• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כניסה לדירה ראשונה - איך חוסכים?

DesertMinimalist

משתמש רגיל
דירוג
58
אקצר ואספר - השתחררתי באוקטובר 2017, עברתי כבר בנובמבר מושב בערבה והתנדבתי בחאן.
כיום, עובד כמדריך נוער במושב, פותח צהרון לילדי יסודי, ועובד מהמחשב בכתיבת תוכן ומתחיל לעבוד עבור משרד ייעוץ עסקי כהשלמת הכנסה. - הכנסה צפויה, בין 6000-9000 ש"ח.
עד היום, לא שילמתי על מגורים.
נכנס לדירה בחודש הבא, אשלם עליה 1200 לחודש לא כולל חשבונות, בבעלותי קטנוע לנסיעות במושב, יוצא בערך 100 לחודש.
איך אני יכול לחסוך כמה שיותר? מה הטריקים כשאתה גר בדירה לבד? אני מינימליסט רציני ומוציא סכומים פעוטים של כסף, עם זאת רוצה להתחיל לאכול יותר טוב (התקמצנתי עד כה).
בנוסף, אין אינטרנט בדירה ואני חייב עבור העבודה וצפייה בתכנים בזמן החופשי.
מה האופציות שלי? אינטרנט חזק בעלות כמה שיותר נמוכה?
אשמח לשמוע מחוכמתכם וניסיונכם.
תודה!

חסכון על מגורים בדירה שכורה זה תחביב אצלי :)
1. קודם כל ללמוד לבשל - עם כמה שיותר סוגים של ירקות, (מניחה שיש שיתקפו אותי על זה שאיפשהו הוכיחו שירקות לא חשובים לבריאות אבל...) בכל מקרה אם תלמד מיומנויות בישול (ויש על זה הרבה שרשורים) ותכיר הרבה סוגים של ירקות לפי העונה + מגוון סוגים של סלטים ולא רק עגבניה-מלפפון-גמבה-גזר, תחסוך כסף כל החיים בזה שתוכל לגוון את התפריט עם מה שבעונה (=זול ובמצב הכי טעים שלו) ולוותר על מה שיקר כי לא בעונה. זאת גם ההזדמנות שלך להכיר קואופרטיבים שמוכרים בזול/ ירקות סוג ב (אולי יש לכם כאלה במושב כי מגדלים שם?) וכו. + ללמוד להקפיא אוכל ולהבין איך צריך לשמור על כל סוג של מזון או ירק (באיזה מדף במקרר לשים / האם צריך לאכסן מחוץ למקרר בצל וכו).
2. ללמוד לתקן דברים לבד בדירה: דירה שכורה קטנה ואולי לא הכי מתוחזקת היא קרקע מעולה ללמוד לתקן ולשפר דברים לבד (גם יבנה לך יחסים טובים עם בעל הנכס כי תשבח לו את הדירה...). גם זה חסכון כלכלי שילך ויגדל.
3. חסכון בחשמל: נורות חסכוניות + להעביר לגז מה שאפשר (נגיד קומקום גז - בעיקר כי אתה גר לבד ובקומקום חשמלי מחממים מים למינימום של 2 כוסות + לפי החישובים שלי גז זול מחשמל) + להתקלח בשעות שיש מים חמים מהשמש (בהנחה שיש דוד שמש. ולוודא שהוא נקי ומתפקד). + תבדוק מה מצב הבידוד של הדירה והאם יש משהו שאתה יכול לעשות עם זה. וילונות עבים למשל יכולים לעזור בבידוד וכך לחסוך בהוצאות חשמל. בהתאם לאיפה הדירה ממוקמת מבחינת השמש והחלונות גם תנסה לבחון מה מייצר בידוד הכי טוב מבחינת חלונות סגורים/ פתוחים/ תריסים סגורים/ וילונות (למשל בקיץ כשהדירות מתחממות מאוד בזמן שנמצאים בעבודה, לפעמים שווה לסגור ולהחשיך את כל החלונות).
4. אינטרנט - לנו יש 5 מגה וזה מספיק לשני אנשים שתלויים באינטרנט לעבודה.
5. למתקדמים: לאסוף את המים שמתבזבזים כשמחכים למים חמים למקלחת (באמבטיה) ולשפוך לניאגרה של השירותים (וכך אפשר לסגור את ברז המים של הניאגרה). ויתרנו על זה אחרי תקופה כי זה יצר בלאגן באמבטיה אבל שווה לנסות.
6. למתקדמים 2: לנתק מכשירי חשמל מהחשמל ולא רק לכבות אותם/ את המכשירים שמחברים למפצל, לחבר למפצל שאפשר לכבות בעצמו.
7. ללמוד לנקות טוב ועם חומרים זולים (גם על זה נכתב הרבה). האמת שאני לא יודעת כמה כסף זה חוסך כי חומרי ניקוי זולים יחסית, אבל זה יבנה לך יסודות לכל חייך גם כשהדירה שתגור בה תגדל ויהיו בה יותר אנשים/ ילדים, וכך גם תמזער חשיפה לחומרים מסוכנים.

היי, תודה רבה!
למזלי, יודע ואוהב לבשל מאוד, וגם מבשל בריא.
השאלה איך משיגים בזול, האם שווה לקנות בכמות גדולה? אם כן, מאיפה?
הבידוד לצערי בעייתי, בית בטון ואני גר באחד המקומות החמים בארץ - אבל נסתדר.
איך אני מייצר אינטרנט? נטסטיק? ראוטר עם סים?
לגבי חומרי הניקוי, יש טריקים שאני צריך לדעת?

נערך לאחרונה ב:
מייצר אינטרנט? נטסטיק? ראוטר עם סים?
אם יש לך חבילת גלישה טובה בסלולרי (למשל 30-40-50 GB) אז אתה פשוט יכול לפתוח לעצמך HOTSPOT
אמור להספיק לך לצורך גלישה וצפיה בתכנים (לא במהירות שיא כמו באינטרנט מהיר נייח אבל בהחלט מספק)

האם שווה לקנות בכמות גדולה?
מה ששווה לקנות בכמות גדולה זה את היבשים. נשמר לאורך זמן וחוסך.
אנחנו קונים כשיש מבצעים (למשל עכשיו לפני החג) כמות כפולה ומשולשת ממה שבאמת צריכים וזה נשמר חודשים

אני דווקא מציע לך לנהוג מעט אחרת. אתה חייל משוחרר, הרגע חיית בסד של הגבלות והצטמצמות מנטלית. מהר מאוד אתה מצליח לפרנס את עצמך ולגור בכוחות עצמך. בטרם יש לך על הראש בת זוג, ילדים והתחייבויות, תרשה לעצמך ליהנות מהחיים העצמאיים. שים את החסכון והסולידיות בראשך כדרך חיים אבל זכור ליהנות מהם. סגפנות קיצונית לא עושה טוב לעור הפנים.
בנוגע לחסכון אפשרי - תמצא חברים וגור איתם בדירת שותפים; הרגל את עצמך לקניות מרוכזות במקום זול לדברים עם חיי מדף ארוכים ומנגד את האוכל הטרי תקנה קרוב ורק לפי הצורך כדי שהמינימום יזרק; התחבר לקהילה וכך תוכל להעזר בהם לטרמפים לעיר הקרובה וכו'.
הטיפ הגדול ביותר שאני יכול לתת אבל הוא לא מתאים לכל אדם וסיטואציה - שקול לחיוב מעבר לעיר גדולה יותר אם זה הדבר שיביא לך אושר בחיים או התקדמות בקריירה, גם אם המחיה תאמיר שם.

י.ג - תודה רבה!
גדלתי בת"א, מגיל צעיר אוכל בחוץ ו"נהנה" מהחיים, פחות מתחבר היום לצרכנות ובזבזנות, ושואב המון הנאה מחיסכון.
כמו שאני רואה את זה כרגע, אני בדרך הנכונה וחוסך בכל מקום שאפשר ומיישם סולידיות ומינימליזם אמיתי (חוץ מזה שאני לא זורק דברים).
ת

מעבר לטיפים המועילים לעיל: תהיה בקשר טוב עם הקהילה והשכנים.
יהיו הרבה דברים שאתה תצטרך לעיתים לא קרובות במיוחד, נגיד כלי עבודה בשביל תיקונים. אפשר להשקיע כסף ולקנות (בסה"כ זו קנייה טובה כי זה ישמש אותך עשור ואפילו שניים קדימה), אבל אפשר פשוט להשאיל מהשכנים. כלומר, תנצל את הרעיון של Sharing Economy בשביל כל מה אמצעי שאתה צריך והוא בשימוש של פחות מ(פעם בחודש נגיד?).

חבילה של 100gb על הסלולר ב- 29 שקלים.

מעבר לטיפים המועילים לעיל: תהיה בקשר טוב עם הקהילה והשכנים.
יהיו הרבה דברים שאתה תצטרך לעיתים לא קרובות במיוחד, נגיד כלי עבודה בשביל תיקונים. אפשר להשקיע כסף ולקנות (בסה"כ זו קנייה טובה כי זה ישמש אותך עשור ואפילו שניים קדימה), אבל אפשר פשוט להשאיל מהשכנים. כלומר, תנצל את הרעיון של Sharing Economy בשביל כל מה אמצעי שאתה צריך והוא בשימוש של פחות מ(פעם בחודש נגיד?).
לגמרי איתך בסיפור הזה, כמעט ולא קונה שום דבר, משיג מפה ומשם ועוזר בחזרה למי שצריך (הוצאות על אוכל בחצי שנה כאן היו לי בערך 1000).
למזלי הקהילה באמת עוזרת בכל מה שצריך...

תהיה בקשר טוב עם הקהילה והשכנים.
נשמע שאתה אדם שנוטה לפתח יחסים טובים עם הסביבה.
במושב יש עודפים וסוג ב' פה, מכירת ביצים שם - תשאל ויספרו לך. אולי גם יש שוק בעיר ליד. אפשר גם לגדל ירקות בגינה.
בידוד - מה שמבודד זה אויר כלוא. פיתרון "רישמי" וכניראה יקר מדי זה פנלים מגבס במרחק כלשהוא מהקיר. יש פנלים שקונים ומצמידים מבחוץ אבל זה יקר ולא ראלי לדירה מושכרת. אולי אפשר למצוא לוחות מעץ ביד שתיים לציפוי הקיר מבפנים?

לגבי אינטרנט, להשתתף עם שכן + repeater.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
dorian כניסה לאזור אישי - מחו״ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B כניסה ב"מנות" או בבת אחת שוק ההון 2
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
J כניסה כספק של משרד החינוך בתוכנית "גפן" התפתחות אישית 9
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
Z כניסה לאיזור אישי במס הכנסה. האם חוויתם תקלה בימים האחרונים. מיסים 8
י כניסה לקבע והשקעות שוק ההון 4
א כניסה קלה לשוק הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
dk9 כניסה לS&P וEM ללא נוכחות רוסית? שוק ההון 5
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
S כניסה לשוק תנודתי שוק ההון 17
L חסמי כניסה להייטק אוף טופיק 240
ח השלכות כניסה ישראלית אפשרית למדד אירופאי פוסטים מאיכות נמוכה 9
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6