• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הוא הגיע למליון דולר

nomad

משתמש רגיל
דירוג
549
כל בוקר המנכל של בנק גדול במנהטן ניגש לפינתו של מצחצח הנעליים שבפינה. המנכל מתיישב בכורסה ומעיין בוול סטריט ג׳ורנל והמצחצח מעניק לנעליו מראה מבריק ונהדר.
בוקר אחד שואל המצחצח את המנכל: מה דעתך על המצב בבורסה? מדוע זה מעניין אותך? שואל המנכל בזחיחות. יש לי מליון דולר אצלכם בבנק, עונה המצחצח, ואני שוקל להשקיע חלק מהכסף בשוק ההון. מה שמך? שואל המנכל. ג׳ון קופינגטון, עונה המצחצח.
המנכל נכנס לבנק ושואל את מנהל מחלקת הלקוחות: יש לנו לקוח בשם ג׳ון קופינגטון? בודאי. עונה מנהל הלקוחות, הוא לקוח מכובד שלנו. יש לו אצלנו בחשבון מליון דולר.
המנכל יוצא החוצה ניגש למצחצח ואומר: מר קופינגטון אני מבקש שביום שני הקרוב תהיה אורח הכבוד בישיבת ההנהלה שלנו ותספר לנו את סיפור חייך. אני בטוח שיהיה לנו מה ללמוד ממך. בישיבת ההנהלה המנכל מציג אותו בפני חברי ההנהלה: כולנו מכירים את מר קופינגטון מצחצח הנעלים בפינת הרחוב, אבל מר קופינגטון הוא גם לקוח מכובד שלנו עם מליון דולר בחשבון. הזמנתי אותו שיספר לנו את סיפור חייו. אני בטוח שנוכל ללמוד ממנו. מר קופינגטון החל בסיפורו:
הגעתי לארץ זו לפני חמישים שנה כמהגר צעיר מאירופה עם שם שלא תוכלו לבטא. ירדתי מהאוניה ללא פרוטה. דבר ראשון החלפתי את שמי לקופינגטון. הייתי רעב ולבוש בלויים. התחלתי לשוטט ולחפש עבודה אך לשווא. לפתע מצאתי על המדרכה מטבע של פני. קניתי בפני הזה תפוח עץ. היו לי שתי ברירות: לאכול את התפוח ולשבור את רעבוני או להכנס לביזנס. מכרתי את התפוח בשני פני וקניתי בכסף שני תפוחים. מכרתי גם אותם והמשכתי בביזנס. כשצברתי דולר יכולתי לקנות בכסף סט משומש של מברשת ומשחת נעליים והתחלתי לצחצח נעלים. לא הוצאתי פרוטה על בילויים או בגדים. קניתי רק לחם ומעט גבינה כדי לשרוד. חסכתי פרוטה לפרוטה ולאחר זמן קניתי מערכת חדשה של מברשות ומשחות נעליים בגוונים שונים והרחבתי את מעגל לקוחותי. חייתי כמו נזיר וחסכתי פרוטה לפרוטה. כעבור זמן יכולתי לקנות כורסה כדי שלקוחותי יוכלו לשבת בנוחיות כשאני מצחצח את נעליהם וזה הביא לי עוד לקוחות. לא הוצאתי פרוטה על הנאות החיים. המשכתי לחסוך כל פרוטה. לפני כמה שנים כשהמצחצח הקודם כאן בפינת הרחוב החליט לפרוש כבר חסכתי מספיק כסף כדי לרכוש ממנו את החזקה על צחצוח נעלים במקום המעולה הזה.
לפני שלושה חודשים, אחותי שהיתה זונת צמרת בשיקגו, נפטרה והורישה לי מליון דולר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
S האם תיק "כל העונות" הגיע לסוף דרכו? שוק ההון 5
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 119
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
א תיק ההשקעות שלי הגיע ליעד שוק ההון 9
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
ט הגיע הזמן לקחת אחריות. יומני מסע אישיים 1
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
S עוד צעיר הגיע :-) שוק ההון 28
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Z שער דולר שוק ההון 114
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
I קרנות כספיות דולריות נקובות דולר שוק ההון 6
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה