• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות|| כניסה לשוק ההון

השור הזועם

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,

לאחר קריאה הפנמה ושוב קריאה אני סוף סוף נכנס לשוק ההון.

אציג את עצמי, אני סטודנט בן 24 גר במרכז אצל ההורים עדיין,כלומר אין הצעות.
יש ברשותי 70,000 ש"ח שיושבים ובעיקר צוברים אבק, אני צעיר ללא משכנתא או כל התחייבות ארוכת טווח כזאת או אחרת. אני רוצה להוסיף כ-5000 שח כל רבעון ותפקיד התיק יהיה החסכון שלי לעתיד הרחוק (צריך להתחיל מתי שהוא ועדיף שיהיה וקדם ככל שניתן לא?).
אני רוצה לבנות תיק שיהיה מנייתי לחלוטין, אני יכול לאפשר לעצמי סיכון, אבל עדיין להיות משקיע פאיסיבי כלומר לתקן ולאזן את התיק בכל רבעון וכמה שפחות "לגעת" בו. לא אחזיק ניירות ספציפיים אלא אחזיק תעודות סל וקרנות מחקות (המלצות לקרנות מתאימות לצרכיי עם דמי ניהול נמוכים יתקבלו בברכה, תודה מראש).
חלוקת השווקים המתוכננת היא:

30% ארה"ב

• 17.5% s&p
  • 7.5% nasdaq
  • 5.0% russell 2000
  • 5.0% Russell 1000 Growth Index
20% אירופה Europe STOXX 600
6% יפן Nikkei 225
4% קנדה S&P TSX 60
20% שווקים מתעוררים MSCI Emerging Markets
20% ישראל

אני מתכנן "להיכנס" לאחר הבחירות בארה"ב

מה אתם חושבים על החלוקה המתוכננת? אנא אל תחסכו ביקורות
תודה מראש

נערך לאחרונה ב:
למה ישראל 20%?
המון ניירות. עדיף למצוא נייר שמאחד כמה מהם.

למה ישראל 20%?
המון ניירות. עדיף למצוא נייר שמאחד כמה מהם.

למה הכוונה בנייר שמאחד כמה? האם קיימות תעודות סל שמאחדות חלק מהשווקים שציינתי? האם תוכל להרחיב בנושא בבקשה?

בנוסף, איזה אחוז היית מקצה לישראל? גבוה יותר או נמוך? לא ברור לי האם תוכל לנמק את עצמך

לא כתבת ניירות ספציפיים אז רק לגבי החלוקה הכללית:
- שווקים מתפתחים מצויים פה יותר מחלקם היחסי הבעולם (בערך 10%).
- ישראל הרבה הרבה מעבר לחלקם היחסי בעולם (בערך 0.5%).

אם המטרה שלך לחקות את שוק כל העולם - אתה לא עושה את זה טוב בחלוקה שכזו (לפחות נכון לעכשיו). זה לא בהכרח דבר רע, אבל אם אתה מקצה לאיזור מסויים נפח מוגדל/מוקטן- תדע למה ותהיה בטוח בזה כי כשיהיו ירידות אתה תשאל את עצמך אם אולי היית צריך לא להמר על איזור מסויים (כמו ישראל למשל אצלך).

שנית, למה הכוונה תיכנס לאחר הבחירות? כלומר למה? ומה זה אחרי הבחירות? (יום אחרי? שבוע אחרי?) ואם טראמפ יבחר ותהיה ירידה של 12% תוך שבוע- האם תיכנס או תחכה לעוד ירידות?

בהצלחה (אני לא ממליץ על כלום, רק מעלה מחשבות).

תודה DOC
שאני אומר אחרי הבחירות אני מתכוון למספר ימים לאחר הבחירות, עד כשבוע לא משהו ספציפי פשוט שאני אראה איך הגיבו בארצות הברי ובעולם בכלל לבחירות.

את הנתח של ישראל אקטין, אך לאיזו מידה? ברצוני לחקות את השוק העולמי אך עם סיכון קצת יותר גדול, שוב אני יכול לאפשר לעצמי.

במידה ואוריד את החלק של השווקים המתפתחים כפי שאתה אומר ל10+-% "יתפנו לי כ-10%, בנוסף שאוריד את החלק של השוק הישראלי לאחוז ופחות יתפנו לי עוד כמעט 20%, כלומר סה"כ 30% חופשי.

איך היית משקיע בצורה שמחקה את השוק העולמי אבל אגרסיבית יותר? בגלל זה הכנסתי את מנייות הצמיחה מראסל
אנא שתפו אותי בניסיונכם
תודה רבה

למה לא להשקיע דרך קרן עולמית אחת, למשל תכלית TTF סל מניות חו"ל?

• אהבתי
Reactions: HHH
שיהיה בהצלחה. יפה שאתה מתעניין, חוסך ומשקיע, כבר מגיל צעיר.
אני מתכנן "להיכנס" לאחר הבחירות בארה"ב
השוק אדום בימים האחרונים, זה נכון. אבל שתדע שהרכבת יכולה לעזוב את התחנה מוקדם מהצפוי.

השוק אדום בימים האחרונים, זה נכון. אבל שתדע שהרכבת יכולה לעזוב את התחנה מוקדם מהצפוי.
הרכבת אכן עלולה לעזוב את התחנה בכל עת, אני מתכנן לטווח הרחוק אז זה פחות קריטי, ומכיוון שזו פעם ראשונה שאני נכנס לשוק אני מעדיף לעשות זאת כשאר אני יודע למה אני נכנס ולא לתוך אי וודאות (בכל זאת בן אדם).

• אהבתי
Reactions: Leo
אני מעדיף לעשות זאת כשאר אני יודע למה אני נכנס ולא לתוך אי וודאות (בכל זאת בן אדם).
תמיד יש אי ודאות בשוק. זה טבעו. אם אתה לא מעוניין להשקיע בתנאי אי ודאות אז כנראה שהשוק לא בשבילך. אם היתה ודאות, פשוט לא היתה תשואה.

שים לב שבדקויות מסוימות אתה אכן מנסה לתזמן.
אם זה מתי הכי כדאי להכנס
ואם לאיזה איזור לתת משקל גדול יותר

אם אני מבינה נכון אתה רוצה השקעה אגרסיבית-
הקצאה של 100% מניות נחשבת סופר אגרסיבית. בטח ובטח למי שאין עוד נסיון בהתמודדות עם הפסדים.

@השור הזועם כשאנשים שואלים למה אתה משקיע בX או למה אתה לא משקיע בY מצופה ממך לענות עם תשובה שמסבירה/מצדיקה את הבחירה שלך. אין הכוונה שאתה צריך לשנות את ההקצאה שלך. אם אתה משנה את ההקצאה המקורית שלך בכזו קלות עקב שאלות של אנשים אקראיים באינטרנט ומתזמן את השוק ברמה של ימים ע״ב אירועים ידועים לכל אתה צריך להבין שאתה שם את עצמך בפוזיציה לא קלה. אתה הולך להשקיע את הכסף שלך בשוק הפכפך עם עשר נכסים שונים מה שמבטיח שיהיו כאלו שיפלו הרבה יותר מאחרים מבלי שאתה מסוגל להצדיק לעצמך את הבחירות שעשית ותוך כדי שאתה מונע מפחד מהסיכונים.
זה לדעתי מתכון לסבל.
אתה צריך להיות מסוגל להצדיק את ההקצאה שלך בפני פורום של אנשים בשביל שתוכל להצדיק אותה לעצמך כאשר השוק יתעלם מהציפיות שלך ויעשה מה בראש שלו.

למה?
5.0% Russell 1000 Growth Index
למה?
בגלל זה הכנסתי את מנייות הצמיחה מראסל
מניות צמיחה הניבו בעבר תשואה נמוכה מהשוק. הדברים שלרוב (באופן מסורתי ונחשבים ככאלה) מניבים תשואה גבוהה יותר בסיכון מוגבר הוא מניות קטנות ומניות ערך. במיוחד מניות ערך קטנות. שקול השקעה בשווקי חזית (המתפתחים של המתפתחים ולרוב לא כוללים אותם במדדים העולמיים) אבל תיזהר כי הם מאוד מסוכנים.

הרכבת אכן עלולה לעזוב את התחנה בכל עת, אני מתכנן לטווח הרחוק אז זה פחות קריטי
אז למה לחכות לאחרי הבחירות?
מכיוון שזו פעם ראשונה שאני נכנס לשוק אני מעדיף לעשות זאת כשאר אני יודע למה אני נכנס ולא לתוך אי וודאות (בכל זאת בן אדם).
אם אתה חושב שכרגע אתה לא יודע לאן אתה נכנס רק כי אנחנו לפני בחירות, אני מודיע לך חד וחלק שלא תדע לאן אתה נכנס גם אחרי הבחירות, אפילו אם תחשוב שהשוק מסמן לך שזה הזמן הנכון.

5.0% Russell 1000 Growth Index

זו הבחירה שלך שהכי "כאבה" לי.
כנכס, מניות צמיחה הן בחירה אומללה, הן ביצעו בצורה רעה יחסית לפינות האחרות בשוק האמריקאי.
יש הרואים את הבחירה במניית צמיחה כמו קנית כרטיס לוטו, משמע שהתמורה שאתה מצפה לקבל בתשואה, תקבל בתקווה להיות מיליונר.
אם יש לך כדור בדולח ואתה יודע איזו מניית צמיחה תהייה המיקרוסופט הבא, אז בבקשה תשלח לי בפרטי. אבל אם אין לך, אז אני לא רואה סיבה להחזיק אותן.

בנוסף, מעבר לתאוריה יש את הפרקטיקה.
קרן שמדיניותה היא להחזיק מניות צמיחה קטנות תאלץ למכור את המניות שגדלו בערכן (שזה מה שרוצים ממניות צמיחה) ברווח גבוהה ועקב כך המיסים ועלויות הסחר יתגלגלו אל המשקיע ויפגעו בתשואת הקרן.

חוץ מזה, התיק ממש מסובך על יתר המידה, כל הרכישות ואיזונים במשך השנים יפגעו מאוד בתיק.

לדעתי, תתחיל מהתחלה, תקרא הרבה מאוד, קח את הזמן ותבנה אלוקציה שתהייה נוחה לך.
בהצלחה.

הזמן המתאים להכנס הוא כשאתה יודע להסביר את את כל הקצאת הנכסים שלך ולנמק היטב מדוע בחרת בכל נכנס ולמה הקצת לו איקס אחוזים מהפורטפוליו.
20% הקצאה לשווקים מתפתחים ולישראל זה הרבה מעבר לחלק היחסי שלהן בעולם, במיוחד עבור ישראל. גם תוך בחירה מודעת בהטיית ביתיות, אני לא הייתי מקצה כל כך הרבה לישראל. כנ"ל לגבי 20% לשווקים מתפתחים עקב הוולטיליות הגבוהה שלהן, שלא בהכרח תתוגמל בתשואה.
לגבי ארה"ב לדעתי אתה צריך קודם כל להסביר לעצמך למה 30% ? (המשקל היחסי הוא בסביבות 55%), ולמה דווקא הההקצאה הספציפית הזאת עבור ארבעת המדדים שבחרת? לדעתי אתה יוצר כאן קצת סרבול יתר ללא סיבה אמיתית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 0
M התייעצות על ויתור על אזרחות אמריקאית מיסים 1
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6