• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לקרוא ספרים בזול

סמדר רגב אגמון

משתמש רשום
דירוג
57
אני מאוד מאוד אוהבת לקרוא, ואם אפשר אז על מצע נייר. איך לעשות זאת בזול?

1. שואלים מהספריה, כאילו דה. אני אישית לא עושה את זה הרבה - הספריה הקרובה די עלובה, וספרים שנכתבו באנגלית אני מעדיפה לקרוא באנגלית, כך שההיצע עוד יותר קטן. בכל זאת, כרטיס מנוי בספריה הוא נכס שימושי. רק צריך לזכור להחזיר בזמן.
לאחרונה התחיל טרנד קטן וחמוד של "ספריות רחוב". בירושלים יש לפחות שלוש ארבע כאלו. יש גם בחלק מתחנות הרכבת של "רכבת ישראל", יש בקיץ מול כיכר הבימה ועוד.

2. שואלים מחברים, בלי בושה. ספרים נועדו שייקראו אותם! פה עוד יותר חשוב להחזיר, אחרת אתם גם יוצאים מעפנים וגם הורסים את ההמון שבבסיס המערכת. עובד מעולה אם בא לכם את רב המכר האחרון בלי לשלם

3. בוקמוץ' אהובתי - פלטפורמה חינמית להחלפת ספרים עם אוהבי ספרים מכל העולם. בעיקר באנגלית, אבל גם בשפות אחרות. אתם מעלים לאתר ספרים שאתם מוכנים למסור, מקבלים נקודות ובעזרתן אתם מבקמצ'ים ספרים של אנשים אחרים. מנסיוני, עולה בערך 7-9 ש"ח לשלוח ספר לחו"ל. יש גם קהילה ישראלית זעירה. הנה לדוגמא הספרים בנושא השקעות שמוצעים כרגע באתר: http://bookmooch.com/m/s/investment

4. אם כבר לקנות, אני מחפשת את הדיל הטוב ביותר דרך www.bookfinder.com הוא מציע גם ספרים חדשים וגם משומשים

5. אוספים ספרים מעולים ליד הפח!

6. הולכים למפגשי החלפת ספרים. בתל אביב יש את "ספרים ובירה" ושמעתי שגם בירושלים הולך להתחיל משהו דומה. ואם אין אצלכם, פשוט תארגנו. אני עשיתי את זה בשבוע הספר האחרון והיה מאוד מוצלח

אחרי שהשגנו את כל הספרים האלו, איך נפטרים מהכמויות שמאיימות למוטט את הארון ואת הזוגיות?
1. ספרים באנגלית אני מעלה לבוקמוץ' כדי לקבל נקודות. מה שלא נמסר תוך שנה אני מורידה ומעבירה הלאה
2. תורמת לספריות רחוב
3. אם אין כח - שמה ליד הפח
4. אם יש כח - מפרסמת רשימה בפייסבוק לחברים שייקחו או אפילו מוכרת. כל פעם שעשיתי את זה הרגשתי שהטרחה יותר גדולה מהרווח. עדיף לשים ליד הפח
5. להביא למפגש החלפת ספרים \ שוק חופשי
5. לתרום ל"סיפור חוזר" - חנות ספרים משומשים שמעסיקה נפגעי נפש
6. ספרים במצב רע - לזרוק למחזור או לעשות איתם דברים מגניבים כמו תיק או כספת או ל

בגדול, יש לי פנטזיה שיום אחד אשתחרר מההצמדות שלי לספרים - אוותר על כל אלו שלעולם לא באמת אקרא, ואשחרר אותם בשמחה למצוא בית חדש. כרגע זה עובד באופן חלקי. אני משתדלת להזכיר לעצמי שתמיד אוכל להשיג ספרים מחדש אם ארצה לקרוא אותם שוב, ושמגיע לספרים להקרא.

בספריה שלי יש אפשרות להרשם ולהחליף ספרים דיגיטליים. הרוב באנגלית, וקצת רבי מכר בעברית.
שווה.

אופציה נוספת הינה ספריות אוניברסיטאיות.
במידה ואתם מחזיקים כרטיס סטודנט\חוקר\עובד אוניברסיטה, אפשר לבלות שעות בספריה של האוניברסיטה בחדרי הלימוד תוך כדי קריאה משעשעת ומעשירה את הדעת.

לספרים דיגיטליים מומלץ https://www.bookbub.com - את\ה בוחר\ת את הז'אנרים, הקטגוריות, ואפילו ספרים וסופרים ספציפיים, והם שולחים מיילים עם המלצות לאי-בוקס מוזלים (בין חינם-$2.99 בד"כ) על בסיס יומי או שבועי או כאשר הסםרים שביקשת ספציפית קיימים במחיר מוזל.

עוד אגרגטור לאיתור ספרים חדשים ומשומשים ברחבי העולם הוא https://www.abebooks.com/ .

עוד אופציה, אם אתם גמישים מוסרית, אפשר להוריד ספרים "פיראטית" בדיוק כמו שאפשר להוריד סרטים. בד"כ יוצאות חבילות רבעוניות של Best sellers on Amazon וכו', וכמובן ספרים פופולריים מכל תקופה. לא בעברית.

אפשרות לספרים יד שניה בעברית -
https://rebooks.org.il/
זול וגם עושה מעשה טוב.
יש שם גם אפשרות לרשימת המתנה. ברגע שהספר מוזן שהגיע, אתה מקבל את הודעה אוטומטית במייל.

אני מעבירה ספרים אחרי שקראתי לחברים כמתנה. הם אוהבים את ההשקעה ואני מאושרת מהמקום הפנוי לספר הבא.
ספריית הר הצופים היא מקור אושר לאוהבי הספרים, אך ניתן לקחת רק עם כרטיס סטודנט.
כרגע מנויה בבית אריאלה בתל אביב ויש כמות מכובדת באנגלית ובצרפתית

7. קונים קינדל. השקעה שמחזירה את עצמה בקלות למי שאוהב לקרוא, חוסכת במקום בבית ומאפשרת לקחת את כל הספרים באוסף לכל מקום שרוצים.

אז נכון שזה פחות "רומנטי" מהדף הישן והטוב, אבל עם פונקציונליות כזו קשה להתווכח (:

אני מזמין ספרים בעברית דרך "סיפור חוזר", העלות היא 25-30 (לא זוכר בדיוק) כולל משלוח. אפשר להזדכות אצלם על ספרים תמורת זיכוי בהזמנת הספר הבא.
כפי שסמדר ציינה, פרוייקט סיפור חוזר מעסיק פגועי נפש.

נ.ב. למישהו יש את הספר "סידהרתא" של הרמן הסה? (:

הבעיה עם סיפור חוזר היא שלא תמיד יש להם את מה שאתה מחפש במיוחד באנגלית. אבל כשכן היה להם במלאי תמיד העדפתי לקנות אצלם (ברכישת הקינדל הפסקתי).

במידה ואתם מחזיקים כרטיס סטודנט\חוקר\עובד אוניברסיטה, אפשר לבלות שעות בספריה של האוניברסיטה בחדרי הלימוד תוך כדי קריאה משעשעת ומעשירה את הדעת.
כל החיים האקדמים שלי זה היה החלום שלי. להיכנס לספרייה עם ספר קריאה :) הסתכלתי על האנשים האלה בכזו קינאה .... מי הם האנשים ברי מזל שיכולים לבוא לסיפרייה ולקרוא במקום ללמוד אנטומיה.....

כל החיים האקדמים שלי זה היה החלום שלי. להיכנס לספרייה עם ספר קריאה :) הסתכלתי על האנשים האלה בכזו קינאה .... מי הם האנשים ברי מזל שיכולים לבוא לסיפרייה ולקרוא במקום ללמוד אנטומיה.....
התשובה לשאלתך היא אנשים שגרים באקדמיה פשוטו כמשמעו :lol:
בדרך כלל הם מגיעים לשם בימי שישי בבוקר כאשר הספריה ריקה, או לחילופין מתחבאים בכוכים האפלים שבפינות הנסתרות של מדפי הספרים ומתערגים לריח של דפי הספרים הישנים D::roll:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
A עזרה איך לקרוא את דו"ח הפנסיה בצורה נכונה יותר צרכנות פיננסית 2
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
ד לקרוא את הארכיון מהתחלה ועד הסוף ? שוק ההון 6
L תופעת הדגשת הטקסט (יותר נכון סוג של לפתות אותנו לקרוא) בזמן האחרון אוף טופיק 26
א איפה ניתן ללמוד כיצד לקרוא דוחות חברה? צרכנות פיננסית 2
Jasper בן 21 איך להתחיל לקרוא את הבלוג?(בשביל לקרוא הכל) התפתחות אישית 8
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
A קריאת תשקיף - כיצד לקרוא תשואה של קרן מחקה דולרית ? שוק ההון 1
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
ליאת - איפה שיש רצון... קוראי הארץ מאוד נחרדים לקרוא שהשרה לשוויון חברתי שולחת את ילדיה לחינוך פרטי אוף טופיק 112
F מישהו שיודע לקרוא פלט מבדיקה של מחשב רכב? אוף טופיק 6
א רשימת משברים פיננסים שכדאי לקרוא עליהם שוק ההון 5
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
A ספרים יד שנייה אוף טופיק 1
B קריאת ספרים באנגלית התפתחות אישית 38
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
א זמן מת בצבא - מחפש ספרים או בלוגים מומלצים להשכלה פיננסית התפתחות אישית 5
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
S לגבי קורא ספרים אלקטרוני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
N מחפש המלצה לקורא ספרים אלקטרוני (Ebook Reader) אוף טופיק 22
ש ספרים ופורומים בנדל"ן שחוסכים קורסים וליווי נדל"ן 81
Aranchik ספרים בנושא הורות אוף טופיק 1
c881 ספרים מחודשים של סופרות שנאלצו לפרסם תחת שם גברי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א ספרים בנושא השקעה באגח אוף טופיק 0
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
ה איפה אתם משאילים/קונים ספרים אלקטרוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
קפה שחור ספריה של ספרים אוף טופיק 15
C מחפש המלצה למספר ספרים בנושאים שונים התפתחות אישית 9
G מבצע מעולה לקניית ספרים בסטימצקי. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ת ספרים בנושא הצפנה אוף טופיק 2
M לגבי ספרים ומידע מומלץ התפתחות אישית 1
ט מה הדרך הזולה ביותר שלי להשיג קינדל/קורא ספרים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
R ספרים התפתחות אישית 14
החייל האמיץ השאלה/ מסירה מכירה של ספרים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
C טרייד ספרים ! אוף טופיק 6
Y אנטי שבירות - ספרים חינם לקינדל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
N ספרים מומלצים להשקעה אוף טופיק 4
מתכנת ספרים מומלצים? העצמה אישית | CBT | NLP | וכד' התפתחות אישית 16
O מחפש ספרים על תרבות הצריכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Y מה עושים עם ספרים משומשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
Koby Paris ספרים מומלצים -המלצות לסדר קריאה התפתחות אישית 31
Koby Paris תקצירים של ספרים מומלצים לקריאה למשקיע המתחיל אוף טופיק 1
c881 אפליקציה ל"השאלת ספרים מהספריה העירונית שלך" התפתחות אישית 10
Y שרשור המלצות ספרים אוף טופיק 115

נושאים דומים

Back