• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחליף ישראלי לBND

yonii

משתמש רשום
דירוג
0
התיק שלי מורכב מ80% מניות ו20% מזומן, כאשר החלק המנייתי מורכב מ: 60% VTI ו40% VXUS.

אני רוצה להעביר את המזומנים שלי לקרן אג״ח ישראלי רחב ביותר (שמשקיעה באג״חים ישראליים) ואני נוטה רעיונית למיקס שדומה לBND (לעומת דעת המחברת כאן להתרחק מאג״חים קונצרניים.) BND מורכב מ63% אג״חים ממשלתיים, ו37% אג״חים קונצרניים מדירוגים שונים.

האם מישהו מצא קרן אג״ח ישראלי (או שילוב של שניים) שיכול להוות תחליף מקומי טוב לBND?

נערך לאחרונה ב:
התיק שלי מורכב מ80% מניות ו20% מזומן, כאשר החלק המנייתי מורכב מ: 60% VTI ו40% VXUS.

אני רוצה להעביר את המזומנים שלי לקרן אג״ח ישראלי ואני נוטה רעיונית לכיוון של BND (לעומת דעת המחברת כאן להתרחק מאג״חים קונצרניים.) BND מורכב מ63% אג״חים ממשלתיים, ו37% אג״חים קונצרניים מדירוגים שונים.

האם מישהו מצא קרן אג״ח ישראלי (או שילוב של שניים) שיכול להוות תחליף ישראלי טוב לBND?

אולי http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5121207
http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5118179
http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5121215

הן קרוב טוב, לא יודע בוודאות (נדמה לי שהן מחקות)

כן, ראיתי :) רציתי לראות מה אנשים אחרים עושים בנושא.
@ע.מדי - תודה! מחפש להשקיע באג״חים ישראליים עם הרכב שהוא דומה לBND. במילים אחרות - total bond market.

כן, ראיתי :) רציתי לראות מה אנשים אחרים עושים בנושא.
@ע.מדי - תודה! מחפש להשקיע באג״חים ישראליים עם הרכב שהוא דומה לBND. במילים אחרות - total bond market.
לדעתי בתחום האגח עדיף דווקא להתרכז במדינות מפותחות (ואפילו רק ארה"ב) לא בטוח שכדאי לקחת סיכון במדינות מתפתחות על נייר שהוא בכלל מוגבל תשואה ..., יש לך סיכון כמו במניות וסיכויי גביה קרובים לאפס במקרה של default

לפי ואנגארד BND הוא לא מדד אגח עולמי
  • Provides broad exposure to U.S. investment grade bonds.

נערך לאחרונה ב:
@ע.מדי - אני מתקשה לבטא את עמצי :) התכוונתי לקנות קרן אג״ח ישראלי רחב שמשקיע באג״חים ממשלתיים וקונצרניים ישראלים למיניהם, כמו שBND עושה בשוק האמריקני. אתה ממליץ לקנות קרן אג״ח אמריקני מעל קרן אג״ח ישראלי? לא נראה לי שיש בישראל סיכון אשראי רציני במיוחד.

לא נראה לי שיש בישראל סיכון אשראי רציני במיוחד.
סיכון אשראי עצום, רוב המוחלט של האג"ח פה הוא אג"ח זבל וחלקו בכלל לא אג"ח (ברמת הסיכון שלו).

@ע.מדי - אני מתקשה לבטא את עמצי :) התכוונתי לקנות קרן אג״ח ישראלי רחב שמשקיע באג״חים ממשלתיים וקונצרניים ישראלים למיניהם, כמו שBND עושה בשוק האמריקני. אתה ממליץ לקנות קרן אג״ח אמריקני מעל קרן אג״ח ישראלי? לא נראה לי שיש בישראל סיכון אשראי רציני במיוחד.

א. אני לא ממליץ
ב. הקרנות הנ"ל מחקות מדדי ארה"ב והם לא קרן אגח ישראלי אלא קרנות שמאוגדות בישראל, אם אתה רוצה להגדיל חשיפה לאג"ח אמריקאי דרך הבורסה המקומית זו אפשרות (או לא ואז זה אומר לקנות ETF זר דרך הברוקר/בנק שלך)

סיכון אשראי עצום, רוב המוחלט של האג"ח פה הוא אג"ח זבל וחלקו בכלל לא אג"ח (ברמת הסיכון שלו).
התכוונתי שאין כל כך סיכון אשראי באג״ח ממשלתי. ברור שיש סיכון אשראי רציני לאג״חים ברי דירוג אשראי נמוך.

התכוונתי שאין כל כך סיכון אשראי באג״ח ממשלתי.
מסכים.
ברור שיש סיכון אשראי רציני לאג״חים ברי דירוג אשראי נמוך.
1. כמעט כל האג"ח הקונצרני בארץ הוא עם דירוג נמוך.
2. גם הדירוג הנמוך שנותנים לרובם מופרז (ע"ע אורבנקורפ, כל שאר הזבל האמריקאי, כל חברות האחזקות לשעבר ועוד).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
צ תחליף חדש לביט? צרכנות פיננסית 20
משה גל תחליף 'אונדציל'/'פונגימון' מחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L תחליף לעו"ש בדולרים שוק ההון 1
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 31
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y תחליף ל-GBTC שוק ההון 6
ל תחליף לDBC פוסטים מאיכות נמוכה 1
W תחליף לשכר דירה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה תחליף חינמי לספוטיפיי לבעלי אייפון צרכנות פיננסית 7
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
V מחפש תחליף לביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
O SPGM מקצצת בדמי ניהול, תחליף ל-VT? שוק ההון 5
ק קרן-סל תחליף מזומן צרכנות פיננסית 6
C תחליף ל"תכלית סל מניות חו"ל" שוק ההון 44
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore תחליף ל-iHerb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ האם אג״ח קצר טווח אמריקאי הוא תחליף טוב לפיקדון בבנק? שוק ההון 31
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
א תחליף למניות שוק ההון 1
אצטרובל תחליף לאג"ח ישראל בתיק פסיבי שוק ההון 66
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
amidar תחליף דומה ככל הניתן ל-5121322 שוק ההון 1
H תחליף לאג"ח בתיק השקעות פאסיבי שוק ההון 11
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
נ תחליף לאג"ח ממשלתי בתיק הארי בראון שוק ההון 62
D שאלה לאזרח אמריקאי ישראלי שוק ההון 0
A העברת קרן ACWI שקלית מברוקר ישראלי ל-IB שוק ההון 4
S האם מניה אמריקאית בברוקר ישראלי נחשבת נכס בחול? מיסים 4
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
SolidBixby הפקדת דולרים לאינטרקטיב מבנק ישראלי שוק ההון 24
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 3
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
ס מכירה בשכבות (fifo) נתמכת בברוקר ישראלי (אקסלנס) מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה