• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כניסה לשוק עכשיו?

Chococat

משתמש רשום
דירוג
1
הסולידית פרסמה לא מזמן פוסט אזהרה על סבילות לסיכון, שרמז לירידה אפשרית בשוק המניות.
השווקים נמצאים בשיא של כל הזמנים, וזה נכון גם למניות וגם לאג"חים, ואני תוהה אם כדאי להיכנס.
חסכתי בערך 100k מזומן.
אני מרגישה שהעליות לא מוצו ויש עוד, אבל כרגע המדדים ממש קפצו, ואני בכל זאת חוששת.
מה אתם אומרים?

שרמז לירידה אפשרית בשוק המניות
תמיד יש אפשרות לירידה אפשרית בשוק המניות, וזה לא משנה אם הייתה ירידה חדה בחודש שעבר, או עליות במשך 10 שנים רצוף.
מבלי להבין את זה, לא מומלץ כלל להיכנס לשוק ההון.
אחרי שמבינים את זה, אז הסיבולת לסיכון תקבע כמה חשיפה בתיק שלך יהיה מנייתי.

אני עם תיק של 65 אחוז מניות באופן ישיר ועוד 35 אחוז בביטוח מנהלים שמן הסתם גם חצי ממנו במניות.
האם להקטין חשיפה למניות?

השאלות בעצם הן אותה שאלה: למי שבפנים האם להקטין חשיפה ולמי שבחוץ האם להגדיל חשיפה למוצר מסוים.
כרגע את ב 100 חשיפה למזומן עם כל היתרונות והחסרונות שלו. את צריכה להחליט על מדיניות השקעה ולאזן.

הסולידית פרסמה לא מזמן פוסט אזהרה על סבילות לסיכון, שרמז לירידה אפשרית בשוק המניות.
השווקים נמצאים בשיא של כל הזמנים, וזה נכון גם למניות וגם לאג"חים, ואני תוהה אם כדאי להיכנס.
חסכתי בערך 100k מזומן.
אני מרגישה שהעליות לא מוצו ויש עוד, אבל כרגע המדדים ממש קפצו, ואני בכל זאת חוששת.
מה אתם אומרים?
מבלי להיכנס לשאלה האם זו סיבה להימנע מלהיכנס לשוק, שימי לב שהשוק העולמי כמכלול מתומחר פחות יקר מהאמריקאי.

כמו כן חשוב לקחת בחשבון את ההפקדות העתידיות שלך. כלומר אם את עתידה לחסוך ולהשקיע עוד 200 אלף על פני ה5 שנים הקרובות, תזמון ההשקעה הנוכחי עשוי להיראות קצת פחות קריטי.

אני אישית ניצבתי בפני דילמה דומה עם סכום גדול יותר בסוף 2016. לשמחתי החלטתי ללכת עם הרציונל שאומר שהמועד הנכון להשקעה בכל רגע נתון הוא עכשיו. מה שעזר לי לקבל החלטה הוא סדרת הפוסטים בתמונה הגדולה.
בהצלחה.

מבלי להיכנס לשאלה האם זו סיבה להימנע מלהיכנס לשוק, שימי לב שהשוק העולמי כמכלול מתומחר פחות יקר מהאמריקאי.

כמו כן חשוב לקחת בחשבון את ההפקדות העתידיות שלך. כלומר אם את עתידה לחסוך ולהשקיע עוד 200 אלף על פני ה5 שנים הקרובות, תזמון ההשקעה הנוכחי עשוי להיראות קצת פחות קריטי.

אני אישית ניצבתי בפני דילמה דומה עם סכום גדול יותר בסוף 2016. לשמחתי החלטתי ללכת עם הרציונל שאומר שהמועד הנכון להשקעה בכל רגע נתון הוא עכשיו. מה שעזר לי לקבל החלטה הוא סדרת הפוסטים בתמונה הגדולה.
בהצלחה.
http://topforeignstocks.com/2017/12/28/which-markets-are-cheap-for-2018/

כן, למשל. או זה:
https://www.starcapital.de/en/research/stock-market-valuation/

שלא ישתמע שאני ממליץ להשקיע את הכסף בשווקים ה"זולים" יותר, אני לא ממליץ שום דבר, רק מציין שמרבית הדיבורים על תמחורים מאוד גבוהים גוזרים בעיקר מהשוק האמריקאי ופחות מתחשבים בתיק עולמי, שעדיין יקר, אבל פחות.

כן, למשל. או זה:
https://www.starcapital.de/en/research/stock-market-valuation/

שלא ישתמע שאני ממליץ להשקיע את הכסף בשווקים ה"זולים" יותר, אני לא ממליץ שום דבר, רק מציין שמרבית הדיבורים על תמחורים מאוד גבוהים גוזרים בעיקר מהשוק האמריקאי ופחות מתחשבים בתיק עולמי, שעדיין יקר, אבל פחות.
הבעיה היא:

The US market is the most expensive of all the equity markets. However US stocks have always commanded a premium and investors’ attraction to US equities will continue next year. The Japanese market is the cheapest based on the above table but Japan has been cheap for many years now and investors who rushed into Japanese equities have been disappointed over and over in the past.

Overall investors have to be highly selective in the US market and plenty of opportunities exist in developed Europe and emerging countries.

לא יודע מי כתב את הטקסט הזה אבל אני בקושי קונה את זה שהתמחור לפי מעריכים כאלה אומר משהו, אז בטח שאני לא קונה את היכולת לברור את ה"הזדמנויות" בשווקים ספציפיים.

Overall investors have to be highly selective in the US market and plenty of opportunities exist in developed Europe and emerging countries.

קראתי משפטים בסגנון זה גם בסוף 2016, והנה אנחנו מסכמים את 2017 עם תשואות של כ-20% בשוק האמריקאי. יותר מרוב השווקים.

קראתי משפטים בסגנון זה גם בסוף 2016, והנה אנחנו מסכמים את 2017 עם תשואות של כ-20% בשוק האמריקאי. יותר מרוב השווקים.
לא שזה אומר משהו בהכרח אבל אתה טועה. דווקא השנה השווקים התנהגו על פי הצפוי לכאורה מהמעריכים - שווקים מתעוררים נתנו הכי הרבה תשואה, אירופה פחות וארה"ב פחות.

לא יודע מי כתב את הטקסט הזה אבל אני בקושי קונה את זה שהתמחור לפי מעריכים כאלה אומר משהו, אז בטח שאני לא קונה את היכולת לברור את ה"הזדמנויות" בשווקים ספציפיים.
אתה לא מאמין במעריכים כאלה ? זה ערכים ידועים בכלכלה...
גם אני מבין שארה'ב היא מעצמה ב100 שנים אחרונות ובגלל זה שוק ההון שלה הרוויח הכי הרבה בעולם...

שאלתי את אותה השאלה בדיוק בספטמבר, עם סכום מעט נמוך יותר, ואני מאוד שמח שנכנסתי לשוק כשהוא היה יקר.
אני מניח שהמשפט time in the market beats timing the market הוא נכון

אתה לא מאמין במעריכים כאלה ? זה ערכים ידועים בכלכלה...
גם אני מבין שארה'ב היא מעצמה ב100 שנים אחרונות ובגלל זה שוק ההון שלה הרוויח הכי הרבה בעולם...
לא, אני לא כל כך מאמין. אני יודע שיש להם אולי (או ליתר דיוק הייתה להם) יכולת ניבוי כלשהי ואם אני מוכרח להמר אז כן- אני אהמר שבטווח הארוך שוק עם CAPE נמוך יותר ייתן תשואה יותר גבוהה, אבל לא הייתי מבסס על זה אסטרטגיית השקעה. כשמדובר בחברות או סקטורים בודדים כמו שהציע המשפט שציטטת, אני בכלל סקפטי, בטח ביכולת שלי, כהדיוטה, לנתח משקיעים ותיקים שעמלים כל היום על ניתוח דוחות כספיים (וגם הם נכשלים ברובם המוחץ).

לא, אני לא כל כך מאמין. אני יודע שיש להם אולי (או ליתר דיוק הייתה להם) יכולת ניבוי כלשהי ואם אני מוכרח להמר אז כן- אני אהמר שבטווח הארוך שוק עם CAPE נמוך יותר ייתן תשואה יותר גבוהה, אבל לא הייתי מבסס על זה אסטרטגיית השקעה. כשמדובר בחברות או סקטורים בודדים כמו שהציע המשפט שציטטת, אני בכלל סקפטי, בטח ביכולת שלי, כהדיוטה, לנתח משקיעים ותיקים שעמלים כל היום על ניתוח דוחות כספיים (וגם הם נכשלים ברובם המוחץ).
אז איך אתה משקיע ?

מצד אחד באמת מלחיץ קצת לקנות את השוק במחירי שיא לאחר שעלה כל כך הרבה בשנים האחרונות...
מצד שני השקלים שלי גם הם במחירי שיא וכל שקל נותן לי היום הרבה יותר דולרים לאחר שעלה כל כך הרבה בשנים האחרונות...
אז בעצם אם אני קונה את השוק העולמי בשקלים אז אני מקבל הנחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א כניסה קלה לשוק הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
S כניסה לשוק תנודתי שוק ההון 17
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
B כניסה ראשונה לשוק, אשמח להכוונה שוק ההון 54
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
ברזילרו לפני כניסה ראשונה לשוק - אשמח לעזרה עם קרנות עוקבות מדד שוק ההון 9
Y אסטרטגית כניסה לשוק בזמן ירידות - חלוקה למנות כיצד? שוק ההון 3
א כניסה לשוק בהתאם לירידות (מה החסרונות) שוק ההון 0
bobby דעתכם לגבי כניסה לשוק - בבת אחת או בשלבים? שוק ההון 21
O כניסה לשוק ההון - חייל שוק ההון 24
רוקישיק כניסה לשוק במכה אחת שוק ההון 31
ה התייעצות|| כניסה לשוק ההון שוק ההון 21
דולב כניסה לשוק ההון שוק ההון 121
ק בניית תיק השקעות - כניסה לשוק בשלבים או בהקדם האפשרי שוק ההון 2
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
dorian כניסה לאזור אישי - מחו״ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B כניסה ב"מנות" או בבת אחת שוק ההון 2
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
J כניסה כספק של משרד החינוך בתוכנית "גפן" התפתחות אישית 9
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
Z כניסה לאיזור אישי במס הכנסה. האם חוויתם תקלה בימים האחרונים. מיסים 8
י כניסה לקבע והשקעות שוק ההון 4
dk9 כניסה לS&P וEM ללא נוכחות רוסית? שוק ההון 5
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
L חסמי כניסה להייטק אוף טופיק 240
ח השלכות כניסה ישראלית אפשרית למדד אירופאי פוסטים מאיכות נמוכה 9
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
F קרנות עם מינימום כניסה גבוה שוק ההון 0
M כניסה לתחום ההשקעות, בן 25,מתחיל לגמרי שוק ההון 2