• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ

• פותח הנושא bimw
  • פורסם בתאריך

bimw

משתמש רגיל
דירוג
223
מומלץ להתחיל לזרוע כבר עכשיו את ירקות הקיץ, בכדי להתחיל לקטוף פירות כבר בסוף האביב ולהגיע לתחילת הקיץ עם צמחים גדולים בעלי מערכת שורשים רצינית שיוכלו להתמודד עם החום הרב והמזיקים.

מה עשיתי עד עכשיו:
1. ייצרתי מעל 200 ליטר של בוקאשי קומפוסט בחודשים האחרונים.
2. גידלתי חילבה בכל הגינה כך שבעוד מספר שבועות אני אוכל להפוך אותם אל תוך האדמה בכדי שהם יחטאו אותה ממחלות ויספקו חנקן לצמחי הקיץ.
3. זרעתי 8 זנים של עגבניות, 3 זנים של חצילים, פלפלים חריפים, חרושים ושלפחים.
4. גזמתי שקית שלמה של עלים מהעץ זית שישמשו לחיפוי האדמה.

לקחים משנה שעברה:
1. לעולם לא להשקות את הצמחים עם קפה.
2. לעולם לא להשקות את הצמחים עם חלב.
3. לזרוע זרעים של ירקות עמידים למזיקים: במקום מלפפונים לזרוע חרושים. במקום גמבות לזרוע פלפלים חריפים. להשתדל לזרוע בעיקר עגבניות מקומיות.
4. לפזר מחסות עבור חיפושיות וגמלי שלמה ברחבי הגינה.

יש לי מרפסת ענקית, וכבר כמה חודשים אני מתכנן לעשות שם מערכת השקיה, ולהתחיל להוסיף המון צמחים. נתת לי מוטיבציה להתחיל לעבוד על זה.

מומלץ להתחיל לזרוע כבר עכשיו את ירקות הקיץ
אני עדיין קוטפת את ירקות החורף, וחלקם בכלל עוד לא הבשיל, אז מחכה לחודשים אפריל-מאי בשביל ירקות הקיץ.
בוקאשי קומפוסט
מה זה?
גידלתי חילבה בכל הגינה כך שבעוד מספר שבועות אני אוכל להפוך אותם אל תוך האדמה בכדי שהם יחטאו אותה ממחלות ויספקו חנקן לצמחי הקיץ.
מעולה! זוכרת שבקיבוץ היינו זורעים תלתן לאותה מטרה.
חרושים ושלפחים
מה זה?
גזמתי שקית שלמה של עלים מהעץ זית שישמשו לחיפוי האדמה.
למה להתעלל בעץ הזית?
לקחים משנה שעברה
את משקעי הקפה אנחנו מכניסים לבור הקומפוסט, מדולל בהרבה מים.
חלב מעולם לא השקתי בגינה. מה הרעיון מאחוריו?
לגבי מזיקים - לנו יש שני פתרונות עיקריים (חלקיים, אנחנו בדרך כלל לא מנצחים אותם):
1. נגד חלזונות ונמלים אנחנו מפזרים ליד השתילים מלח
2. נגד כנימות אנחנו מרססים תערובות טבעיות שונות (ניקוטין, שום, חומץ...) ומחפשים חיפושיות פרת משה רבנו להביא לגינה.
למדנו לקבל בשלווה שלא כל הצמחים יחיו ויבשילו היטב.
תנסה לגדל שיבא בגינה, היא מושכת את הכנימות אליה. אולי יש עוד צמחים שעושים את זה.
בהצלחה והנאה!

יש לי מרפסת ענקית, וכבר כמה חודשים אני מתכנן לעשות שם מערכת השקיה, ולהתחיל להוסיף המון צמחים. נתת לי מוטיבציה להתחיל לעבוד על זה.
מעולה! אין כמו לגדל צמחים בבית (הכי כיף צמחי מאכל).

אני עדיין קוטפת את ירקות החורף, וחלקם בכלל עוד לא הבשיל, אז מחכה לחודשים אפריל-מאי בשביל ירקות הקיץ.
מעולה! אני התחלתי את גינת החורף יחסית מוקדם כי הרסתי את רוב צמחי הקיץ בשנה שעברה עם הקפה והחלב.
בוקאשי קומפוסט היא שיטה למיחזור פסולת אורגנית בצורה אנאירובית באמצעות חיידקים מועילים. השיטה מאוד מהירה ויותר נקייה ביחס לקומפוסט רגיל. בהתחלה מתסיסים את הפסולת בדלי אטום במשך שבועיים, לאחר מכן קוברים את הפסולת בתוך האדמה במשך חודש והקומפוסט מוכן.
מעולה! זוכרת שבקיבוץ היינו זורעים תלתן לאותה מטרה.
זאת שיטה שלמדתי בשנה שעברה מהראל וייס מ"זרעי מורשת".
שלפח זה פרי חמוץ-מתוק וטעים שדומה בצורתו לעגבניית שרי קטנה.

חרוש זה סוג של מלון שבדרך כלל קוטפים אותו בוסר ויש לו טעם של מלפפון. בשנה שעברה כל המלפפונים שלי נעקצו ע"י זבוב הדלועיים, והמלונים דווקא שרדו יפה, אז השנה אני אגדל חרושים בתקווה שלא יעקצו.

את הזרעים אפשר להשיג באתר "זרעי מורשת".
למה להתעלל בעץ הזית?
מומלץ דווקא לגזום עצי זית אחת לתקופה. בכל מקרה, רוב העלים שאני משתמש בהם הם עלים יבשים שנשרו מהעץ בצורה טבעית.
את משקעי הקפה אנחנו מכניסים לבור הקומפוסט, מדולל בהרבה מים.
חלב מעולם לא השקתי בגינה. מה הרעיון מאחוריו?
בשנה שעברה רוב העגבניות שלי סבלו מפיטם שחור, שאלתי בפייסבוק ואמרו לי להשקות את הצמחים עם קפה וחלב מדוללים במים. זה לא היה רעיון טוב במיוחד. באותה נקודה הבנתי שאני חייב להתחיל לייצר קומפוסט בבית כדי לפתור את בעיית הפיטם השחור ולהפסיק לקנות דשן יקר.

לגבי מזיקים - לנו יש שני פתרונות עיקריים (חלקיים, אנחנו בדרך כלל לא מנצחים אותם):
1. נגד חלזונות ונמלים אנחנו מפזרים ליד השתילים מלח
2. נגד כנימות אנחנו מרססים תערובות טבעיות שונות (ניקוטין, שום, חומץ...) ומחפשים חיפושיות פרת משה רבנו להביא לגינה.
אצלנו המזיקים העיקריים אלו המעופפים כי יש לנו חיפושיות וגמלי שלמה שמתנחלים אצלנו בגינה ואוכלים את הכנימות. בשנה שעברה זבוב הדלועיים חגג לנו על כל המלפפונים.
תנסה לגדל שיבא בגינה, היא מושכת את הכנימות אליה. אולי יש עוד צמחים שעושים את זה.
בהחלט, זה רעיון טוב. אני אלך למשתלה ואקנה כמה צמחים.

יכול לפרט לגבי הקפה? הבנתי שזה כן מועיל לצמחים ומשמש כדשן.
קפה זה מעולה, אבל הוא צריך לעבור קימפוסט לפני שמדשנים באמצעותו בגלל שהוא חומצי.

בשנה שעברה שתלתי עגבניות מקומיות (עגבניות סוריות ועגבניות בלדי כפר כעביה) ולידן שתלתי עגבניות לב השור.
עגבניות לב השור סבלו מהמזיקים, אבל העגבניות המקומיות שרדו יפה מאוד.

השנה זרעתי 8 זני עגבניות כדי לבחון איזה עגבניות עמידות יותר למזיקים ואיזה פחות וגם כמובן לבחון איזה יותר טעימות.

1. לעולם לא להשקות את הצמחים עם קפה.
2. לעולם לא להשקות את הצמחים עם חלב.
ניסית כבר קינלי-פאנטה? בציניות כמובן :)

4. לפזר מחסות עבור חיפושיות וגמלי שלמה ברחבי הגינה.
מהו חלקן בסימביוזה החקלאית בגינה שלך?

מדהים לראות כאן ובנטפליקס "חקלאים" מפוקחים שהבינו שכל מה שהחקלאות ניסתה להימנע מהם, הם למעשה הגורמים שיוצרים שדה פורח ובריא.

@משה יש לך מה לתרום לדיון במקרה? מקווה יום אחד לזכות ליישם חלק מהתובנות שרצות כאן :)

@משה יש לך מה לתרום לדיון במקרה? מקווה יום אחד לזכות ליישם חלק מהתובנות שרצות כאן :)

יש לי כמה ערוגות שוממות במרפסת ובחצר. מסקנת מחקר זמנית: לגדל ילד פוגע ביכולת לגדל מלפפונים

באתר הזה כתוב שהסיבה להשחרת הפיטם היא חוסר בסידן (ויש גם הסברים למה זה קורה). תעשיר את הקומפוסט שלך בקליפות ביצים מרוסקות/טחונות.
וגם השקייה מועטה או לא סדירה.
מבאס מאוד, אבל חלק מהלימוד.

אגב, אם יש שטח, יש עוד הרבה אפשרויות - תירס (מאוד מומלץ לגינה), אבטיחים, , פאקוס, עגבניות שרי.

צמחים עמידים לשפני סלע (ובכלל) - פלפלים מתוקים או חריפים (להיזהר לא לערבב ;) ) וחצילים.

בהחלט זמן טוב לזרוע. מעוניין לפרט איזה חצילים, עגבניות ופלפלים חריפים שתלת?
והאם מנבט או שתילים?

בהחלט זמן טוב לזרוע. מעוניין לפרט איזה חצילים, עגבניות ופלפלים חריפים שתלת?
והאם מנבט או שתילים?
אני יכול להגיד לך מהם הזנים הכי טובים לדעתי (מאלה שגידלתי):
1. חצילים: מלכה שחורה, בלאדי.
2. עגבניות: ברנדיוויין, כפר כעביה, שרי שחור, שרי אדום.
3. פלפלים: קרן השור, פדרון, חלפיניו, הונגרי.

נערך לאחרונה ב:
זה הזמן לזרוע את ירקות החורף.
זרעתי השבוע צנון דייקון ובצל לבן, ויש גם תותים שהשרשתי והם יישתלו עוד מעט.
את החצילים אני אעיף עוד כמה שבועות ואת צמחי הפלפלים אני אשאיר לשנה הבאה.

יש לי כמה ערוגות שוממות במרפסת ובחצר. מסקנת מחקר זמנית: לגדל ילד פוגע ביכולת לגדל מלפפונים

משהו קטן וכיפי שהתחלתי לעשות לאחרונה זה להפעיל קומפוסטר בחצר הבניין. אני אוהב את הידיעה שהשאריות האורגניות מהמטבח יהפכו עם הזמן לקומפוסט שיתווסף לגינה. אם אתם גרים בבית פרטי / השכנים לבניין זורמים אני ממליץ בחום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
כ השקעה בבאר שבע - זה הזמן לברוח? נדל"ן 27
T האם זה הזמן להשקעה אגרסיבית במניות? שוק ההון 12
D האם זה הזמן להתחיל להשקיע (לטווח ארוך)? שוק ההון 11
Pitta האם זה הזמן המתאים להשקיע באינדקס של השווקים המתעוררים שוק ההון 8
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
M זה רק ספורט אוף טופיק 3
N שיוך כספים לIB שמתעכב כי אין הערה בהעברת זה"ב שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13

נושאים דומים

Back
למעלה