• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחליף לעו"ש בדולרים

lirany

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אני מחפש תחליף לעו"ש בבנק ובחשבון המסחר שלי בIB. רוב הכסף הוא בדולרים ולכם מעדיף כלים דולריים.
לצורכי מס אציין שאני אזרח ישראלי בלבד.

אפשרויות:
1. MMF ETF - (Money Market ETF) - (לדוגמא SGOV) להבנתי, הדבר הכי קרוב לקרן כספית בגלל אופי ההחזקות. אתמקד בכאלו שמחזיקות באגחים ממשלתיים כי להבנתי יש בהם הקלות מסויימות במס לאמריקאים. בקרנות האמריקאיות הרווח מפוזר בדיבידנד כל חודש (ממה שאני ראיתי). הייתי רוצה לעשות drip והשאלה שעולה היא האם דוד סאם לוקח מס על הדיבידנד הזה או שאשלם עליו רק לישראל מאוחר יותר בסוף שנת המס? אציין בפרט את הקרן SGOV שמחזיקה רק T Bills להבנתי.
2. קרן סל כמו ב1 רק UCITS שנסחרות לא בוול סטריט (לדוגמא VDST). היתרון שהיא צוברת. אבל פחות נזילה, הווליום הרבה יותר נמוך. גם מה קורה מבחינת מס?
3. T-bills - התשואה הגבוהה ביותר (בעיקר אם אני מחזיק עד הפקיעה) כי אין דמי ניהול. מצד שני זה פחות נזיל ואם אני רוצה למכור אצטרך להתפשר על התשואה יותר. גם דורש יותר התעסקות מצידי. מה קורה פה מבחינת מס? מס רווח ריאלי (לפי השער דולר) רגיל?
4. להשאיר בתור מזומן בIB - רק מציין כדי שלא יועלה בתגובות. אין סיבה ש10k לא יצברו ריבית. גם הריבית על מה שמעבר ל10k היא נמוכה יותר משאר האפשרויות.

אשמח לשמוע עוד רעיונות / קרנות ותשובות על שאלות המיסוי.

תודה רבה!

שלום,
למי שבמקרה מחפש את מה שאני מחפש ונכנס לפה מצאתי כמה דברים מעניינים:
1. לא אמור להיות מס במקור על דיבידנדים מSGOV. לפי American Jobs Creation Act Qualified Interest Income בSection 871(k):
במסמך עם אנגלית פשוטה יותר: https://www.irs.gov/pub/irs-drop/rr-05-31.pdf בעמוד 3:

Under § 871(k), aninterest-related dividend or a short-term capital gain dividend received by a nonresidentalien individual generally is not subject to United States withholding tax.
בנוסף יש גם מסמך של ishares שממש מדבר על SGOV ועל קרנות נוספות שלהם שחל עליהן פטור / פטור חלקי ממס במקור:
אפשר לראות שעבור SGOV יש פטור של 100% עבור כל החודשים שמצויינים שם.

דבר אחד שלא הבנתי זה האם המס מנוכה במקור ואז מוחזר או שIB לא מנכים אותה מלכתחילה.
עדיין לא קניתי SGOV כך שאני לא יודע.
אשמח אם מישהו שמבין / שקנה (ושהוא לא אמריקאי) יוכל לתת כאן תשובה סופית.

2. כשרציתי לעשות DRIP על SGOV רציתי גם לרכוש שברי מניות אבל לאזרחי ישראל אין אפשרות לרכוש שברי מניות:
(חפשו שם Who is eligible for fractional share permissions?) אפשר לראות שם ש Clients with residency in Israel (any account type)
לא יכולים לרכוש שברי מניות.

3. לגבי קרן צוברת, יש קרן צוברת שהיא דומה ל VDST אבל יותר נזילה בהרבה ודיברו עליה כאן בפורום גם - IB01. לקרנות הצוברות הללו (שלא נסחרות בוול סטריט) התשואה נמוכה יותר מאשר לSGOV (כאשר היא dividend adjusted).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ תחליף חדש לביט? צרכנות פיננסית 20
משה גל תחליף 'אונדציל'/'פונגימון' מחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 31
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y תחליף ל-GBTC שוק ההון 6
ל תחליף לDBC פוסטים מאיכות נמוכה 1
W תחליף לשכר דירה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה תחליף חינמי לספוטיפיי לבעלי אייפון צרכנות פיננסית 7
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
V מחפש תחליף לביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
O SPGM מקצצת בדמי ניהול, תחליף ל-VT? שוק ההון 5
ק קרן-סל תחליף מזומן צרכנות פיננסית 6
C תחליף ל"תכלית סל מניות חו"ל" שוק ההון 44
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore תחליף ל-iHerb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ האם אג״ח קצר טווח אמריקאי הוא תחליף טוב לפיקדון בבנק? שוק ההון 31
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
א תחליף למניות שוק ההון 1
אצטרובל תחליף לאג"ח ישראל בתיק פסיבי שוק ההון 66
Y תחליף ישראלי לBND שוק ההון 9
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
amidar תחליף דומה ככל הניתן ל-5121322 שוק ההון 1
H תחליף לאג"ח בתיק השקעות פאסיבי שוק ההון 11
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
נ תחליף לאג"ח ממשלתי בתיק הארי בראון שוק ההון 62
O חשבון השקעות כתחליף לעו"ש שוק ההון 1
S שוק ההון כתחליף לעו"ש שוק ההון 15
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M מק"מ/קרן כספית כתחליף לעו"ש שוק ההון 17
E איך לבחור מניה למימוש כסף קטן יחסית להעברה לעו"ש שוק ההון 6
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
א העברת מט"ח מחו"ל והמרה לש"ח לעו"ש צרכנות פיננסית 2
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
C אלטרנטיבות איריות ל VOO בדולרים שוק ההון 10
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
י המלצה להשקעה בתעודה עוקבת נאסדק בדולרים שוק ההון 4
אוטודידקט הכנסה בדולרים שוק ההון 2
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
D קניה בדולרים של קרן שקניתי בעבר בשקל שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה