• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגיע הזמן לעזוב?

Dawid

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,
הייתי רוצה להתייעץ לגבי מקום העבודה הנוכחי שלי, האם כדאי לי להישאר או לצאת למסע חיפושים.

קצת עליי, מפתח תוכנה עם שנתיים ניסיון, שנה ראשונה כסטודנט בתפקיד QA Automation, ושנה כמתפתח Full-stack (למתעניינים, node וריאקט),
את שני התפקידים האלה עשיתי באותה החברה.
החברה עצמה היא סטארטאפ early-stage, שגייס סיד לא גדול מקרן די מוכרת לפני 3 שנים.
אני נמצא בהתלבטות רצינית האם כדאי לי להישאר באותו המקום, או שהגיע הזמן לעזוב ולמצוא מקום אחר.

אז למה בעצם אני מתלבט?
קצת על החברה. החברה עצמה נכון להיום לא מצליחה למכור את המוצר, אין לקוחות משלמים ומתקיימת בעיקר בזכות גיוס הסיד, ומענקים.
הטכנלוגיה עצמה, על פניו, מדהימה ופורצת דרך, לא ארחיב יותר מדי כדי בכל זאת לשמור על האנונימיות שלי, אבל יש גיבוי אקדמי לכך שיש כאן משהו.
אך יחד עם זאת, כאמור, אין לסחורה הזו קונים כרגע.

אם נשים רגע את המצב הפיננסי של החברה בצד ונדבר עליי, אז אני ברמה הכללית מרוצה. האנשים טובים, מתעסקים בטכנולוגיות חדשניות,
קידמו/העבירו אותי למקצוע שרציתי (מבדיקות לפיתוח) וגם משלמים לי בסך הכל בסדר (אולי טיפה נמוך מהמקובל, אבל כרגע, השכר לא מהווה שיקול מרכזי אצלי).
אני מרגיש שאני לומד דברים חדשים ונותנים לי באמת הזדמנות להתעסק בטנולוגיות חדשניות ולגעת ב core של המוצר.

אז מה הבעיה בעצם?
יש כמה נושאים שגורמים לי לחשוב שאולי הגיע הזמן להתקדם.

1. ראש הצוות שלי הוא לא מפתח senior, יש לו בסך הכל שנה אחת ניסיון יותר ממני. הוא אחלה בחור, מקצועי מאוד (לפחות מנקודת המבט שלי),
אבל אני לא בטוח שאנחנו עובדים בסטנדטרים המקובלים בתעשייה. תהליכי code review לא הכי מסודרים, אין תהליכי CI/CD ,
חוסר השקעה בטסטים ועוד דברים שכנראה אני לא מכיר, דבר שיכול להקשות עליי להתקבל למקום הבא שלי.

2. חברה אנונימית בקורות חיים. ישנו סיכון, כמו כל סטארטאפ, שהחברה הזו לא תצליח ובסופו של דבר תיסגר, מה שישאיר לי בקורות חיים
למעלה משנתיים נסיון בחברה שאף אחד לא מכיר. זה לא ביג-אישיו, אבל זה גם לא נותן לי שום יתרון בהמשך.

3. חוסר ההצלחה של החברה בהשגת לקוחות ככל הנראה גם לא מאפשר לעשות את הצעד הבא מבחינה מקצועית, אין עדיין התמודדות עם סקייל מאוד גדול,
הפיצ׳רים שמפותחים לא באמת מגיעים ללקוח, והמיינדסט הוא הרבה פעמים ״נעשה את זה כרגע פשוט, נעגל פה ושם פינות בלי יותר מדי בדיקות,
כי גם ככה אין מי שישתמש כרגע בפיצ׳ר הזה״.

אשמח לשמוע מה דעתכם, האם החששות שלא מוצדקים? האם כדאי לעזוב את החברה ולצאת למסע חיפושים?
התקופה היא לא הכי טובה בתעשייה, דבר שגם גורם לי לחשוב להישאר בחברה עד יעבור זעם,
האם כדאי למשוך עוד קצת ולחכות לתקופה קצת יותר יציבה?

תודה לעונים!

הטכנלוגיה עצמה, על פניו, מדהימה ופורצת דרך, לא ארחיב יותר מדי כדי בכל זאת לשמור על האנונימיות שלי, אבל יש גיבוי אקדמי לכך שיש כאן משהו.
אך יחד עם זאת, כאמור, אין לסחורה הזו קונים כרגע.
בסופו של דבר טכנולוגיה נועדה לתת מענה לאיזשהו צורך של מישהו.
אלא אם הבעיה היא בצד השיווק והמכירות של המוצר, יש סתירה בין היותה של הטכנולוגיה מדהימה ופורצת דרך לבין זה שאין לסחורה קונים.
האם אין לחברה בכלל לקוחות משלמים או שיש לקוחות אבל הם מעטים?
1. ראש הצוות שלי הוא לא מפתח senior, יש לו בסך הכל שנה אחת ניסיון יותר ממני. הוא אחלה בחור, מקצועי מאוד (לפחות מנקודת המבט שלי),
אבל אני לא בטוח שאנחנו עובדים בסטנדטרים המקובלים בתעשייה. תהליכי code review לא הכי מסודרים, אין תהליכי CI/CD ,
חוסר השקעה בטסטים ועוד דברים שכנראה אני לא מכיר, דבר שיכול להקשות עליי להתקבל למקום הבא שלי.
אם אתה עובד בתהליכי עבודה לא נכונים זה יכול ליצור בסופו של דבכ יותר נזק מתועלת כי אתה תתרגל לעבוד בדרך זו, ויהיה לך קשה יותר לתקן כשתעבור למקום אחר.
2. חברה אנונימית בקורות חיים. ישנו סיכון, כמו כל סטארטאפ, שהחברה הזו לא תצליח ובסופו של דבר תיסגר, מה שישאיר לי בקורות חיים
למעלה משנתיים נסיון בחברה שאף אחד לא מכיר. זה לא ביג-אישיו, אבל זה גם לא נותן לי שום יתרון בהמשך.
זה לא נוראי כל עוד למדת שם והתפתחת בפן המקצועי. יצא לי לראיין לא מעט אנשים מחברות שלא שמעתי עליהן, זה לא שינה את סיכויי הקבלה שלהם. יצא לי גם לראיין לא מעט עובדים שבאו מחברות מוכרות ולא בהכרח הגיעו ברמה המקצועית המצופה.
3. חוסר ההצלחה של החברה בהשגת לקוחות ככל הנראה גם לא מאפשר לעשות את הצעד הבא מבחינה מקצועית, אין עדיין התמודדות עם סקייל מאוד גדול,
הפיצ׳רים שמפותחים לא באמת מגיעים ללקוח, והמיינדסט הוא הרבה פעמים ״נעשה את זה כרגע פשוט, נעגל פה ושם פינות בלי יותר מדי בדיקות,
כי גם ככה אין מי שישתמש כרגע בפיצ׳ר הזה״.
מצד אחד זה בסדר כשמפתחים מוצר שעדיין בשלבי התפתחות ראשונים ליצור אותו בצורה פשוטה ולא להתמודד בשלב הראשון עם כל מיני מקרי קצה מסובכים, מתוך ידיעה שתצטרך לבצע עוד איטרציה של תיקונים ושיפורים בעתיד.
מצד שני יש דברים שאסור לעגל בהם פינות גם כשזה עדיין מוצר בשלבי הרצה, כי עיגול הפינות יגרום לכך שתחזוקת הקוד תהפוך למסורבלת וסבוכה בעתיד.
בלי להבין את סוג עיגולי הפינות שאתה מתאר, קשה לדעת אם זה שייך לסוג הראשון או השני.
אשמח לשמוע מה דעתכם, האם החששות שלא מוצדקים? האם כדאי לעזוב את החברה ולצאת למסע חיפושים?
התקופה היא לא הכי טובה בתעשייה, דבר שגם גורם לי לחשוב להישאר בחברה עד יעבור זעם,
האם כדאי למשוך עוד קצת ולחכות לתקופה קצת יותר יציבה?
אם החברה חיה רק על כספי הסיד וללא הכנסות מלקוחות משלמים, הגיוני שבשלב כזה או אחר ייגמר לה הכסף (גיוס מלפני שלוש שנים אומר שהיא כבר שרפה חלק מכובד מההון).

ממה שתיארת, נשמע שאין יתרון רב ב להישאר דווקא בחברה זו. אם הייתי במצבך, הייתי מחפש לעבור לחברה בשלב קצת יותר מתקדם, עם מוצר עובד ולקוחות משלמים וצמיחה משמעותית במכירות.

אם אתה עובד בתהליכי עבודה לא נכונים זה יכול ליצור בסופו של דבכ יותר נזק מתועלת כי אתה תתרגל לעבוד בדרך זו, ויהיה לך קשה יותר לתקן כשתעבור למקום אחר.
אני לא מסכים.
אתה לומד הרבה יותר ממה שלא עובד מאשר ממה שכן עובד. אתה נדרש לחפש פתרונות יצירתיים משלך לבעיות, וככה לומדים דברים.
זו דרך לימוד הרבה יותר אפקטיבית מאשר שמישהו עם מילינתאלפים שנות ניסיון יבוא ויגיד לך "ככה צריך לעשות".

בסופו של דבר טכנולוגיה נועדה לתת מענה לאיזשהו צורך של מישהו.
אלא אם הבעיה היא בצד השיווק והמכירות של המוצר, יש סתירה בין היותה של הטכנולוגיה מדהימה ופורצת דרך לבין זה שאין לסחורה קונים.
האם אין לחברה בכלל לקוחות משלמים או שיש לקוחות אבל הם מעטים?
לגבי החלק הראשון, אני לא יודע, ייתכן שזה שילוב של שני הגורמים.
לגבי השאלה שלך, אין לקוחות, נתקעים בשלבי הפיילוט

ברוך הבא לפורום.
נראה לי שאתה עדיין חושב כמו QA והגיע הזמן לנוע קדימה.
תשאיר את זה לאנשי ה QA [מהאזור שממנו הגעת, הבנתי נכון]...

ברוך הבא לפורום.

מפתח תוכנה לא אמור לקחת בחשבון תהליכי פיתוח נכונים?

מפתח תוכנה לא אמור לקחת בחשבון תהליכי פיתוח נכונים?
בטח שאמור, אמור גם להתייחס לטסטים ולאיכות.
הרבה חברות היום זונחות את עניין הQA בכלל.
אבל, אין סיבה שלא תצליח להכניס את הדברים האלה בצוות שלך, נשמע שאתה יודע בערך לאן אתם אמורים להתקדם

ברוך הבא לפורום.

ממש הפוך. האחריות על איכות התוצר היא על המפתח ועליו בלבד ואכן הכיוון בתעשיה הוא לזנוח את פונקציית ה QA לחלוטין (בעולמות פיתוח התוכנה, לא בחומרה).

לפותח השרשור, הדברים שציינת (ראש צוות ג'וניור, חוסר בתהליכים סטנדרטיים בעולם הפיתוח וכו') הם אכן הבסיס להנדסת תוכנה נכונה והחוסר בהם הוא סיבה מצוינת לעזוב, אבל לפני זה הייתי מנסה במקומך ליזום ולהיות זה שמוביל את התהליכים האלו בחברה.
אם תצליח, גם תלמד הרבה וזה גם ישפר את המוצר. אם לא תהיה נכונות מצד החברה להשקיע בזה, לפחות תדע שניסית.

אני לא מסכים.
אתה לומד הרבה יותר ממה שלא עובד מאשר ממה שכן עובד. אתה נדרש לחפש פתרונות יצירתיים משלך לבעיות, וככה לומדים דברים.

אני תוהה אם היית ממליץ אותו דבר למנתח או למהנדס בניין?

יש פרקטיקות מקובלות שהוכיחו את עצמן לאורך עשרות שנות נסיון. אם אתה מרגיש שאתה ממציא מחדש את הגלגל, ב 99% אתה בכיוון הלא נכון ומה שתעשה יהיה גרוע יותר, וייקח יותר זמן וכסף, מאשר אם היית מקשיב למישהו שמבין בתחום.

אני תוהה אם היית ממליץ אותו דבר למנתח או למהנדס בניין?
מתכנת הוא לא מנתח וגם לא מהנדס ביניין. למה שאתייחס למקצועות שונים לחלוטין באותו אופן?

יש פרקטיקות מקובלות שהוכיחו את עצמן לאורך עשרות שנות נסיון.
אז במקרה של מנתח אתה צודק, כשיש בפניך אלפי שנים של מחקר ללמוד מהם אז זה עדיף כנראה מלפתח שיטות משלך.
אבל פה אתה מדבר על מקצוע שהוא כולו חדש וכל הזמן משתנה.
תכנות זה מקצוע צעיר מידי בשביל שיהיו בו פרקטיקות מקובלות שאפשר לומר עליהן שהן שרדו את מבחן הזמן והוכיחו את עצמן כיעילות.

וחוץ מזה, אם פות"ש לא ימציא כלי עבודה חדשים, אז מי ימציא? איך אתה חושב שכלים כאלו באים לעולם?

לא כדאי להיות בחברה שהלקוחות לא אוהבים את המוצר שלה.
אם זה סטארטפ, זה טבעי שזה המצב בשנים הראשונות כי תפקידו של סטארטאפ הוא למצוא מודל עסקי סקייליבילי ולגדל אותו.
אם הלקוחות מנסים את המוצר ולא קונים, זה סימן לא טוב.

תכנות זה מקצוע חדש מידי בשביל שיהיו בו פרקטיקות מקובלות שאפשר לומר עליהן שהן שרדו את מבחן הזמן והוכיחו את עצמן כיעילות.
עולם התכנות כבר לא כל כך חדש. הוא אמנם קיים רק כמה עשרות שנים אבל יש כבר לא מעט best practices שהוכיחו את עצמם על פני שיטות אחרות, מטעמי יעילות ריצה, צריכת משאבים, יציבות, קלות הבנת הקוד, יכולת הרחבה, תהליכי עבודה עוד, שהפכו לסטנדרט בתעשייה.

כמובן שיש גם אבולוציה ומתפתחות שיטות טובות יותר שמחליפות שיטות קיימות, אבל מבלי להכיר את פותח השרשור, הסיכוי שמישהו עם ניסיון של שנתיים יהיה זה שמגלה אותן נמוך בכמה סדרי גודל מהסיכוי שמישהו עם שנתיים ניסיון ישתמש בשיטות לא יעילות ושאינן עומדות בסטנדרטיים בתעשייה.

מתכנת הוא לא מנתח וגם לא מהנדס ביניין. למה שאתייחס למקצועות שונים לחלוטין באותו אופן?

כי המתכנת שואף להיות מהנדס. אני מסכים שכדי לכתוב קוד גרוע לא צריך לעקוב אחרי שום פרדיגמה מקצועית.

אבל פה אתה מדבר על מקצוע שהוא כולו חדש וכל הזמן משתנה.
תכנות זה מקצוע צעיר מידי בשביל שיהיו בו פרקטיקות מקובלות שאפשר לומר עליהן שהן שרדו את מבחן הזמן והוכיחו את עצמן כיעילות.

תכנות קיים בעולם כנראה יותר ממך, וממני.
גם אם אנחנו מסתכלים על היבטים מודרניים יחסית, אז עקרונות יסוד כמו SOLID מוכרים מעל שני עשורים.
הגישה של "אני לא מבין בזה ועדיף להמציא את הגלגל במקום לקרוא למומחה" היא בדיוק הסיבה שלמומחים יש עבודה ושכר כל כך גבוה.

עולם התכנות כבר לא כל כך חדש. הוא אמנם קיים רק כמה עשרות שנים אבל יש כבר לא מעט best practices שהוכיחו את עצמם על פני שיטות אחרות, מטעמי יעילות ריצה, צריכת משאבים, יציבות, קלות הבנת הקוד, יכולת הרחבה, תהליכי עבודה עוד, שהפכו לסטנדרט בתעשייה.
אני אזדקק לדוגמאות על מנת שאוכל להתייחס למשפט הזה ברצינות.

כמובן שיש גם אבולוציה ומתפתחות שיטות טובות יותר שמחליפות שיטות קיימות, אבל מבלי להכיר את פותח השרשור, הסיכוי שמישהו עם ניסיון של שנתיים יהיה זה שמגלה אותן נמוך בכמה סדרי גודל מהסיכוי שמישהו עם שנתיים ניסיון ישתמש בשיטות לא יעילות ושאינן עומדות בסטנדרטיים בתעשייה.
לא הבנת, לא אמרתי שמחר בבוקר הוא ימצא פטנט שישנה את העולם ויעשה אקזיט ביום חמישי.
התכוונתי שאם פות"ש ימשיך ככה לעבוד בתנאים לא-אידיאליים למשך עוד עשור בערך, אז הוא יצמח להיות מתכנת בעל יכולות גבוהות יותר מאשר של אלו שעבדו צמוד ל"סטנדרטים בתעשייה" במשך אותו פרק זמן כמוהו, והסיכוי שהוא יזכה להיות אחד מאלה שפיתחו שיטה פורצת דרך יגדל.
הודעתי הראשונה בשרשור מסבירה את ההיגיון מאחורי זה.

התכוונתי שאם פות"ש ימשיך ככה לעבוד בתנאים לא-אידיאליים למשך עוד עשור בערך, אז הוא יצמח להיות מתכנת בעל יכולות גבוהות

לא. הוא יהפוך למה שנקרא ג'וניור עם עשר שנות נסיון.

כי המתכנת שואף להיות מהנדס.
כי הפוטָטו שואף להיות פוטֶטו.

הגישה של "אני לא מבין בזה ועדיף להמציא את הגלגל במקום לקרוא למומחה" היא בדיוק הסיבה שלמומחים יש עבודה ושכר כל כך גבוה.
לא איכפת לי איזה שכר יש למומחים, אלא איך מומחים הופכים להיות מומחים?
אתה טוען שהמומחים הנוכחיים מחנכים את הדור הבא של המומחים, כמו נזירים בודהיסטים או משהו כזה.
אבל הגישה הזאת עובדת עבור תחומים שלא משתנים הרבה (כמו בודהיזם או גוף האדם),
אבל בתכנות... עם הגישה הזאת עדיין היינו מנקבים כרטיסיות בחברות הייטק עד היום.
בענף הזה המומחים מבינים בנושאים שלא היו קיימים לפני עשור ושלא היה מי שילמד אותם, אז מאיפה הם השיגו את הידע?

בענף הזה המומחים מבינים בנושאים שלא היו קיימים לפני עשור ושלא היה מי שילמד אותם, אז מאיפה הם השיגו את הידע?

קודם כל יש עקרונות בסיסיים שלא משתנים ולא מושפעים מטרנד כזה או אחר.
שנית, הם השיגו את הידע משילוב של למידה, נסיון ויכולות. לא כל מי שיעבוד לבד (או בחברת אנשים חסרי נסיון) יהפוך אוטומטית למומחה כעבור מספר שנים. הרוב המוחלט של האנשים לא, וכמו שאמרתי יש לזה אפילו שם מקובל בתעשיה.

והשכר של המומחים הוא גבוה כי חברות מוכנות לשלם הרבה כסף כדי לתקן את הנזק שגישת ה"לא צריך מומחה אנחנו נלמד לבד" מביאה עמה.

כמו שאמרתי יש לזה אפילו שם מקובל בתעשיה.
"ג'וניור עם עשר שנות נסיון" זה מונח מקובל בתעשיה? :|
נו טוב, לא מפתיע.

קודם כל יש עקרונות בסיסיים שלא משתנים ולא מושפעים מטרנד כזה או אחר.
יש עקרונות בסיסיים שצריך לדעת, כן. ומסיבה זו מדובר במקצוע שדורש תואר רלוונטי, תואר שלומדים בו את אותם העקרונות.
זה אומר שכל בוגר תואר ממוסד מכובד גם ללא ניסיון בכלל יודע את העקרונות הבסיסיים הנדרשים בתכנות, ובטח שאין סיבה לחשוב שאדם עם 10 שנות ניסיון בתעשייה יצטיין בהם יותר מאשר אדם (עם תואר) עם ניסיון של שנה אחת.

מומחים הם מומחים לא כי הם יודעים דברים שג'וניורים לא יודעים, אלא כי הם מסוגלים לחשוב יצירתי יותר, לחשוב "מחוץ לקופסה", והיכולת הזו לא תתפתח אם תעבוד בחברת אנשים שמקובעים על מתודולוגיות עבודה ישנות ולא מוכנים לזוז מהן.

נו טוב, לא מפתיע.

כן, ולצערי ראיתי רבים מאוד כאלו.

זה אומר שכל בוגר תואר ממוסד מכובד גם ללא ניסיון בכלל יודע את העקרונות הבסיסיים הנדרשים בתכנות, ובטח שאין סיבה לחשוב שאדם עם 10 שנות ניסיון בתעשייה יצטיין בהם יותר מאשר אדם (עם תואר) עם ניסיון של שנה אחת

שום דבר ממה שכתוב כאן לא נכון.

והיכולת הזו לא תתפתח אם תעבוד בחברת אנשים שמקובעים על מתודולוגיות עבודה ישנות ולא מוכנים לזוז מהן

אף אחד לא דיבר על אנשים מקובעים על מתודולוגיות עבודה.

אני אזדקק לדוגמאות על מנת שאוכל להתייחס למשפט הזה ברצינות.
יש קטוגוריה שלמה שעוסקת ב-clean code, design patterns, TDD, design...וזה לפני שנכנסים לנישות כמו CI/CD ולהרי ספרים שרלוונטים לשפות ספציפיות.

זה מונח מקובל למי שישב 10 שנים מול מסך מחשב בלי שהישיבה הזו מתורגמת לרמה המקצועית שמצופה מבעל 10 שנות נסיון.

יש עקרונות בסיסיים שצריך לדעת, כן. ומסיבה זו מדובר במקצוע שדורש תואר רלוונטי, תואר שלומדים בו את אותם העקרונות.
אקדמיה לא מוציא מהנדסים, לא לשם כך היא קיימת. תואר אקדמי הנדסי מלמד הרבה מאוד דברים, אבל לא best practices. בלחץ התואר מלמד כמה שפות תכנות, data structures and algorithms ומערכות הפעלה והרים של קורסים ל"הרחבת אופקים".

זה אומר שכל בוגר תואר ממוסד מכובד גם ללא ניסיון בכלל יודע את העקרונות הבסיסיים הנדרשים בתכנות
זה פשוט לא נכון.

מומחים הם מומחים לא כי הם יודעים דברים שג'וניורים לא יודעים, אלא כי הם מסוגלים לחשוב יצירתי יותר, לחשוב "מחוץ לקופסה"
לא, מומחה הוא אדם שיש לו ידע מעמיק בתחומי העבודה הרלוונטים. והרבה מאוד רפרנסים לפתרנות עבר. כאשר הוא נתקל בבעיה שהוא לא נתקל בה בעבר. הוא יודע לסנתז פתרון על סמך נסיון עבר עשיר ולהשלים את הפערים בין מה שהוא יודע למה שהוא לא, על ידי מציאת המידע החסר. מהנדס טוב לא שונה מהותית מרב-אמן בשחמט שיודע להסתכל על כל לוח שתזרוק עליו ולראות 10 פתרונות לפני שהוא התחיל בכלל להניע כלים.

@Dawid
מנסיון אתה התוצר של הסביבה שאיתה אתה בא במגע ביום יום. אתה לא יכול לדעת מה הדברים שאתה לא יודע בלי להיחשף אליהם בצורה כזו או אחרת. אם אתה מרגיש שאתה האדם הכי חכם בחדר(בטח הרמת הנסיון שלך) אז סימן שאתה בחדר הלא נכון והגיע הזמן להחליף חדר. במקרה הרע השכר שלך יקפוץ במקרה הטוב תגיע למקום שיצמצם את רשימת הדברים שאתה לא יודע שאתה לא יודע ותוכל ללמוד אותם עצמאית. ובמקרה המצויין תגיע למקום שיש בו אנשים חדים שגם אוהבים ללמד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 119
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
ט הגיע הזמן לקחת אחריות. יומני מסע אישיים 1
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
S האם תיק "כל העונות" הגיע לסוף דרכו? שוק ההון 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
א תיק ההשקעות שלי הגיע ליעד שוק ההון 9
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
S עוד צעיר הגיע :-) שוק ההון 28
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה