• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

XIV נמחק

תודה לדובים ולשוורים על שרשור מרתק, עשיתם לי את היום.

גם כאשר LTCM קרסה, הם אמרו שקרה "ארוע של 10 סיגמאות".

אם טרם קראת, אני ממליץ על "הברבור השחור" של טאלב.
קראתי. זה נכתב עם קריצה סמויה לעצם ההתרחשות של אירועים שלכאורה הסיכוי להם הוא אפס.

תיק השקעות צריך להיות מותאם לפסיכולוגיה של המשקיע ולא צריך לנסות להתאים את הפסיכולוגיה של המשקיע לתיק השקעות כלשהו רק בגלל שהוא "הניב תשואת יתר בסימולציה שאינה מציאותית ומתעלמת מרגשות".
זה נכון מאד. אני עובד על למצוא את האיזון הזה כל הזמן. אתמול זה עלה יותר מדי. כשאתה לוקח בחשבון את כל הדברים השונים שהתנסיתי בהם בפועל (עשרות מתודולוגיות השקעה שונות), רבות פסלתי כי הן לא התאימו לי, ונשארתי עם אלו שכן. אני אמשיך לנסות דברים חדשים שאני אמצא מעניינים, בתקווה שאצליח לעשות בקרת נזקים טובה יותר הלאה.

אגב עוד לקח אם כבר - SVXY שרד כי הוא ETF. לעומת זאת XIV לא שרד כי הוא ETN.
שניהם איבדו כמעט את אותו השווי בדיוק, אבל עדיין - SVXY נשאר לתת fight יום נוסף, ו-XIV לא.

האמת היא שאני לא כל כך מבין את הנקודה הזו.

גם המפעיל של SVXY חשוף לסיכון אשראי עקב שורט על החוזים של VIX (בהקצנה, אם VIX עולה לאינסוף, השורט מפסיד אינסוף) , ולכן גם הוא חייב להתכסות בנקודה מסויימת (כלומר, לסגור ה ETF ולהנזיל אותה) אחרת המפעיל יפסיד הרבה כסף.

יתכן שהמפעיל של SVXY החליט במקרה הגבולי הזה לא להנזיל ה ETF , אבל יתכן שבמקרים קשים קצת יותר הוא היה מנזיל.

מישהו מבין אחרת?

האמת היא שאני לא כל כך מבין את הנקודה הזו.

גם המפעיל של SVXY חשוף לסיכון אשראי עקב שורט על החוזים של VIX (בהקצנה, אם VIX עולה לאינסוף, השורט מפסיד אינסוף) , ולכן גם הוא חייב להתכסות בנקודה מסויימת (כלומר, לסגור ה ETF ולהנזיל אותה) אחרת המפעיל יפסיד הרבה כסף.

יתכן שהמפעיל של SVXY החליט במקרה הגבולי הזה לא להנזיל ה ETF , אבל יתכן שבמקרים קשים קצת יותר הוא היה מנזיל.

מישהו מבין אחרת?
להבנתי לא.
ב ETN המנפיק מבטיח לך ששוי התעודה יעקוב אחרי מספר כלשהו. כדי לעמוד בהתחייבות הזאת כלפיך, הוא פנימית בספרים שלו (הספרים של CreditSwiss במקרה הזה) מחזיק את הנכסים הרלוונטיים כדי לעמוד בהתחייבות ללא סיכון על עצמו (וגוזר את ההפרש של דמי הניהול).

ב-ETF כספי המשקיעים יושבים בחשבון נאמנות ומנהל הקרן מקבל הרשאה לנהל את הכספים. הוא לא הבעלים שלהם והוא לא יהיה חייב גם שום דבר אם הם יהיו במינוס.
כיוון (שעל פי חוק או רגולציה לא בטוח) המשקיעים גם לא יכולים להיות חייבים על השקעה ב ETF, מי נושא בסיכון של זה שהם יכנסו למינוס? להערכתי הברוקר שבו הכספים מנוהלים. בדומה לכך שאם הברוקר מרשה לך להכנס למארגין ולהפסיד יותר משיש לך יכולת להחזיר, הברוקר נושא בנזק על עצמו ולכן זה האינטרס שלו לעשות לך מארגין קול בזמן, אבל לא מוקדם מדי (כדי שיוכל להרוויח עליך כסף).
יכול להיות שאני מפספס משהו בחבות של מנהל הקרן, אבל מהמכתב ש ProShares פרסמו לא השתמע ככה.

נערך לאחרונה ב:
https://www.investinvol.com/single-post/2017/08/28/VIX-ETPs-A-Crowded-Trade

https://realmoney.thestreet.com/art...TWITTER&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

בקצרה: ההסבר לעליה החדה בחוזים בסוף המסחר ביום שני היא העובדה שלהבדיל ממשקיעי הריטייל שקונים xiv או עושים שורט vxx מתוך לקיחת כיווון על תנודתיות, האנשים בצד השני של המסחר (אלה שלונג תנודתיות) הם ברוקרים ועושי שוק. ברוקרים ועושי שוק לא רוצים להיחשף לסיכון שבקריאת כיווון התנודתיות. הם רק רוצים להרוויח מהמסחר. ולכן הברוקרים דואגים לכסות את עצמם. איך מכסים לונג תנודתיות בלי לקנות xiv? קונים חוזים עתידיים או אופציות על סנופי500. וכשאתה לונג תנודתיות אתה צריך לקנות יותר חוזים ככל שהתנודתיות עולה. הזנב של התעודות האיזוטריות האלה קישקש בכלב שהוא האופציות על השוק הרחב.

לכן זה האינטרס שלו לעשות לך מארגין קול בזמן, אבל לא מוקדם מדי (כדי שיוכל להרוויח עליך כסף).

זה בדיוק העניין, בגלל שזה שורט חייבת להיות האופציה למארג'ין קול בנקודת זמן כלשהי, אחרת המפעיל או הברוקר יפסידו כסף.
מארג'ין קול משמעה סגירה הבאסטה, אלא אם כן הם עושים מארג'ין קול מוקדם מהצפוי, כדי שישאר קצת כסף בקופה וכך יוכלו להמשיך להתגלגל.

בוא נעשה סימולציה לחיי קרן SVXY מהתחלה ועד הסוף:
1) הנפקה - מקבלים X כסף ושומרים אותו בחשבון נאמנות
2) עושים שורט על חוזים - מקבלים עוד Y כסף, וגם אותו שומרים בצד (סה"כ X+Y )
3) מגלגלים חוזים (מרויחים Z מהקונטנגו)
4) VIX קופץ - הפסדים מצטברים, ברגע שהפסד מתקרב ל X+Y+Z מתכסים על החוזים וסוגרים הבאסטה (זה מה שקרה ל XIV )
כאלטרנטיבה, אפשר גם להתכסות על החוזים כשההפסד מתקרב ל Y+Z ואז נשאר ה X מההנפקה ואפשר להתחיל הכל מחדש (אולי ככה עובדת SVXY ?).

נראה לי שאני צריך לקרוא הפרוספקטוס ....

אפשר גם להתכסות על החוזים כשההפסד מתקרב ל Y+Z ואז נשאר ה X מההנפקה
זה מה שקרה ל XIV. הם הגדירו ביוזמתם שהבאסטה נסגרת אם השווי יורד לפחות מ20% מה-NAV הקודם.

SVXY לא הגדירו סגירת באסטה אוטומטית, ולכן הקרן שרדה. המנהל יכל להחליט לסגור את הקרן כמובן אם כה רצה, אבל נראה לי שבהינתן שהמתחרה מספר 1 שלו נמחק באותו היום זאת הייתה הופכת לטעות איומה.

תגידו, יש איזה תובנות על מה שקרה?

מה זה אומר על יציבות השוק?

מישהו מבין מה קרה בנגזרים בארה"ב?

זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע. ערכו של XIV יכול היה לרדת מתחת לאפס, ו-CS הייתה בצרות. זה גם היה יכול להיות קרוב יותר למפולת של 1987 אם המשובים החיוביים היו ממשיכים. מעניין שכל המשובים החיוביים נעצרו כ"כ בקלות. אולי הבנקים המרכזיים התערבו במסחר כדי להציל את המצב?

זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע. ערכו של XIV יכול היה לרדת מתחת לאפס, ו-CS הייתה בצרות. זה גם היה יכול להיות קרוב יותר למפולת של 1987 אם המשובים החיוביים היו ממשיכים. מעניין שכל המשובים החיוביים נעצרו כ"כ בקלות. אולי הבנקים המרכזיים התערבו במסחר כדי להציל את המצב?

בדיוק להיפך, עם ירידה מינורית יחסית ב S&P קבלנו תנודה עצומה ב VIX ובחוזים העתידים עליו. זה מראה שהיה פה רזוננס רציני על אנרגיה ראשונית קטנה מהירידה הקלילה יחסית ב S&P.

...הם הגיעו למסקנה שסעיף המחיקה האוטומטית של XIV צפוי להתממש בוודאות שקרובה ל-100% בכל טווח של 20 שנה (שזה תואם את מה שרשום בפרוספקטוס של XIV לפחות פעמיים באותיות מודגשות).
הסיכון הגדול ביותר לכל השקעה באשר היא הוא המשקיע עצמו ולא תיק ההשקעות "האקסלי" שלו.
כפי שאדם שליו ומתכנת הציגו הנזק הגדול נגרם להם בגלל שהם חרגו מהגדרת תיק ההשקעות שלהם.
...
דעת, אהבתי את הניתוח שלך: המידע היה גלוי לכולם. כל משקיע הכין לעצמו תוכנית. ברגע המבחן מי שסטה מהתוכנית המקורית שלו שילם ביוקר.
אגב: אני מקווה בשבילך שאתה שומר על התוכנית שלך ומתמיד בתיק מניות דיבידנדים גדלים. כיף לראות אותך כאן!

נושאים דומים

Back
למעלה