהול נמוכים יותר (0.03% לעומת 0.07%)?
1. תעודה זולה יותר אז SPREAD גבוה יותר, בערך פי 2.
2. מח"מ של 0.5 אל מול 0.1 בSGOV.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
משה גל תחליף 'אונדציל'/'פונגימון' מחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L תחליף לעו"ש בדולרים שוק ההון 1
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y תחליף ל-GBTC שוק ההון 6
ל תחליף לDBC פוסטים מאיכות נמוכה 1
W תחליף לשכר דירה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה תחליף חינמי לספוטיפיי לבעלי אייפון צרכנות פיננסית 7
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
V מחפש תחליף לביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
O SPGM מקצצת בדמי ניהול, תחליף ל-VT? שוק ההון 5
ק קרן-סל תחליף מזומן צרכנות פיננסית 6
C תחליף ל"תכלית סל מניות חו"ל" שוק ההון 44
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore תחליף ל-iHerb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ האם אג״ח קצר טווח אמריקאי הוא תחליף טוב לפיקדון בבנק? שוק ההון 31
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
א תחליף למניות שוק ההון 1
אצטרובל תחליף לאג"ח ישראל בתיק פסיבי שוק ההון 66
Y תחליף ישראלי לBND שוק ההון 9
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
amidar תחליף דומה ככל הניתן ל-5121322 שוק ההון 1
H תחליף לאג"ח בתיק השקעות פאסיבי שוק ההון 11
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
נ תחליף לאג"ח ממשלתי בתיק הארי בראון שוק ההון 62
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S אג״ח (לא מקמ) כתחליף לקרן כספית? שוק ההון 10
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69

נושאים דומים

Back
למעלה