• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסמי כניסה להייטק

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
זה אולי ההפך המוחלט ממה שקורה עכשיו, אבל אולי בגלל שאני מכיר את התחום ומרגיש כמה קל זה אני שואל את עצמי מה מונע מאנשים להכנס להייטק? יש להם מניע מאוד חזק - כסף רב, אני מרגיש לפעמים שללמוד תכנות זה עניין של כמה חודשים - נכון לא תהיה עכשיו מתכנת הכי טוב שיש, אבל תוך כמה שנים תוכל להיות די טוב, ובנוסף יש המון עבודות שהן לא מתכנת שאפשר לעשות בהכשרה יותר בסיסית.
בשביל להיות רופא צריך ללמוד המון שנים - פסיכומטרי מאוד גבוה ו/או דמי לימוד מאוד גבוהים אם לומדים בחו״ל וכו..
בשביל להיות מהנדס גם צריך ללמוד המון שנים, ובכלל כמעט כל עבודה חוץ מהייטק שמשלמת טוב דורשת לרוב הרבה הכשרה(אלא אם אני מפספס כמה עבודות),
מה מונע משוק ההייטק:
לייצא עבודות?
להעסיק ג׳וניורים?
ליצור בוטקאמפים?

דבר אחד שאני חושב עליו הוא שכל חודש שיש לך ג׳וניור בחברה זה הרבה כסף בהייטק(צריך להשקיע בו זמן ומשאבים, לשלם משכורת והוא לוקח זמן של סיניורים) ולרוב לא ירצו להשקיע אותו בג׳וניור - אמפירית, אבל מה אם חברות כן יסכימו להשקיע ? הרי יש הרבה עבודות שלא צריך להיות המתכנת הכי טוב לעשות אותן - לאט לאט אפשר להתקדם.
דעות מחשבות?

אני מרגיש לפעמים שללמוד תכנות זה עניין של כמה חודשים
אשרייך. אני מתעסק בתכנות \ מדעי המחשב יותר מ20 שנה. אין לי אומץ להגיד שאני יודע לתכנת.
בראיון אחרון שערכתי, הגיע מתכנת, בעל ניסיון מחברה ביטחונית גדולה, הוא טעה כמעט בכל שאלה ששאלתי, אבל הוא הפגין ביטחון כ"כ גבוהה שאפילו לא העזתי להעיר לו.
מה מונע מאנשים להכנס להייטק?
אנשים זאת קטגוריה רחבה וגם הייטק זאת קטגוריה רחבה. אני חושב שעדיף שתמקד את השאלה.
לייצא עבודות?
לייצא עבודות לחו"ל?
להעסיק ג׳וניורים?
לא מונע שום דבר, אבל יש הבדל בין ג'וניור לג'וניור, כמו כן אתה רוצה לשמור על יחס סביר בין סיניורים לג'וניריום. כלומר, אם אין לך מספיק סיניורים, זה חוסם את כמות הג'וניורים שאתה יכול להעסיק.
הרי יש הרבה עבודות שלא צריך להיות המתכנת הכי טוב לעשות אותן - לאט לאט אפשר להתקדם.
דעות מחשבות?
תלוי בחברה, אצלנו אין הרבה עבודות שמתכנת פח יכול לעשות מבלי להשפיע לרעה. חוץ מזה כשמעסיקים מישהו, מחפשים מישהו ששווה להשקיע בו משאבים כדי לפתח אותו ושיוכל להביא יותר תועלת לחברה. אני לא אעסיק מישהו שלא הוכיח את עצמו, מכיוון שיש לי עבודות שחורות להביא לו.

נערך לאחרונה ב:
אשרייך. אני מתעסק בתכנות \ מדעי המחשב יותר מ20 שנה. אין לי אומץ להגיד שאני יודע לתכנת.
בראיון אחרון שערכתי, הגיע מתכנת, בעל ניסיון מחברה ביטחונית גדולה, הוא טעה כמעט בכל שאלה ששאלתי, אבל הוא הפגין ביטחון כ"כ גבוהה שאפילו לא העזתי להעיר לו.
אני מדבר על כך שללמוד שפת תכנות ברמה שתוכל לכתוב אתר/אפליקציה היא לא מאוד ארוכה. נכון יש הבדל ויש קוד ויש קוד, ואני בעצמי די ג׳וניור, ומרגיש שאני לא יכול להגיד שאני מתכנת טוב, אבל עדיין אפשר ב״כמה חודשים״ להגיע לזה שאתה כותב אפליקציות, ולהתחיל. לא בטוח שתהיה המתכנת הכי טוב, אבל לא כולם המתכנתים הכי טובים, אולי יש מקום לאנשים סבירים שיעשו חלק מהעבודה שיותר פשוטה(למשל לעצב מסך בסיסי כלשהו, או לעשות עבודה שקשה מידי לעשות לה אוטומציה אבל היא לא מאוד מורכבת)?
לייצא עבודות לחו"ל?
למשל
תלוי בחברה, אצלנו אין הרבה עבודות שמתכנת פח יכול לעשות מבלי להשפיע לרעה. חוץ מזה כשמעסיקים מישהו, מחפשים מישהו ששווה להשקיע בו משאבים כדי לפתח אותו ושיוכל להביא יותר תועלת לחברה. אני לא אעסיק מישהו שלא הוכיח את עצמו, מכיוון שיש לי עבודות שחורות להביא לו.
האם אין קוד שהוא יושב בפני עצמו ? לדוגמה מסך באפליקציה, כשהארכיטקטורה מספיק טובה אפשר לכתוב את הקוד שלו בנפרד לחלוטין משאר המסכים(במקרים מסויימים), בנוסף הפונקציונליות שלו די בסיסית והוא במבנה די פשוט שאין הרבה איפה לטעות בו

מאוד קשה לעבוד עם אנשים בחו"ל כי
1. קשה לאתר מתכנתנים טובים, בארץ כולם מכירים את כולם.
2. תרבות שונה, בארץ כולם "אחים" ומבינים הכל אחרי חצי מילה, בחו"ל זה לא עובד.
3. חו"ל זה מקום גדול, למרחק יש השפעה ולהפרשי זמנים יש השפעה. אני עובד עם ארה"ב והפרשי שעות וחגים שונים גורמים לעיקובים בהוצאת גריסאות.

בסוף כל שקל שתחסוך - יעלה לך 100.
אני מדבר על כך שללמוד שפת תכנות ברמה שתוכל לכתוב אתר/אפליקציה היא לא מאוד ארוכה.
זה לא מספיק. יש כ"כ הרבה דברים לילמוד, להבין ולהתנסות בהם שלילמוד שפת תכנות כלשהי זה קצה הקרחון.
האם אין קוד שהוא יושב בפני עצמו ? לדוגמה מסך באפליקציה, כשהארכיטקטורה מספיק טובה אפשר לכתוב את הקוד שלו בנפרד לחלוטין משאר המסכים(במקרים מסויימים), בנוסף הפונקציונליות שלו די בסיסית והוא במבנה די פשוט שאין הרבה איפה לטעות בו
יש. אבל אני לא אעסיק ג'וניור בשביל זה - הוא יתפוס מקום וצריך לשלם לו כסף. אם יש משימה פשוטה, כנראה שאפשר לבצע אותה תוך 3-5 דקות וכל מתכנת שכבר
מועסק יצלח אותה.

מאוד קשה לעבוד עם אנשים בחו"ל כי
1. קשה לאתר מתכנתנים טובים, בארץ כולם מכירים את כולם.
2. תרבות שונה, בארץ כולם "אחים" ומבינים הכל אחרי חצי מילה, בחו"ל זה לא עובד ככה.
3. חו"ל זה מקום גדול, למרחק יש השפעה ולהפרשי זמנים יש השפעה. אני עובד עם ארה"ב והפרשי שעות זה פקטור מהותי.

זה לא מספיק. יש כ"כ הרבה דברים לילמוד, להבין ולהתנסות בהם שלילמוד שפת תכנות כלשהי זה קצה הקרחון.

יש. אבל אני לא אעסיק ג'וניור בשביל זה - הוא יתפוס מקום וצריך לשלם לו כסף. אם יש משימה פשוטה, כנראה שאפשר לבצע אותה תוך 3-5 דקות וכל מתכנת שכבר
מועסק יצלח אותה.
אז מה חסם הכניסה המרכזי היום להייטק, בעינייך? כי תואר זה לא

אני מדבר על כך שללמוד שפת תכנות ברמה שתוכל לכתוב אתר/אפליקציה היא לא מאוד ארוכה.
אנקדוטה - נכנסתי פעם לאתר פורטפוליו שבוגר מקורס כלשהו פיתח, אחת הליבות במעבד קפצה ל100%. המועמד הזה נפסל מיד.
אז מה חסם הכניסה המרכזי היום להייטק, בעינייך? כי תואר זה לא
מחסור בידע + מחסור בהבנה + מחסור בניסיון.
חוץ מזה, אם אתה לומד משהו עצמאית - אז איזה גוף חותם ומאשר שאתה אכן למדת את זה ומבין את זה?

מה מונע מאנשים להכנס להייטק?
מה זה ״אנשים״?
בארץ יש המון אנשים שעושים כמיטב יכולתם להשתלב, גם בשלב יותר מאוחר בחייהם, בהייטק.
לחלקם זה מצליח יותר, לחלקם פחות.
מבין אלה שמנסים אחד החסמים המרכזיים הוא שרוב החברות מפחדות לגייס מועמדים שלא הוכיחו את עצמם (אבל איך תוכיח את עצמך בלי שמישהו יתן לך הזדמנות?) ואולי חלק קטן מזה זה גם ציפיות לא ריאליות של אנשים ללא ניסיון (למשל, בוגר קורס של חודשיים שמצפה לקבל משכורת של סיניור).
מבין אלה שבכלל לא מנסים אני מניח שיש כל מיני סיבות, בין אם רתיעה ממקצוע ״ריאלי״ ש״דורש הבנה מתמטית״, ובין אם זה חוסר עניין בעבודה משרדית (גם אם המשרד בבית).
מניח שיש עוד סיבות (חוסר ביטחון, אידיאולוגיה, קושי באנגלית, ועוד).

אנקדוטה - נכנסתי פעם לאתר פורטפוליו שבוגר מקורס כלשהו פיתח, אחת הליבות במעבד קפצה ל100%. המועמד הזה נפסל מיד.

מחסור בידע + מחסור בהבנה + מחסור בניסיון.
חוץ מזה, אם אתה לומד משהו עצמאית - אז איזה גוף חותם ומאשר שאתה אכן למדת את זה ומבין את זה?
מבחן אמפירי, או לחילופין העסקת אותך בשכר מינימום, או קצת מעל, בזמן הזה הם ירכשו ידע והשכר יעלה. אני יודע שזה לא בהכרח ישתלם למעסיק, אבל אם המעסיק יודע לשמר עובדים, יכול להיות שזו תהיה דרך ממש טובה לגיוס עובדים.
אני כן מבין שזה יהיה יקר אבל, בהשוואה למשכורות היום זה אפשרי לא?

אני מדבר על מודלים שלא בהכרח מוכרים לנו היום, שהציפייה היא לכתוב קוד מאוד איכותי, אלא על למעשה הנגשה של פיתוח לעסקים שמוכנים לשלם פחות ולקבל איכות פחות טובה, לחילופין לתת לאנשים עבודות פחות קשות - למשל אפשר לחשוב על משימות כאלה אבל כל מקרה לגופו, למשל אוטומציות כאלה ואחרות בשפות תכנות ופלטפורמות no-code אפילו, ולאט לאט להתקדם.

נניח וחברה תחליט שהיא מוכנה להשקיע סכום כסף כלשהו בשביל להביא אדם למצב שהוא מתכנת, האם יש משהו שמונע ממנה, האם יש משהו שמונע מהאדם לעשות את זה, קצת מזכיר תואר, אבל לא בהכרח תואר. האם זה לא עניין של כסף אלא עניין של הבנה מתמטית כזאת או אחרת?

מה זה ״אנשים״?
בארץ יש המון אנשים שעושים כמיטב יכולתם להשתלב, גם בשלב יותר מאוחר בחייהם, בהייטק.
לחלקם זה מצליח יותר, לחלקם פחות.
מבין אלה שמנסים אחד החסמים המרכזיים הוא שרוב החברות מפחדות לגייס מועמדים שלא הוכיחו את עצמם (אבל איך תוכיח את עצמך בלי שמישהו יתן לך הזדמנות?) ואולי חלק קטן מזה זה גם ציפיות לא ריאליות של אנשים ללא ניסיון (למשל, בוגר קורס של חודשיים שמצפה לקבל משכורת של סיניור).
מבין אלה שבכלל לא מנסים אני מניח שיש כל מיני סיבות, בין אם רתיעה ממקצוע ״ריאלי״ ש״דורש הבנה מתמטית״, ובין אם זה חוסר עניין בעבודה משרדית (גם אם המשרד בבית).
מניח שיש עוד סיבות (חוסר ביטחון, אידיאולוגיה, קושי באנגלית, ועוד).
למה רוב החברות מפחדות לגייס מועמדים כאלה? התחושה היא שמאוד קל לגייס כסף, למה לא להשקיע אותו בפיתוח של אנשים, שבהמשך יכול להניב המון תועלת לחברה.

למה רוב החברות מפחדות לגייס מועמדים כאלה? התחושה היא שמאוד קל לגייס כסף, למה לא להשקיע אותו בפיתוח של אנשים, שבהמשך יכול להניב המון תועלת לחברה.
א. עלות של גיוס מועמד היא די גבוהה, לעובדים טובים יכול לקחת חצי שנה להיות רווחיים לחברה
ב. עובד לא טוב עלול לגרום להרבה נזק
ג. יש חוקים שמגנים על עובדים ולכן אם מעסיק מתחרט זה עולה לו עוד כסף (פיצויים)

זה שקל לגייס כסף זו סיבה טובה להשקיע יותר כסף במועמדים חזקים שהם הימור בטוח, ולאו דווקא סיבה טובה להשקיע יותר כסף במועמדים בלי ניסיון שהם סוג של הימור.

אני לא אומר שזה הוגן או נכון, אבל למיטב הבנתי זה הלך הרוח בהרבה חברות.

אני מרגיש לפעמים שללמוד תכנות זה עניין של כמה חודשים
המחסור שמדברים עליו הוא של מפתחים מנוסים לפחות כמה שנים טובות של ניסיון תעסוקתי

סתם ללמוד דרך הרשת או עם קורס כל אחד יכול וזה אין באמת מחסור... אני רואה את זה ממפתחים שבאים לראיונות עבודה אצלנו גם כשמחפשים מישהו בלי הרבה ניסיון (לא בלי בכלל..) בודקים טוב טוב וממש לא מתקבל כל אחד למשרה שמקבלים בה "כסף רב" או שכר יפה אבל לא משהו מטורף

והנקודה הקריטית היא
נכון לא תהיה עכשיו מתכנת הכי טוב שיש, אבל תוך כמה שנים תוכל להיות די טוב, ובנוסף יש המון עבודות שהן לא מתכנת שאפשר לעשות בהכשרה יותר בסיסית.
הכמה שנים זה אם אתה איכשהו מצליח למצוא משרה טובה ללא ניסיון ואז יכול לקחת לך 2-3 שנים שזה לא מעט והשכר ממש לא תמיד יהיה רב
ויכול גם לקחת לך 6 שנים של ניסיון עד שתגיע לרמה שאתה מדבר עליה.. וזה לא מעט שנים

עבודות שהן לא מתכנת הן לא פתרון והם עבודות בפני עצמן גם שם צריך ניסיון כדי להגיע לשכר גבוהה ולא תמיד והן לא תמיד מקנות לך נ"ז למשרת פיתוח וכמעט אף פעם לא 1-1

אז שורה תחתונה החסם שחברות בעיקר מחפשות מפתחים טובים ומנוסים ודיי קשה להיות כזה (בטח לא כמה חודשים.. זה ממש בדיחה)

אני חושב שלא קל בכלל לגייס כסף

יש כאילו שמצליחות ואולי בקלות אבל זה לא מראה על הכלל (אני לא מתבסס על משהו) אבל אני סבור שלאנשים לא סתם בא לחלק כסף למתכנתים חסרי ניסיון שלרוב ייקח להם כמה חודשים טובים להיות מועילים במקרה הטוב (תלוי ברמת המורכבות של המוצר והקוד) וייקחו את הזמן של המפתחים המנוסים להדריך אותם ושלא יעשו שגיאות שיכולות להיות קשות

כשיש סיכון גדול מאוד שאותו מתכנת או יעזוב תוך זמן קצר כי לא צלח לו.. (למשל משהו שקרה לי אישית) או יעזוב כדי למצוא מקום אחר אחרי שנה, שנה וחצי, שנתיים..

כבר עדיף להביא מפתח מנוסה עם עלות שכר של פי 2 נניח אבל עם ניסיון שכנראה יהיה מועיל בשלב הרבה יותר מוקדם פחות דרמטית סיכון לעשות נזק או לחפף ופחות סיכון שיעזוב תוך כמה חודשים כי התפקיד קשה ומורכב מידי

מהתגובות שלך אני מבין שאתה (ממש?) בתחילת הדרך. אתה מייד תענה ותגיד שלא ואני אשלים ואומר שבטח מבחינת מיינדסט. זה ברור מהניסוח ומהשאלות אבל זה בסדר, לא נולדים סניורים.

תוכניתן "צעיר" יכול להתחיל לייצר ערך רק בתנאי שיש סביבו מעטפת תומכת. חלק נכבד מהמשימות שהוא מקבל, סניור יכול לעשות בעשירית זמן ואף פחות. העניין הוא להכשיר אותו\ה. התהליך יהיה ארוך ומייגע לכולם. קוד ריוויו אחרי קוד ריוויו, תיקונים, עצבים, הדרכות וכו. לוקח זמן עד שמגלים עצמאות.
ככל שהאדם פחות מנוסה או בינוני, כך תגדל התקורה סביבו על מנת שהוא יתכנת את אותה אפליקציה פשוטה כדבריך.

לוקח זמן לג'וניור להבין כמה אבק הוא עושה תמורת מעט תועלת. כמה המערכת מורכבת וכמה תמיכה הוא מקבל. החלק הכי קשה זה לגרום לו להבין את זה ולקבל בהבנה. חלק ניכר מרגיש מתוסכל שלא נותנים לו להשתחרר, בטוח שהוא יודע הכל -> מחפש משרה אחרת -> צובר ניסיון -> מדריך ג'וניורים -> "שיט איזה חמור הייתי".

נערך לאחרונה ב:
אני כן מבין שזה יהיה יקר אבל, בהשוואה למשכורות היום זה אפשרי לא?
לא. אני מעדיף לקחת מישהו עם ממוצע 85 מטכניון ולשלם לו 4 משכורות מינימום, מאשר לקחת אנשים אקראים ולהיות בייבסיטר שלהם.

שאלה אליך - למה לא ללכת לאוניברסיטה מובילה, לילמוד 3 שנים, לקבל ציונים גבוהים ולבלוט מעל 95% ג'וניורים?

אבל איך תוכיח את עצמך בלי שמישהו יתן לך הזדמנות?
1. ציונים גבוהים מאוניברסיטה מובילה.
2. פרוייקטים מורכבים ולא איזה אתר גנרי בJS גנרית.
3. תרומה לקוד פתוח - לאחרונה קיבלתי 140 קו"ח של ג'וניוריום. לא ראיתי אחד שפיתח לפרוייקט של קוד פתוח.

עצם העובדה שמישהו מצפה שיתנו לו הזדמנות, מבלי לקרוע את התחת ולהקיז דם - כבר עילה לפסילה.

נערך לאחרונה ב:
שאלה אליך - למה לא ללכת לאוניברסיטה מובילה, לילמוד 3 שנים, לקבל ציונים גבוהים ולבלוט מעל 95% ג'וניורים?
כי רק 5% כדבריך, יבלטו מעל. הלימודים לא קלים ויעידו מאות הפוסטים הפורום שרובם מחפשים קיצורי דרך.
השוק היום מאפשר את זה. אחרי המשבר הבא, יהיה ריסט וחוזר חלילה.

לא. אני מעדיף לקחת מישהו עם ממוצע 85 מטכניון ולשלם לו 4 משכורות מינימום, מאשר לקחת אנשים אקראים ולהיות בייבסיטר שלהם.

1. ציונים גבוהים מאוניברסיטה מובילה.
2. פרוייקטים מורכבים ולא איזה אתר גנרי בJS גנרית.
3. תרומה לקוד פתוח - לאחרונה קיבלתי 140 קו"ח של ג'וניוריום. לא ראיתי אחד שפיתח לפרוייקט של קוד פתוח.

עצם העובדה שמישהו מצפה שיתנו לו הזדמנות, מבלי לקרוע את התחת ולהקיז דם - כבר עילה לפסילה.
באוניברסיטה כמעט ולא נוגעים בעבודת המתנכת היומיומית; אז למה שבוגר אוניברסיטה לא יצטרך שתהיה בייביסיטר שלו? לא הבנתי.

הלימודים לא קלים
אווו אנחנו מפחדים מקושי? אני מודה על הזמן שהקדשת לנו, החלטנו למשיך עם מועמדים אחרים :lol:
כי רק 5% כדבריך, יבלטו מעל.
לא הבנתי. הטענה שלי היא שבוגרים עם ציונים גבוהים בולטים מעל 95% של כל הג'וניורים. כלומר יש 5% של ג'וניורים שבולטים מסיבה אחרת שהיא לא ציונים גבוהים מאוניברסיטה מובילה.
באוניברסיטה כמעט ולא נוגעים בעבודת המתנכת היומיומית; אז למה שבוגר אוניברסיטה לא יצטרך שתהיה בייביסיטר שלו? לא הבנתי.
שאלה טובה - ויש לי גם תשובה טובה -
אני כן אהיה בייביסיטר שלו.
אבל, בוגר אוניברסיטה כבר הוכיח את עצמו, לכן יש סיכוי יותר גבוהה שהוא יוכיח את עצמו שוב, יחסית כמובן לבן אדם אקראי.

תבינו - הרבה מאוד מועמדים רושמים שהם מוכנים לילמוד הכל ויש להם מוטבציה שלא תבייש סיניור ועוד שיווק. כל מה שאני מבקש זה הוכחות ולא רק עדות עצמית.

נערך לאחרונה ב:
אווו אנחנו מפחדים מקושי? אני מודה על הזמן שהקדשת לנו, החלטנו למשיך עם מועמדים אחרים :lol:

לא הבנתי. הטענה שלי היא שבוגרים עם ציונים גבוהים בולטים מעל 95% של כל הג'וניורים. כלומר יש 5% של ג'וניורים שבולטים מסיבה אחרת שהיא לא ציונים גבוהים מאוניברסיטה מובילה.

שאלה טובה - ויש לי גם תשובה טובה -
אני כן אהיה בייביסיטר שלו.
אבל, בוגר אוניברסיטה כבר הוכיח את עצמו, לכן יש סיכוי יותר גבוהה שהוא יוכיח את עצמו שוב, יחסית כמובן לבן אדם אקראי.

תבינו - הרבה מאוד מועמדים רושמים שהם מוכנים לילמוד הכל ויש להם מוטבציה שלא תבייש סיניור ועוד שיווק. כל מה שאני מבקש זה הוכחות ולא רק עדות עצמית.
אז בעצם הקמנו מוסדות "הוכחה עצמית", אוניברסיטאות, שהצלחתן נמדדת ברמת הקושי והתסכול שהן מרעיפות על לקוחותיהן. לא המאטריה היא העיקר, אלא ה"קדר", הקליטה דרך התיזוזים. אם למצוא את האנשים הקשוחים ביותר זו פונקצית המטרה, זהו אכן קירוב לא רע, אבל מבט תמים היה גורס שיש גם מקום למקסימיזציה על תכונות אחרות (כישרון? התמדה? אהבה למקצוע?).

אז בעצם הקמנו מוסדות "הוכחה עצמית", אוניברסיטאות, שהצלחתן נמדדת ברמת הקושי והתסכול שהן מרעיפות על לקוחותיהן. לא המאטריה היא העיקר, אלא ה"קדר", הקליטה דרך התיזוזים. אם למצוא את האנשים הקשוחים ביותר זו פונקצית המטרה, זהו אכן קירוב לא רע
האוניברסיטה היא גם מארקר לא רע בכלל לאינטיליגנציה וליכולת אוטודידקטית.
בגדול, אם ימצאו דרך יותר יעילה להעיד על איכות המועמד בצורה מהימנה זה אכן ייתר את האוניברסיטה עבור הרבה משרות תכנות לדעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
dorian כניסה לאזור אישי - מחו״ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B כניסה ב"מנות" או בבת אחת שוק ההון 2
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
J כניסה כספק של משרד החינוך בתוכנית "גפן" התפתחות אישית 9
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
Z כניסה לאיזור אישי במס הכנסה. האם חוויתם תקלה בימים האחרונים. מיסים 8
י כניסה לקבע והשקעות שוק ההון 4
א כניסה קלה לשוק הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
dk9 כניסה לS&P וEM ללא נוכחות רוסית? שוק ההון 5
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
S כניסה לשוק תנודתי שוק ההון 17
ח השלכות כניסה ישראלית אפשרית למדד אירופאי פוסטים מאיכות נמוכה 9
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6