• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגיע הזמן לעזוב?

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
382
אני אזדקק לדוגמאות על מנת שאוכל להתייחס למשפט הזה ברצינות.
הקונספטים של Object-oriented programming תוכננו בין 1950 ל 1960 ובאזור 1970 כבר יצאה שפה שתמכה בהם (ואולי עוד לפני?)

הקלקלן

משתמש רגיל
דירוג
125
דעתי על הנושא:
1. הצפת את הבעיה הזאת? אמרת את דעתך? אם כן - למה זה לא השתנה?
אם לא - תציף. פה אתה יכול לבחור או להיות האיש שצועק ולא עושה עם זה כלום או לבוא ולהוביל את השינוי שלדעתך אמור לקרות. זה היתרון של סטארטאפ.
2. שיקול לא רלוונטי. מה שמעניין זה מה שעשית בחברה. את מי תעדיף לחברה שלך? מתכנת במייקרוסופט שלחץ על אנטר כל היום או מתכנת שהוביל דברים בסטרטאפ לא מוכר?
3. לא עניין שלך. תנסה אולי להבין איפה החברה נמצאת מבחינת מודל עסקי ולאן היא רוצה ללכת. תשאיר את העבודה הזאת לאנשים שעוסקים בזה. המצב שאתה מתאר לגיטימי לסטרטאפ בתחילת הדרך.

תתמקד בעצמך ותשאל:
1. אילו יכולות חסרות לי מקצועית?
2. האם החברה הנוכחית יכולה לספק לי את היכולות האלו?

כל השאר לא אמור לעניין אותך.

בהצלחה.

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
382
1. הצפת את הבעיה הזאת? אמרת את דעתך? אם כן - למה זה לא השתנה?
הוא לא יכול לדעת את מה שהוא לא יודע שהוא לא יודע (unknown unknowns), אז היכולת שלו להציף את הבעיה היא מוגבלת רק למה שהוא יודע ופה מגיע החיסרון של צוות ללא ניסיון שלא יכול לספר לו על ה unknown unknowns.
3. לא עניין שלך. תנסה אולי להבין איפה החברה נמצאת מבחינת מודל עסקי ולאן היא רוצה ללכת. תשאיר את העבודה הזאת לאנשים שעוסקים בזה. המצב שאתה מתאר לגיטימי לסטרטאפ בתחילת הדרך.
זה כן עניין שלו, כי אם יש בעיה של כסף יכולים לפטר אותו אז אולי כדי לעבור "לפני שהספינה שוקעת"
ואני לא בטוח שזה מצב טוב סטארטאפ שגייס לפני 3 שנים (וכנראה התחיל עוד לפני) בלי לקוחות

fongeme

משתמש רגיל
דירוג
578
הקונספטים של Object-oriented programming תוכננו בין 1950 ל 1960 ובאזור 1970 כבר יצאה שפה שתמכה בהם (ואולי עוד לפני?)
מי אמר לך שOOP זה best practice? זה הפיצ'ר היחיד שלא לקחו לשפות התכנות החדשות שתופסות נתח בתעשייה (go, rust) . מעניין למה.
סמולטוק שוחררה ב72 עם המימוש הראשון והאחרון לOOP אמיתי ולפי הספר (והתכנונים של שנות ה50'), מעניין למה..

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
אם אתה רוצה עצה כנה? אתה מעט מידי שנים מתכנת. לעזוב אחרי שנה במיוחד בשוק כזה, מפחיד קצת. תחכה חצי שנה שנה ואז תעזוב. אם לא רע לך זה כבר דבר טוב, יש הרבה מקומות שאתה יכול להגיע אליהן ולסבול ולנסות לגרור את התפקיד שנה וכן גם אם שאר הצוות מנוסה מאוד, לפעמים הם עדיין עובדים לא איך שהיית רוצה לעבוד. צורת עבודה בסטארטאפ שונה מאוד מצורת עבודה בcorporate .
כל עוד לא דחוף לך לעבור אל תעבור כל כך מוקדם בשלב כל כך מוקדם בקריירה ובמצב הנוכחי של השוק . אלא אם אתה אוהב ריגוש/ מוכן לסכן ולך תדע אולי זה ישתלם.

DudeOFortune

משתמש רגיל
דירוג
207
תצבור עוד קצת ניסיון,
ועוד חצי שנה שנה תתחיל להעביר קורות חיים

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
382
מי אמר לך שOOP זה best practice? זה הפיצ'ר היחיד שלא לקחו לשפות התכנות החדשות שתופסות נתח בתעשייה (go, rust) . מעניין למה.
זה הקונצנזוס - וזה משתקף גם אלמנטים תיכנותיים אחרים (SOLID, design patterns ואחרים).

השפות go, rust ואחרות הם שוליות מבחינת נפח שימוש, לא משנה איפה אתה מסתכל stackoverflow ,github או בכלל באתרי המשרות המקומיים שלנו, השפות ב TOP הם OOP (כמובן שתלוי איך אתה מגדיר שפה), בחלק מהמקרים (כמו Github) בכלל לא מזכירים בTOP את go, rust .

*דרך אגב SOLID, design patterns הם גם נחשבים כ best practice, אבל הם משמעותית פחות נפוצים ומוכרים מ OOP

סמולטוק שוחררה ב72 עם המימוש הראשון והאחרון לOOP אמיתי ולפי הספר (והתכנונים של שנות ה50'), מעניין למה..
בבדיקה חוזרת (אני טענתי שבאזור 1970 יצאה השפה הראשונה) השפה הראשונה שנחשבת ל OOP היא Simula והגרסה הראשונה שלה יצאה ב1962,
סמולטוק כנראה מאוד מוכרת כשפת OOP כי מלמדים אותה באוניברסיטאות תחת הקורס של OOP.

בנוגע לאמירה שסמולטוק היא המימוש האחרון האמיתי ל OOP, אני לא בטוח, אבל גם אם נניח שכן, דה פקטו השפות המובילות היום נחשבות כ OOP והם ממשות את החלקים העיקריים של OOP.
אז אפשר להגיד שיש גרסה מודרנית של OOP שנחשבת ל best practice.

נערך לאחרונה ב:

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
382
ודרך אגב OOP זה best practice שהוא כל כך "חזק" ומוכר, שכנראה רוב המתכנתים יכירו אותו.
כי כבר מהשלב התחלתי של מתכנתים הם לומדים ושומעים אותו - בארץ זה מתחיל מהבגרות במדעי המחשב(אבל שם זה פרק רשות לבחירת בית הספר), אם זה במכללות ואוניברסיטאות ששם זה קורס בפני עצמו (גם רשות ממה שאני זוכר) וגם אם מישהו לא לקח את הקורס הזה - הוא נתקל ב OOP כי החומר הזה "זולג" גם לקורסים האחרים בתואר, זה ממשיך בעבודה ובפרוייקטי קוד פתוח.

אם יש junior שלא מכיר את המושגים הבסיסיים - זה כנראה לא סימן טוב בשבילו,
ואני מנחש שכמות המתכנתים שלא מכירים go גדול משמעותית מאלו שלא מכירים OOP.

minimizer

משתמש בכיר
דירוג
3,122
מי אמר לך שOOP זה best practice? זה הפיצ'ר היחיד שלא לקחו לשפות התכנות החדשות שתופסות נתח בתעשייה (go, rust) . מעניין למה

Go ו Rust לא מממשות OOP מלא אבל יש בהן אלמנטים מסוימים, ובכל מקרה הן בעלות תכונות אחרות שדורשות נסיון והבנה של היבטים כמו מקביליות וניהול זכרון כדי להמנע מלירות לעצמך ברגל.

אגב Carbon, שהיא יותר חדשה משתיהן, תומכת כמובן ב OOP.

ההוא

משתמש רגיל
דירוג
1,440
יש הרבה דברים שקוראים להם best practices, והם סותרים אחד את השני. לדעתי צריך להכיר את כולם כדי לעשות עבודה טובה באמת.

מי שמכיר רק OOP וחושב שיותר dependency inversion זה תמיד יותר טוב יצור דברים כאלה: https://github.com/EnterpriseQualityCoding/FizzBuzzEnterpriseEdition . להבדיל מי שלא מכיר OOP בכלל יצור קוד שנראה כמו C ולא משנה באיזו שפה הוא כותב. לדבר על חלוקת עבודה "נכונה" בין מודולים/קלאסים/פונקציות זה נחמד, אבל אין באמת קונצנזוס על מהי חלוקת עבודה נכונה ואם תקרא שני ספרים תמצא שהם לא מסכימים אחד עם השני. המלצתי היא ללמוד כמה מהאסכולות, לקחת את הטוב מכל מקום, לצבור הרבה ניסיון וללמוד גיט כמו שצריך.

לגבי פותח השרשור - אם לדעתך הביזנס כושל והסביבה לא מפתחת אותך, הייתי מחפש עבודה חדשה. אם תמצא משרת פיתוח במקום אחר שבו הביזנס לא כושל והסביבה כן מפתחת אותך, במקומך הייתי עוזב.

fongeme

משתמש רגיל
דירוג
578
Go ו Rust לא מממשות OOP מלא אבל יש בהן אלמנטים מסוימים, ובכל מקרה הן בעלות תכונות אחרות שדורשות נסיון והבנה של היבטים כמו מקביליות וניהול זכרון כדי להמנע מלירות לעצמך ברגל.

אגב Carbon, שהיא יותר חדשה משתיהן, תומכת כמובן ב OOP.
כמו מה? מזכיר שהאלמנט שהופך oop לoop הוא ירושה, ולא פולימורפיזם
לקארבון אין אפילו קומפיילר, אבל המטרה שלה היא להחליף את סיפיפי, וראסט לא התאימה לגוגל בגלל סיבות.

לא נכנסתי לדיון של האם oop זו הדרך העילאית, רק אגיד שאין לנו מספיק נסיון עם fp כדי להכריע

minimizer

משתמש בכיר
דירוג
3,122
מה שהופך oop ל oop זה השימוש באובייקטים. Go מאפשרת גם פולימורפיזם וגם embedding שזה לא בדיוק ירושה אבל השילוב של שניהם הוא קרוב מספיק.

אף אחד לא אמר ש oop זו הדרך העילאית (למרות שאישית אני מוצא אותה עדיפה משמעותית על fp ויש לי נסיון בשני העולמות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 119
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
ט הגיע הזמן לקחת אחריות. יומני מסע אישיים 1
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
S האם תיק "כל העונות" הגיע לסוף דרכו? שוק ההון 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
א תיק ההשקעות שלי הגיע ליעד שוק ההון 9
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
S עוד צעיר הגיע :-) שוק ההון 28
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1

נושאים דומים

למעלה