1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

כניסה לשוק עכשיו?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Chococat, ‏3/1/18.

1. Chococat

Chococat משתמש רשום

הסולידית פרסמה לא מזמן פוסט אזהרה על סבילות לסיכון, שרמז לירידה אפשרית בשוק המניות.
    השווקים נמצאים בשיא של כל הזמנים, וזה נכון גם למניות וגם לאג"חים, ואני תוהה אם כדאי להיכנס.
    חסכתי בערך 100k מזומן.
    אני מרגישה שהעליות לא מוצו ויש עוד, אבל כרגע המדדים ממש קפצו, ואני בכל זאת חוששת.
    מה אתם אומרים?

passive income אוהב/ת את זה.
  2. כימאי

כימאי משתמש רשום

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

תמיד יש אפשרות לירידה אפשרית בשוק המניות, וזה לא משנה אם הייתה ירידה חדה בחודש שעבר, או עליות במשך 10 שנים רצוף.
    מבלי להבין את זה, לא מומלץ כלל להיכנס לשוק ההון.
    אחרי שמבינים את זה, אז הסיבולת לסיכון תקבע כמה חשיפה בתיק שלך יהיה מנייתי.

שלי, פסיוני ו-doc29 אוהבים את זה.
  4. סולידי

סולידי משתמש רשום

אני עם תיק של 65 אחוז מניות באופן ישיר ועוד 35 אחוז בביטוח מנהלים שמן הסתם גם חצי ממנו במניות.
    האם להקטין חשיפה למניות?

השאלות בעצם הן אותה שאלה: למי שבפנים האם להקטין חשיפה ולמי שבחוץ האם להגדיל חשיפה למוצר מסוים.
    כרגע את ב 100 חשיפה למזומן עם כל היתרונות והחסרונות שלו. את צריכה להחליט על מדיניות השקעה ולאזן.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  5. doc29

doc29 משתמש רשום

מבלי להיכנס לשאלה האם זו סיבה להימנע מלהיכנס לשוק, שימי לב שהשוק העולמי כמכלול מתומחר פחות יקר מהאמריקאי.

כמו כן חשוב לקחת בחשבון את ההפקדות העתידיות שלך. כלומר אם את עתידה לחסוך ולהשקיע עוד 200 אלף על פני ה5 שנים הקרובות, תזמון ההשקעה הנוכחי עשוי להיראות קצת פחות קריטי.

אני אישית ניצבתי בפני דילמה דומה עם סכום גדול יותר בסוף 2016. לשמחתי החלטתי ללכת עם הרציונל שאומר שהמועד הנכון להשקעה בכל רגע נתון הוא עכשיו. מה שעזר לי לקבל החלטה הוא סדרת הפוסטים בתמונה הגדולה.
    בהצלחה.

6. passive income

passive income משתמש רשום

http://topforeignstocks.com/2017/12/28/which-markets-are-cheap-for-2018/

doc29 ו-כימאי אוהבים את זה.
  7. doc29

doc29 משתמש רשום

כן, למשל. או זה:
    https://www.starcapital.de/en/research/stock-market-valuation/

שלא ישתמע שאני ממליץ להשקיע את הכסף בשווקים ה"זולים" יותר, אני לא ממליץ שום דבר, רק מציין שמרבית הדיבורים על תמחורים מאוד גבוהים גוזרים בעיקר מהשוק האמריקאי ופחות מתחשבים בתיק עולמי, שעדיין יקר, אבל פחות.

8. passive income

הבעיה היא:

The US market is the most expensive of all the equity markets. However US stocks have always commanded a premium and investors’ attraction to US equities will continue next year. The Japanese market is the cheapest based on the above table but Japan has been cheap for many years now and investors who rushed into Japanese equities have been disappointed over and over in the past.

Overall investors have to be highly selective in the US market and plenty of opportunities exist in developed Europe and emerging countries.

9. doc29

doc29 משתמש רשום

לא יודע מי כתב את הטקסט הזה אבל אני בקושי קונה את זה שהתמחור לפי מעריכים כאלה אומר משהו, אז בטח שאני לא קונה את היכולת לברור את ה"הזדמנויות" בשווקים ספציפיים.

10. Beetle

Beetle משתמש רשום

קראתי משפטים בסגנון זה גם בסוף 2016, והנה אנחנו מסכמים את 2017 עם תשואות של כ-20% בשוק האמריקאי. יותר מרוב השווקים.

11. doc29

doc29 משתמש רשום

לא שזה אומר משהו בהכרח אבל אתה טועה. דווקא השנה השווקים התנהגו על פי הצפוי לכאורה מהמעריכים - שווקים מתעוררים נתנו הכי הרבה תשואה, אירופה פחות וארה"ב פחות.

passive income ו-adamshalev אוהבים את זה.
  12. passive income

אתה לא מאמין במעריכים כאלה ? זה ערכים ידועים בכלכלה...
    גם אני מבין שארה'ב היא מעצמה ב100 שנים אחרונות ובגלל זה שוק ההון שלה הרוויח הכי הרבה בעולם...

13. pin2win

pin2win משתמש רשום

שאלתי את אותה השאלה בדיוק בספטמבר, עם סכום מעט נמוך יותר, ואני מאוד שמח שנכנסתי לשוק כשהוא היה יקר.
    אני מניח שהמשפט time in the market beats timing the market הוא נכון

14. doc29

doc29 משתמש רשום

לא, אני לא כל כך מאמין. אני יודע שיש להם אולי (או ליתר דיוק הייתה להם) יכולת ניבוי כלשהי ואם אני מוכרח להמר אז כן- אני אהמר שבטווח הארוך שוק עם CAPE נמוך יותר ייתן תשואה יותר גבוהה, אבל לא הייתי מבסס על זה אסטרטגיית השקעה. כשמדובר בחברות או סקטורים בודדים כמו שהציע המשפט שציטטת, אני בכלל סקפטי, בטח ביכולת שלי, כהדיוטה, לנתח משקיעים ותיקים שעמלים כל היום על ניתוח דוחות כספיים (וגם הם נכשלים ברובם המוחץ).

15. passive income

אז איך אתה משקיע ?

16. doc29

doc29 משתמש רשום

90% מניות מפוזר על כל העולם באמצעות 3 קרנות סל. 10% על מדד אגח ממשלתי כללי.

כימאי ו-MMM אוהבים את זה.
  17. MMM

MMM משתמש רשום

מצד אחד באמת מלחיץ קצת לקנות את השוק במחירי שיא לאחר שעלה כל כך הרבה בשנים האחרונות...
    מצד שני השקלים שלי גם הם במחירי שיא וכל שקל נותן לי היום הרבה יותר דולרים לאחר שעלה כל כך הרבה בשנים האחרונות...
    אז בעצם אם אני קונה את השוק העולמי בשקלים אז אני מקבל הנחה!

שלי ו-youngpanther אוהבים את זה.
  18. סולידי

סולידי משתמש רשום

בדוק את מחיר השוק העולמי בשקלים. בהערכה גסה הוא עלה בכ-7% בשנה האחרונה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
דעתכם לגבי כניסה לשוק - בבת אחת או בשלבים? פינת המשקיעים ‏19/3/18
בחירת תיק השקעה לכניסה לשוק פינת המשקיעים ‏25/3/17
כניסה לשוק ההון - חייל פינת המשקיעים ‏11/3/17
כניסה לשוק במכה אחת פינת המשקיעים ‏10/1/17
התייעצות|| כניסה לשוק ההון פינת המשקיעים ‏4/11/16