• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגיע הזמן להגן על הפוזיציה?

קובי_חדש

משתמש רגיל
דירוג
45
השוק רועד, הרבה מתחילים לעבור לשבת על מזומנים.
מה דעתכם להתחיל לשלב בשלב זה אחוז מסויים מהתיק לפוט על סנופי (LEASP) כפוליסת ביטוח?

כמה ממכם כבר עושים את זה?
כמה נמנעים מזה? ולמה?

השוק רועד
מה זה בכלל אומר?

הרבה מתחילים לעבור לשבת על מזומנים
ולמי הם מוכרים את המניות שלהם? לאויר?

כמה נמנעים מזה? ולמה?
אענה על הלמה... כי אף אחד לא יודע לתזמן את השוק. כבר ב2012 דיברו על שהנה תכף מתחילים הירידות.
ו"עבר מספיק זמן" הוא לא סיבה טובה מספיק לקריסה של השוק.

אני קרוב ללהקטין חשיפה, מאידך אני בחשיפה מטורפת גם ככה אז אולי עדיף.

השוק רועד, הרבה מתחילים לעבור לשבת על מזומנים
אם תעבור על פוסטים קודמים כאן בפורום או בעיתוני הפרונוגרפיה הכלכלית תמצא אמירות שטותיות כאלו בכל שלושה שבועות.
אתה חושב שאתה מבין במאקרו כלכלה ויודע באופן כללי מה צפון בעתיד ומהו לוח הזמנים? אז תפעל בהתאם.
אתה עושה מה ש"הרבה" אחרים עושים? למה כי הם חכמים ממך? אולי הם טפשים ממך?

ו"עבר מספיק זמן" הוא לא סיבה טובה מספיק לקריסה של השוק.
להבנתי, זאת בהחלט סיבה מספקת לקריסה. כך המודלים מראים וכך ההיסטוריה מראה. לא השתנה שום דבר מהותי בכלכלה שיאפשר לשוק רק לצמוח ללא סוף.
על בסיס אותן ההנחות משקיעים פאסיבית לטווח ארוך במדדים רחבים.
לא שאני רומז שניתן לתזמן על סמך היגיון כלכלי. 'מספיק זמן' לא מצביע על שנה מסוימת.
ומה קרה לאלו שעשו את זה בתחיל 2019 ?
מה כבר קרה להם? הפסידו את הראלי האחרון?
כל אחד צריך לקחת החלטה לפי מצבו ויכולתו האישית. אין איזה כלל אצבע שמתאים לכולם

אני באופן אישי הקטנתי את אחוז המניות בתיק שלי מקרוב ל-100% לאזור ה-40%.
סנופי עשה עוד 9% מאז שמימשתי. ברור שהייתי שמח להיות חלק מהחגיגה, אבל אני לא מתחרט על כך.

חחחח...

לא רועד ולא נעלים
הרבה ממשיכים לקנות עוד ועוד מניות והכל בסדר עבורם וככה גם עבורי

להבנתי, זאת בהחלט סיבה מספקת לקריסה. כך המודלים מראים וכך ההיסטוריה מראה. לא השתנה שום דבר מהותי בכלכלה שיאפשר לשוק רק לצמוח ללא סוף.
על בסיס אותן ההנחות משקיעים פאסיבית לטווח ארוך במדדים רחבים.
לא שאני רומז שניתן לתזמן על סמך היגיון כלכלי. 'מספיק זמן' לא מצביע על שנה מסוימת.

מה כבר קרה להם? הפסידו את הראלי האחרון?
כל אחד צריך לקחת החלטה לפי מצבו ויכולתו האישית. אין איזה כלל אצבע שמתאים לכולם

אני באופן אישי הקטנתי את אחוז המניות בתיק שלי מקרוב ל-100% לאזור ה-40%.
סנופי עשה עוד 9% מאז שמימשתי. ברור שהייתי שמח להיות חלק מהחגיגה, אבל אני לא מתחרט על כך.

ברור שתבוא קריסה מתישהו.. העניין שזה יכול להיות מחר עוד שנה או עוד עשור.. כמה זמן אנשים ימתינו בחוץ עם אג"ח?
ואולי ביום שהם יחליטו שנשבר להם כבר עשור להרוויח 0 ריאלי עם אגח הם יקנו מניות ואז תבוא קריסה?
גם לשבת בחוץ עם אגח בלי לדעת מתי תבוא הקריסה ולראות איך השוק עולה זה קשה
ועוד יותריהיה קשה אם הם עוד שנה שנתיים,5,10 יחליטו להיכנס ואז השוק יקרוס

לדעתי עדיף פשוט להיות בפנים כל הזמן וזהו

לא השתנה שום דבר מהותי בכלכלה שיאפשר לשוק רק לצמוח ללא סוף.

מצטרף לכל מה שאמרו לפני, ורק רוצה להוסיף משהו קטן.
דווקא יש בשנים האחרונות שינוי מהותי בכלכלה וזה ריבית נמוכה לאורך זמן.
ההשפעה של ריבית נמוכה על המכפילים היא עצומה. כך שאם מודולים מסורתיים המבוססים על ריבית חסרת סיכון בשיעור 5% רואה במכפיל 15 מכפיל "סביר" אז בריבית חסרת סיכון של 2% מכפיל רווח סביר הוא 36 ובריבית חסרת סיכון של 0.25% מכפיל סביר זה כבר 288.
כיום מכפיל שילר נמצא ברמה של קצת מעל 30. רמה סבירה בהחלט לריבית בסביבות ה2%. אם מתבוננים על המכפיל המסורתי הרי שהוא עומד בסביבות ה17 וממילא לשוק יש אפילו אופסייד מסויים ברמות הריבית הנוכחיות.

כמובן שאין לי שמץ של מושג האם השוק ימשיך לעלות או שיעשה בנג'י בלי חבל. אבל רק אומר שלהגיד ששום דבר לא השתנה בכלכלה זה לא נכון. הריבית בכלכלה זה כמו מהירות האור בפיזיקה. תשנה אותה וכל המודולים משתנים גם כן...

מצטרף לכל מה שאמרו לפני, ורק רוצה להוסיף משהו קטן.
דווקא יש בשנים האחרונות שינוי מהותי בכלכלה וזה ריבית נמוכה לאורך זמן.
ההשפעה של ריבית נמוכה על המכפילים היא עצומה. כך שאם מודולים מסורתיים המבוססים על ריבית חסרת סיכון בשיעור 5% רואה במכפיל 15 מכפיל "סביר" אז בריבית חסרת סיכון של 2% מכפיל רווח סביר הוא 36 ובריבית חסרת סיכון של 0.25% מכפיל סביר זה כבר 288.
כיום מכפיל שילר נמצא ברמה של קצת מעל 30. רמה סבירה בהחלט לריבית בסביבות ה2%. אם מתבוננים על המכפיל המסורתי הרי שהוא עומד בסביבות ה17 וממילא לשוק יש אפילו אופסייד מסויים ברמות הריבית הנוכחיות.

כמובן שאין לי שמץ של מושג האם השוק ימשיך לעלות או שיעשה בנג'י בלי חבל. אבל רק אומר שלהגיד ששום דבר לא השתנה בכלכלה זה לא נכון. הריבית בכלכלה זה כמו מהירות האור בפיזיקה. תשנה אותה וכל המודולים משתנים גם כן...
מהירות האור היא קבוע. שינוי שלה ישבור את הפיזיקה שאנחנו מכירים. הריבית היא בת שינוי בהגדרה.
מה גם שההשוואה בין פיזיקה לכלכלה בהקשר הזה קצת אבסורדית D:

להבנתי, מה ששונה בתקופה הזאת הוא אורך הזמן שהריבית הריאלית בעולם נמוכה כל כך. לא עצם העובדה שהיא נמוכה.
בדיוק בנושא, ראיון שפורסם השבוע עם ארבעה כלכלנים

תודה, החכמתי. על אף שכמעט לא ענו על השאלה הבסיסית והשתבללו בנסיון נואש להגן על תיאוריות היסוד, בפועל כולם מודים שיש חדש באוויר, ויקח זמן לעכל, לראות ולהסביר את זה. ימים יגידו. בינתיים נשוט לנו על זרמי השוק העולים אל על.

• אהבתי
Reactions: ITS
באיזה שיעור היית ממונף השנה ואיך? אשמח מאוד לשמוע
משתנה כל הזמן גם כי אני מושך ומוסיף כספים באופן תדיר וגם כי השוק עולה ויורד כל הזמן.
כרגע 183% בתיק הני"ע כשהמקסימום שאני מרשה לעצמי הוא 200% +-

מהירות האור היא קבוע. שינוי שלה ישבור את הפיזיקה שאנחנו מכירים. הריבית היא בת שינוי בהגדרה.
מה גם שההשוואה בין פיזיקה לכלכלה בהקשר הזה קצת אבסורדית D:

להבנתי, מה ששונה בתקופה הזאת הוא אורך הזמן שהריבית הריאלית בעולם נמוכה כל כך. לא עצם העובדה שהיא נמוכה.

כמובן שקצת הגזמתי, אבל שמח שהנקודה שלי עברה, מבחינתי סביבת הריבית היום היא "שבירה של הכלכלה שאנחנו מכירים". :lol: תודה על התיקון, אכן זאת הייתה כוונתי העובדה שהריבית נמוכה לאורך זמן (ובמיוחד אם הריבית תשאר נמוכה גם בעתיד הקרוב/הרחוק).
עריכה: אני רואה שאפילו כתבתי את זה בהודעה המקורית שלי "ריבית נמוכה לאורך זמן".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 119
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
ט הגיע הזמן לקחת אחריות. יומני מסע אישיים 1
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
S האם תיק "כל העונות" הגיע לסוף דרכו? שוק ההון 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
א תיק ההשקעות שלי הגיע ליעד שוק ההון 9
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
S עוד צעיר הגיע :-) שוק ההון 28
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה